5 gezTen^arden '°innen biazen Heb ik 57 GEMEENTERAADSZITTING Ons wakker stadsbestuur, dat tans het jaar bibbert en beeft om op gepast en tijd de Raad samen te roepen, en dat het maar doet als er boven de 20 punten ter dagorde staan en het absoluut niet anders kan. vond er middel op om de Raad te'doen zetelen op Vrijdag 28 December: De Godsvrede tussen Kerstdag en Nieuw jaar die overal elders geerbiedigd wordt telde niet voor Ninove. Ninove alleen. Want overal elders is de begroting reeds lang goedgekeurd. Het schepencollege - dat onder de hiel ligt van zijn eigen administratie heeft zich op nieuwe reglementen en zo meer beroepen om zijn onvergeeflijke flater goed te praten. Matige belangstelling. Do Liberale Jonge Wacht had enkele supporters opgestuurd om te zien hoe de Part ijvert egenwoordigers zich zouden gedragen voor de verdediging der 10.000 ballekens ten bate der Liberale Har monie. Afwezig de heer Milo. 1) Advies in zake grondverkoop COO De Raad moet z.ich uitspreken over de ver koop door de COO aan dhr Eriuard ander Meersche van ">56 vierkante meter grond langs de Leopoldlaan voor de globale som van 77.854 frank. Goedgekeurd met de 10 stemmen der op dit ogenblik aanwezige leden. 2) BEGROTING 1952 UITGAVEN Evenals voor de bespreking der ontvang sten van de stadsbegroting. zal ons blad zich beperken de artikels aan te halen die bespre king uitlokten of waartegen bezwaar inge bracht werd. De volledige begroting zal la ter integraal gepubliceerd worden in een na volgend nummer van ons blad. Mr De Riemaecker Ik zou een vraag willen stellen die met geen enkel artikel der begroting verband houdt, maar die de alge mene gang van het stadsbestuur der stadsza- ken betreft. Mr Van Trimpoot Ik ben ter beschikking Mr Oe Riemaecker Heeft het stadsbe stuur er kennis van dat er onderhandelingen zouder. gaande zijn voor het kopen of huren van een fabriek in het centrum der stad voor het Ministerie van Landsverdediging Mr Fransman Waarom die vraag Mr Oe Riemaecker In ondergeschikte or de z.ou .k bijvragen welke rol heeft het stadsbestuur in dm aangelegenheid te ver vullen Mr Fransman Ge zijt slecht ingelicht. Er zi;n besprekingen met de Ministeries van Financies en van Binnenlandse Zaken: Dr' stad heeft daar niets mee te zien. Mr Van Trimpont Met de besprekingen en het afsluiten van accoorden niet. Maar de stad een beslissende rol te yervullen heb ben bij gebeurlijke onderzoeken van commo- do en incommodo. Voor '1 ogenblik kunnen we niets meer verklaren. GEWONE BEGROTING Art. 3 - Onderhoudskosten niet verhuurde gemeentelijke eigendommen 50:000 fr. Mr Fransman Mag ik vragen of er op deze post geen speciaal krediet zou dienen voorzien voor de uitrusting van het lokaal der brandweer meer bepaaldelijk voor de meubilering Mr De Ville Er is geen regeling getrof fen. Mr Fransman Ge weet toch dat ik naar stoelen er. tafels gevraagd heb om aan do mar: chappen theoretisch onderricht te kun nen doen geven: Mr Van Trimpont Daar werd reeds over gesproken. Vooi hoeveel man voorziet gij zulks. Mr Fransman We zijn thans met 50 doch het effectief van het. korps dient op 75 man gebracht. Mr Cornelis Dat za! voor meubelering een uitgave van circa 30.000 frank beduiden. Mr Fransman Mogelijk. Mr Van Trimpont We kunnen een spe ciaal artikel voorzien bv. art. 3bis uitrusting lokaal brandweer met een krediet om te be ginnen van 15:000 fr. Mr Fransman Dat zal zeker niet volstaan Mr Van Trimpont Ik heb er niets tegen dat er uitgegeven worde hetgeen er noodza kelijk is. Om praktisch tc zijn stel ik voor te gepasten tijde die uitgave, bij middel van begrotingswijziging, te zien nschrijven op de buitengewone begroting «Instemming). Mr De Riemaecker Deze post behelst de kosten van onderhoud van het gebouw van de Koepoort. Zijn de herstellingswerken hier volledig beëindigd Mr Fransman De verfwerken moeten nog uitgevoerd worden. Mr De Ville Benevens het insteken van vensters ttz. de vitraux. Goedgekeurd met 10 stemmen. Art. 10 - Receptiekosten 30.000 fr. Mr De Riemaecker Ik dring er op aan opdat voortaan alle welkdaniee receptiekos ten van dit krediet zouden genomen worden om de herhaling te voorkomen van hetgeen we vonden in dc rekeningen der Muziek school. Mr Cornelis En als er iets buitengewoons is Mr Ven Trimpcn1 Dat is wat anders. Mr Fransman De niet voorziene geval len dienen eerst, voorgelegd te worden aan het schepencollege Mr Van Trimpont Juist. We staan reeds vcor zulk geval. Er werd een vraag gedaan door ten Muziekkapel uit Holland om hier op Sinksen ontvangen te worden. We hebben nadere inlichtingen gevraagd en weten nog t bepaald hoe we dat zullen regelen. Mr De Riemaecker En indien ge accoord bereikt Mr Van Trimpont Dan komt die maat schappij in plaats van een andere. Ziehier hoe de zaak ineen steekt. Het gaat over de Wil- heminafanfare uit Groesbeke. Ge herinnert U de Hollandse vluchtelingen die in de streek geherbergd werden. De burgemeesters wer- de« ginder goed ontvangen. Die mensen wil- Hier hun dankbaarheid komen uitdrukken. Ze vroegen het verleden jaar. Het was te laai en het kon er niet meer aoor. Pit iaar j:iwe ''.och niei meer uitstellen Mr Fransman - Be taat er wederkerigheid.' Mr Van Trimpont Dit is feitelijK do te genhanger- van ens bezoek naar ginder. Mr De Riemaecker Volgens gevestigde traditie is het dit jaar de beurt van onze groep om een muziekmaatschappij aan te dr-iden d'e oe. eeretmbueerd concert mag komen geven. Onze groep zal met dulden dat met die traditie afgebroken worde het jaar dat zijne beurt is aangebroken Mr Van Trimpont Ik begrijp uw voor behoud Mr Dc Riemascke" Zever had ik het niet bedoeld. Uwe beurt .vordt niet afgelast. Ik handelde zonder bijbedoelingen. Mr De Riemaecker Ik dank U. Mr Van Trimpont Ik meen goed gehan deld te hebben met U daarvan op voorhand te verwittigen (instemming). Ik stel voor dat we te gepasten tijde een speciaal krediet zouden stemmen (algemeen accoord). Art. 29 - Reiskosten personeel 3000 Ir. Mr Fransman Uwe begroting voorziet een vermindering van 1000 fr. Op wat berust ze? Mr Van Trimpont Op onze constaties. Art. 57A - Vergoeding gebruik eigen fiets 1500 fr. Mr Fransman Voor wie is deze vergoe ding bestemd Mr Van Trimpont Voor de twee agenten die de Bakergem en Eene bedienen en voor de veldwachter. Art. 61 - Verzekering ongevallen politie 60000 Mr Fransman Er is een vermeerdering van 35.000 tot (10.000 fr. Waarom Mr de Secretaris Op een nieuw Konink lijk Besluit. Het krediet was verleden jaar volledig ontoereikend. De wedden werden al len verhoogd. Art. 72 - Kledij brandweer 20.000 fr. Mr Fransman Dit cijfer is zeker niet vol doende om rie nieuwe kandidaten kledij te bezorgen. Mr Van Trimpont Evenals voor de uit rusting van uw lokaal stil ik t* voor. te ge pasten tiide. een nieuw krediet te stemmer- Art 77A - Bestuurskosten brandweer 10.000 fr Mr Fransman Is de indemniteit \oor de secretaris hierin begrepen Mr de Secretaris In Gent heeft men beslist dat er onderscheid dient gemaakt voor de zuivere administratiekosten en de andere. Mr Fransman De andere zijn. veronder stel ik. de kosten voor het Sint Barbarafeest' Mr oe Secretaris Ja. Maar de Deputatie wil deze niet goedkeuren. Mr Fransman De toelage van 5000 fr. voor het Sint Barbarafeest is ontoereikend De stad zou ze mogen verhogen. Ware het niet dat het brandweercorps speciale inkom sten heeft, van haar bal bv.. dan weet ik wer kelijk niet hoe de meest elementaire kosten zouden gedekt worden. Mr Van Trimpont Goed. Ik wil wel toe geven tot 7500 fr. voor het Sint Barbarafeest hetgeen niet wil beduiden dat die som moet uitgegeven worden. Mr Fransman De rekeningen worden U jaarlijks voorgelegd. Mr Van Trimpont Het is juist en ik heb er geen opmerkingen tegen in te brengen. We begrijpen elkaar omtrent het geen we wil len bedoelen. Hoe gaan we dat nu inschrij ven? Mr De Riemaecker Schrijf bv. 5000 fr. voor bestuurskosten en 7500 fr. voor de so ciale dienst van het brandweerkorps. Met het woord sociaal en democraat komt tegenwoor dig alles goed. Mr Van Trimpont Natuurlijk. Goedgekeurd met 11 stemmen. Art. 90 - Medisch schooltoezicht 30.000 fr. Mr Fransman Zijn de controlefichen der drie jongste jaren nog in uw bezit Mr de Secretaris Die fichen worden door ons aan de hogere administratie overgemaakt Mr Fransman Ik veronderstel dat er dub bels van bestaan Ik vestig uwe aandacht op het kolossaal belang ervan. De jongste pijn lijke voorvallen in een naburige stad moe ten er u toe nopen al uw bizondere aandacht aan dit probleem te wijden. Mr Cornelis Wie moet die fichen bewa ren Mr Van Trimpont Indien ik hel goed or.t hield, dan moeten die fichen bij het gezond heidsboekje gevoegd worden. Ik vraag dat de heer schepene van onderwijs rekening zou houden van de zaak. Mr Violon Ik r.eem er speciale nota van. Art. 91A - Inentingen diphteritis 20.000 fr. Mr Fransman Zelfde opmerkingen als bij voorgaande post die gij met milde hand voer andere werken toew-rpt. vraag ik de verdubbeling van het voorgestelde krediet. Mr Van Trimpont Die toelage is niet bestemd voor de rationale bond maar voor de lokale afdeling. Mr De Riemaecker Dat kan het geval veranderen van net ogenblik af dat we weten hoeveel leden die afdeling telt. Mr Van Trimpont Ik vraag dan ook niet aar! te dringen «Instemming). Art. 101F Landbouwcomice 15.000 fr. Mr Fransman Werd dit cijfer vastgesteld in gemeen overleg met het belanghebbend bestuur Mr Van Trimpont Ja. De keuring zal aan gekondigd worden op de kermisaffiche. Art. 110 Reinigingsdienst 94.000 fr. Mr Cornel's Behelst die post uitsluitend de kosten van vervoer Art. 115 Uitbatingskosten slachthuis 50.000 fr Mr Fransman Ik vernam dat ons slacht huis de klienteel niet heeft van de varkens slachters. Deze gaat grotendeels naar Den derwindeke omdat men daar de varkens mag branden. Ik vraag dat gij een speciale plaats zoudt voorzien voor het branden der varkens. Mr Van Trimpont Ik heb die kwestie besproken met de gezondheidsdienst die be weert dat de manier van branden geen in vloed heeft op de smaak van het vlees, 't Is loutere inbeelding. Mr Fransman Dat is moeilijk aan te ne men. Het is een realiteit dat de slachtoffers zich aangetrokken voelen door het slachthuis waar de varkens, volgens de oude methode, mogen gebrand worden. Mr Van Trimpont Ik kan het moeilijk geloven. Mr Cornelis Volgens het gemeentelijk verslag worden er circa 140 varkens week te Ninove geslacht. Mr Fransman Het cijfer te Denderwin- deke zou 2 a 3 maal hoger zijn. Mr van Trimpont Ik kan dat moeilijk aannemen M Fransman. Om U voldoening te geven za! ik echter langs administratieve weg informeren naar het juiste cijfer der var ken-slachtingen te Denderwindeke. Mr De Riemaecker Mag ik vernemen wel ke bestemming er gegeven werd in 1951 aan de gelden voorzien op deze post 9 Mr Van THmpont Ze 'werden besteed aan de herstelling van •♦raten, voetpaden en aan de uitbetaling der lonen voor werklozen per die meewerkten aan de bestratingswerken. 't Staat in ons verslag te lezen. Mr De Riemaecker Werden de werken aan het gangske naar de Bleekstraat met dit krediet uitgevoerd. Mr De Ville Ja. Mr De Riemaecker Ik vestig uwe aan dacht op de erbarmelijke toesland van het gangske neven de Cinema Central, 't Is een drukbegane weg. Mr De Ville Ik betwist dat niet. Ik ben zinnens dallen te doen leggen tot aan de eer ste draai achter de Cinema Central. Vandaar af zullen de nodige herstellingswerken uit gevoerd worden, evenzo als op het Kerkplein Mr Van Den Berghe De voetpaden wer den op verschillende plaatsen in de stad o- pengelegd voor de Regie van Telefoon. Ik vestig uwe aandacht op de zeer gebrekkelijke manier waarop ze toegelegd werden, 't Is werkelijk een gevaar voor de voetgangers. Mr De Ville Mijn aandacht werd daar reeds op gevestigd. Mr Van Den Berghe Ik zou u graag met meer kordaatheid zien optreden dat mag zo lang niet duren. Art. 131 - Verkeerssignalisatie 25.000 fr. Mr De Riemaecker Een 3tal jaar geleden deed zich ~en verkeersongeval voor op de steenweg naar Edingen in de nabijheid van de Nieuwe Kerk. Dit ongeval was te wijten aan het feil dat een der weggebruikers uiterst rechts reed op het gelijkgronds fietspad, dat niet meer als dusdanig was aangeduid door de ver dwijning van het verkeersteken. Ik heb dat destijds gesignaleerd. Een paar dagen geleden bestatigde ik dat daar niet aan verholpen werd. Wacht men op een nieuw en zwaar ongeval om de aandacht der be voegde diensten hierop te vestigen Mr Van Trimpont We hebben reeds ge schreven en zullen het andermaal doen. Mr Van Den Berghe Zonder afbreuk te doen aan de gegrondheid der opmerking van dhr De Riemaecker wi! ik protesteren tegen de overvloed der verkeerstekens in de stad. Er werden tekens geplaatst die hinderlijk zijn voor de voetgangers en schadelijk voor de bewoners van zekere huizen. Ik heb het op die lelijke betonnen verkeerstekens. Anderzijds vraag ik me af waarom op zekere gevaarlijke punten er geen signalisatie met groen en rood licht is aangebracht. Dit ziet men in gemeenten die veel kleiner zijn dan Ninove en waar het verkeer op verre na zo druk niet is. Mr Van Trimpont Ik ben evenmin ac coord als gij Mr Van Den Berghe. met die betonnen verkeerstekens die men hier overal geplaatst heeft. 't Is het werk van de Staat. Ik heb er tegen geprotesteerd, 't Heeft tot niets gediend. De stad heeft zich ingespannen om de nodige verkeerstekens aan te brengen zonder pijlen. Wat de lichtsignalen betreft we moeten wachten omdat we nog niet op de hoogte zijn van de opmerkingen der Urbanisatie betref fende het plan der stad. Ik acht het overbo dig thans kosten te doen die binnen korte tijd als nutteloos zouden uitvallen. Mr Van Den Berghe Lichtsignalisatie blijkt noodzakelijk aan de Kliniek en aan Frans Passage bv. Mr Van Trimpont Accoord. maar wc moeten wachten. Mr Fransman Ik vind lichtsignalen niet interessant aan de Nieuwe Kerk en aan de Ezel. Het verkeerssignaal voorzien van doods hoofd zou er volstaan. Mr De Riemaecker Beter nog een ver keersagent. Mr Fransman Ik vestig speciaal de aan dacht van het hoofd der Politie op de zware overtreding die regelmatig begaan wordt dooi de geleider van een autobus, die het aandurft op het kruispunt aan de Dreef te stoppen op een plaats waar de reizigers bij het in ert uitstappen in zwaar gevaar gebracht wor den. Ik vraag dat de politie zo nodig zou verbaliseren. Mr Van Vaerenbergh De omgekeerde driehoek die het Kruispunt aan de Nieuwe Kerk signaleert voor de weggebruikers ko mende uit de stad bevindt zich veel tc ver van dat kruispunt. Mr Cornelis Wie plaatst dat Mr Fransman Het Bestuur van Bruggen en Wegen. Reglementair gesproken zal het wellicht op de juiste afstand staan. Doch dhr Van Vaerenbergh heeft volledig gelijk waar hij wil beduiden dat het slecht geplaatst is voor weggebruikers die er het gevaar niet kennen. Mr Van Trimpont We zullen die vraag stellen en nemen goede nota van al de gedane opmerkingen. Mr Fransman Ik vraag de verhoging van die post die onredelijk laag is. De stad moet een huis ter beschikking van de pastoor of wel hem een passende vergoeding geven om een huis te huren. Met 3400 frank huurt men tegenwoordig niets meer. Ik onderlijn dat E. H. Poelaert onwetend is over de vraa- die wij doen. Mr Violon 't Is inderdaad te weinig. Mr Transman Ik zou 1000 fr per maand mogen voorstellen doch beperk mijne vraat? tot 10000 frank per jaar. Mr Van Trimpont Tk ben niet gekant tegen de verdubbeling afgerond op 7000 fr. Het princiep wordt goedgekeurd met 10 stemmen tegen 2 Kommunisten) waarna het krediet zelf gestemd wordt met dezelfde stem men. Art. 155 Verwarming, verlichting scholen Mr De Riemaecker Hoeveel klassen zijn er thans nog Mr Violon 8 op de Kaai en 4 in de Ge- raardsbergsestraat. Mr De Riemaecker Voor welke bepaalde klassen wordt dit krediet voorzien bit ue viile voor alle scholen Mr De Riemaecker Zijt gij schepene van Openbaar Onderwijs 9 Mr De Ville Neen. Maar ik sta in voor de verwarming en verlichting. Mr De Riemaecker Van wat juist Mr De Ville Van heel het gebouw der Kaai, heel het gebouw der Geraardsbergse straat en van het gebouw op de Bakergem Mr De Riemaecker - Dat is klaar. Ik kom nier straks op terug. Art. 160 Aankoop klasbenodigdheden 70.000 fr Mr De Riemaecker - Het aantal leerlingen is merkelijk geslonken. ^i°'0n Verleden schooljaar waren er 409 ihans nog 375. Mr De Riemaecker - Uw begroting behelst tegenstrijdigheden. De post voor prijsuitde. hng. medisch schooltoezicht en inentingen to. ger. riif hteritis werden verlaagd «wegens vermindering van liet aantal leerlingen vol gons uw eigen memorie van toelichting. Ik begrijp dan niet waarom ook deze post niet verminderd wordt. Mr Van Trimpont 't Is toch maar een raming. Mr De Riemaecker Ze is onjuist. 410 leerlingen voor 70.000 frank geeft nagenoeg 170 fr. per leerling. Er zijn er thans circa 30 min. Dus is uw krediet overdreven met minstens 5000 frank. Ik stel de vermindering voor met 5000 fr. Verworpen met 7 stemmen tegen 5. Mr De Riemaecker Voor het leveren der klasbenodigdheden woeden de formulieren met een ellenlange reeks vragen amper 5 da gen op voorhand aan onze vrienden-hande laars ter hand gesteld. Dat is vee! te laattij dig. Mr Van Trimpont Als u iets kunt be wijzen. zal ik de eerste zijn om te proteste ren. Goedgekeurd met 7 stemmen tegen 5. Art. 198 - Schooluitstappen jongens Middel, baar Onderwijs 12.000 fr. Mr De Riemaecker Eens te meer houd ik er aan U het ongerijmde te doen vaststellen van het feit dat de stad toelagen geeft aan scholen die volledig en uiterst mild gesubsi dieerd worden door de Staat. Goedgekeurd met 7 stemmen tegen 5. Art. 200 - Schooluitstappen meisjes Middel baar Onderwijs 8.500 fr. Mr De Riemaecker Dezelfde opmerking als bij voorgaand artikel. Goedgekeurd met 7 stemmen tegen 5. Art. 213 - Muziekschool 181.185 fr. Mr De Riemaecker In het verslag van het stadsbestuur stellen we vast dat Jw Lonc- que benoemd werd voor de leergang van cel lo. In hetzelfde verslag lezen we dat die leer gang gevolgd wordt door één leerling. Mr Cornells Die Juffer geeft ook les in notenleer. Mr De Riemaecker Dit neemt niet weg dat het een nutteloze benoeming was. Mr Cornelis Dat wisten we niet op voor hand. Mr De Riemaecker Pardon. Bij het in richten van nieuwe leergangen en voor het benoemen van nieuwe leerkrachten werd er ons gezegd dat er reeds voldoende leerlingen op voorhand ingeschreven waren. Mr Cornelis De oprichting van die leer gang was nodig voor de wettelijke vervolle diging der school zelf. Mr De Riemaecner Weer een nieuwe re den. Dhr Cornelis treedt hier op alsof hij reeds schepene van Muziek was. Mr Cornelis Ik verdedig het beheer der school en daarmee uit. Mr De Riemaecker Gij verdedigt uw eigen Ge hebt andermaal de wagen voor de paaiden willen spannen. Eerst benoemen en daarna werk zoeken. Mr Corneüs Dat was inderdaad zo. Mr De Riemaecker Ik hoor het u graag toegeven. Mr Fransman Dit bewijst allemaal dat het hoog lijd ^is zoals ik het reeds voorgaan- delijk zegde dat de inrichting der Muziek school volledig z.ou herzien worden. Goedgekeurd met 11 stemmen tegen 1 (Mr De Riemaecker) Mr De Riemaecker Voor al de andere lokalen zien we een verhoging der posten on der voorwendsel dat de kolen opslaan. Hier bestatigen we een \ermindering. Mr Violon Gelief niet uit het oog te ver liezen dat de bibliotheek thans ondergebracht is in de lokalen der Nieuwe kaai die door ons verwarmd worden. Mr De Riemaecker Er zijn klassen on dergebracht van de Middelbare School in Kaai en Geraardsbergsestraat. Ze betalen huurvergoeding. Is de verwarming en ver lichting in die huurvergoeding inbegrepen9 Mr Violon Neen. Mr De Riemaecker Hoe gebeurt dat dan9 Mr Van Trimpont We hebben daarvoor een speciale rekening gestuurd naar de Staats diensten die tot nu toe echter nog geen cent betaalden. Goedgekeurd met 10 stemmen bij 1 ont houding (Mr De Riemaecker) Mr De Riemaecker Ik heb me onthouden omdat de verstrekte uitleg onvoldoende is. Mr Van Trimpont (ja va. Art. 24 - Subsidies bibliotheek 14.000 fr. Mr Fransman Werd dit cijfer bepaald na ooi stel van de bibliothecaris? Mr Van Trimpont Neen, doch in verhou ding met de uitlening van boeken. Goedgekeurd met 12 stemmen. Mr Fransman - ik gis dat de verhoging van 20.000 tot 30.000 frank bestemd is voor het straatmuziek der Liberalen Mr Violon Meer respect a.u.b. Mr Fransman - ik bedoelde het zo niet. Ik constateerde dat uw muziek nog niet ge formeerd is en stel dan voor te wachten om een toelage toe te kennen c°rnel'S Dat muziek bestaat nu uit 33 muzikanten waaronder 24 van Ninove. Het neeft voor doel om. deel te nemen aan of ficiële plechtigheden. Frans'Tian Feitelijk vraagt gij dus uw goede inzichten te subsidiëren. v v'0l0n We hebben bewijzen gele verd. Niet later dan op 11 November r ornel's Laat ons niet onverdraag zaam zijn. Mr Fransman - Dat ben ik niet. pol Lek °rnel'S 1 Gaat trouwens niet om Kunl dat zcesen Mr Cornelis - Dat leerde ik u na. Mr De Riemaecker - ik geloof dat gij ons muzik ?leVCn a.anziet- Ik s,-el vast dat uwe 2Z'ka!e gevoelens uiting kregen bij het na- C. (a nieuwe gemeenteverkiezingen. Gij ee?i UW ?UZ1Ck herKt»cht. Het kwam een Kin,.k Straat ter «eigenheid van de oneeir? i D° lwt'ede maal kwam het ongevraagd naar de 11 November-stoet. Ik - toen tegen een uwer vrienden «-ze ko- doen gelden'18 W° m°gen ,och ons rechten Mr De Riemaecker - Zeker. voor di°rmel,S r GlJ hebt toch zelf 10.000 fr. i dc muzieken voorgesteld ze^e. Tk hmaeCker Halt Gii moe* a»es van* uitdolf niet acc'oord met uw manier van uitdelen van subsidies. Toen gij voor de van uwmDoiit0tlagen opgeeist hebt voor een reactie ripol,ti?ke. Vtrvnigingen, heb ik uit dies aan H Verh°K',n* voorgesteld der subsi- uies aan de muzieken. Mr Van Trimpont - Zeer juist en ik was NOTA JER REDACTIE ORDEMOTIE Art. 101E-Toelage Bond Doofstommen 1000 fr M»- De Riemaecker Gelet op de bedragen Mr De Muyter - Een 20tal. Mr Van Trimpont Ja Art. 128 Bestrating 150.000 fr. Art. 142 Woningsvergoeding aan pastoor 3.400 fr. 150.000 fr. Art. 223 - Onderhoud en verwarming biblio theek 2000 fr. Art. 228 - Subsidies muziekverenigingen 30.000 fr.

Denderklok | 1952 | | pagina 2