Grote Liefdadigheidsmatcb F E M I N A De Gezonden voor de Zieken In I Modepaleis NINOVE 2Ö O/O Vermindering op alle artikelen 12, DREEFSTRAAT NINOVP STAD NINOVE Zaal Roxy ZATERDAG 26 JANUARI te 19.30 uur VOOR U DAMES... OP 19 JANUARI opening van een nieuw huis onder de reglementen K. B. B B ingericht door Central Boxingclub Ninove 50 ten voordele van de gekwetste voetbalspeler PIERRE EVENEPOEL van F. C. NINOVE Grote revanche-match over 8xB A L E X (Ninove) (72 Kg.) NINOVE tegen D E Omlijsting KEGEL (Zele) (73 Kg.) 57 Kg. (reservekamp) GENT KALKEN De Wachtelaere 61 Kg. 53 Kg. 65 Kg. 62 Kg. 66 Kg. 57 Kg. 56 Kg. 66 Kg. 65 Kg. bekomen e.'de leden en in dê'c^De Costee Om en Van Ael- broeck Rog., ueraardsbergsestraat. en in het lokaal b,., Verte Pw^"°anP'^dunken. STAD NINOVE VERSLAG van het Schepencollege Tussen 1 Augustus 1950 en 31 Juli 1951 de den zich GEEN wijzigingen voor in de samen stelling van de Gemeentel aad Evenmin werden in de schoot van het Sche pencollege of de secties van de Raad. veran deringen aangebracht: Het bedrag der wedden van Burgemeeste en Schepenen, evenals dat der zitpenningen van de Raadsleden bleef ongewijzigd: a) Van 1 Augustus 19o0 tot 31 Juli 19al vergaderde de Raad 11 maal: b> Het College van Burgemeester en Sche penen 36 maal: e* Vergaderingen van de aidelingeii Sectie Financiën 6 maal Sectie Openbare Werken 3 maal C) Herklassering ,n-. Bii Koninkliik Besluit van 30 Juni 19,-u wordt de Stad Ninove ingedeeld in de reeks der gemeenten van 15.001 tot 25.000 inwoners. 2) PERSONEEL A - Benoemingen - ontslagen - bevorderingen Op 19 Mei 1950 besliste de Raad de tijde lijke bediende De Luyck Alfred, te oud om in vast verband te worden geregulariseerd, in dienst te houden tot de ouderdom van 65 jaar. zoals voorzien bij de omzendbriei van de Heer Minister van Binnenlandse Zaken van 24 Juni 1949. Bij beraadslaging van de Gemeenteraad van 11 Augustus 1950 werd de tijdelijke bediende Duym Willy in vast verband aangesteld. Tijdens dezelfde zitting, werd een plaats van conducteur (universitaire titel* ten be hoeve van de stadsdiensten open verklaard. Bij gebrek aan candidaturen kon geen aan stelling volgen. In vergadering van 29 September 19d0 werd de Heer Van Impe Petrus, in dienst als tij delijke bediende, door de Raad als Schepen bode in vast verband aangesteld. In zitting van 15 December 1950 besloot de Gemeenteraad dt stadswerkman an ae- renbergh Ernest, op rust gesteld bij beslis sing van 16 Juni. terug in dienst te roepen, gezien zijn pensioen werd geweigerd, om ïe- den dat hij geen 30 jaai dienst had en de ge neeskundige commissie hem geschikt \oor de dienst had verklaard. In zitting van 16 Februari 1951 werd de bediende Van Lóndeisele Maurice bevorderd tot onderbureeloverste, in vervanging van de Heer Steppe Jozef, met pensioen. Op 20 April 1951 werd door de Gemeente raad ontslag verleerd met het oog op het be komen van een rustpensioen aan de stads werkman Van Vaerenbergh Ernest, in dienst als schrijnwerker. Bij beraadslaging van de Heer Burgemees ter van C Juni 1951. werd de Heer Leuckx Karei, veldwachter, aangesteld als stadsge- rielegeerde bij de algemene kadastrale pere- kwatie. die in het vooruitzicht wordt gesteld De 8 Juni 1951 verleende de Raad ontslag aan de werkman Windens Frans die aan spraak kon maken op het bekomen van een rustpensioen. Is-verhoogd met 2 eenheden (Duym W. en Van Impe P.zodat het thans leden telt. B - Tijdelijk bediendenpersoneel I> verminderd met 2eenheden (overgang naar vast personeel) er blijven diensvolgens 3 tijdelijke bedienden. Verminderde met 2 eenheden (pensioen Van Vaerengergh E. en Windens F.) en was verhoogd met 1 eenheid -terug in dienst roe pen Van Vaerenbergh E Er blijven 9 vaste werklieden voor de openbare werken. D - Vaste werklieden Electriciteitsdienst Geen mutatie.-. Bii besluit van de Gemeenteraad van 8 Ju ni 1951 werd een wijziging gebracht aan het kader der werklieden van de dienst der O penbare Werken. Dit besluit werd goedge keurd door de Bestendige Deputatie op 2 Ju li daaropvolgende. Bij beraadslaging \an 11 Augustus 1950 werd een verlofgeld. evenals een tamilieva- cantietoeslag toegekend aan het personeel voor het dienstjaar 1950. In zitting van de Gemeenteraad van 29 Sep tember 1950 werd beslist, aan het. vast perso neel een verlofgeld. evenals een familievacan- tietoeslag toe te kennen onder dezelfde voor waarden en binnen dezeltde perken als voor het Rijkspersoneel. Dc* uitbetaling van deze vergoedingen zal jaarlijks gebeuren zonder nieuw besiuit te moeten treffen. Tijdens dezelfde vergadering werd een der gelijke vergoeding voor het dienstjaar 1950 toegekend aan het tijdelijk personeel. In zitting van 29 September 1950 werd door dc Gemeenteraad het barem.a van de Sche penbode vastgesteld. Deze beslissing werd goedgekeurd door de Bestendige Deputatie op 13 Oktober 1950. Tijdens dezelfde zitting werd aan het per soneel een weddevoorschot verleend, in toe passing van de onderrichtingen van de Heer Minister van Binnenlandse Zaken van 8 Maart 1951» Bij beraadslaging van 20 April 1951 werd de beslissing van 14 Oktober 1949. in verband met de vacantiepremie van het personeel voor 1949 herzien, dit ingevolge aanmerkingen van het provinciaal bestuur. De 8 Juni 1951 besloot de Gemeenteraad de wedden van het personeel te verhogen met i 7c. ingevolge de stijging van het in dexcijfer. De hogergenoemde vergoedingen, verlof geld en familievacantietoeslag werden aan het tijdelijk personeel voor het dienstjaar 1951 verleend bij beraadslaging van de ge meenteraad %"an 20 Juli 1951. Bij beraadslaging van 20 Juli 1951. stelde de Gemeenteraad de vergoeding vast. die aan de-stadsgedelegeerde zal worden uitbetaaald. naar aanleiding van de algemene kadastrale perekwatie. die in voorbereiding is. Aantal inwoners in de stad op 31 December 1949 11.304. Sindsdien, tot 31 December daarop zijn ver trokken 462. Overleden 124. (Vertrokken: 462) (overleden: 124» 586 Hebben zich alhier gevestigd 434 Aantal geboorten 182. (Gevestigd 434* - (Geboorten 182* 616 Het verschil tussen de beide totalen4- 30 Het bevolkingscijfer op 31 December 1950 was: 11.304 - 30 11 334 inwoners. B - Burgerlijke Stand. Aantal overlijdens geregistreerd in de re gisters van de B. S. 157 waarvan 74 jongens en 83 meisjes. Aantal geboorten geregistreerd in de re gisters van de B. S. 657 waarvan 328 jon gens en 329 meisjes. Aantal doodgeboren kinderen geregistreerd in de registers van de B S. 12 waarvan 6 jongens en 6 meisjes. Er werden 116 huwelijken voltrokken en 4 echtscheidingen uitgesproken. Voor wat de geboorten betreft, waren 648 wettige (324 jongens en 324 meisjes* 9 onwettige -4 jongens en 5 meisjes* 4 kinderen werden gewettigd. Geboorten 178 waarvan 79 jongens en 99 meisjes. Doodgeboren 1 waarvan 1 jongen. Overlijdens 124 waarvan 57 jongens en 67 meisjes. Er werden 126 huwelijken voltrokken en 4 echtscheidingen uitgesproken. Van de geboorten waren 172 wettige <75 jongen en 97 meisjes) 6 onwettige <4 jongens en 2 meisjes) 4 kinderen werden gewettigd. C - Notionaliteit. Twee inwoners van de stad hebben tussen 1 Augustus 1950 en 31 Juli 1951 de Belgische nationaliteit verkregen, door een verklaring van nationaliteitskeuze. Drie vrouwen met vreemdelingen gehuwd, hebben gebruikt gemaakt van het vermogen, haar door de wet verleend, om de Belgische nationaliteit te behouden. Een vrouw heeft door huwelijk de Belgi sche nationaliteit verkregen. D - Kiezerslijsten. De op 1 Mei 1949 in werking getreden kie zerslijsten tellen 7.425 kiezers voor Kamer waarvan 3.866 vrouwen. 7.436 kiezers voor de Gemeente waarvan 3.904 vrouwen. Kiezers voor de werkrechtersraad 106 hoofden van ondernemingen. 212 bedienden. 1.413 werklieden. Er hadden geen verkiezingen plaats tijdens het algelopen jaar. Afgeleverde kaarten van 1 Augustus 1950 tot 31 Juli 1951 Gewone identiteitskaarten 616 Bewijzen Model B geldig voor 6 maand 34 Gele kaarten geldig voor 2 jaar 16 Arbeidskaarten voor vreemdelingen 7. Reispassen voor het buitenland Reispassen geldig voor 3 maanden 158. Reispassen. verlengde 40 Reispassen geldig voor 2 iaar 58: (Vervolg toekrnende week). (tegenover de Post) lx 4 lx V X-, GROTE KEUS MANTELS TAILLEURS KLEDEREN ook Breiwerk - Artikelen van eerste hoedanigheid. Vertrouwelijke en eerlijke bediening IS ONZE REKLAAM KRISTENE MUTUALITEIT NINOVE Onder dit motto werd dit jaar de Antiteringsactie ingezet. Op Zondag 13 Januari a. s. na alle missen, wordt aan de deuren der drie Kerken in het kader van deze actie de JAARLIJKSE GELDINZAMELING gehouden ten bate van Het Nieuwjaar der Teringlijders Wij doen een dringende oproep op de bevolking van Ninove dit werk te steunen. De volledige opbrengst komt ten goede aan de behoeftige zieken en wordt hen onder vorm van geld en in natura toebedeeld. De liefdadigheid is niet alleen een christelijke deugd maar tevens een plicht aan elke christen opgelegd. De voorbije dagen van Kerstmis en Nieuwjaar wa ren getuigen van een ruime vrijgevigheid... ten opzichte van onze zieke broe ders en zusters mag onze vrijgevigheid niet minder zijn. Door Uw milde steun worden de Teringlijders stoffelijk en geestelijk terug opgebeurd... Laat het Uwe verdienste zijn hieraan daadwerkelijk te hebben me- degeholpen. Namens de Teringlijders danken wi U reeds bij voorbaat. HET BESTUUR. Oude Tradities, Zang en Muxiek Ik ben wat folklorist en houdt van oude tradities, zang. muziek en kunst. Daarom was het mij aangenaam, op Zater dag avond 22 December in onze Denderstad een welgelukte zang-uitstap met grote ster en fakkels, te zien en te bewonderen, van de koren der Toneelgilde Hooger Op die. op verschjlldnde plaatsen, oude Kerstliederen uitvoerden. Het was, waarlijk, schoon en def tig en de zangers, zangeressen en de knappe en verstandige muziekleider de Heer Collin een echt kunstenaar halen er allen eer van Ook dezen die. met de Voorzitter aan 't hoofd, de goede gedachten hebben opgevat van het inrichten dezer feestelijkheden. Al de zangstukken werden op kunstige wijze, en met brio en methode, op puike wijze uitgevoerd in deze omstandigheid. Pro ficiat Vele mensen denken dat men om schoon te zingen, moet een zware stem hebben Dat is totaal mis. De stem moet ontwikkeld worden met methode, door goede zangprofessors. Men mag niet zeggen zoals een koster van de buiten De koster van Ninove zingt be ter dan ik. maar hij kan toch zo nijg niet De ene mens heeft een sterke stem, de an dere een min sterke stem. de andere een flauwe stem. Bijzonderlijk moet men aanne men dat de goede kwaliteit van de stem moet in acht genomen worden hetzij dat zij van grote voluum weze of tamelijk kloek of licht. De goede hoedanigheid van de stem bestaat in de klare, warme, harmonieuse sonoriteit zij is aangenaam aan 't oor, zij is sympathiek en stelt hierdoor, soms, de toehoorders in een soort van verrukking. Een normale rtem heeft twee registers De borststem (voix de poitrine) en de kopstem voix de tête). De verbinding dezer twee registers noemt men de doorgang van de ene tot de andere register. Deze passage bij de vrouwen en jonge meisjes geschiedt, in 't al gemeen ONDER 't gemiddeld deel van de uit gestrektheid der stem bij de jongens in 't medium en bij de mannen (die gebruik ma ken van de kop- of hofdstem* BO\ EN het gemiddeld deel der stem. Buiten de sopranostemmen van vrouwen en kinderen wordt te kopstem weinig ge bruikt, uitgenomen bij de tenors of de lichte barytons die de hoge noten niet kunnen ne men met de borststem. Men heeft ook nog de stem met halve tint demie-teinteDe hoge halve-tint, bij de mannen, wordt gezongen met het register der verminderde borststem genaam faus- set» en smelt in zachtheid met het register der gesteunde kopstem. De halve-tint, bij de vrouwen en kinderen, gaat uit van de kop stem. De slechte kwaliteit der stem is dikwijls te wijten aan de fouten van de conformatie van het vokaal stelsel of in 't aannemen van slechte gewoonten. De stem kan soms beïnvloed worden door andere gebreken zoals bij voorbeeld het «che- vrottement» de couac. het beven, dat men verbetert door studie en oefening. Vele mensen denken en verklaren dat de Nederlanders, de Vlamingen, de Engelsen, de Duitsers een harde guttrale stem bezitten dat de zuiderburen (Italianen en Fransen) niet hebben. Volgens mijn advies is dat mis. De slechte uitgalming hangt niet af van de taal welke men spreekt, noch van de natie aan dewelke men behoort, maar wel van de na tuur zelf van het vokaal orgaan dat eigen is aan ieder mens van welke natie men ook weze. De dokters hebben geen bijzondere instru menten om de keel na te zien van de mensen van het Zuiden of deze van het Noorden zo hoorde ik in 't conservatorium mijn professor zeggen. Men vindt in alle landen en overal schone stemmen. In Amerika (Sibyl Sanderson) in Australië (Madame Melba) in België (Noté Blauwaert). Men treft, ze aan in de Opera van Parijs of in de Muntschouwburg van Brussel of elders. De kwestie is de stem goed te po seren, op te letten op de tong, mond, tanden oppassen op de neusklanken, op de oefening der keel, der longen, der ademhaling enz. Men hoort immers dagelijks bijna zulk werk. Want tegenwoordig in onze moderne tijd iegf men de stemmen op op ene plaat zo gemakkelijk als pruimen, krieken en ajuintjes in een glazen bokaal, 't Is een foto grafie van... tonen! Nog iets. Er zijn mensen die denken dat men in een grote zaal moet nijger spreken of zingen dan volgens gewoonte. Valse op vatting want de stem zou niet langer kunnen weerstaan aan de poging welke men van haar eist en men zou de stem kunnen volledig ver liezen. En nu een woord (voor ouders en kinderen) voor de jeugdige jongensstemmen die begin nen te ruien (in 't Frans «muer»). Men hoort soms zeggen dat de stem van een kind dat soprano zingt een tenor wordt en deze van mezzo een baryton of contralto ol basse. Verkeerd gedacht Er zijn sopranos die basse worden en contraltos tenors. Vóór 't ruien bij de jonge knapen van tien tot dertien jaar zijn er maar een getal van acht noten en gedurende het ruien der kna penstem komen er nog in de laagte acht bij. In 't totaal dus 16 noten of 2 oktaven bij een goed zanger. Laat ons zeggen de dat borstnoot van het kind in de medium een la i;s het zal dik wijls een baryton worden deze «la» aanzien zijnde als de hoogste borstnoot van de bary- tonstem. Is het een fa 't zal een basse zijn daar de fa de hoogste noot is van de basse. Voor wat aangaat de kopstem die eertijds voor de jeugd bestond buiten enige zeer hoge noten blijft zij in het algemeen bij de lichte stemmen van tenor, baryton en zelf. soms de lichte basse-stemmen. De ondervinding heeft geleerd dat wanneer men dc st«*m oefent na de rui-crisis der kna pen. de meest gevarieerde aria's nog kunnen gezongen worden in 't repertorium van de sopranos. J, B. EINDE SEIZOEN O N O Z 1, BEVERSTRAAT, 1 (aan 't Stadhuis) TOT EINDE JANUARI O N üi O Z EINDE SEIZOEN 3X3 Standaert 60 Kg. Buyl 54 Kg. Engerie 65 Kg. Van Londerzele 61 Kg. Mil Watri 66 Kg. Van den Eede 57 Kg. Lauwaert 3X2 3X3 3X2 De Waele De Bruyne De Vogelaere Sierjacobs Plut Clercy Eeckhout De Coninck 78 Kg. Staf Leo OVER HET DIENSTJAAR 1950-1951 1) BESTUUR A) Samenstelling: B) Vergaderingen: Mutaties sedert 1 Augustus 1950 tot 31 Juli 51 A - Vast bediendenpersoneel C - Vast werkliedenpersoneel der openbare werken E - Tijdelijke werklieden openbare werken Geen mutaties. F - Tijdelijke werklieden electriciteitsdienst Geen mutaties B - Reglement - statuut. C - Wedden - barema's - vergoedingen. 3) BEVOLKING A - Loop wan de bevolking Gedurende het jaar 1950 Cijfers voor wat de stad alleen betreft: E - Paspoorten. Vreemdelingen ui UI V) UI

Denderklok | 1952 | | pagina 2