Grote Vlaamse Kermis De Bestrating van de Stationstraat MILAC-HOEKJE sirsr -zeer oud«s ZONDAG 29 en MAANDAG 3 0 JUNI 1952 Doos a Ir. lo,- OP HET KASTEEL TE NEIGEM Groot was de verontwaardiging der huidige best uur smeerder beid toen de oppositie het. in 1948. aandien de herkalseicting van de Sta tionstraat te kritikeren De oppositie hield voor dat bet slecht en nutteloos werk was. De meerderheid was daar met mee- aceoord Hieronder een uittreksel uit het verslag dat ons blad van 4 Juli 1948 over het geval van de Stationstraat publiceerde. De Raadszitting van 25 Juni 1948 Mr Fransman - Hoeveel nieuwe stenen zijn er aangebracht geweest voor dat werk 1 Mr De Ville - Het waren geen nieuwe ste- nea. maar wel goede stenen die wij liggen hebben. Hiervan zijn er 2 kamions gebracht. Mr Fransman - En hoeveel stenen hebt ge als afval gehad Mr De Ville - Ik geloof 3 kamions. Mr Fransman - Het werk dat ge liet uit voeren is hoogst belachelijk want ge laat meer stenen wegvoeren dan gij er bij brengt. Het was veel beter vroeger. Mr De Ville - Gans de straat werd opge broken om alle putten weg te nemen. Mr Fransman - Binnen 2 of 3 jaar zult ge wel de nutteloosheid van het werk inzien. Mr De Ville - Dan zullen wij m omstandig heden zijn om het beter te doen. Mr Van Vaerenbergh - Met veel kleinere voegen Maar ondertussen is deze uitgegeten som nutteloos geweest voor het gedane werk. Zij beloopt naar ik ineen 72.000 fr. Mr Van Trimpont - Er is verbetering en om dat werk goed te doen zouden wij een miliioen nodig hebben. Wij bebhen dus ge speeld met datgene dat wij hadden. Mr Fransman - Dat is gelijk de kinderen dan geef ze 'n frank en 5 minuten nadien staan ze daar weer. In iede; geval om nog 60 GEMEENTERAADSZITTiNG Op 25 April 1952 te 20 uur wordt de ver gadering voor geopend verklaard. Er is een zekere belangstelling in de pu blieke omheining. 1) Kasverslag stad Liezing wordt gegeven van het verslag van de toestand der stadskas \oor het Ie kwartaal 1952 Tot groot plezier van al de raadsleden ge raakt de schepene Yiolon niet meer wijs uit zijn eigen geschrift. Zijne cijfers zijn volle dig mis daar zij een zero teveel vermelden. Hij beweert dat er 40 miliioen in kas is daar waar het 4 miliioen moet zijn. Na de nodige terechtwjjzigmgen goedgekeurd met 13 stem men. 2) Kasverslag C00 Het kasverslag van de COO voor het eer ste kwartaal 1952 wordt goedgekeurd met 13 stemmen. 3) Omwisseling titels COO De Raad moet advies uitbrengen over een voorstel van omwisseling van titels der COO aan 3 r'r teeen titels aan 4 Cf. Mr Fransman - Van wanneer dagtekent de beraadslaging der COO De Secretaris - Van 21 Februari 1952. Mr Fransman - Over boevee) titels gaat het De Secretaris - Over eer. kapitaal van 342.000 frank. Goedgekeurd met 13 stemmen. 4. Tussengemeentefijk hospitaal sanatorium De secretaris geeft lezing van een schrijver, waarbij aan de stad vermeerdering gevraagd wordt van haar tussenkomst voor het Maat schappelijk Fonds. Mr De Ville - Kan de heer Fransman die lid is van de Beheerraad, ons daarover niet meer inlichtingen verstrekken Welk is name lijk het a»r-deel var. de Staat Mr Fransman - Meer dan 50 Cf. Mr Cornells - Hoeveel bedraagt ons aan deel Mr Fransman Ik Kan U onmogelijk aan stonds het juiste cijfer uil memorie opgeven. Dat aandeel voor de gemeenten wordt ver deeld tussen de 23 belanghebbende gemeen ten. Mr Cornells - We mogen dus besluiten dat ons aandeel niet groot is Mr Fransman - Ongetwijfeld Mr Vanden Berghe - Hoeveel heeft Ninove tot nu toe reeds afgedragen Dc Secretaris Nagenoeg 147 000 irank plus een bedrag dat slechts uitbesteed is als waar borg. Mr Van Trimpont - Ik wil deze gelegenheid te baat nemen om de vertegenwoordiger on zer stad - dhr Fransman - te verzoeken ons een kopij te willen bezorgen van het contract met de geneesheer en met de kloosterzusters. Dat zal ons persoonlijk voor ons hospitaal kunnen dienen. Mr Fransman ik ia) U dat bezorgen. Goedgekeurd met 13 stemmen. 5) Taksverordening op luidsprekers Tneevolee de opmerkingen gedaan bij de bespreking van de begroting brengt het stads bestuur een ontwerp voor van taksverorde- rune op het maken van reclaam en muziek door middel van luidsprekers. tip vraag van verschillende leden wordt de beslissing en de bespreking naar een latere zitting verdaagd om iedereen toe te laten het ontwerp te onderzoeken, waarvan de kopijen zullen medegedeeld worden. 6) Aankoop onroerend goed De .-ec re tans geeft lezing van een schrijven van de gouverneur de weigering behelzend van de aankoop door de stad van een onroe rend goed iet uitbreiding van het Stadhuis. Mr Fransman - Dat besluit verrast ons. M at stelt he. schepencollege voor Mr Van Trimpont - Wat kunnen wij voor stellen Mr Fransman - Van onmiddelli jk beroep in te slaan. Mr De Ville - Ik boud er een andere me ning op na De Raad heeft zich vergist. Die aankoop kar, geen voldoening schenken. Mr Fransman - Gent heeft zich vergist. Mr De Riemaecker Of zich achter de rug laten beïnvloeden Mr De Vi.le - De Gouverneur zal gevleid zijn met dez.e opwerping. Mr Fransman - Gent heefi geoordeeld zon- enig nut te trekken uit de bestaande toe- siand en het stol te vermijden, ware het wenselijk die brede voegen toe te gieten met teer. Enkele Beschouwingen Het dcx>r de oppositie voorgestelde voeg werk werd nooit uitgevoerd. De Stationstraat ligt nu weer open. Men gaat de bestrating volledig vernieuwen. Niemand zal de noodzakelijkheid van het werk betwisten vermits de straat in erbarm- lijke toestand lag. Daarmee hebben we de publieke en de meest volledige bekentenis dat de oppositie in 1948 gelijk had. Op 25 Mei 1948 betaalde de stadskas aan de firma Vanden Eeckhoudt Meremans voor het uitvoeren van die werken 11 herstellingen 65.750.00 2> kaatsspel 6.000.00 3) walsen 575.00 .nni; va;. ;en. Samen Fr. 78.325.00 Allemaal nutteloos geld. Genoeg -om een andere straat in orde te stellen DRIE In Mei 1948 werd de Stationstraat volle dig berkalseid. In Mei 1952 wordt de bestrating van de zelfde Stationstraat volledig vernieuwd Een flinke premie aan di.gene die ons de naam van een stad of éen gemeente m land kan noemen waar men in VIER JAAR tijd in DEZELFDE straat op dezelfde manier- gewerkt heeft. Vanzelfsprekend doet de oppositie alleen maar aan afbrekende kritiek. Mr Van Trimpont - Deze kwestie behoort eerder tot de dagorde der geheime zitting. Mr Fransman Indien het Schepencollege geen voorstellen doet dan veronderstel ik toch dat het mij toegelaten is er te doen. Mr Van Trimpont Zeker Mr Fransman - Zijl U ter plaatse geweest'' Mr Van Trimpont - Laat ons niet verder aandringen voor het ogenblik. We zullen het geval bespreken in het college en rekening houden met de opmerkingen van dhren De Ville en Fransman. Mr De Riemaecker - En ock rekening hou den me: de verbintenis aangegaan, met de ver koper. Mr Van Trimpont - Onze verbintenissen zijn slechts aangegaan onder voorbehoud van de goedkeuring van de hogere overheid. Mr Fransman - Hetgeen niet uitsluit dat gij moeilijkheden kunt hebben. Mr Van Trimpont - Verdaagt voor bespre king in het schepencollege er met belofte de zaak spoedig terug voor de raad te brengen. 7) Verwezenlijking aanleg nieuw kerkhof. Mr Fransman - is de zaak definitief Mr Van Trimpont - Nog niet. maar we kun nen de werken beginnen op een deel van de grond die we reeds in der minne aangekocht nebben. We hebben een akkoord getroffen met de parochiale werken voor de aankoop van 9 aren 62 ca. bouwgrond mits de som van 100.0(10 frank en 57 aren 30 ca land mits de som van 118.650 frank, alles te vermeerde ren met 10 G voor wederbeleg. Mr Fransman - Dat is zeer gunstig Mr Van Trimpont - Ik geloof het we! Ge rnooet mij gerust feliciteren. Ik moet U dus vragen of gij ons toelating verleent verder met de belanghebbende eige naars te onderhandelen voor aankopen in der minne. Mr Fransman Dat mogen wii U niet wei geren. Goedgekeurd met 13 stemmen. Mr Van Trimpont - Ik moet U ook de toe lating vragen tot het inspannen der onteige- nmgsproeeduur tegen de wederspanmge eige naars of tegen diegene met wie we geer. ak koord kunnen bereiken. Mr de Secretaris - geeft lezing van het ont werp van besluit. Mr De Riemaecker - Indien ik U goed be en p gaat het met om een spoedproceduur. Mr de Secretaris - Neen, het gaat om de gewone onteigeningsproeeduur. We hadden nochtans een spoedproceduur aangevraagd. Mr De Riemaecker - Het verwondert mij grotelijks dat ze niet toegestaan werd Dit zou de eerste maal zijn dat zuiks gebeurt Waarom werd ze geweigerd'' Mr de Secretaris - Het Koninklijk Besluit zegt er niets over Mr De Riemaecker Hoe werd de vraag opgesteld Mr de Secretaris geeft lezing van de aan vraag Mr De Riemaecker - Mag ik U doen op merken dat de vraag niet klaar was en dat hef Konnklijk Besluit IT geeft hetgeen gij slechts gevraagd hebt. Ik ben van mening dat de zaak van het aanleggen van een nieuw kerkhof uiterst dringend geworden is omdat het huidige kerkhof niet meer volstaat. Mr Van Trimpont - ik ben het volledig eens met U. Mr De Riemaecker - Ware het niet wense lijk een nieuw Koninklijk Besluit uit te lok ken dal de spoedproceduur voor de onteige ning voorziet Ge zult er veel tijd mee winnen. Mr Van Tnmpont - Ik ben volledig ak koord. We zullen het nodige doen. 85 Inrichten koelinstallatie stedelijk slachthuis Mr Van Trimpont De noodwendigheid van het inrichten van een koelinstallatie m het stedelijk slachthuis is daar. We hebben de middelen voor de hand. Mr Fransman - Dewelke Mr Van Trimpont - We beschikken nu over een reservefonds van 240.000 frank. Tegen einde 1952 zullen we over 400.000 frank be schikken. Mr Fransman - Van waar komt Uwe be slissing Mr Van Trimpont - Voor de goede bewa ring van het vlees. Mr Fransman - Waarom werd dat niet voor zie;-, b;j hef oplichten van het slachthuis Beste Soldaten. Hier is Milac-Ninove terug na een kleine onderbreking. Deze onderbreking heeft ge diend om eens na te gaan hoe ver we staan op ons werkterrein. U zult met ons moeten bekennen dal we voor een zeer moeilijke taak staan, maar we hopen dat ge ons werk zult weten te waarderen. We danken speciaal deze jongens die ons voorstellen hebben ge daan. Op onze 'aatste vergadering is besloten «Parochieblad» niet meer te zenden. U gaat nu regelmatig elke maand - maar dan tel kens met veertien dagen tussen - «De Den- derklok». met een speciaal Milac-hoekje, en «Trouw», dat we samen met de KAJ verzor gen. ontvangen. Op de brieven die we ont vangen zullen we trachten persoonlijk te antwoorden. Ook danken we de jongens die ons hun adresverandering opgaven. Milac-Bestuur. SPORT Vooral voor onze jongens in Duitsland ge ven we graag de voornaamste sportuitslagen: De voetbalcompetitie is ten einde - In Ere klasse heeft, na lange jaren, weer eens een Waalse club hel Kampioenschap weggekaapt. Club Luik met 44 punten en tweede Racing Mechelen met 40 punten. In het voorbije speelseizoen stelde Daring Brussel verschil lende malen Etienne D'Herde op als inside; hij ging ook mee met de nationale juniors- ploeg naar Barcelona. - In de voetbalkringen wordt met veel lof over hem gesproken. Het belooft voor de toekomst wellicht een toe komstig Rode Duivel 1 Ferdy Kubler won dit jaar weerom de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. De tweede plaats werd respectievelijk bezet door Ockers en Kwik Van Kerckhove Onze acht Onafhankelijker, doen het in de «Route de France» zeer goed. Jan Adriaens- sens staat tweede in het algemeen klassement met slechts drie minuten achter de Nederlan der Nolten. Hij was 2e op de Peyresoudre en 5e op de A spin is tweede in het Berg- klassemen1 en gans de ploeg staat eveneens tweede in het ploegklassement. Verder staal Tóe De Keyser T5e Verhoeven 47e Cleenewerk 53 Severeyns en 57e Pascal. Onze Beginneling Lucien Standaert reed dit jaar reeds rgelmatig in de eerste tien en dit jaar reeds regelmatig in de eerste tien en schikt rond Kermis Ninove naar de Lief hebbers over te gaan- Vijf minuten stilte Kameraadschap die U beter maakt Geen begrip ,s meer verdraaid, geen begrip is meer verworpen, met geen begrip wordt meer vals gespeeld dan met het woord «ka meraadschap». Iemand die U roeevraagt om naar een schunnige film te gaan zien. naar een dans zaal of cafe van licht allooi, noemt men een kameraad Kameraad wordt hij genoemd, die U vertrouwelijk aangebrande lectuur in de handen stopt, met de opmerking «Pas op Mr Van Trimpont - Ja, hoe komt dat Mr Fransman - l" hebt toch vroeger ver schillende slachthuizen bezocht Mr Van Trimpont - Ja. maar nergens was er een koelkast Mr Fransman - Wie vraagt dat nu Mr Van Trimpont - De gezondheidsdienst. Mr Fransman - Ingevolge een besluit een verordening of een omzendbrief Toon mij a.u.b. dat schrijven. Mr Van Trimpont - ..Ik heb geen schrij ven Dat gebeurde mondelings Mr Van-Yaerenbergh - Bij mijn weten beeft de gezondheidsdienst nog geen positie geno men en zeker alleszins geen richtlijnen ge geven in dien zin du- is het geen verplich ting. Mr Fransman - Wat zal dat kosten Mr Van Trimpont - We zullen dat werk in aanbesteding uitgeven. Mr Fransman - Ik zou nu precies eens wil len weten wat gij van ons verlangt.. Mr Var. Trimpont - De toelating om een bestek op te maken. Mr Fransman - Het is dus een begin van uitvoering"1 En hoeveel denkt gij dat die in richting zal kosten Mr Vioion - Circa 250.000 frank. Mr Van Vaerenhrgh - Ik twijfel er sterk aan of dit voor het dubbel verwezenlijkbaar is. Mr Fransman - Ik begrijp nog steeds niet welke de inzichten van het Schepencollege waren bij het aanbrengen van dit punt op de dagorde. Mr Van Trimpont - Heel eenvoudig de toe lating vragen om daarover een studie te ma ken. Mr Fransman - Daar heeft de raad niets mede te maken. Dat is van de bevoegdheid van het Schepencollege alleen. Mag ik ver nemen of gij iemand in het zicht hebt om die studie te maken Mr Van Trimpont - Mr Potvin. Mr Fransman - Is Mr Potvin gespecialiseerd voor het oprichten van koelinstallaties Mr Van Trimpont - Om een studie te ma ken zal bii daarvoor zelf al de nodige aan duidingen willen verstrekken. Zijne studie zal dat uitwijzen. Mr De Riemaecker - Het was weer eens een kwestie van het klaar te zeggen. Mr Van Trimpont Ja, ja, vermits wij geen toelating nodig hebben moeten wij dan ook niet stemmen. 9) Kermisprogramma Er wordt lezing gegeven van de voorstel len van de feestcomité's. De opposite protesteert heftig tegen het feit dat een concert voorzien wordt door de fanfare van de communisten uit Baasrode. Ze bewijst aan de Raad dat er een onregel matigheid begaan werd. Het was de beurt aan de CVP om een muziekmaatschappij aan te duiden. De meerderheid moet zich neerleggen bij die gegronde opmerking en spant zich in om de begane vergissing te herstellen. Tenslotte w«rdl een subsidie toegekend van 45dO frank voor een concert door een katholiek muziek. Het kermisprogramma aldus gewijzigd wordt goedgekeurd met 11 stemmen tegen 1 (Mr Fransman bij l onthouding. Mr De Riemaecker - Ik heb mij onthouden omdat ik onmogelijk het kermisprogramma kan goedkeuren waar een uitgave voorkomt van 120.000 frank voor een cavalcade. De Raad zetelt verder in geheime zitting. 1fl) Benoeming full-time secretaris COO De huidig» --ecretarii, de hew Desprets. dal niemand het ziet of vindt». Mannen, durft nu eens eerlijk te zijn tegen over U zelf Zijt ge verkeerd op dit punt, laat dan deze practijk varen. Breekt radi caal 1 Doet anders Christus leert U heel wat anders over kameraadschap dan gij ze thuis in de kazerne of elders beoeient. Echte, werkelijke vriendschap is iets edels iets schoons. Echte kameraadschap maakt gelukkig, maakt beter. no>, meerbrengt een hemel aan een ander. Ge zoekt naar betere verstandhouding onder uw medesoldaten Wenst ge dat an deren uw pnnciepes eerbiedigen Ge wilt een nieuwe en betere geest in uw milieu bren gen Onthoudt dan deze enkele kleine zin: Wees kameraad Maak uzelf en anderen beter Wees kame raad voor iedereen een kameraad die ver beteren durft. Dat is kameraadschap dat alleen Zo leert het Christus, uw grote kameraad. luit Weert U Soldaten opgelet Toekomende week zult U een kaartje ont vangen met enkele vragen op. Vul het zo vlug mogelijk in en steek het in de post. - Adres en zegel zal er op voorhand op aan gebracht zijn. We bedanken hier speciaal Pau! De Jonge en Kamiel De Roeck die ons verschillende opmerkingen maakten en ons interessante voorstellen deden. De eerstvolgende verga dering zullen wij ze bespreken. Wie volgt I Vanaf toekomende maand zullen we een kort verslag van onze tergaderingen laten verschijnen. Is er reeds een Milac-kern in Uw kazerne* Zo neen, sticht er een met nog enkele dur- vers U zult veel goeds verrichten en zo zal ook ons werk meer vruchten dragen Soldaten U moet durven. - Weert U. Uilenspiegel achterna NOG EEN SCHOT Een Amerikaan en een Schot logeerden niet ver van de boerentoren te Antwerpen. De Amerikaan liep hoog op met zijn uitgebreide kennis en voorname opvoeding. Amerikaan: - Kom. laten we elkander eens vragen stellen. Voor elke vraag die je niet kunt antwoorden moet je mij 1 frank geven. Ik zal je 50 frank gever, voor elke vraag waar ik het antwoord niet op weet De Amerikaan was de eerste aan de beurt. Hoe hoog is de Boerentoren vroeg hij. De Schot gaf hem zwijgend een frank. Dan stelde de Schot volgende vraag Wat lieef dertig benen, een prachtige stem en kan opgevouwen en op een klein plaatsje gezet worden De Amerikaan gaf hem een briefje van vijftig frank. Wat is net vroeg de Amerikaan be nieuwd. De Schot glimlachte eens en gaf een frank. Ik weet het ook niet, zei hij. wordt benoemd met 13 stemmen. 11) Barema en wedde secretaris COO Bij gemis aan inlichtingen wordt dit punt verdaagd tot aanstaande zitting 12) Vergoeding personeel brandweer Na een eerste bespreking verdaagd tot een latere zitting. De zitting wordt hier gelieven. STAD en OMLIGGENDE NINOVE ZONDAGD9ENST. Apotheek open van Mevr. V. D. Mossel eer Statiestraat Apotheek open op Donderdag 22 Mei M. André De Ruyver Beverstraat. BURGERLIJKE STAND Robert Bauwens zoon van Roger en Grata Van Hvfte. Annie Steppe dochter van Roger en Diana De Block DENDERLEEUW RODE KRUIS VAN BELGIE Afdeling Denderleeuw Massala Bloedinzameling te Denderleeuw op Dinsdag 10 Juni 1952 in i lokaal van het Rode Kruis, Dorp te beginnen om 14 uur Inschrijving op het Gemeentehuis te Den derleeuw Een warme oproep wordt gedaan aan de bevolking van de streek. Aan de liefhebbers van Oudheden Te koop schone commodekas in eikenhout, Z »ch te bevragen ten burele van het bia*. ^PftDTVBnjji -- nnwriICh "tan het kaalsfnont geen nieuws de twee dfvem)»^aren Vrij' 0n7e maakten t g BMr Zandb"gen maar bleven er met lang. want het werd 10-0 Dat zij ver liezen is niet verwonderlijk re znn veel jonger dan al de anderen, minder sterk en mmder ervaring Die nul is echter wat kras a ervoor is ook geen andere uitleg dan feren'L moed' Ondertussen en a. dal zuivere winst. DeMmrSL0n2e plaatsing. liTke iSdln naat- Dend^rho^«^ waarschijn- K der onzen wan* ginds zijn er «en paar spelers bij. groot en struis genoeg om hun vader te zHn Idderp^m Onze Se ploeg naar e Waar &J kunnen winnen. Het is dat'ze T* rtrak' £aa° zélf geloven ZanrtL °nae «*rste ploeg naar ÏK baarlijk 1 Ze hebben ginds verloren, kloptea verleden r£Ts Kr en Wach,e® af- in de Wh v™ mel zwaard! n onze kant moeten winnen indien we onze kansen willen gaaf houden voor de titel. aa- b-fw-K. W* vertrekken - lokaal om 2 uur stipt per fiets een prettig wandel*»*** laags EEN TWEE dei GEBOORTEN i

Denderklok | 1952 | | pagina 2