in het Bisschoppelijk College Grote Vlaamse Kermis ^«nietig! "aT.en «t//5 kaatsrubriek ZONDAG 29 en MAANDAG 3 0 JUNI 1952 Doos a tr. 10,- 61 GEMEENTERAADSZITTING De vergadering begint te 20 uur. De heer Van Den Berghe vraagt de heer Fransman die ongesteld is. te willen veront schuldigen. Verder zijn alle leden aanwezig behalve de heer De Riemaecker die in de loop van de vergadering is binnen gekomen. Lezing wordt gegeven van het verslag dei' voorgaande zitting. Zonder opmerkingen goedgekeurd. 1) Aanstelling Provinciale Technische Dienst voor het opmaken van rooiingsplan van voetweg Nr 9 (Bakergem) Mr Van Vaerenbergh - Is dat het baantje dat loopt van de Bakergem naar de Eene Mr De Ville - Ja. Dat baantje kronkelt nogal, en daar zou moeten een rooiingsplan van opgemaakt worden. Goedgekeurd met 11 stemmen. 2) Belasting op reklaamtoesteilen met luid sprekers. Mr Van Trimpont - Ge hebt allemaal het ontwerp van het Besluit gekregen. Is er iemand die daarover het woord vraagt Mr Van den Berghe - Ja. Mijnheer de Bur gemeester. ik heb enige opmerkingen te ma ken en aanvullingen voor te stellen. Ik stel voor bii art. 2 dat luidt De uitzen dingen mogen slechts aanvangen van 8 uur af en moeten eindigen te 19 uur» te voegen «Op het Kerkplein zijn de uitzendingen nooit toegelaten tijdens de Goddelijke Diensten Mr Van Trimpont - Ja. akkoord. Maar hoe gaan ze weten dat er Goddelijke Diensten aan gang zijn. Mr De Ville - In de week zijn er toch geen diensten in de Kerk. Mr Van den Berghe - Er zijn begrafenissen bmst de week. en die wil reklame maken op het Kerkplein kan zich eerst gaan vergewis sen in de Kerk of er een Dienst in gang is of niet Algemeen akkoord. Mr Van den Berghe Een tweede opmer king die ik te maken heb geldt de manier van functionnement van het Besluit. Die re klame wil maken moet dus eerst de aanvraag doen aan de Burgemeester. Ik zou voorstellen dat men daarmee de Burgemeester niet tel kens zou moeten lastig vallen en dat de toe lating zou verleend worden door de Pohtie- eommissane. Alleen voor de van de taks vrij gestelde uitzendingen, zou ik de toelating door de Burgemeester doen verstrekken. Mr Van Trimpont - Neen. ik houd er aan dat alie toelatingen zouden verleend worden door de Burgemeester. Mr Van den Berghe - Maar Mr de Burge meester. ge kunt afwezig zijn. Wie gaat dan de toelating geven Mr Van Trimpont - Bij afwezigheid van de Burgemeester, draagt hij altijd zijn bevoegd heid over aan een Schepene die in de Stad aanwezig is. Mr Van den Berghe - Goed dan. Maar dus met uwe toelating gaat de man die reklame wil maken betalen bij de Stadsontvanger. Die moet er kwijting van geven, en die kwij ting zal dienen als bewijs. Daarom zou ik voorstellen van bij art 3 die iuidt De be langhebbenden zuilen na toelating bekomen te hebben, de taks op voorhand in bewaring geven in handen van de Stadsontvanger bij voegen die er kwijting zal van afleveren De kwijting dient als bewijs en vermeldt de dag. het toestel en he* voertuig dat zal ge bezigd worden Mr Van Trimpont - Waarom dat'' Mr Van den Berghe - Jawel anders als iemand ééns betaald heeft, zou hij zijn be wijs nog \olgende malen kunnen doen dienen En bii art. 5 dat luidt De toelating, zelfs indien vrijstelling wordt voorzien, dient steeds aan de Burgemeester gevraagd te wor den Als ge dus er aan houdt dat het steeds de Burgemeester is die de toelating verleent, dan moet er toch bijgevoegd wordenDe tuelating wordt schriftelijk verleend omdat hij dan met uw toelating bij de Ontvanger moet gaan. 3) Aankoop onroerend goed neven stadhuis. Onderzoek - Eventueel beroep tegen afkeu- ringsbesluit. Mr Van Trimpont - Ge kent allemaal de zaak. We hebben ei U verleden keer kennis van gegeven. Vraagt er iemand daarover het woord Mr Van den Berghe - Ja. Mr de Burgemees ter. Wij zijn van oordeel dat we daartegen beroep moeten aantekenen. Mr Cornells - Ik vind dat de Hogere Over heid ons daar een zeer belangrijke vinger wijzing heeft gegeven. Ik moet U zeggen dat ik vroeger zo niet bijzonder de aandacht ge vestigd had op de eigendom De Waag maar als we er we! over nadenken, meen ik dat we die eigendom voor zeer nuttige zaken zouden kunnen aanwenden. We mogen de raad van de Hogere Overheid zo maar niet in de wind slaan. Mr Van den Berghe - We slaan die raad niet in de wind. eri ik ben het met U eens dat we de Waag tot nuttiger doeleinden zou den kunnen aanwenden dan tot een herberg en een winkel, en deze doodeenvoudig ver huren Dat is niet de roi van Stadseigendom- men van verhuurd te worden om er particu lieren een handel te laten in uitbaten. Buiten dat is er natuurlijk hel Arsenaal van de Pompiers. Sedert jaren en jaren hoor ik er van spreken dat in de Waag het Vredegerecht zou moeten ondergebracht worden. Maar nu geldt hel hier de eigendom hier achter. We waren hel over enige maanden Utumicm eens dut we van de gelegenheid OP HET KASTEEL TE NEIGEM moesten profiteren, nu dat die eigendom te koop kwam van hem aan te kopen. We staan immers met een uitbreiding van het Stadhuis voor de deur. Een architect van de Stad is reeds aangeduid geweest om plannen op te maken voor de uitbreiding van het Stadhuis. Vroeg ol laat zal men er toch moeten mee doorgaan, en dan zullen we misschien voor de verplichting staan van eigendommen te onteigenen. En onteigening dat is een maat regel die gewoonlijk de mensen niet zeer aanstaat. Wie zegt er ons dat we later zelfs nie. zullen verplicht zijn van de eigendom De Regenboog te onteigenen. Mr Cornelis - Ja. dat die te koop kwam dat ware iets anders. Mr Van den Berghe - Ja, maar het is niet te koop. en de andere eigendom is wel te koop. Als ge later moet onteigenen dan zult ge er voor te beginnen veel meer moeten voor geven, want dan zal de eigendom in or de gesteld zijn. Mr Van Vaerenbergn - Hebt ge een raming wat de kosten wel zouden zijn om die eigen dom in orde te stellen En hebt ge gedacht aan een concierge Mr Van Trimpont - Neen maar ik vind toch ook dat we met de kosten die we zouden uitgeven aan die eigendom wij reeds veel zouden kunnen doen aan de Waag. Maar in elk geval, ik zal mij bij de stemming onthou den om niet de schijn van partijdigheid te hebben. Mr Van Vaerenbergh - Bestaat er een plan om de Waag te herstellen Mr Van Trimpont We gaan er ever stem men. Mr Van Vaerenbergh - Eerst moeten we dus stemmen over het voorstel van Mr Van den Berghe. Mr Van den Berghe - Ik herhaal het wij blijven bij onze zienswijze en zijn van me ning dat wij van de gelegenheid moeten pro fiteren om later niet \erplicht te zijn van te onteigenen en er dan veel meer geld te moe ten aan uitgeven. Hel voorstel Van Den Berghe wordt ver worpen met 7 stemmen tegen 4 en 1 onthou ding (Mr Van Trimpont». Daarna wordt het voorstel van de meer derheid om geen beroep aan te tekenen aan genomen met 7 stemmen tegen 4 en 1 ont houding. De openbare zitting wordt hiermede ge sloten. 4) Openverklaren plaats wan bediende. Aangenomen met 12 stemmen. 5) Regularisatie in vast verband van stads werkman. Aangenomen met 12 stemmen. 6) Verhoging kledijvergoeding politiecom missaris. Aangenomen met 12 stemmen. 7) Nieuw weddenbarema sekretaris, ont vanger, politiecommissaris en veldwachter. Aangenomen met 12 stemmen. 8) Vaststelling van hoofdelijke wedden ver bonden aan de nieuwe weddeschalen. Aangenomen met 12 stemmen. 9) Begrotingswijziging Nr 1 wegens de toepassing van hogergenoemae circulaire. Aangenomen met 12 stemmen. 10) Brandweer - vergoeding aan personeel. Een vergoeding van 20.000 Fr zal toege staan worden aan de ene Kas en 5000 Fr. aan de andere Kas. Aangenomen mei 11 stemmen. De zitting woidt geheven te 22 uur. VERLOFDIENST K.A.V. Zoals elk jaar stelt de vrouwengilde van het gewest Aalst de kindervilla Zonne bloem zeedijk 57. Nieuwpoort bad, voor en na het kinderverlof, ter beschikking van de moeders om deze toe te laten onder zeer voordelige voorwaarden, één of twee weken met hun kleine kinderen aan zee te ver blijven. Er zijn nog plaatsen open In de week van 7 tot 14 Juni In de week van 14 tot 21 Juni Voorwaarden 100 Fr. inschrijvingsgeld per week voor volwassen en kinderen vanaf 6 jaar - 80 fr voor de kinderen beneden de 6 jaar. In deze prijs is begrepen de huur van de villa, ge bruik van het materieel; verbruik van gas en electriciteit: hulp in de keuken. De groepen regelen ginder onder elkaar de onkosten van het eten. Personen die zulks wensen kunnen zich la ten inschrijven op het bureel van de KAV St Jorisstraat 26, Aalst alle dagen tussen 10 en 12 uur. STAD en OMLIGGENDE N I NOVE ZONDAGDIENST. Apotheek open van Mr J. LIEVENS Oud-Strijdersplaats Tweede Sinksendag - apotheek open Mr L. BOGAERT Brusselstraat STAD NINOVE Op Maandag 2 Jurii (2e Smxendag) GROTE VRIENDENSCHIETING bij Maurice Jacobs - Kerkplein OP LIGGENDE WIP 2640 fr. en Premiën 2 Hoog vogels ieder 150 300 fr. züde ieder 100 400 fr 4 kannen ieder 75 300 fr. ieder 50 500 fr. 24 klein vogels ieder Drie laatste klier. 50 - 60 - 70 40 960 fr. 180 fr. 2640 fr. Een schone premie voor het grootste getal vogels. - Alles 1 punt. Vele premiën in de iatten. Inleg 50 fr. Terug 40 fr. Berekend op 50 schutters plus de roeper, inschrijving bij Maurice Jacobs (grafmaker) Kerkplein van 2.30 uur tot 3 uur stipt Einde om 7 uur. De Roxy-mannen. 10 premievogeis KUNSTCONCERT Zaterdag 31 Mei te 20 uur op de Stadskiosk aan de Oudstrijdersplaats. geeft de Katholie ke Harmonie Door Eendracht Sterk onder leiding van de heer José Collin een kunst- concert, als inzet van de Sinksen-kermis. Het programma vermeldt 1) Marche 1805 Gasia Klaroenen en trommels. 2) Judex uit Mors et Vita Gounod Bewerking van Van Leeuwen. 3) Ballet d'lsoline Messager Bewerking van Ch. Eustace. a) Solo voor klarinet Solist Edgar Branckaert. b) Allegrodies irae, dies illa Grand valse. 4) Marche van de Carabiniers V. Bury Klaroenen en trommels. POOS 5) Marche Jubiiaire A. Norel Marche de Concert 6) Le Oiament Noir F Popy Ouverture dramatique 7) Danses Hongrcises No 5 et 6 J. Brahms Bewerking van E. Eenhaes. 8) Marsch der Belg. Parachutisten P. Leemans Vaderlands Lied. De ere- en bestuursleden en alle sympathi santen werden vriendelijk uitgenodigd deze hoogstaande muziekuitvoering met hunne te genwoordigheid te vereren. RERUM-NOVARUMVIERING kende te Ninove een schitterend verloop De ernstige inspanningen door de Bestuurs leden van het Gewest tijdens de laatste we ken geleverd, werden door een succesvolle betoging bekroond. Een indrukwekkende optocht trok door de straten der stad Ninove. Viaggen en span doeken met de veelkleurige uniformen van de Katholieke Arbeidersjeugd gaf de stoet een feestelijk uitzicht. Naast levendige jeugd- liederen weergalmden flinke muziekmarchen uitgevoerd door de katholieke Harmonie «Door Eendracht Sterk» van Ninove. Werke lijk een harmonieus geheel van muziek en lied In de ruime dekanale kerk waar een plech tig Lof alle Rerum-Novarumbetogers samen bracht, weerklonken godsdienstige liederen, éen spontane uiting van dankbaarheid tot do Gever van alle goed. Door E.H. Faes werd een gloedvolle kanselrede uitgesproken in klare en rake bewoordingen. De Feestzitting werd gehouden op de rui me binnenkoer van «Ons Huis». Een voor de gelegenheid opgetimmerd podium omlijst met het beeld van Paus Leo XIII en spandoek met «Rerum Novarum», was met bloemen ver sierd. Een Kort inleidend woord gevolgd door het Arbeidersgebed opende de vergadering. Als feestprogramma kregen we afwisselend mu ziek en declamatie naast een spreekkoor «Als de sirenen loeien» en een toewijding dooi de Kajotsters aan Onze Lieve Vrouw, door de opvoering van «Ave Maria». De Heer Jan Deibroeck. gewezen Nationaal Propagandist van de KAJ was de feestrede naar Met zijn gekende spontaniteit en geest drift belichte hij de noden en verzuchtingen van de arbeidersstand. Rerum Novarum toont de veilig;? weg tot verbetering van het lot van de arbeidersstand, doch ook. tot bevei liging van het algemeen welzijn der samen leving Z.E.H. Deken roept allen op, in zijn slot woord. om met kennis van zaken te spreken over deze grote wereldbrief daterend van 1891 Daarom zegt hij. neemt de tekst «Re rum Novaruin ter hand en leest aandachtig. Hel verschijnen van deze pauselijke brief is inderdaad de redding geworden van de ar beidersklas. Een dreunende Vlaamse Leeuw besloot de ze welgelukte vergadering Het avondfeest is werkelijk uitgegroeid tot een gezellig familiefeestHet gekende Outer- se Kabaret-gezelschap bezorgde ons een on vergetelijke avond. De erkentelijkheid ge biedt ons hartelijk dank te zeggen tot de vriunden van Outer en hun sympathieke Proost E.H. Wairaet. Verschillende vrienden uit Ninove voerden een eigen nummer uit. Ook aan hen onze beste dank Onze vierng 1952 is uitgegroeid tot een der schoonste verwezenlijkingen in de Kristelijke Arbeidersbeweging van het Gewest Ninove. Bestuursleden en verantwoordelijken, het werk is gedaan..., nu begint het! BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Christiane Seminck dochter van Jozef en Hortensia Meganck. Anne-Marie Cooyman dochter van Marcel en Yvonna Van Huffeltaire. Jozef De Cocq zoon van Frans en Maria Neirings. Liliane De Henau dochter van Marcel en Clarice Daem. Viviane Seis dochter van Jan en Irène Verlaers. Erwin van Sevencoten zoor, van Marcel en Maria Van Nieuwenhovc. Paul Huwaerl zoon van Albert en Paula Herpelinck. Janine De Ruyver dochter van André en Francine Molinet. HUWELIJKEN: Frans Gryseels 28 j. asfaltteerder en Lena D'Hondt 19 j. fabriekweHkster, beiden te Ninove. Oscar Van Den Berghe 20 j. grondwerker en Elisabeth Herregods 19 j. fabriekwerkster beiden te Ninove. Victor Reygaerts 23 j. schrijnwerker, Meer beke en Denise Annaert 24 j. bediende, Ni nove. Arthur Bascour 22 j. wever en Lea Forger 22 j. marktkraamster. beiden te Ninove Henri Van Waeyenberghe 18 j. vodden koopman en Georgette Watripont 18 j. fa briekwerkster. beiden te Ninove. Albert Rohaert 26 j. staatsbediende en Ag nes D'hondt 24 j. bediende, beiden te Ninove Henri Wauters 31 j. cinemabestuurder en Lea Jacobs 23 j. zonder beroep, beiden te Ninove. Michel De Neve 23 j brouwersgast en Su zanne De Vidts 20 j. fabriekwerkster. bei den te Ninove. OVERLIJDEN Leonia Milo 72 j. weduwe Leopold Var, Petegem. Beverstraat. EEN ONOVERTROFFEN DAG VOOR NEIGEM Indrukwekkende gewestelijke bedevaart naar het vermaard heiligdom van 0. L. Vrouw van Bevingen aan het Neigembos Verleden Zondag vierde het fraai en schil derachtig dorfje Neigem andermaal hoogtij. De doorkristene bevolking was er druk in de weer om een laatste handje aan de schitte rende versiering van kerk. Maria-kapel en straten te steken. Naar jaarlijks gebruik had de gewestelijke bedevaart naar Onze Lieve Vrouw van Bevingen te 15 uur plaats. Te Bevingen was er vóór die tijd reeds een indrukwekkende volksmassa uit al de paro chies der streek toegestroomd. De lieve Ma- ria-kape! baadde letterlijk in een zee van licht en bloemen. Luidsprekers waren in het domein aangebracht om de vrome pelgrims toe te laten, in de beste voorwaarden al de bizonderheden der godvruchtige oefeningen te volgen. Onder klokgelui zette de geschiedkundige godsdienstige stoet, zich aan de kerk in be weging Het was iets bewonderenswaardig. Vijftig ruiters te paard, lieve maagdekens, stoere ridders en landsknechten brachten de geschiedenis van Onze Lieve Vrouw van Be vingen in beeld. Het toegewijd inrichtend co mité. onder het impuls van de ieverige pas toor der parochie en tevens de goede eer waarde Zusters verdienen hier alle lof. Rond 15.30 uur kwam de stoet aan het Ma- ria-park aan. Van op een kleine helling hield ZEP Vergauwen. Redemptorist., een aangrij pend gelegenheidssermoen waarin hij de trou we vereerders van Onze Lieve Vrouw van Bevingen tot een buitengewoon vertrouwen in haar machtige hulp aanspoorde. Een plechtig lof werd nadien door ZEH Anciau gezongen, in aanwezigheid van tal rijke priesters uit de streek. Indrukwekkend was ule gezegende stond, toen de eerbiedswaardige dorpsherder, in het prachtvol natuurkader, de duizende bede vaarders met het Allerheiligste zegende. Het genadebeeld der H. Moeder Gods (uit de XVe eeuw) werd dan terug in de monumen tale nis van het heiligdom geplaatst Ieder een probeerde nog eer. laatste groet aan Maria in haar kapel te brengen, doch velen konden er zelfs geen plaats meer vinden. Dit iaar mochten de vrienden van Onze Lieve rouw van Bevingen de talrijke nieu we staties van het domein en de heldere klok bewonderen. Merkwaardig is het feit dat dit jaar het aantal der bedevaarders aanzienlijk toenam. Het is een bewijs dat de eeuwenoude devotie tot Onze Lieve Vrouw van Bevingen tot in het diepste van ons godsdienstig volk is door gedrongen. Onze Lieve Vrouw van Bevingen. «Hulp der Kristenen» sta ons bij in alle nood! Peregrinus. MCCKDCKC Een zoon van Meerbeke wordt in Frankrijk priester gewijd. Op 29 Juni e.k. - feest der IIH. Apostelen Petrus en Paulus - zal Zijne Hoogw. Exc. Monseigneur Douillard. bisschop van Soissons Leon en St Quentin. in zijn kathedraalkerk van Soissons, het H. Priesterschap toedienen aar, de Eerwaarde Heei Frans Beiiemans. dia ken. uit Meerbeke. De nieuwgewijde priester, wiens eerbied waardige moeder en achtbare familie te Meer beke verblijven, zal aldaar in de parochiale kerk zijn plechtige eerste H. Mis opdragen. Ongetwijfeld zal gans Meerbeke op deze dag in de kerk aanwezig zijn en door gebed en versiering hulde brengen aan deze jonge, edelmoedige priester die in de grote pries ternood van het Franse Aisne-departement zal komen te staan. Iri het bisdom Soissons worden doorgaans vijf buitenparochies door éénzelfde priester bediend. Niet zelden blijft de een of andere kerk 's Zondags gesloten bij gebrek aan celebrant. Benedictus qui venit in nomine Domini De twee wedstrijden van verleden Zondag, respectievehjk geleverd door eerste en twee de ploeg, kenden een eigenaardig verloop. De eerste ploeg die zogezegd een gemakkelij ke verplaatsing moest ondernemen naar Aalst een zogezegde blote formaliteit vervullen, stond met 9-4 achter een bijna wanhopige situatie. loeit begonnen de onzen goed te en Landbouwfoor van MNOYE van 14 tot 24 Oogst 1952 j vv '.1. _j igviiiut'ü ahKOüx G T r» r-i o X C 41 O r<-ri.1. O lui ki. Ov;ptfc'iiiC*ÏI i i ■■vn Mi>||#|i

Denderklok | 1952 | | pagina 2