in het Bisschoppelijk College Grote Vlaamse Kermis Sioxeakermis BAL OP ZONDAG 29 en MAANDAG 30 JUNI 1952 We geven hier een kort verslag van de feestelijkheden die tijdens de kermisdagen plaats grepen. Zaterdag 31 Mei heeft de inhuldiging plaats gehad van het kaatsplein «Bal Op». De heren Burgemeester. Schepenen en Ge meenteraadsleden en leden der feestcommis sie werden met muziek aan 't stadhuis afge haald. Op het Statieplein werden ze verwelkomd door de sympathieke Voorzitter van Bal Op de heer Cl. Van Der Haegen die tevens zijn dank uitdrukte voor de medewerking der stad. De heer Burgemeester opende de nieu we ballodrom onder het spelen van het Va derlands Lied. Er was een grote belangstelling. - Tijdens de rust werd door het bestuur van «Bal Op» de erewijn aangeboden aan gemeenteraads leden en leden van de feestcommissie. De heer Van Der Haegen dankte nogmaals al de aan wezigen en drukte de wen.- uit dat «Bal Op» in de toekomst nog op de medewerking van het stadsbestuur zou mogen rekenen tot be vordering der kaatssport in de stad. Het Coneert van de Katholieke Harmonie Een dichte menigte had er aan gehouden de muziekuitvoering door de Katholieke Har monie «Door Eendracht Sterk» van Ninove. bij te wonen. Met vaste hand leidde de dirigent de heer Jose Collin zijn muzikanten doorheen de moeilijkheden van marsen, walsen en fan- tasiën. Daverend applaus van de enthousiaste en aar.dachte luisteraars was de beloning die én dirigent en muzikanten verscheidene malen te beurt viel. De Denderklok feliciteert van harte de heer Collin en al zijn muzikanten om deze prachtige en genietbare uitvoering, die op papier slechts een concert, maar in feite een hoogstaand KUNSTconcert was... Aan wie om hen dit na te doen ERETEKENS Verleden Zondag om 11 uur op het Stad hui- werden eretekens uitgereikt aan laure aten van den arbeid en leden van de weer stand in aanwezigheid van de heer Burge meester. de heren Schepenen De Weghe en Vioion. de heren De Muyter. Milo, Van den Berg he en Van Vaerenbereh. gemeenteraads leden. De heer De Riemaecker liet zich veront schuldigen. De Burgemeester opende de vergadering met een welkomgroet en drukte op het hoge karakter van deze vergadering Bekwamen het breve: van de Laureaat van de Arbeid Bronckaert Alfoii.- De Luvck Roger Sonck Albert Stevens Gaston De Burgemeester verleende daarna het wooid aan Mr Van Vaerenbergh. die volgen de toespraak hield Mijnheer de Burgemeester. In naarr van de hier aanwezige leden van de weerstandsgroep OMBR. dank ik U omdat gij voor deze plechtigheid bereidwillend de ze zaal ter hunner beschikking hebt gesteld. Heren Schepenen en Gemeenteraadsleden. Uwe aanwezigheid stemt de hier aanwezige weerstanders tot vreugde, zij waarderen ten zeerste deze blijk van genegenheid; aanvaardt daarom ook hun beste dank. Mijne Heren. Toen na de bevrijding de loop naar banden en kaarten van de weerstand bij zovelen een hoop en een doe! was. in deze banden en kaarten zo kwistig en onverantwoordelijk werden te grabbel gegooid, toen werd de ware weerstand mede in het slijk gegooid en verbeurde meteen alle respect, alle ach ting waarop hij recht had. Jaren zijn voorbij gegaan jaren van ver oordeling jaren van beoordeling en jaren van bezinning maar nog is de weg terug niet afgelegd Mij zijn nog zeer \erre van het doel. wellicht nooit meer zal de weer stand. in alle kringen der bevolking, de ach ting herwinnen waarop hij recht had «Jnder de dekmantel van weerstand werd te veel misdreven wat eigenlijk met weerstand niets te maken had dat is de grote, de diepe vlek die op de weerstand rust en dan denken wij aan Racine La mer y passera sans iaver la souillure. car l'abime est immense et la tache est au fond Maar desniettegenstaande hopen wij dat de toekomst eens milder zal gestemd zijn tegen over hen die. toen het vaderland in nood ver keerde. hun plicht deden om de plicht. En juis' daarom, mijne Heren, durf ik van U vragen dat pij na de voorbije jaren de weerstand milder zoudt beoordelen en zelfs laat het ons rechtuit zeggen, hoper. wij. dat gij var. hier weggaand een weinig iets meer eerbied zoudt hebben voor hen die voor hun vaderland in nood. hun leven veil hadden Tussen het goede zaad werd onkruid ge gooid het i.- weeldrig opgeschoten en het heeft het goede verdrongen. Maar omdat het goede geleden heeft is het daarom te mis- -r cm .Moe: de goede plant met het on- iiiu.d in het vuur geworpen worden OP HET KASTEEL TE NEIGEM Mijne Heren, De meeste van hen die hier aanwezig zijn. schreven geen schitterende wapenfeiten op hun actiefmaar zij waren bereid, voor het vaderland, hun plicht te doen tot het bittere uiterstezij zwoeren de plechtige eed van trouw aan het vaderland er. meteen van «lie ver sterven dan verraden en dan toch dit leggen zij in de weegschaalhun naam stond geschreven op een lijst die. viel hij in de handen van de vijand, voor hen de dood be tekende. Daarvoor mi.ine Heren, was een bui tengewone dosis moed en een edele ztlfverlo- chening nodig. Ook deze groep mag de Voorzienigheid be danken dat die lijst, onder de bezetting, eens viel in goede handen velen zouden hier nu niet meer aanwezig zijn. Beste leden van de weerstand. Om die moed en die zelfverloehening werd U de meaalie van de weerstand toegekend op de keerzijde van die medalie staat het iatijnse woord: resistere - weerstaan. Draag deze medalie met fierheid om uwe verdienstenzij herinnere U de geest van vrijheid, die U tot in uw diepste wezen deen sidderen toen het vaderland overrompeld werd en het vast beraden in U opwelde resistere - ik zal weerstaan. Zij herinnere U de bezetting, toen gij niet tegenstaande honger en gebrek, soms hoop loze en altijd gevaarvolle dagen, nooit ver saagde. maar immer het hoofd omhoog hield tot offeren bereid en tot weerstand paraat resistere. Moge deze medalie U ook herinneren dat. in volle gevaar en midden de vijand, een broederband werd gesmeed harder dan staal edeler dan goud. En moge deze medalie t' er dan tevens aan herinneren dat gebeurtenissen bij de bevrijding verschil van mening, per soonlijke naijver en geld bewezen dat die broederband voor velen broos was als glas en van edelheid geen sprake meet is. Var. buiten uit weet men het edele niet te scheiden van het gewone in eigen kring worden, om zeer lage redenen, eigen makkers verloo chend en miskend. Moge dat. beste weerstan ders. veranderenwees tegenover elkander eerlijk en rechtvaardigeerbiedig elkander en dan zult gij, voor U zelve en voor de weerstand, eerbied verwerven. Mijne Heren, beste Weerstanders. Wij missen hier vandaag in ons midden de man die de spil was van deze weerstands- groep. Ik noem Karei Van Lierde hij was belet hier aanwezig te zijn maar hij heeft mij ge last aan U Heren van de Raad zijn beste dank te betuigen vooi de eer zijn mannen aan gedaan. er. aan U. be.-te Weerstanders. te zeggen dat deze dag een van de gelukkigste is van zijn leven. Ik breng hem hier in het openbaar, van uit deze zaal. de huldegroet - en omsluit tevens in deze hulde Brodelet Robert en C'ooreman Hvpoliet medestichters van deze groep. Mijne Heren, beste Weerstanders. Moge het nooit meer oorlog worden Ik sluit met deze wensen Moge de vrijheid ons nimmer meer ont nomen worden en moge daarom, iedere be woner van dit land. voor zijn vadergrond steeds belijden en beoefenen wat onze vrij heidslievende voorouders ons voordeden en Rodenbach als nun testament neerschreef voornaamheid, fierheid, met dier ijzeren koppen koppigheid dan zal het steeds en opnieuw waarheid blijven wat de dichter eens schreef Vlaanderens bodem kent geen vreemden. Kent geen vreemden dan in 't graf Daarna werden eretekens uitgereikt aan Van Trimpont Omer Adriaens Prosper Arents Jozef De Decker Marguerite - echtg. Matthijs De Jonge Jozef Maat hijs Willy Roland Ghislaine - echtg. Rollier Schokaert Sylvain Steppe Antoon Van Damme Hilda - echtg. Guest Van Der Fraenen Honoré Van Dijck Gustaaf Van Lierde Albert Van Londersele Remi Van Londersele Robert Van Wayenbeighe Julien Van Vaerenbergh Gerard Vioion Suzanne - echtg. Roland Walraevenc Julienne - echtg. Cowan Aan de Laureaten van de Arbeid en de leden van de Weerstand van harte proficiat. «Kunstconcert» van «Baasrode» Na "t enig mooie KUNSTconcert van Za terdagavond - dat op het Kermisprogramma gewoonweg als CONCERT werd aangekon digd - werden we Zondagnamiddag vergast op een Kunsteoncert van de Kommunisten van Baas-rode «een gepaste r.aam, voorwaar). De bende kwam de stad binnengedonderd voorafgegaan met een enorme rode strijdvlag met hamer en sikkel. De strijdvlag kwam mee op het stadskiosk. Kies. he? De bevolking en de muziekkenners onzer stad zullen zelf wel beoordelen welke van beide maatschappijen het KUNSTconcert ten eehore gaf die van Zaterdagavond of die van De iode baas van het stadhuis besteeg het ^ffNiETtG"5 RAT E(N1a</'5 Doos a tr. lo(- kiosk voor 't einde van het concert om de kameraden uit Baas-rode met de traditionele bloemengarve en speech te danken. Bij 't einde van het Kunstconcert kwam de aap uil de mouw de Internationale begroet door de aanwezige Moscoutavieters met de gebalde vuist. Onze burgervader (de waarheid heeft haar rechten en het strekt hem ter ere) reageerde hierop zeer scherp Onze nabeschouwingen Is het niet kt as dat ons stadsbestuur, in 1952... een kommunistisch muziek OFFI CIEEL uitnodigt en ontvangt Wij hebben ons nooit geen schijn van il lusie gemaaki over de kiesheid van de Kom munisten. Toch verwachtten we ons niet aan het misbruiken van een Kermisfeest voor een Politiek Feest. Zullen de slinkse heren der Liberale Partij (voornamelijk de clan van de man met de rode roos) zich believen te herinneren dat hun cai-tel fculkje gebeurtenissen mogelijk maakte HENGELWEDSTRIJD DE NINOOFSE LIJNYISSERS Lokaal Van Butsele. Pamelstraat. 12 Uitslag Hengelwedstrijd op Pinkstermaandag 1) Luysterman Robert 315 ptn 2) Do Backer Henri 220 ptn 3) De Smet René 65 ptn 4» DHanau Albert 55 ptn 5) Cornells Marcel 50 ptn 6) Herregods Ed. 46 ptn 7) Baudewiin P. 35 ptn 8> De Weghe Arthur 30 ptn 9) Duym Frans 30 ptn 10) Van Wyenberghe P. 27 ptn 11) Van Butsele Clem. 25 ptn 12) Vanden Berghe H. 23 ptn Er was veel belangstelling voor deze ge slaagde wedstrijd. VINKENWEDSTRIJD De vinkenwedstrijd die bij Victor Van Lon dersele doorging kende een overgrote be langstelling en gaf na een uur wedstrijd vol gende uitslag Ingeschreven Vogels 108 1De Cram August - Vollezele 737 2) Van Daele Aehiel - Liedekerke 718 3) Tortelboom Ermel - Nederbrakel 636 4) Baeten Omer - Okegem 605 5» D'Hondt Achiel - Appelterre 553 6) De Henau Jules - Appelterre 550 7) Aurousseau Jozef - Ninove 514 8» De Waegeneer Fr. - Pamel 498 9) Caeyman Omer - Grimmingen 497 10) Buyl Robert - Pollare 492 11Rampelberg Alf. - Appelterre 484 12) Van Snick Albert - Okegem 477 13) Tortelbocm Emiel - Nederbrakel 446 14) De Spiebeleer Alfons - Appelterre 423 Tollebeek Frans - Okegem 423 16) De Henau Jules - Appelterre 417 17) Charmant Achiel - Herne 407 18) Ghyssels Kamiel - Okegem 402 19) Van De Mvnsbrugge Aug. - Appelt. 393 20) Van Den Hauwe Jozef - Zandbergen 389 21) Schamp Frans - Nederbrakel 386 22) Van Der Poorten Gust. - Appelterre 382 23) Buyl Maurice - Meerbeke 379 24) De Saedelêer Frans - Denderwindeke 359 25) Van Den Bossche Em. - Ninove 347 26) Pletinckx Ern. - Pollare 346 27) De Spiegeleer Alf. - Appelterre 342 28) Bascour Kamiel - Ninove 336 29) De Waegeneer Fr. - Pamel 332 30) Van De Mynsbrugge Aug. - Appelt. 328 31) De Vuyst Karei - Outer 327 32) Neckebroek Willy - Appelterre 322 33) Van Impe Modest - Ninove 319 34) Van Butsele Frans - Ninove 316 35) Van Cleemputte Jules - Appelterre 314 36) Lauwaert Raym. - Appelterre 313 37) Jouret Hubert - Nederbrakel 304 38) Van Liedekerke Ph. - Denderhoutem 283 39) Aurousseau Rob. - Ninove 281 40) Keuterickx Arthur - Appelterre 278 41Van Damme Gerome - Appelterre 273 42) Boxstae! Jean - Okegem 269 43) Bascour Kamiel - Ninove 265 44i Van Der Poorten Heet - Appelterre 264 45) D'Hoe Gaston - Okegem 258 46) Van Den Brande Jozef - Okegem 254 De Vleeschouwer Roger - Appelterre 254 48) Lievens Kamiel - Denderhoutem 252 49) Hunninckx René - Denderhoutem 244 50) Arijs Arthur - Okegem 233 Van Londersele Victor - Ninove 233 52- De Saedeleer Frans - Denderwindeke 230 53) Herregodts Sylvain - Ninove 213 54) Allaer Remi - Ninove 205 55) Van der Poorten Gust. - Appelterre 203 Uitslag van de Maatschappijen met de 10 best geklasseerde vogels 1Appelterre 4g06 2) Ninove 3890 3) Okegem 3270 4) Nederbrakel 1953 5) Tollembeek 1371 De Koers voor Beroepsrenners De concurrentie van nog drie andere koer sen was oorzaak dat slechts 36 renners het vertrek namen voor de 10e Prijs Victor Stan- daert - Ereprijs Oscar Combel. Zes renners wisten zich op 't einde van de koers los te werken en stormden op de meet af. - Spijtig genoeg werd de kadans volledig gebroken daar de ontsnapten werden opgehou den bij de gesloten overweg in de Geraards- bergsestraat. - Het was dan ook licht afge scheiden dat Rafael Jonckhere als overwin naar eindigde voor Julien Van Dijcke: Jules De Poorter; Achiel Van Impe; Albert Wau- ters pp Roger Giiselinck. De politie verdient alle lof voor de goede orde die ze tijdens het verloop van de wed strijd wist te handhaven. Wij hadden de mening dat de belangstelling veel kleiner was dan vorige jaren. STAD en OMLIGGENDE NINOVE ZONDAGDIENST. Apotheek open vaD Mevr. V. D. Mosselaer Statiestraat Bij de Vlaginhuldigsng van de Bond der Kroostrijke Gezinnen Ter gelegenheid van de Vlaginhuldiging van de Bond der Kroostrijke Gezinnen te Ni nove. gepaard gaande met de overhandiging van eretekens aan de moeders met 10 en meer kinderen, geeft de Koninklijke Fanfare «De Dendergalm» van Denderleeuw (gesticht in 1865) - een Concert op het stadskiosk onder leiding van de heer J. Kriger. Deze uitvoering zal rond 17 uur een aan vang nemen. PROGRAMMA 1Baudouin 1 - mars A. Schmidt 2) Fakkeltocht - mars P. Gilson 3) Minnen, drinken en zingen - wals J. Straauss (bewerkt door A. Eenhaes) 4- Episodische schets J. Preekher 5) De Vogelkoopman - wals C. Iseiler (bewerkt door S. P. Van Leeuwen) 6) Poppenwals - wals J. Bayer (bewerkt door J. Blangenois) 7) Lyrische Fantasia - fantaisie J Preekher Kon. Handbooggilde «St Sebastiaan» Uitslag van de le match KAMPIOENSCHAP 1952 1Couck Jozef 6 ptn 2) Van Den Haute Prosper 5 ptn Kieckens Arthur Coppens Alfons Verhumst Albert 3) Van Der Kelen Olivier 3 ptn 4) De Vleminck Paul 2 ptn Fransman Karei 5) Suenaert Jules 1 ptn Van Tournhout Carlos Coppens Paul Coppens Kamiel BOSCHMANS De kampioen Theo De Vits De kampioen van de «Ster» Frans Coppens Albert De Roeck De 3e en laatste match zal plaats hebben op Donderdag 12 Juni te 19 uur. Kon. Nat. Bond van België 3e Sector De kampioenen van Kruibeke zijn geklopt. Kruibeke 20 ptn St Gillis Waes St Sebastiaan 22 ptn Onze maatschappij zal schieten op Zondag 6 Juli met 2 peletons te 12.40 uur. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN Christian De Vos zoon van Paul en Mo nique Hannoset. Daniel Bogaert zoon van Edward en Philo, mena Franc-het. HUWELIJKEN Robert Van Der Stockt 25 j. metaaldraaiec Geraardsbergen en Yvonne De Kerpel 25 j, bediende, Ninove. Roger Beeekmans 23 j. bediende Julien* ne Var. Den Berghe 22 j„ zonder beroep, bei den te Ninove. OVERLIJDEN Maurits De Coorde 70 j.. Vooruitgangstraat Adelina De Backer 63 j. echtgenote Frede- rik Beeckman, Preulegern. Frans Huart 73 j. overleden te Zelzate. GOUDEN BRUILOFT De Herlinkhovestraat was verleden Maan dag ter gelegenheid van de 50e verjaardag van het huwelijk van Cyriel De Deyn-Van Bellingen prachtig versierd. Aan vele hui zen wapperde de nationale vlag en aan hun woning was een opschrift dat het gelukkig huwelijksleven der jubilarissen vertelde. Cyriel werd te Ninove op 12 April 1879 geboren en was door zijn voorbeeldig werk lange jaren meestergast in de Filterie Mo derne. - Henriette werd geboren te Ninove op 18 Maart 1878 en zorgde steeds voor de kookpot en de opvoeding van haar dochter en vijf zonen, die nog allen leven, en die hun ouders 12 kleinkinderen schonken. Te 10 uur had in de dekanale kerk een dankmis plaats waarna de jubilarissen met hun familie op het stadhuis werden verwel komd en de erewijn gedronken Vervolgens werd het feest in de gezellige familiekring voortgezet. De Denderklok biedt bij deze gelegen heid hare hartelijkste gelukwensen aan Cy riel en Henriette en... nog lange jaren ZANDBERGEN EN OMLIGGENDE GEMEENTEN De inwoners van Zandbergen en omliggen- de gemeenten wordt een enige gelegenheid geboden beroepsariisten op toneelgebied aan het werk te zien. De toneelgroep «Herman Bruggen» van het !mPMon,0^St0neel voert het «rootse spel «UILENSPIEGEL» op als openluchtspel op 13 Juli a.s. Neem deze enige gelegenheid ter hand om ter plaatse een middeleeuws stuk door be- rnppsartisten te zien opvoeren Aller, houden zich nu vrij voor de Zondag 13 Juli. en Landbouwfoor van NINOVE van 14 tot 24 Oogst 1952 Zondag namiddag

Denderklok | 1952 | | pagina 2