St Aloysiuscollege Ninove 5e Handels- en Landbonwfoor van Ninove NINOVE op de Burchtdam, 48 Koloniale Loterij 8 klangrijk bericht aan de bevolking van Ninove en omstreken Grieks-Latijnse Humaniora Moderne Humaniora Schoolgeld" 200 fr. per trimester De boeken kunnen gehuurd worden. Vermindering voor Kroostrijke Gezinnen. LAGERE AFDELING. KINDERTUIN Inschrijvingen en inlichtingen bij de E.H. Principaal DE OPENINGSPLECHTIGHEID Op Donderdag 14 Oogst, rond 18 uur. ver trekken het bestuur en verschillende leden van de Katholieke Middenstandsbond vanuit het lokaal, achter hun vlag en de harmonie Door Eendracht Sterk om de afgevaar digde te gaan afhalen. Onder het spelen van een dreunende mars kwam de optocht binnen op de koer van het Coilege. Werden er opgemerkt, benevens het ne stuur van de Bond. de hh. Coussens. Adjunct Kabinetschef van de Minister van Economi sche Zaken en Middenstand. Senator Van Oudenhove. oud-Senator De Clercq. de bur gemeester en schepenen en raadsleden dei vtad. volksvertegenwoordiger Fransman. Zeer- eerwaarde Heer Principaal, enz... Onmiddellijk vatte de heer Luysterman. voorzitter, post aan de micro om de volgen de openingsrede uit te spreken Heer Vertegnwoordiger van de Minister van Economische Zaken en Middenstand. Zeereerwaarde Heren. Mevrouwen. Mijne Heren. In naam van de Katholieke Middensands- bond van Ninove heb ik de eer en de aange name plicht. U allen van harte welkom te heten bij de Plechtige Opening van de Vijfde Handels- en Landbouwfoor van Ninove. Het is voor ons. inrichters van deze Han delsfoor een grote eer. hier in ons midden te mogen begroeten de Heer Coussens. adjunct kabinetchef van de Heer Minister van Econo mische Zaken en Middenstand, die door be roepsbezigheden was belet. Aan de geestelijge en wereldlijke overheid van onze stad. de vertegenwoordigers van de Kristen Middenstandsorganisatie, en U allen Zeereerwaarde Heren, Mevrouwen. Mijne Heren, die door Uw aanwezigheid Uw sym pathie bewijst jegens onze organisatie, zeg gen we van harte dank. Voor de vijfde maal mag het Inrichtend Comité zich verheugen in de deelname van 39 exposanten, verdeeld over 52 standen. Deze standen vertegenwoordigen de meest verscheidene handelstakken, die hun beste produkten op originele wijze tentoonstellen Dit feit mogen we beschouwen al« een blijk van werklust en werkkracht die onze expo- panten weten aan de dag te leggen. Mijn inigste dank gaat dan ook naar allen die meegewerkt hebben om deze Vijfde Han dels- en Landbouwfoor tot een waar succes te doen uitgroeien. Dank oqk aan Zeereerwaarde Heer Princi paal van het College die de vernieuwde lo kalen bereidwillig tot onze beschikking stelde Dank aan het Inrichtend Comité dat noch tijd noch moeite spaarde om deze Handels foor de beste organisatie te verzekeren. Dank aan de exposanten die door hun deel name een prachtige tentoonstelling hebben samengesteld, die vast en zekers alle bezoekers zal tevreden stellen en waarover wij ons: bin nen weinige ogenblikken zullen kunnen over tuigen. Tot slot een woord van dank tot de Kath. Harmonie Door Eendracht Sterk die deze Plechtige Opening de nodige luister gaf. Moge de Vijfde Handels- en Landbouwfoor van Ninove. evenals de voorgaande, het zijne cijdragen tot bevordering van de handel en nijverheid, tot samenwerking van alle Mid denstanders. om zodoende mee te werken aan de welstand, de rust en de vrede in ons land Heer Afgevaardigde, ik heb de eer U te verzoeken de Vijfde Handels- en Landbouw foor van Ninove. voor geopend te verklaren.. De heer Coussens adjunct-kabinetchef, nam hierop het woord om hulde te brengen aan de ondernemingsgeest van de Ninoofse Middenstand en de vijfde Handeisfoor voor geopend te verklaren. Onmiddellijk hierop werd door de autori teiten het bezoek aangevangen van de stands. De exposanten werden gefeliciteerd voor hun geslaagde initiatieven. Het bezoek eindigde met een receptie van de genodigden, door het bestuur aangeboden. Het woord werd er gevoerd door de heer voorzitter Luysterman. de heer burgemeester Van Trimpont en Zeereerwaard Heer Back. Onder luid applaus overhandigde de Afge vaardigde van de Minister het Beroepsere teken aan de volgende leden voor hun lange actie en trouw in de Middenstandsbeweging Beroepsereteken Ilde Klas MM. De Mont August Minner August Van Den Haute Raymond Gailly Frans Verstraeten Louis Appelmans Clement De Smet Cyriel De Schepper Achiel Suenaert Jules Van Petegem René Beroepsereteken Iste Klas MM. De Vleminek Petrus Eeckhoudt Omer Fransman Karei Luysterman René Hierop werd de officiële openingsplechtig heid besloten. Zekere gedecoreerden zouden ze geestdrif tig voortzetten tot aan het sluitingsuur der foor in 't College en tot lang erna in de stad De Philharmonie van Halewijn Op 15 Oogst kreeg de Handelsfoor het be zoek van de Philharmonie van Halewijn Noord-Frankrijk) bestuurd door dhr Emile Onract: die geen onbekende is voor een groot deel onzer stadsgenoten en die aan onze mu zikanten verschillende uitnemende diensten bewezen heeft. De maatschappij werd opgewacht aan de kerk van den Burgtdam door bestuurleden van Door Eendracht Sterk» en een afvaar diging der Handelsfoor. waarbij zich een groot aantal muzikanten der plaatselijke har monie gevoegd hadden. Dhr Voorzitter Remi Van Vaerenbergh verwelkomde dhr Voorzit ter der vreemde maatschappij en overhand- digde hem een mooi bloemtuil als getuigenis van de onderlinge vriendschap. Dhr José Collin stuurde een hartelijk wei- komwoord tot dhr E. Onraet en zijn muzikan ten. Het Vaderlandslied en de Marseillaise weerklonken. Daarop werd onder het spelen van de mars «Sambre et Meuse» opgestapt naar het stadhuis. Op zijn beurt verwelkomde dhr Burgemeester ae genodigden namens het Stadsbestuur waarop nogmaals het Vader lands lied en de Marseillaise werden gespeeld Ten stadhuize werd beurtelings het woord geveerd door dhr Burgemester. dhr Voor zitter der Philharmonie en door Bestuurder dhr E. Onraet die in gepaste woorden het stadsmagistraat zijn innigen dank wist te betuigen om de puike ontvangst. Na de erewijn te hebben gedronken, werd de optocht voortgezet naar het Monument der Gesneuvelden alwaar door dhr Voorzitter derPhilharmonie een prachtige bloemengarve neergelegd werd onder het spelen van het Vaderlands lied en de Marseillaise. Nadien werd halte gehouden aan de woning van dhr Maurice Van Der Poorten, die het brevet «Passeur d'Hommes» hem door het Frans gouvernement toegekend, in ontvangst mocht nemen. Aandoenlijke ogenblikken als wanneer de destijds ontsnapte krijgsge%-an- gene met hartljke woorden, het huisgezin Van Der Poorten dankte om de verleende gastvrijheid en hulp. waardoor het hem mo gelijk is geweest: samen met een vriend uit Cassel. veilig de haardstee te bereiken. Te 18 u 30 speelde de Philharmonie een prachtig Concert door een talrijke schaar muziekliefhebbers bijgewoond die met ge spannen aandacht de kunststukken hebben aanhoord Het zeer zware programma werd met brio uitgevoerd. Elk stuk werd op duchtig applaus onthaald. Vielen bizonderlijk op de sobere directie van de chef die een perfecte inter pretatie bekwam der stukken, benevens het volmaakt ensemble van de instrumenten en hun juiste sonoriteit. Onze stadsgenoot, dirigent Collin, viel de eer te beurt een daverende slot Marseillaise te dirigeren. Na de uitvoering van dit Concert dankte dhr Voorzitter. Luysterman de muzikanten en hun chef HET A CAPELLA KOOR TERMUREN De weermaker is dit jaar tegen de Han deisfoor van Ninove. Op Zaterdag 16 Oogst viel een druilerige regen op het ogenbiik dat de foor het bezoek ontving van het A Capella Koor Termuren van Erembodegem onder directie van Ben Van Lysebeth.. Rond 21 uur trok het weer wat op en on middellijk werd het vocaalconcert aangevan gen. 60 uitvoeders in avondkleedij een indruk wekkend schouwspel. Een zeer zwaar programma met niet min der dan... 30 stukken. Het publiek, dat ondanks alles, toch nog deftig opkwam, was werkelijk verstomd over de hoedanigheid van de uitvoering. Het was werkelijk van zeer hoee kunst kwaliteit. zo voor het gemengde koor ais voor de solistenreeksen. De uitzonderlijk begaafde stem van Juffer Liliane Couck maakte sensatie. Een daverend applaus viel de uitvoerders te beurt bij het einde van hun concert en we zien hen gaarne terug DE KATHOLIEKE HARMONIE VAN EEKLO Op 17 Oogst ontving de Handelsfoor het bezoek van de Katholieke Harmonie Amicitia van Eeklo met 70 uitvoerders. De heer Goethals. burgemeester der stad Eeklo. vergezelde zijn Harmonie met ver schillende bestuursleden. Bij het verlaten van hun autocars op de Graanmarkt waren de spelers zeer spoedig in 't gelid om in indrukwekkende orde op te stappen naar het College. Onder dreigend weder werd de kiosk beste gen en aanvang gemaakt met het Concert, 't Was een der allerbeste die wij in Ninove ten gehore kregen, onder leiding van de heer Raoul Maheu. leraar aan de Muziek school van Ninove. Zeer juiste interpretatie van een zwaar en zeer verscheiden programma. Het publiek, talrijk ondanks het flauwe weer maar versteven van de koude dankte door goede toejuichingen de leider en spe lers van de Harmonie van Eeklo. die een PI grootse en allerbeste indruk nalieten en die J_.wij graag, in beter weeromstandigheden, te- rug willen zien. HET ORKEST BRANCKAERT Op Maandag 18 Oogst Concert door het Orkest van onze stadsgenoot Edg. Branckaert. Een goede opkomst ondanks het dreigend weer. Na enkele stukken door het ensemble dat grote vooruitgang gemaakt heeft, besteeg Ro ger Van Aelbrouck. laureaat van het Crochet van Radio Kortrijk het podium om zijn suc cesnummer Het Spijkertjewaarmee hij de prijs behaalde, ten gehore te geven. 't Zou pen triomf geworden zijn was het niet dat de hemelsluizen plots wagewijd ge opend werden en dat een stortvloed water uit gestort werd op de koer van het College. Was me dat een vlucht... In min tijd dan nodig om het te beschrij ven was de koer leeg gegoten. Het publiek zocht dekking onder de galerij Gezien de groeiende belangstelling van het publiek, naar de NAAIMACHINES N ECCHI is er een nieuw bijhuis geopend te (HUIS DE KEGEL) Overgrote keus in huishoudelijke machienen# Een hele reeks Industrie-machienen, NECCHI-fabrieken (grootste en modernste van West-turopa NECCHI beschikt, over een gespecialiseerd werkhuis, en geoefende vakmannen. NECCHI, 10 jaar waarborg (crediet naar wens). Reparatiën aller merken. - Overname van oude machienen. Alle benodigheden (olie, naalden, riemen, enz.) Hoofdverdeler voor de streek: Robert VIERENDEEL - Denderwindeke,, Tel. Ninove 468. in het café. in de standen en overal waar men beschut was. Een mooie avond was goed en wel uit Spijtig voor de inrichters, spijtig voor de uitvoeders en nog spijtiger voor het publiek. HET CABARETGEZELSCHAP DE KLAVERKENS Donderdagavond kregen we dan een Reuze Cabaretavond door het cabaretgezelschap «De Klaverkens» van Berchem-Antwerpen. onder leiding van de heer W. Vanderhaegen. Eindelijk... geen regen... De gezichten van de inrichters vertoonden de glimlach die er sinds enkele dagen afgeregend was; hoe kon het ook anders... Het was DE massa van de grote dagen, die rond de kiosk had post gevat om deze, waarlijk echte Sinjoren. aan het werk te zien. Het puik programma, variërend met zang. schetchen. humor en muziek, viel waarlijk in de smaak van het meelevende publiek dat zijn toejuichingen niet spaarde. Alhoewel we reeds talrijke cabaretavonden meemaakten, moeten v;e toch bekennen dat «De Klaverkens» een gans andere «genre» hadden, die door de aanwezigen - ja zelfs de moeilijksten - werd naar waarde geschat. EEN GOEDE RAAD Nog twee dagen en de Vijfde Handels- en Landbouwfoor van Ninove behoort tot het verleden... Geachte Lezers, neemt de gelegenheid te baat om op Zaterdag en Zondag aanstaande nog een bezoek te brengen aan deze prachtige Handelsfoor, die het werd reeds zo dik wijls gezegd de meest verzorgde is van Zuid-Vlaanderen. ZATERDAG te 17 uur Schieting op Liggende Wip ingericht door de patroon uit «Het Spijkertje» het café in de Handelsfoor. Alle schutters van Ninove en omstreken worden er verwacht... ZONDAG te 15 uur Zondag aanstaande krijgen we DE grote attractie met een GROOTS TURNFEEST aangeboden door de Kon. St Xaverius-Turn- gilde uit Zele. die met 40 man - waaronder 12 puikturners - de verplaatsing naar Ninove doet. Onder die puikturners hebben we niemand minder dan Fré De Waele KAMPIOEN VAN BELGIE die als puikturner, de kleuren van ons land verdedigde op de Olympische Spelen te Hel sinki. Liefhebbers van zuivere sport, waarin com binatie en geldzaken nog geen rol spelen - we geven U rendez-vous in de Handelsfoor Zondag aanstaande te 15 uur. Te 19.30 uur Tot slot van deze Vijfde Handels en Land bouwfoor van Ninove - die op gans de lijn. spijts het doorslechte weder, een succes mag genoemd - wordt aan de bezoekers een PRACHTIG KUNSTCONCERT aangeboden door de Katholieke Harmonie «DOOR EENDRACHT STERK» van Ninove onder leiding van de heer José Collin. Van dit Kunstconcert laten we hier het programma volgen. EERSTE DEEL 1) Jubelmars A Norel 2) Le Diamant Noir Dramatisch openingstuk Fr. Popy 3) Judex (Mors et Vita) van Ch. Gounod arr. A. C. Van Leeuwen TWEEDE DEEL 4) Ballet d'lsoline (Utitreksel) van A. Messager arr.Ch. Eustace Nr 4 - Solo voor clarinette SolistHeer Branckae-t E. Nr 5 - Dies irae. dies illa en wals. 5) Hongaarse Dansen nr 5 en 6 van J. Brahins arr.Aug. Eenhaes 6) Officiële Mars der Belgische Parachutisten met klaroenen en trommels. P. Leemans De Vlaamse Leeuw Het Vaderlands Lied. STAD en OMLIGGENDE NINOVE ZONDAGDiENST. Apotheek open van Mevr. V. D. MosseSaer Statiestraat Kon, Handbooggilde «ST SEBASTIAAN» Nationaal kampioenschap 1952 De maatschappij Waterloo «St Sebastiaan» is kampioen van België en voor onze sektor zal het kampioenschap in 1953 plaats hebben te Haasdonck. 670 peletons hebben in de zes sektors geschoten, waarvan 128 te Kruibeke. Europees Kampioenschap 1952 Cns lid de heer Jozef Couck werd dus of ficieel aangeduid om deel te nemen aan het kampioenschap De strijd zal geleverd wor den tussen Frankrijk, Holland en België. Onze Koning de heer Camiel Coppens zal deel nemen aan het individuele kampioen schap voor de «Keizerschieting». De over winnaar ontvangt het kunstplaket van de Heer Minister van Volksgezondheid en het Gezin, de gulden erkenningsmedalie, de ere- pluim en het erediploma van de KNBBW. Aan al do medekampers in de eindstrijd, de zilveren medalie van de KNB en een kunst bord. Eerste beurt met 3 pijlen daarna met één. De wedstrijd heeft plaats op Zondag 31 Augustus op de stand der Maatschappij «Park» te Woluwe-St-Pieter. Zondag 24 Augustus te Woluwé Park Schieting op 2 wippen - begin te 2.30 uur. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Mia Van Cauwenberghe dochter van Jules en Yvonne Barbé. Guv Eoetens zoon van Omer en Mar guerite Souffriau. HUWELIJKEN: Gasion Daem 30 j. fabriekwerker en Ro sette Verlé 23 j. zonder beroep, beiden te Ninove. Jan Arijs 27 j. metserdienaar Brussel en Denise De Neve 19 j. fabriekwerkster Ninove OVERLIJDEN Emma Delporie 57 j. echtgenote Herman Peeters. Steenweg op Aalst. Pieter De Coster 38 j. Preulegem. Eerste berichten over de winnaars van de 11de schijf 1952 getrokken op 9 Augustus te Lommei Ziehier de winnaars die zich aangegeven hebben om hun lot in te innen, op 14 Augus tus. 1) Zij die gekomen zijn om te innen, in gehele of tienden, de loten gaande van 100.000 tot twee en een half millioen, waren afkom stig van Antwerpen; Bergen; Beauring; Blankenberge; Brussel; Chatelineau; Gent. Leopoldstad: Lommei; Leuven. Moeskroen. Schaarbeek. 2) Anderen komende uit Brussel; Eupen; Luxemburg; St Truiden; zijn gekomen om lo- len te trekken gaande van 20.000 tot 40.000 frank.. Verklaarde beroepen afdelingschef; arbei ders waaronder twee potjes- één van vijf ar beiders en één van tien electriekers; chauf feur; diamantslijper; gepensionneerde mijn werker; handelsvertegenwoordiger; huishoud ster; houdster van een bibliotheek; kellnerin; marskramer; molenaar; societeitssekretaris; vrouw van een gepensionneerde mijnwerker. De Burgemeester van Lommei die het groot lot van twee en een half millioen ge trokken heeft, had de gelukkige hand. want een tiende van dit lot werd gewonnen door een toeschouwster, de vrouw van een mijn werker gepensionneerd voor invaliditeit) moeder van ZES kinderen, die haar groot geluk niet heeft kunnen verbergen. De zaal heeft haar hartelijk toegejuicht. Het toeval heelt nogmaals goed gekozen. OPGELET! De volgende trekking zal reeds plaats hebben op DINSDAG 26 AUGUSTUS Koopt uwe biljetten. Stedelijke Vak- en Nijverheidsschool NINOVE Erkend door de Staat en de Provincie TENTOONSTELLING VAN DE WERKEN DER LEERLINGEN EN PLECHTIGE PROCLAMATIE op Zondag 24 Oogst 1952 Onze leerlingen, hun ouders en alle be langstellenden worden hierbij vriendelijk uit genodigd deze plechtigheden bij te wonen. Zij gaan door in de lokalen der school, Ge- raardsbergsestraat. De Tentoonstelling van 10 tot 12 uur en van 15 tot 17 uur. De Proclamatie te 11 uur 15', in aanwezig heid van het Stadsbestuur. Ouders, zorgt voor de toekomst van Uw kinderen. Een goede stiel is oneindig beter dan een kleine kantoorbetrekking. Onze nij verheid heeft gebrek aan geschoolde werk krachten; zij vernieuwt haar werkwijzen en haar methodes en heeft daarvoor handige en verstandige vaklieden nodig. Deze verdienen de hoge lonen. Maar daarvoor is een grondige vorming onontbeerlijk. Geen enkele leertijd in de werkplaats is volledig indien hij niet aangevuld wordt door de algemene vorming die alleen de school op zich kan nemen. Onze school, die een avondvakschool is, biedt U de gelegenheid voor die vorming. Ons onderwijs is volledig modern voorbe reiding in het studiebureel, bestudering in de klas. uitwerking van het ontwerp in het Werk huis. uitgerust met aangepaste werktuigma chines. De school omvat 1) Een afdeling Metaal Cat. B6/B5 met 4 leerjaren. Deze sectie vormt paswerkers, me taaldraaiers. schavers, plaatbewerkers, tra- ceurs, smeden nijverheidstekenaars. De leer lingen krijgen een volledig stel werkhuisgc* rlef aan verminderde prijs bij einde studiën. 2) Een afdeling Bouwkunde Cat, B5 met 4

Denderklok | 1952 | | pagina 2