C. V. P. - Aldeling Ninove flier zijn ONZE kandidaten Stemt voor de Kandidaten van de Christelijke Volkspartij Programma Kiezes, Kiezeressen stemt ailen voor de C. V. P. onder iV 1 van de Christelijke Volkspartij Ninove Nationale Voorzitter der C. V. P. I in de zaal NOVA, Brusselstraat Ninove k pree op Woensdag 1 October 1952, te 20 uur I; Zes en twintigste Jaargang. Prijs per nummer 1,50 fr. wever Zondag 28 September 1952 CHRISTEN, VLAAMS EN VOLKSGEZIND WEEKBLAD VOOR HET KANTON NINOVE Postcheckrekening 18KLSC Drukker-Uitgever R. LUYSTERMAN-HAELTERMAN, Koepoortstraat, .0. Niaove Handelsregiste voor de aanstaande gemeente-verkiezingen. DE RIEMAECKER Armand DE MUYTER Jozef VAN VAERENBERGH Gerard MEGANCK Alforts VAN DEN BERGHE Karei GA ILLY Frans DEGRANDE Remi FRANSMAN Henri VAN STRYTHEM Maria-Gabrielie echtgenote DE JONGE Gustaaf DE SMET Jules PROVE Karei GEERTS Frans AVOUX Edgar advocaat bediende veearts bediende notaris handelaar handelaar huishoudster linotypist geneesheer meubelmaker handelaar ste kandidaat. - Ik heb er nog eer. schoontje gepakt, een schat van een kWakkeltje. Luistert. - Zes jaar lang zijn liberalen, so cialisten en communisten drie handen op één buik geweest. De laatste tijd is de barometer leelijk naar storm gezagt. De socialisten vech ten tegen de communisten gelijk vijandige broeders onderling kunnen vechten; en de liberalen verloochenen de oude bondgenoot. De verloochening van Christus door Petrus heeft er niet aan. Dat ligt zwaar op de maag van de communisten. Ze willen met de valse minnaars geen uitstaans meer. Nog liever een akkoord met de CVPekens met Taafken als burgemeester. Er zijn er nog maar dat is voor een andere keer. De mandatarissen van de Christelijke Volkspartij-Ninove zullen, ten bate van de Ninoofse bevolking, de verwezenlij king van volgende punten na streven I. - Economische Heropleving van onze stad door de oprichting van nieuwe en de uitbreiding van de bestaande bedrij ven in de hand te werken door de oplossing van het Dender- probleem te Ninove zelf te bespoedi gen: - aanleggen van een nieuwe brug tussen Burchtdam en stadscentrum - bouwen van kaaimuren; door sommige verkeerswegen te ver breden of de bestrating ervan te ver beteren door trein-, tram- en autobusverbin dingen aan de noodwendigheden van de bevolking aan te passen. door te waken over de goede werking van post-, telegraaf- en telefoondien sten. II. Zuinig en Onpartijdig Beheer: door de stadsdiensten te voorzien van het strict nodige dienstpersoneel door billijke belastingen te innen door te zorgen voor een flink en ren derend beheer van de Electriciteits- regie door te zorgen voor een onpartijdig en rederend beheer van de stadseigen- dommen door tc waken en rechtmatige verdeling van de le veringen III. - Urbanisatie en Verfraaiing door straten te verbreden of recht te trekken door beplantingen aan te leggen; door stadsparken aan te leggen en er streng over te waken dat zij aan hun ware bestemming blijven beantwoor den door de zeldzame historische monu menten tot hun recht te doen komen; door het stadhuis te moderniseren. IV. - Bestemming Terrein "Union AUumcttière door onmiddellijk een zwemkom en speelterreinen in te richten; door een openbaar plein of square aan te leggen langs de Burchtdam door de verbinding te verwezenlijken van de Pollare- en de zijstraten met het stadscentrum. V. - Verbetering inrichting van het Marki .veztn door het marktplein te ontzetten en te verruimen; door de opstelling van de kramen op rationele wijze weder in te richten. VI. - Opvoeren van oe sociale Welstand: door de oplossing van het probleem der krotwoningen en achterbuurten te bespoedigen - door de woningbouw in de hand te werken- toekenen van toelagen - traceren van nieuwe straten. door aan de bestrijding van de werk loosheid doeltreffend mede te wer ken. Vil - Behartigen van de Gezinspolitiek: door geboortetoeslagen toe te ken nen enz... door de verschillende werken ter be vordering van het gezinsleven te sub sidiëren: VIII. - Betere Onderwijspolitiek: door de bescherming en verdedi ging van de stadsscholen ter harte te nemen 'L door subsidies toe te kennen aan de aangenomen scholen, die ook aan het volkskind degelijk onderwijs en op voeding schenken. IX - Openbare Gezondheid en Openbare Zedelijkheid door het aanleggen van nieuwe en het verbeteren van de bestaande rio leringen door de oplossing van het probleem der ni et-vlot bare waterlopen te be spoedigen - door de reinigings- en ruimdienst te moderniseren - door de aangevraagde aansluitingen aan het waterkidingsnet onmiddel lijk uit te voeren; - door het nieuwe hospitaal zonder dra len te doen voltooien en in werking te stellen: - door te waken nver de toepassing van het nieuw politie-reglement op het sluitingsuur der herbergen - door de toegang van de jeugd tot de dansgelegenheden te reglementeren X - Flinke Organisatie van de Openbare Feestelijkheden - door een heel bijzondere zorg te be steden aan de inrichting van de va derlandse plechtigheden; - door de kermispoiitiek te wijzigen - billijke verdeling van de feestelijk heden over alle wijken - inrichting van feestelijkmeden die overal volk aanlokken: DOOR DE PERISCOOP Wie hier politiek kamt zoeken is mis. Elk zijn stieL Ik ben geen politieker. Misschien zou ik ook kunnen aan politiek doen even goed als zoveel beroepspolitiekers; ik ben yflfi nog geen amateur. Ik voel er niets voor. Het gaat zo in de wereld deze is visser en. gene is jager. Hier een schilder die een schilderachtig hoekje zoekt - daar een tekenaar die in een paar lijnen een typisch gezicht vast legt. Die daar schuiffelt achter alle meisjes terwijl die andere alleen oog heeft voor het heldere goud gele bier. Ik zie gaarne mensen in hun doening. Straatjongens in hun volle element kunnen u hartelijk doen. lachen - als gij zelf hun slachtoffer niet zijL Er zijn zoveel grote mensen die zich zelf heei ernstig opnemen en waarin de straatrakker, onbewust, maar onveranderd voortleeft. Duivenmelker ben ik nooit geweest maar vogelaar ben ik nu en dan. Het najaar brengt onbeschrijfelijke genachten voor de vogel vangers. Ze kennen alle trekvogels, kennen iedere «trek» en ze liggen uren achter mal kaar in het veld of achter een haag san een beek of boskant volgens de omstandigheden. Die trekvogels, dat komt en gaat met de regelmatigheid van een uurwerk. Er is ech ter een soort dat regelmatig onregelmatig is. Ze verschijnen regelmatig veertien dagen drie weken voor de verkiezingen en verdwij nen onmiddellijk daarna. in Vlaanderen zijn 'dat altijd kwakkels. In la douce France en haar natuurlijk verleng stuk la Wallonië, zijn dat altijd eenden; «ca nards» noemen zij dal Van VTaar ze komen weet Onze Lieve Heer alleen en misschien hij die ze oplaai t Is een half mysterie gelijk de sprinkhanenplaag in Egupte en in het nabije Oosten. Ik ben op vogelvangst uit geweest in deze politieke trektijd en heb enkele schone kwak kels gevangen. Ik heb er plezier aan beleefd en ik ben geen beest een ander mag er zijn part van hebben. Iedereen weet dat Generaal Nagurfc Egypte op stap leert gaan en 'dat alle ogen ter we reld op Egypte gericht zijn. Het oog van Libanon heeft een generaal hem reeds nage- Egypte heeft een generaal hem reeds nage daan. De namaak is uil de wereld niet te krijgen. De politieke partijen van België plus het ABVV en hel «comité d appel» die ook al politieke pretenties hebben hebben een speciale oommissie samengesteld die op staats kosten de reis zal doen naar Egypte om daar ter plaatse de toestand te bestuderen... Tussen haakjes gezegd ik geloof niet veel van al die studies.. Ik kan mis zijn ik ben er nooit bij geweest maar mijn gedacht is dat ze wel vr eg hebben van de studies van een student die zich regelmatig laat buizen. Wat er van zij. ieder groepering heeft twee afgevaardigden. Een van de twee bestudeert de methode Xaguib om de sleutel-posities in handen te krijgen en ze te behouden als ze "verkregen zijn. De andere bestudeert de taktiek van de oppositie om de aktie van de machthebber te saboteren De communisten hebben maar één m;» ge zonden - een specialist voor sabotage. De ma nier -om sleutelposities te bemachtigen en te behouden 'bezitten ze perfect en in dat vak is er niemand die hun iets kan leren. Dat was een kwakkel en -dit is nr twee. Taafken heeft het huis gekocht waarin hij woont. Voor ons is dat normaal en wij zien gaarne mensen die sparen en vooruit zien. In de categorie mensen die reeds een huis of vijf door hun keelgat gegoten hebben zijn er communisten van bet kaliber honderd pro cent. Die zijn buitengewoon boos. Eigendom is diefstal. Taafken is een capitalist geworden en beert de partij verraden. Het is nog niet geweten wat de hogere par- lijinstanties er over denken, t Is ook niet geweten boe boog en hoe ver die instanties van hier afliggen Als ei voor de kip-ring geen oplossing is en Taafken geen gelijk ge kregen beeft, zal kaliber honderd procent blanco stemmen; pardon, ik was rm« uit pro test stemmen nevens de "naam, van de laat- t "5! i - De Denderklok ATT AT J r V V V-a Uf rrTiLAr4 aJtt* r Volksvertegenwoordiger Th.Lefèvre

Denderklok | 1952 | | pagina 1