Koloniale Loterij CAYENNE 3MMB59B5 GOED GEKALANDEERDE CAFE genaamd "Mid denstandshuis,, welgelegen aan de hoek van Bever- en Biezenstraat, rechtovet^ie Kliniek. Voor inlichtingen zich wenden tot de Brouwerij Slaghmuylder, Ninove. DE LIBERALE JEUGD is paraat, zegt ze. Wij zeggen dat het denkvermogen van al die denkers nog niet tot rijpheid gekomen is. De diepzinnige en zo doordachte doch ook zo verwarde bespiegelingen die zij als resultaat van hun denkoefeningen ten beste gaven hebben iedereen ervan overtuigd dat holle vaten nog altijd het luidtst klinken. Op welke verwezenlijkingen in de stad mag de liberale partij inderdaad roemen Kijkt maar rond. lezer, 't zat toch vruchte loos zijnop hun actief ten bate van het algemeen staat NIETS, en ten bate van hun particulierkens staan de plezierkens. Dat is al. Wanneer zij praten over verwezenlijkingen in de stad en over een overwegend aandeel van hun partij daarin, dan willen zij zich met een anders veren tooien. De ,-poren van hun tientallen jaren alleen- of medebestuur van de stad zijn onvindbaar omdat zij alleen de kortzichtige dorpspolitiek gevoerd hebben. i De bevolking ziet reeds lang klaar en zal hen op 12 October een nieuwe zegepraal in de aard \an die van !946 bezorgen. De bevolking brengt, de CVP aan de macht. Zij stemt onder Nr 1 SPITSBROEDERS Heeft de bevolking zich reeds afgevraagd waarom de drie partijen die gedurende de jongste 6 jaren samen de stad bestuurden, thans in de kiesstrijd elkaar ontzien en. o zo omzichtig, elkanders programma bespre ken Heeft zij zich ook afgevraagd waarom de dtie spitsbroeders zo broederlijk verenigd, eensgezind strijden tegen de minderheid de CVP. voor hen vijand Nr 1. Waarom anders dan omdat zij geen van allen gerust zijn. - omdat ze voelen dat de bevolking mot .s van hun monsterverbond en genoeg heeft van hun wanbeheer, van hun vriendjes- en plezierkenspolitiek. Kortom, omdat die zes jaren leertijd meer dan afdoende waren. Daarom, kiezers, om te beletten dat uw stem opnieuw verkwanseld wordt om de com munistische invloed te versterken Stemt C.V.P. onder Nr 1 NIET liberaal noch socialist. Sterm. voor de ENIGE partij die het com munisme bestrijdt en niet tot bondgenoot wil. Stemt onder Nr 1 DE DISCIPEL Onze burgemeester, die iedereen ons be nijdt. is een volgeling van Spaak, z.egt hij. Van de grote nationale Spaak die te Pa rijs de wereld op stelten zette me', zijn uit roep "Nous avons peur.. - Peur voor de communisten namelijk, en die amper enkele maanden later te Brussel aan 't hoofd van hui lende communisten met gebalde vuist mee opmarcheerde De kazak was dus rap gekeerd Zou de nieuwe volgeling van Spaak die nu zo van leer trekt tegen Taafken en eonsoor- ten. na de vei kiezingen ook doen zoals zijn meester de kazak keren Chantage Denker III. in een artikeltje van den os op den ezel springend, bazelt in Banier over Haters van kolossaal formaat, domheden, in quisitie en chantage en heel de rimram en dit naar aanleiding van een publieke waar schuwing gericht tot ttfee ambtenaren die. ploeg vormend, met loense maneuvers onze medeburgers pesten. De pijl heeft dus doel getroflen. dat men zo rap kleur bekent In alle geval, die winst en souperkensop- leverende combinekens op de zak van onze neringdoeners vooral hebben lang genoeg ge duurd en zouden wel kunnen een staart krij gen. van kolossaal formaat natuurlijk. 71 miüicen franlr t.t.z. meer dan het bezit van alle Ninovieters .samen, moei het tweejarenplan da', door de ploeg Staaftheofeelovitch uitgebroed werd aan de stad kosten Weet iemand de weg naar Zelzate ACHTER 't IJZEREN GORDIJN bevinden zich rond de twintig millioen men sen in koncentratiekampen. om er te werken als slaven tot ze van ellende en uitputting het genadeschot in de nek krijgen. Men schat dat er thans ten minste 350 kam pen voor dwangarbeiders bestaan in Bulga rije. 179 in Tsjeko-Slowakije, 80 in Hongarije en 20 in Polen. En zo een regiem wordt hier bewonderd en nageaapt Zo een regiem ontvangt steun van de plaat selijke liberale en socialistische partijen. Onze burgemeester was verleden Zaterdag, toen hij zijn kandidatenlijst ingegeven had, verheugd, zelfgenoegzaam en geestig tweer al). Tot de CVP-afvaardiging die dezelfde formaliteit ging verrichten, klonk het "We zullen u een sigaar doen smoren De bur gemeester had namelijk een rookstok in de mond, maar zou hij zich bewust zijn van de fakkel die men voor zijn partij aan 't draaien is OVER HET DENDERPROBLEEM Onze mandatarissen en ons arrondissemen teel bestuur lat?n niet af te ijveren voor een spoedige oplossing van het Denderprobleem. Men begint dan ook. aan hogerhand, in te zien dat dit dringend vraagstuk moet aan gepakt worden. Heer Volksvertegenwoordiger Van Den Ber- gne heeft, na zijn opgemerkte uiteenzetting van dit probleem bij gelegenheid der bespre king van het budget van Openbare Werken, niet nagelaten de kwestie var. nabij te volgen Hij ontving, enkele dagen geleden, onder staand schrijven van Minister Bthogne. De wagen gaat dus aan 't roller. Brussel, 9-9-1952. Mijnheer de Volksvertegenwoordiger. U hebt wei nogmaals mijn aandacht doen ve.-tigen op het probleem van de Dender. U z.ult begrijpen dat het in de huidige om standigheden niet mogelijk is de uitvoering van grote werken tot regeling van deze kwes tie in overweging te nemen. Ik heb nochtans mijn akkoord betuigd met een voorstel dat er toe strekt de huidige toe stand van de terreinen van de Dendervallei te verbeteren door het uitvoeren van ruimer onderhoudswerken. De credieten w'elke met dat doel in het ont werp van buitengewone begroting voor 1953 zullen worden ingeschreven, zullen toelaten de nodige uitgaven te doen. Te dien einde werden onderrichtingen ge geven aan het Bestuur der Waterwegen. Met bijzondere hoogachting. Et Minister, (getekend) 0. BEHOGNE. Aan de Heer A Van Den Berghe Volksvertegenwoordiger Astridlaan. 3 NEDERROELARE. EEN KANS OP TIEN om Uw inzet te verdubbelen en nog deelnemen aan de trekkingen van 4.128 andere loten, waarvan het grootste VIJF EN TWINTIG DUIZEND MAAL UW INZET BEDRAAGT Ja, U hebt het geraden Alleen, kan U zulke kansen aanbieden. Volgende trekking op 4 Oktober te Rochefort STAD en OMLIGGENDE NINOVE Zondag 5 October aanstaande Opening van het Toneelseizoen in de Feestzaal ONS HUIS Ninove met het uiterst boeiend stuk (OPOFFERENDE LIEFDE) van W. Capek. door de gekende artisten van het Nieuw Nederi. Tonee! (Groep Frans Poos) A. De Vis, Diane De Ghouy, Francine Maene, M. Van Damme, Robert Maes, Frans Roggen, H. Bollaert, P. Ver- brugge, P. De Vries. Houd die Zondagavond vrij Geachte Familie en Dierbare Vrienden, In naam van de Koninklijke Handboogmaat schappij Sint Sebastiaan. van dewelke de af lijvige sedert meer dan 45 jaren deel heeft uitgmaakt als werkend lid, bestuurslid en Ka pitein. is het mij een droeve plicht een laat ste vaarwel te zeggen en een opperste hulde te brengen aan onze betreurde vriend. Dit zo plotse en pijnlijke afsterven heeft, begrijpelijkerwijze, in ons midden een droe vige verslagenheid teweeg gebracht. Immers, onze betreurde vriend Arthur was door al onze leden met hoge acjiting en trouwe vriendschap omgeven Door de hartelike om gang waarmede hij allen, zonder onderscheid wist te benaderen.,door de vriendelijke een voud in gans zijn levenswijze, door zijn nim mer falende gedienstigheid waar allen moch ten van genieten, door zijn ijverige betrach ting om het goede te verspreiden, zo op gods dienstig als op maatschappelijk gebied, door dit alles, en door nog zoveel andere gaven en deugden, werd hij de wijze en gewaardeerde raadsman en vriend voor allen die hem ken den. en een toonbeeld en een sterke steun voor zijn gezin dat hij zo beminde en waar hij gans zijn leven voor veil had. Mogen wij hier dan niet speciaal vermel den de onuitputtelijke dienstbaarheid en rus teloze werkzaamheid in de schoot onzer Gilde waarin hij 15 jaren als gewoon lid alle wel en wee meeleefde, en 30 jaren als bestuurs lid ijverde, zodat hij zelfs de gouden medaille der Orde van Leopold II verdiende, als pu blieke erkenning en beloning van zijn grote hulpvaardigheid. Eerlang, en van dag tot duidelijker, zullen wij gaan begrijpen welk een zwaar verlies wij hebben ondergaan, welke verheven plaats de duurbare afgestorvene in ons midden in nam en hoe groot dus de leemte is die zijn verdwijneng zal achterlaten. Hier op aarde heeft hij ons allen de weg getoond van plicht en deugd, door woord en daad. Laten wij betrouwen en bidden, dat de Almachtige God aan zijn goede dienaar wel dra het eeuwige loon moge schenken voor die stipt volbrachte plicht, zodat hij eens de hel per en beschermer moge zijn vanuit de Hemel voor zijn geliefde Echtgenote, kinderen en kleinkinderen, en ook een Weinig voor ons. zijn vrienden. Diepbetreurde Kapitein, goede Vriend, wij blijven uw voorbeeld indachtig. In naam van de leden van onze Gilde, nu wij een laatste maal allen "verenigd zijn in liefde., zoals onze oude leuze het zegt. wens ik U een ontroerd tot weerziens bij de Lo ner van alle Goed. Oe Denderklok biedt aan de diepbe- proefde echtgenote, kinderen, kleinkinderen en familieleden van de duurbare afgestorvene hare kristelijke deelneming in rouw en ge beden. ZONDAGDIENST. Apotheek open van Mr L. BOGAERT Brusselstraat. Kon. Gilde St Sebastiaan Onze gilde werd zwaar getroffen door het plotseling afsterven van onze Kapitein de heer Arthur Kieckens op Dinsdag 16 Sep tember rond 19 uur na de jaarlijkse schieting van St Cornelius. De begrafenis had plaats op Vtijdag 19 dezer in aanwezigheid van al onze leden. De volgende lijkrede werd uitgesproken door de Voorzitter heer Prosper Van Den Haute. MEERBEKi Uitslag Bailonwedstrijd -Jubileum Vlaamse Karmis 15 en i7 Augustus 1) 786 Zandeweere (Groeningen-Nederland) 2) 271 Wehe(Groeningen-Nederland) 572 Kantens Groeningen-Nederland) 4653 Baflo (Groeningen-Nederland) 5) 564 Oldekerk (Groeningen-Nederland) 6) 550 Wijnjeterp (Friesland-Nederland) 7) 592 Gorredijk (Friesland-Nederland.) 8' 542 Bline 'Friesland-Nederland) 9) 524 Belsdijke 'Friesland-Nederland) 10) 508 Hoogeveen (Drente-Nederiand) 11) 635 Kampen (Overijssel-Nederland) 12) 632 Kampen (Overijssel-Nederland) 13) 634 Kampen (Overijssel-Nederland) 14) 511 Epe (Gld-Nederland 15) 604 Barneveld (Utrecht-Nederland) 16) 514 Lunteren 'Gld-Nederland) 17) 585 Woudenberg (Utecht-Nederland) 18) 668 Utrecht (Nederland) 19) 723 Zaltbommel (Nederland) 20) 7fi7 %c* J\ 21» i2i Waalwijk (N.Br.-Nederland) 22) 721 Loon op Zand (N.Br.-Nederland) 23) 679 Loon op Zand (N.Br.-Nederland) 241 593 Dongen (N.Br.-Nederland) 25)497 Tilburg (Nederland) 26» 780 Chaam Breda-Nederland) 27) 267 Chaam (Breda-Nederland) 28) 797 Baarle Nassau (Nederland) Al de andere ballons zijn in België gevallen De prijzen moeten afgehaald worden ten laatste op 10 October bij Mr Etienne Cosyns Wal te Meerbeke. F. C. Ninove 9 - Overboelare 0 't Was een triestige Zondagmorgen; een vveder om ons humeur onder zéro te brengen. Hoe dikwijls ik tussen de snel drijvende wol ken naar een plekje blauwe lucht had gezocht kon ik op mijn vingers niet meer natellen. Toen ik met opgeslagen kraag de natte ma cadam optrok kon men met mijn hoop nog een vingerhoed vullen. Kwam daarbij dat spattende auto's alles in 't werk stelden om zeker te voorkomen dat mijn gevoelens ver beteren zouden. Om drie uur klokslag is t mirakel dan toch gebeurd. Gedaan ermee; de beurt was aan F. C. Ninove. Dat vfe tegenover een zeer zwakke tegen stander stonden, neemt niet weg ons te ver heugen in het resultaat. We schreven toch een maand geleden "De voorlijn zal ons onge twijfeld wel eens vergasten met een doeltjes- kermis,.. Door de omvorming der reeksen wisten wij bij voorbaat dergelijke tegenstan ders te ontmoeten en we vermoeden dat Over boelare daaivan niet het enige slachtoffer zijn zal. Wij moeten ten andere niet altijd pessimistis zijn houden vfij ons aan cijfers bij een nederlaag, waarom dan niet bij een overwinning Proficiat voor gans de ploeg. Die overwinning mag ons nochtans niet ver blinden, laat staan een overdreven zelfver trouwen schenken. Er zijn immers zwakke plekken in de ploeg die zo vlug mogelijk moeten worden geheeld. De omstandigheden waarin Panné en De Cooman hun maiden-match speelden waren hen alleszins niet gunstig. Een slibberig veld met zware bal. Rekening gehouden met deze omstandigheden, moeten we toch besluiten en het spijt ons voor hem dat Panné nog niet de noodzakelijke conditie béiit om. opgesteld tegen een ietwat vlugge voorspeler deze te neutraliseren dat de Cooman crediet verdient. Misschien wel zwak in kopspel, gaf hij toch blijk van uithoudingsvérmogen en wilskracht. Tevens bezit hij een hard schot. Gaat hij verder op de ingeslagen weg, wel licht wordt hij een productieve kant-half. De andere achterspelers waren als naar gewoon te zeer goed. Zij hebben het recht beschouwd te vforden als vaste titularissen. Aanzie me nu niet voor een dwazerik wan neer ik. na een 9-0 overwinning, het zorgen kind der ploeg de voorlijn noem (Aan ach terspelers zijn we toch te rijk Na het kou de stortbad te Nederbrakel lag er ons veel op het hart. Tenslotte hadden we ons getroost met de gedachte dat één Zondag niet over het kampioenschap beslist. De laatste match heeft ons nochtans opnieuw duidelijk aangetoond dat vfe er niet ver naast zijn, enkele mooie phasen voetbal van verleden Zondag ten spijt Wij moeten ons verheugen in de groeiende forme van Achiel. Wint hij nog aan snelheid en vertrekt zijn schot wat vlugger, ongetwij feld wordt hij de gevreesde middenvoor, voor wien meer dan één waakhond zal nodig zijn. Ook Vernaillen krijgt meer zin in 't samen spel en vormt met Jan een zeer sterke vleugel En rechts Is het niet sprekend dat van 12 gemaakte doelen, Achiel er 6 op zijn boekske schreef. Jan 2 en Jef 4 Was het niet opval lend hoelang we verleden Zondag wachten moesten op de eerste goals omdat de bal te veel naar rechts gespeeld werd Wij willen geen beslissingen van het selec- tiecomiteit vooraf lopen. Ons inziens is het ogenblik nochtans gekomen de ploeg defini tief in elkaar te steken de geschikte man op de hem-best-gesehikte plaats, veranderen waar het nuttig of nodig blijkt. We komen daar toekomende week, na de match van mor gen. nog op terug. In afwachting Good Luck F. Cer. Uitslagen van verleden Zondag Viane-Mere uitg. Ninove-Overboelare 9—0 Windeke-Denderleeuw 0—6 Zingem-Nederbrakel 1—1 Denderhoutem-Gavere 2—5 Lieferinge-Nederename 7—0 Herzele-Eine 5—3 Geraardsbergen-Borsbeke 3—1 Algemeen Klassement Geraardsbergen 3 0 0 9 1 6 Gavere 3 3 0 0 11 3 6 Denderleeuw 3 2 0 1 14 4 5 Lieferinge 3 2 1 0 10 3 4 Ninove 3 2 1 0 12 4 4 Borsbeke 3 2 1 0 9 4 4 Herzele 3 2 1 0 8 6 4 Nederbrakel 3 1 1 1 5 3 3 Mere 2 1 1 o 2 Denderhoutem 3 1 2 0 6 12 2 Nederenate 3 0 1 2 3 10 2 Overboelare 3 1 2 0 3 14 2 Eine 3 0 2 1 5 9 1 Zingem 3 0 2 1 4 12 1 Viane 2 0 2 0 2 4 0 Windeke 3 0 3 0 0 15 0 MEDEDELING KBVB PSK van Oost-Vlaanderen In de maand Setember 1952 worden er door het PSK van Oost-Vlaanderen leergangen voor scheidsrechter ingericht te Gent, St Ni- klaas-Waas, Aalst en Oudenaarde. De personen die belang stellen in deze leer gangen worden verzocht ten spoedigste naam, voornamen en adres te laten geworden aan het Secretariaat Steenweg op Kortrijk 324, Gent en tevens aanduiden de stad waar ze wensen deze leergangen te volgen. Om tot deze leergangen toegelaten te wor den moeten de solicitanten 10 jaar oud zijn en aangesloten bij een club van de KBVB. Te Huren. w tltCUCl ictlJU/ i O O 7 A temt voor de C.V.P. onder NI

Denderklok | 1952 | | pagina 6