Programma van de Christelijke Volkspartij Ninove De mandatarissen van de Christelijke Volkspartij-Ninove zullen, ten bate van de Ninoofse bevolking, de verwezenlij king van volgende punten na streven i. - Economische Heropleving van onze stad door de oprichting van nieuwe en de uitbreiding van de bestaande bedrij ven in de hand te werken door de oplossing van het Dender- probleem te Ninove zelf te bespoedi gen: - aanieggen van een nieuwe brug tussen Burchtdam en stadscentrum - bouwen van kaaimuren door sommige verkeerswegen te ver breden of de bestrating ervan te ver beteren door trein-, tram- en autobusverbin dingen aan de noodwendigheden van de bevolking aan te passen. door te waken over de goede werking van post-, telegraaf- en telefoondien sten. II. - Zuinig en Onpartijdig Beheer: door de stadsdiensten te voorzie van het strict nodige dienstpersoneel door billijke belastingen te innen door te zorgen voor een flink en ren derend beheer van de Electriciteits- regie door te zorgen voor een onpartijdig en rederend beheer van de stadseigen- dommen door te waken over de aanbesteding en rechtmatige verdeling van de le veringen III. Urbanisatie en Verfraaiing: door straten te verbreden of recht te trekken PARTIJLEVEN Oprtep Ut Én bezitters van een autorijtuig Het Bestuur van de CVF doet een dringen de «proep tet de bezitters van een persenen- wagen opaat zij hun voertuig, in de voei- middag van 12 October zouden ter beschik king stellen voor het voer van de zieke en moeilijk op de gang zijnde kiezers. Zij gelieven zich die dag vanaf 8.3b uur aan te melden op het Secretariaat in «Ons Huis» Dreefstraat. Verveer van Zieke Kiezers Hei Bestuur vaa de CVP nekt ep Zeadag 12 October een dienst, in voor vervoer van zieken en geörekkigen naar de stemlokalen. Be zieke of gebrekkige kiezers en kieze ressen. die verlangen naar hun stembureel vervoerd ie worden, gelieven zich te wenden tot een van navermeide lokalen «ONS HUtS» Dreefstraat «NOVA» Brusselstraat.. Opgeven naam, voornaam, straat en huis nummer alsmede, bij benadering, uur op hetwelk het vervoer gewenst wordt. Er zal in de mate van het mogelijke re kening gehouden worden met deze wens. Bestendig Secretariaat Het bestendig secretariaat van de partij zal voortaan alle werkdagen open zijn van 20 tot 20.30 uur. Lokaal «Ons Huis» CVP-Secretariaat. STRIJDFONDS De «Pint» aie ik Woensdagavond niet meer mocht betalen 5 Fr De agenten zijn «ridders» 5 Fr Voor een stuk «Sunlight» 5 Fr Merci aan de agent die aan de «poort» stond 5 Fr Voo rde «egensprekelijke» mee ting der communisten 10 Fr Gewonnen met kaartspel tegen een blauwtje 2 Fr Tegen roodvonk van koeiën 5 Fr Tegen de «blauwziekte» Fr Opdat de boeren handelaars zou den worden 5 Fr Op afkorting van het huls «De Vil le» 3 Fr Geef hem de pint 2 Fr Aan onze vrienden 10 Fr Tot betaling van de kasseide van het voetpad De Weghe 3 Fr Voor de «taartenbakkers» 3 Fr Omdat R.V.K. van T. 100 fr gekregen heeft om zijn stem 20 Fr Tot steun aan de grootse bestra ting van het Kerkplein 20 Fr Een baksteen van het huis De Troyer» 2 Fr Zonder de communisten terug naar de 12 maand 20 Fr Een spoedbestelling aan Edgard Cornelis 7.50 Fr Naamloos 75 Fr Op de weide van Bien Coppens liggen stemmen te rapen onder vorm van konijneneten 5 Fr Naamloos 25 Fr J.B. en vrienden 1 Fr 18 Fr door beplantingen aan te leggen door stadsparken aan te leggen en er streng over te waken dat zij aan hun ware bestemming blijven beantwoor den door de zeldzame historische monu menten tot hun recht te doen komen; door het stadhuis te moderniseren. IV - Bestemming Terrein "Union Allumettière door onmiddellijk een zwemkom en speelterreinen in te richten door een openbaar plein of square aan te leggen langs de Burchtdam door de verbinding te verwezenlijken van de Pollare- en de zijstraten met het stadscentrum. V - Verbetering inrichting van het Marktwezen door het marktplein te ontzetten en te verruimen door de opstelling van de kramen op rationele wijze weder in te richten. VI. Opvoeren van de sociale Welstand: door de oplossing van het probleem der krotwoningen en achterbuurten te bespoedigen - door de woningbouw in de hand te werken- toekenen van toelagen - traceren van nieuwe straten. door aan de bestrijding van de werk loosheid doeltreffend mede te wer ken. VII Behartigen van de Gezinspolitiek: door geboortetoeslagen toe te ken nen enz.. door de verschillende werken ter be- ONZE EERSTE MEETING Voor een bevredigende opkomst ging Woensdag avond onze eerste meeting door in de zaal «Nova» op de Burcht dam. De heer Frans Gailly sprak het wel komwoord uit tot de vergadering. De heer Notaris Van Den Berghe licht te het partijprogramma toe en gaf een overzicht over de verschillende stand punten nopens de toekomstige urbani satie van de Burchtdam. Hij betoogde waarom het standpunt van onze partij veel ernstiger is dan dit van het Stadsbestuur, omdat het bekom merd is over de revalorisatie van dc Burchtdam. Deze Ware uiteenzetting werd met gespannen aandacht gevolgd. De heer Theo Lefèvre, nationaal-par- tijvoorzitter. narn hierop het woord om de nadruk te leggen dat het bij de aan staande gemeenteverkiezingen enkel en alleen gaat om de hernieuwing van Ge meentebesturen. Hij onderzocht hun grie ven voornamelijk de 24 maand leger dienst en het incivisme. Op zeer duidelijke wijze raakt hij de grond van het probleem aan om te be wijzen dat de andere partijen het zwij gen aan zich hebben, en herhaaldelijk, om Kiesbelangen, het krediet van het Land in het 'buitenland hebben willen ondermijnen. Hierop onderzoekt hij de toestand van verschillende gemeenten waar de link sen baas zijn, en maakt de vergelijking met steden en gemeenten beheerd door de Christelijke Volkspartij. Het slot van zrn gloedvolle rede wordt warm toe^e^ cht. De heer De Riemaetner spreekt het dankwoord uit en geeft rendez-vous aan iedereen op Dinsdag a.s. in de Kring waar men in de tweede meeting «Re vue» zal houden over de prestaties, de programmas en de lijsten van de ver schillende partijen die in Ninove dingen naar het stadsbestuur. BELGISCH-HONGAARSE VERENIGING De Kommunistische Testoonstelling over het hedendaags Satellietland Hon garije kende succes. Boven de 2000 bezoekers vereerden de expositie mei iiunr.e tegenwoordigheid en hunne ongezonde nieuwsgierigheid. De Ninoofse Kommunisten mogen la chen. 1230 stemmen ophalen in 1946 en na al hetgeen ze in den lande en in de wereld mispikkelden, meer dan het dubbel van hun kiezerskorps kunnen mobiliseren. We weten zeer goed dat alle bezoe kers geen Kommunisten waren. Een reden te meer om hierbij te blij ven stilstaan. Iedereen weet dat Hongarije bezet is vordering van het gezinsleven te sub sidiëren: VIII. Betere Onderwijspolitiek: door de bescherming en verdedi ging van de stadsscholen ter harte te nemen door subsidies toe te kennen aan de aangenomen scholen, die ook aan het volkskind degelijk onderwijs en op voeding schenken. IX. - Openbare Gezondheid en Openbare Zedelijkheid door het aanleggen van nieuwe en het verbeteren van de bestaande rio leringen door de oplossing van het probleem der niet-vlotbare waterlopen te be spoedigen door de reinigings- en ruimdienst te moderniseren door de aangevraagde aansluitingen aan het waterleidingsnet onmiddel lijk uit te voeren; door het nieuwe hospitaal zonder dra len te doen voltooien en in werking te stellen door te waken over de toepassing van het nieuw politie-reglement op het sluitingsuur der herbergen door de toegang van de jeugd tot de dansgelegenheden te reglementeren. X. - Flinke Organisatie van de Openbare Feestelijkheden door een heel bijzondere zorg te be steden aan de inrichting van de va derlandse plechtigheden door de kermispolitiek te wijzigen - billijke verdeling van de feestelijk heden over alle wijken - inrichting van feestelijkmeden die overal volk aanlokken: door de Soviets. Iedereen heeft het proces van de held haftige Kardinaal Minazenty nog fris in het geheugen. Iedereen was op voorhand verwittigd nml. door ons blad. over de strekking van die expositie. Geen enkele niet-Konimunist heeft een schijn van excuus om zijne tegen woordigheid daar goed te praten ZE SUFFEN In verband met deze gemeenteverkie zingen hebben de drie kartelbroeders (liberalen, socialisten en communisten) er mets beters op gevonden dan de plaatselijke actie van de Christelijke Volkspartij aan te vallen door te klet sen over vraagstukken van algemene politiek. Inderdaad moet men zich afvragen wat de stadswegenis, de riolering en de kermisaffiche te zien hebben met de militaire dienstplicht van 24, 21 of 12 maanden Of wat de zaak De Bodt en Van Cop- penolle en de algemene politiek van de regering uitstaans hebben met de open bare verlichting, ue verhuring van stads eigendommen, het trekken van straten enz enz... De betekenis van de gemeenteverkie zing bestaat er in te zeggen en te doen voelen wat men denkt over het beleid door het uitbrengen van een stem in een of andere zin, met het doel de bestaande toestand te handhaven of hem te wijzigen. Al het geklets over andere vraagstuk ken dan deze van de gemeentelijke po litiek is dan ook niets anders dan een maneuver om de aandacht af te leiden en om de bevolking te misleiden. Dat het weldenkend gedeelte van onze stadsgenoten de bestaande kartelmeer derheid uit ter harte beu is en verwerpt is genoegzaam bekend en zal blijken uit de stemming van 12 October. Medeburgers die het wel meent met de belangen van uwe stad en wier goe de trouw over 6 jaren bedrogen werd, beslist ditmaal zelf en stemt voor de Christelijke Volkspartij Stemt onder Nr I De Socialistische Vrouwen kunnen het weten In «Voor Allen» van 28 September jl. kan men lezen De Stemmenvangers zijn op jacht Vele vriendschapsbetuigingen heb- ben ze vandaag voor iedereen, ze klampen U aan op straat, op het werk. Ze brengen huisbezoeken en hebben zoveel te beloven en VOORAL GOED TE PRATEN. Ze deden in de voorbije jaren niets anders dan af wachten wie in de bres zou springen om dan van de vruchten van die inspan ningen te genieten en deze vandaag op hun actief te nemen. Ja, ze zijn nu op alle buurtefeesten aanwezig. Ze zijn NU de vrienden van iedereen. MAAR, woningto hebben ze niet ge bouwd. ze hebben er zelfs niet aan ge dacht dat ze in parastatale inrichtingen als de Maatschappij voor Goedkope Wo ningen, initiatieven konden nemen, die evenals overal elders in kleinere ge meenten het gebeurde de aanbouw van talrijke woningen kon teweeg brengen». Weten die vrouwen die zich socia list noemen v/el dat hun partij mede de verantwoordelijkheid droeg in het Stadsbestuur Dat de Socialisten het vertikten bouw- geiegenheid te scheppen door het trek ken van straten Dat de bevolking hen verwijt de be staande woningstoestanden te laten be stendigen. de 500 krotwoningen inbe grepen Socialistische vrouwen wilt ge, met ons, verbetering aan die ellendige staat van zaken brengen, c' ""t»t voor de Christelijke Volkspartij onder Nr 1. LIBERALEN gaan uwe leiders u opnieuw voor den aap houden zoals in 1946 en uwe stern- men verkwanselen aan de kommunis ten Gaat gij gedogen dat uwe stem mis bruikt wordt om de kommunisten te bevoordeligen Aarzelt niet, stemt voor de Lijst Nr 1 der Christelijke Volkspartij, zo zijt gij zeker WAAROM geven noch liberalen, noch socialisten bescheid op de vraag die IEDEREEN hen steltgaat gij na 12 October op nieuw de kommunisten aan het bestuur brengen WAAROM zwijgen de socialisten en de liberalen zo angstvallig over hun plaatselijke po litiek Omdat zij geen reden hebben fier te zijn over hun bestuur. Omdat zij enggeestige dorpspolitiek gevoerd hebben, een politiek van dag tot dag en... een politiek van plezierkens. Medeburgers,. maakt het bilan op van de activiteit van ons stadsbestuur in deze laatste zes ja ren en ge zuit met ons tot de slotsom komen dat alleen de Christelijke Volks partij uw vertrouwen waardig is. Stemt onder Nr 1. EEN HUISJE MET EEN TUINTJE wil de Christelijke Volkspartij in ieders bereik stellen. Reeds werden meer dan 60.000 premies wet De Taeye toegekend, werd de premie verhoogd van 20.000 op 25.000 Fr Dat willen de socialisten niet: die moe ten huurkazernes hebben, onooglijke massale gebouwen waar de mensen op eengepakt moeten leven. Het voorstel Brunfaut behelst niets anders. De Christelijke Volkspartij wil hier ter stede een stoutmoedige bouwpolitiek inluiden Stemt onder Nr 1 DE ELECTRICITEITSREGIE van onze stad leverde vroeger winsten op die ten goede kwamen aan de stads kas Door het wanbeheer waarmede wij gezeept zijn is die gunstige toestanjd reeds lang omgekeerd. De Christelijke Volkspartij wil een degelijk en zuinig beheer van alle stads diensten. Stemt onder Nr 1. SOCIALE REACTIE Door de regering van de Christelijke Volkspartij werden de werkliedenpen sioenen op 25.000 fr gebracht, de mijn werkerspensioenen op 34.200 Fr, de aan vullende overlevingspensioenen op Fr 10.700 Is dit geen sociaal werk De wet voor 100 vergoeding voor de arbeidsongevallen is een werk van de Christelijke Volkspartij de socialis ten noemen dit sociale reactie Nemen zij nog de arbeiders voor snul len?

Denderklok | 1952 | | pagina 2