66e Gemeenteraadszitting f HET LAATSTE BEDRIJF Köffle'en Cichorei DB MUNCK 4Bl VAUXHALL F Incfpllinvpn lOfIDPT Li /vvai\k »-:T r rei T11 'i.—r ie«a J Op Dinsdag 23 December ging de laatste zitting door van de huidige Gemeenteraad. Afwezig verontschuldigd de heren Van Vaerenbergh en Milo. Dhr Fransman zal, onder de bespreking van het 6e punt, opkomen. Goede belangstelling. Onze lezers zullen uit dit verslag kunnen oordelen dat het wel de moeite loonde de Kerstweek daarvoor te storen Beslissing Bestendige Deputatie Na de lezing van het verslag geeft de heer Burgemeester kennis van de beslissing van de Bestend ge Deputatie van 5 December 1952 over het bezwaar ingediend door de heer De Riemaecker tegen de uitslag der gemeentever kiezingen te Ninove. Onze lezers vinden die beslissing inte graal elders weer in ons blad. 1) Toekennen geboortetoeslagen Mr Van Trimpont Na onderzoek in de Sectie van Financies stelt het stadsbestuur voor de geboortepremie te brengen van 250 tot 300 Fr. zonder onderscheid van het aan tal kinderen. Goedgekeurd met 9 stemmen bij 1 onthou ding. Mr De Muyter Ik heb me onthouden omdat ik van oordeel blijf dat het door mij ingediende voorstel rekening hield met de noodwendigheden van een goede familiale politiek, en uW voorstel daar niet aan be antwoordt. 2) Verrekeningen Hospitaal. Mr Van Trimpont Ingevolge de stijging der lonen en der grondstofprijzen moet er, gelijkvormig de bedingen van het lastenboek 274.326 frank meer betaald worden. Daarop zullen we toelagen genieten; Goedgekeurd met 10 stemmen. 3) Begrotingswijziging Kerkfabriek Heilige Theresia Mr Van Trimpont Dit is het gevolg van een aankoop van meubelen. De kwestie werd voorgelegd aan de Sectie van Financiën. Goedgekeurd met 10 stemmen. 4) Begroting 1953 Kerkfabriek H. Theresia Mr Van Trimpont Ze werd voorgelegd en nagezien ter Sectie van Financëin. Ik meen dat we zonder meer mogen stemmen. Goedgekeurd met 8 stemmen tegen 2 (Kom- munisten). 5) CTO Begrotingswijziging Mr Van Trimpont Het geval werd even eens voorgelegd aan de Sectie van Financies. Verdere uitleg Goedgekeurd met 10 stemmen. 6) Begroting 1953 C00 Mr Van Trimpont Ze werd voorgelegd en onderzocht ter Sectie van Financiën Be geert er iemand uitleg Mr De Riemaecker Welke zijn de voor naamste wijzigingen Mr Van Trimpont De nieuwe begroting voorziet de wedde voor een full-time secreta ris, wedden voor verpleegsters en voor de Dokter-bestuurder. Ze voorziet eveneens kos ten voor de verwarming enz. Mr De Riemaecker Op hoeveel beliep de begroting van 1952 en op hoeveel deze van nu Mr de Secretaris 1952 gewone ontvangsten 2.262.227 Fr gewone uitgaven 2.260.528 Fr 1953 gewone ontvangsten 2.909.948 Fr gewone uitgaven 2.807.759 Fr Mr De Riemaecker Ge voorziet dus een stijging der uitgaven van circa 650 000 Fr Ik vind dat veel voor de door U opgesomde nieuWe uitgaven. Mr Van Trimpont Vergeet niet dat de toelagen aan de behoeftigen stijgen met na genoeg 300.000 Fr en dat de kosten voor ver lichting en verwarming eveneens zeer mer kelijk zullen stijgen. Goedgekeurd met 11 stemmen. 7) Voorlopige twaalfden voor 1953 Mr Van Trimpont Daar de begroting nog niet goedgekeurd werd en daar we voort moe ten kunnen betalen, zo vragen we Uwe góed- reuring voor 3 voorlopige twaalfden. Mr De Riemaecker Waarom 3 Met 1 t2 moet dat ook gaan, vermits de begroting vermoedelijk in Januari zal behandeld en goedgekeurd worden. Mr Van Trimpont Ik kan U daarop niet volgen. Hetgeen We vragen is normaal. Op die manier komen we zeker rond. zonder nog maals twaalfden te moeten vragen of begro tingswijzigingen. Goedgekeurd met 11 stemmen. 8) Muziekschool Mr Van Trimpont We vragen uwe goed keuring door een vermindering aan presta ties door de lerares voor dictie, toneel en zang. Mr Fransman Kan de heer Schepene ons daar niet nader over inlichten Mr Violon Juffer De Pauw, die elders benoemd werd, wenst 2 uur minder les te geven in onze Muziekschool. Mr De Riemaecker Zijn de belangen der school daarmee gediend Mr Van Trimpont We zullen heel de kwestie der Muziekschool naderhand volledig moeten op punt stellen. Mr De Riemaecker Ik had liever het ant woord gehad van de heer schepene. Mr Violon Ge waart afwezig bij ons be zoek naar de school. Dat was reeds de tweede keer. Mr De Riemaecker Had het bezoek door gegaan op de gestelde dag, dan zou ik tegen woordig geweest zijn. Ge hebt de datum ver legd en te laat verwittigd. Mr Violon Dat is niet waar. Mr De Riemaecker Zeker. Vermits ge zo aandringt zal ik uwe school wel bezoeken. Als ik U nu goed begrijp is de lerares el ders benoemd en is het om die reden dat ze te Ninove vermindering vraagt van lesuren. Mr Violon Ja. Mr Van Trimpont Zo is het niet hele maal.Wij zijn van oordeel dat die lesuren mo gen verminderd worden, maar dat heel het uurrooster enz. een herziening vraagt. Daar om zijn we nu niet tegen die vermindering gekant. Goedgekeurd met 10 stemmen bij 1 ont houding. Mr De Riemaecker Ik heb me onthouden omdat de lumineuze uitleg van de heer sche pene me niet overtuigd heeft. Mr Violon Een beetje eerbied a.u.b. Mr De Riemaecker Met alle respect Mr de Schepene. Bedankingen Mr Van Trimpont staat recht om een dank woord te richten tot al de Gemeenteraadsle den voor het werk geleverd gedurende de zes verlopen jaren. Hij brengt inzonderlijk hulde aan de drie raadsleden wiens mandaat ten einde komt nl. de heren Fransman. Van Vaerenbergh en Milo (algemene instemming). Mr Cornelis brengt hulde in persoonlijke naam en namens de Liberole Partij aan de drie raadsleden wiens mandaat ten einde komt. - Te gloedvol om gemeend te zijn Mr Fransman dankt in zijn naam en ook in naam van de heren Van Vaerenberg en Milo. die spijtig genoeg afwezig zijn. Hierop zetelt de Raad verder in geheime zitting. Interpellatie over het Pompierskorps Schepene De Ville had een vraag ingediend om de heer Fransman te interpelleren over het stedelijk Pompierskorps. Hij verzaakt aan zijne vraag tot interpel latie en zal de heer Fransman ten stadhuize ontbieden om zekere uitleg te vragen. Nieuw wedden barema's Op voorstel van dhr Burgemeester wordt de behandeling van deze kwestie onbepaald ver daagd. Na de Kerst- en Nieuwjaarswensen van de burgemeester valt het gordijn op de Gemeen teraad van 1946-1952. VAN DE GEMEENTEVERKIEZINGEN of hef Besluit van de Best. Deputatie op het ingediende bezwaar. De Bestendige Deputatie van de Provin ciale Raad, Gezien het schrijven dd. 22 October 1952. op 22 October 1952 aan de heer Burgemeester van Ninove ter hand gesteld en door deze op zelfde dagtekening overgemaakt, waarbij de heer Advocaat A. De Riemaecker, Laven delstraat 24 te NINOVE, bezwaar indient te gen de gemeenteraadsverkiezingen welke op 12 October 11. in voormelde gemeente heeft plaats gehad om reden dat I) het drukken der stembrieven werd uitge voerd door een candidaat van lijst nr 3 2) er gebruik gemaakt werd van papier van verschillende aard en hoedanigheid 3> de stempels gebruikt door al de slem- burelen van een zeer eenvoudig model zijn, dat sinds verschillende verkiezingen te Ni nove wordt gebruikt dat zij ten stadhuize in handen kvfamen van alomgekende syma- thisanten van lijst nr 3 4) de candidaten van lijst nr 3 gedurende de stemverrichtingen aanwezig waren om de kiezers en kiezeressen aan te klampen, in de gangen van de lokalen waarin de stemburelen fungeerden 5) de lijst nr 3 alleen een stemmenwinst boekte en dit feit onuitlegbaar is, aangezien de stad gedurende de zes verlopen jaren, be heerd werd door een coalitie van drie par tijen 6) tegen de voorschriften in van de wet an dere stembrieven geldig verklaard werden dan die waarvan het gebruik toegelaten is door de wet 7) het aantal der in de stembussen gevon den brieven dit van het aantal opgekomen kiezers overtreft 8> de aanstippingslijsten van de opgeko men kiezers het bewijs inhoudt dat personen deel genomen hebben aan de stemming, niet tegenstaande zij daartoe niet gemachtigd wa ren 9) stembrieven, nietig of ongeldig terwille van kentekens, ten onrechte werden geldig verklaard 10) bonte stembrieven als lijststemmen wer den opgeteld II) in de optelling en becijfering verschil lende vergissingen werden begaan Gezien het proces-verbaal en de stukken betreffende voormelde verkiezing Gezien artikel 104 van de Provinciale wet, alsmede het Kieswetboek en de Gemeente- kieswet, in het bijzonder de artikels 74 tot en met 77 Gehoord, in openbare zitting van heden, het verslag van de heer D'lianens. lid van Ons College Overwegende dat. wat het eerste punt aan gaat, er dient aangestipt dat de voorzitter van het hoofdbureel vrij is de stembrieven te doen drukken v)aar hij wil Dat er hem alleen opgelegd is te zorgen dat het werk in goede voorwaarden wordt uitgevoerd Dat men van oordeel kan zijn dat het mis schien wel ongepast is het drukken toe te vertrouwen aan een candidaat, doch dat wet telijk zulks niet is verboden Dat overigens door de reclamant niet wordt beweerd dat onregelmatigheden werden ge pleegd Overwegende dat wat het tweede punt be treft. het verschil in aard en de hoedanigheid van het papier enkel voortspruit uit het feit dat aan de voorzitter van het kiescollege pa pier werd gestuurd dat zich reeds lang in stock bevond en dus enigszins vergeeld was. alsook papier voortkomende van onlangs ont vangen zendingen Dat ten andere dit papier geleverd werd door de zorgen van het Prvinciaal Gouver nement en het wettelijk voorziene water merk draagt Dat hier dus noch aan de voorzitter van het kiescollege, noch aan enig ander persoon, de minste verantwoordelijkheid kan toege schreven worden Aanstippende wat het derde punt aangaat, dat het model van stempel welke moet ge bruikt worden voorgeschreven is door de wet en dat het natuurlijk eenvoudig is, aange zien het enkel de naam van de gemeente en de dagtekening van de verkiezing draagt Dat dit model niet speciaal is voor Ninove maar in al de gemeenten van het land ge bruikt wordt Dat het voorzeker niet kan vermeden wor den dat die stempels in handen komen van de leden van het gemeentebestuur en van het gemeentepersoneel, doch dat het feit dat zich daaronder sympathisanten bevinden van een bepaalde lijst, daarom nog geen bewijs is dat die mensen er misbruik van maken Dat in de klacht ook niet wordt beweerd dat zulks is geschied Aangezien, betreffende het vierde punt, dient aangestipt dat geen enkel proces-ver baal enige bemerking maakt nopens de han delwijze van de candidaten of getuigen van lijst nr 3 Dat er dus mag besloten worden dat in de stemburelen zelf deze personen een houding hebben gehad waarop niets valt af te din gen Aangezien net vijfde punt dient beschouwd als een argument dat weinig steek houdt dat inderdaad met de redenering welke wordt gehouden, men lot de uitslag zou komen dat in een regering of in een gemeentebestuur waarin verschillende partijen vertegenwoor digd zijn. bij een verkiezing nooit één enkele dier partijen winst of verlies zou mogen boe ken In aanmerking nemende dat het zesde punt in verband staat met punt 2 en geen verdere commentaar vereist Aangezien, wat het zevende punt aangaat er blijkt uit het nazicht van de formulieren V gehecht aan de processen-verbaal der stem opnemingsburelen. dat slechts voor één bu reel, namelijk het stembureel nr 3, het aan tal in de bus gevonden brieven niet overeen stemt met het aantal kiezers die aan de stem ming hebben deelgenomen, volgens de aan duidingen vermeld in het proces-verbaal der stemverrichtingen Dat er hier een verschil is van twee brie ven verschil dat nochtans geen invloed kan uitoefenen op de bepaalde uitslag der verkie zing Overwegende, dat wat het achtste punt betreft, er hier dient bemerkt dat in geen enkei proces-verbaal van de stemburelen eni ge bemerking is opgenomen betreffende het feit dat personen ten onrechte aan de ver kiezing zouden hebben deelgenomen Dat waren dergelijke gevallen bekend ge weest. de bezwaarindiener niet zou nagelaten hebben de namen van die personen op te geven Dat er dan ook vvel mag aangenomen wor den dat hel hier om een eenvoudige veronder stelling gaat Aangezien, wat het negende en het tiende punt aangaat, de gegrondheid van de gedane bewering enkel kon nagegaan worden door een volledige controle van al de stembrieven; Dat Ons College dan ook tot een nieuwe opneming heeft besloten Aangezien het nazicht waartoe werd over gegaan door de heer d'Hanens, Lid van Ons College, daartoe afgevaardigd, op 20 Novem ber 1952. in tegenwoordigheid van de getui gen van de vier lijsten, heeft uitgewezen dat enkele brieven ten onrechte in de een of de andere reeks waren gerangschikt Dat de rechtzetting dier missingen voor ge volg heeft gehad dat de kiescijfers der lijs ten als volgt dienen vastgesteld Lijst 1 Volledige en onvolledige lijststembrieven 2148 257 stemmen op bonte brieven gedeeld door 13 19 Totaal 2167 Lijst 2 Volledige en onvolledige lijststembrieven 1164 79 stemmen op bonte brieven gedeeld door 13 6 Totaal 1170 Lijst 3 Volledige en onvolledige lijststembrieven 2160 322 stemmen op bonte brieven gedeeld door 13 24 Totaal 2164 Lijst 4 Volledige en onvolledige lijststembrieven 1378 169 stemmen op bonte brieven gedeeld door 13 13 Totaal 1391 Aangezien de aldus verbeterde cijfers geen wijziging brengen noch aan de verdeling der zetels onder de lijsten, noch aan de uitroe ping der titelvoerders en de aanwijzing der opvolgers der verschillende lijsten Aanstippende dat, wat het laatste punt be treft. er dient op gewezen dat het nazicht van het proces-verbaal aantoont dat al de berekeningen heel juist zijn geschied en er geen enkel cijfer diende gewijzigd Dat overigens de bescheiden op voortreffe lijke wijze zijn opgesteld Aangezien er dan ook wel dient besloten dat de verrichtigen regelmatig zijn geschied en niets de geldigverklaring der verkiezing in de weg staat Besluit Het bezwaar van de heer De Riemaecker wordt van de hand gewezen, uitgezonderd wat de punten negen en tien aangaat, waarop werd ingegaan door het nazicht der brieven en voormelde kiezing geldig verklaard mits wijziging der kiescijfers van de verschillende lijsten, zoals hiervoren aangeduid. Afschrift van dit besluit zal worden gezon den aan het gemeentebestuur van NINOVE, gelast er kennis van te geven 1 aan de gemeenteraad in zijn eerstvol gende zitting 2> aan de verkozen titularissen 3) aan de aangewezen opvolgers. Een ander afschrift wordt, bij aangetekend schrijven, overgemaakt aan de heer Advocaat A. De Riemaecker, Laven delstraat 24 te Ninove, reclamant. Gedaan en uitgesproken in openbare zit ting van heden, alwaar aanwezig waren de heren an den Boogaerde, Gouverneur-Voor zitter, Van Geert. Wille. De Wilde, d'Hanens en De Mey, leden en P. Beyer, Provinciaal Griffier. Gent, 5 December 1952. De Gouverneur-Voorzitter, (get) M. Van den Boogaerde. Vanwege de Deputalie De Provinciale Griffier, (get.) P. Beyer. EEN RIJKE KEUS, HOGE KWALITEIT EN DE PRIJZEN ZIJN LAAG GEHOUDEN. JAVA 's werelds beste koffie, 120 fr. het Kg. Marogogype, reuzehonen, 108 fr het Kg. N 1. EXTRA SPECIAL 106 fr. het Kg. N 2. PRIMA EXTRA 96 fr. het Kg. Nc S. Extra Mengeling 90 fr. het Kg. N° 4. Huishoudkoffie 40 fr. het pakje. Al deze soorten in 500 gr. en 250 gr. zakjes. Alles in ISOLINE verpakking, dewelke haar inhoud beschermt. GEMALEN koffie in AROMAX. de plooibare metaaldoos. Voeg bij onze koffie onze cichorei, grove of fijne. r, ïoo jaar ondervinding, 100 7c zuiver, speciaal gereinigd. FIJN NAAR IEDERS DUNK. - - ALLEEN GENERAL MOTORS DOOR EEN MASSA PRODUCTIE van ongeveer vijf millioen wagens per jaar laat toe de vooruitgang te volgen en U op tijd en stond een ultra moderne beter en beterkoop te leveren. 6 cyl. moter met kopkleppen in nickel-chrom aan 99.750 fr. 12 PK - carosserie - 6 plaatsen 4 cyl. motor met kopkleppen in nickel-chrom aan 91.750 fr. 9 PK - carosserie - 5/6 plaatsen Kom zien om U te overtuigen of telefoneer ons voor prijs er proefrit zonder verbintenis. Vrachtwagens BEDFORD geen ogenverblinding, maar sterk. Enkele Prijzen Bedford gesloten wagentje 600 Kgr Bedford 3 1/2 T. Bedford 5 T. Bedford 6 T. Nieuwe type Bedford 7 T. Verdeler der produkten GENERAL MOTORS VAUXHALL - PONTIAC - BEDFORD 77.500 Fr. 105.000 Fr. 127.000 Fr. 1 S3.500 Fr. 179.000 Fr. Kattestraat, 60 - Tel. 78 GERAARDSBERGEK Vertegenwoordiger en verkoper gevraagd. 1

Denderklok | 1953 | | pagina 3