Kandidatenlijsten 1954 Arr. Aalst De Wereld rond, Koloniale Loterij Wij staan er op dat ook andere landen - en vooral on partners in Benelux - hun loonpolitiek zouden aanpassen opdat wij op een gelijk sociaal niveau zouden kunnen concurreren Wij moeten geduilg on/» concurrentie mogelijkheden op het oog houden. Gans de bevolking eist zelftucht vanwege al degenen en niet het minst de arbeiders die in de pro ductie zijn betrokken. Daar is ten tweede de rechtstreekse tus senkomst om de arbeidsmogeliikheid te ver ruimen en de opslorping van de werkloos heid te bevorderen. De investeringen onder vorm van open bare werken, bouwen van woonhuizen, enz., iv-bben reusachtige afmetingen genomen. Openbare werken van 1P50 tot 1953 38 milliard tegen 23 milliard de vorige jaren. Woningbouw op 4 jaren tijd 8.970 m,- lio-n. Dank zij de tus-enkomst van de Nationale Maatschappij werden 35.656 huizen gebouwd. We spreken dan nog niet van het aantal werkkrachten die de werken van militaire aard opeisen, van de opslorping van de werklozen door het voiontoriaat in het leger. De tewerkstelling van werklozer, door de gemeen ebesturen heeft resultaten bereikt in sommige maanden is men tot 15.000 te werkgestelde werklozen gekomen. Initiatieven van de Regering om nieuwe nijverheden te be\oróeren. Talrijke wetsontwerpen \an fiscale en fi nanciële aard werden neergelegd... Het stichten van gewestelijke en plaatse lijke economische comitée werd bevorderd. (Vervolg toekomende week» i 2> 3» 41 5> t> 11 2i 3» 4» 5> 6i 1 2) 3» 4» 5» 6» 1 2i 3i 4» 5) 6» 1» 2) 3» 4t 5i 6) 1» 21 3» 4 Werkelijke Kandidaten Van Hoorick Albert. Aalst Dc Ville Gustaaf. Nirove Daneeis Augustin. Geraardsbergen Souffriau Desiré. Nieuwerkerken Sor.ck Corahe. Ninove De Smet Raymond. Aalst KAMER COMMUNISTEN Plaatsvervangers Verdoodt René. Aalst De Gelans, Geraardsbergen Amant Juiien. Aalst Van Droogenbroek Aif.. Via na Philips Seraphien. Eremboaegem Fostier Pierre. Nederboelaere CHRISTELIJKE VLAAMSE VOLKSUNIE Werkelijke Kandidaten de Bethune Sully Etienne, Aalst Van Leemputten Richard. Vejzeke Janssens Gustaaf, Kerksken Van den Haute Henri, Ninove Van Hauwermeiren Frans. Hof stade Cobbaut Modest. Zonnegem Plaatsvervangers Diependaele René. Erwetegem Bruvlandt Daniel, Or.kerzele D Hei de Jaak. Aalst Bruyninckx Frans. Aalst De Loose Ach iel. Lede Melis Antoon, Aalst CHRISTELIJKE VOLKSPARTIJ Werkelijke Kandidaten Moyersoen Ludovic, Aalst Van Den Berghe Albert. Nederboelare .Moriau Eugeen, Aalst Plaatsvervangers Mevr. Fr. Broekaert-De Somer. G'berger Oite Roger. St. Lievens Houtem Van Muylem Hector. Nederhasselt Mevr. F. Broekaert-De Somer. G'bergen De Vrieze Cynel. Zottegem Meersschaut Odilon. Vlierzele Claus Gilbert. Aalst Werkelijke Kandidaten D Haeseleer Louis. Aalst Lion Louis. Schaarbeek Bellot Louis. Zottegem Van Landuyt Arsène. Nieuwerkerken D? Vos Xaveer. Herzele Callebaut Frans, Denderhoutem Werkelijke Kandidaten De Bunne Oscar. Aalst De Bruyn Gaston. Denderleeuw Bauwens Louis. Geraardsbergen Cammu Aöoif. Aalst Rombaut Hector. Okegem De Peismacker Armand. Denderleeuw Pe'it Syivie. Aalst Daem Jozef. Ressegem Mej. Do Cock Ang Erembodegem LIBERALEN Plaatsvervangers Violor. Maurice. Ninove Verbruggher. Charles. St. L Houtem D'Haese Albert. Zottegem Van Cauter Poiydoor. Aaigem Moens Henri, Herdersem Rens Robert. Geraardsbergen SOCIALISTEN Plaatsvervangers Van Trimpont Robert Ninove Otte Roger, Zottegem De Biar.der Jozef. Nieuwerkerken V. D. Niepen Adrienr.e Denderleeuw De Muyter Phil.. Mere 2» 3» 4» 1> 2' 3» 4 1) 2) 3» 4» Werkelijke Kandidaten Robbrecht Jozef. Hofstade Roman Albert, Geraardsbergen Casteele Marcel. Gentbrugge Rimbaut Jan. Aalst CHRISTELIJKE Werkelijke Kandidaten Diependaele René. Erwetegem Bruylandt Daniei. Onkerzele Muller Arthur. Aalst Malfroy Dom. Evarist. Aalst SENAAT COMMUNISTEN Plaatsvervangers Van De Sompei Oscar. Nederbrakel De Mar. Augu.-t. Aalst De Freyn Henri. Nmo\e Stuvver Frans. Aalst Hantson Roger. Ronse Meyskens Marcel, Geraardsbergen VLAAMSE VOLKSUNIE Plaatsvervangers de Bethune Sully Etienne, Aalst De Longie Urbain. Merelbeke Malfroy ivarist. Aalst Van Boxstael Domien. Aaigc-m CHRISTELIJKE VOLKSPARTIJ Werkelijke Kandidaten Van Oudenhcve Edgar. Denderhoutem Sanxens Maurits. Oudenaarde Copper.s Edmond. Denderleeuw Mel della Faille d'Huysse. Huyse Plaatsvervangers Borreman Jozef. Aalst De Paepe Pol, Droesbeque. Zottegem Provost Maur.. Oudenaarde Van Der Putten. Geraardsbergen Lowie Zinsem Werkelijke Kandidaten De Stobbeleir Gustaaf. Aalst Martens Liban. Oudenaarde Bredkpot Willy, Aalst Hantson Raoul. Ronse Werkelijke Kandidaten Van Der Bruggen Dieaonné. G Versieren Juiien. Oudenaarde De Smaele Alice. Haaltert Sadones Jules. St. Maria Lierde LIBERALEN Plaatsvervangers Ganseman Edw.. Ronse De Paepe Jules. Idegem Van Coppenhoile Gilbert, Nederzwaim Verbrugghen Charles. St. L. Houtem Van Wetter Henri. Oudenaarde De Wc-ghe Alfred. Ninove SOCIALISTEN Plaatsvervangers bergen Versieren Juiien, Oudenaarde Van Trimpont Omer, Ninove Onijn Herman. Ronse Pauwels Camiel, Aalst Coussemcnt Alberic, Elsegem De Cleyn Theo. Denderleeuw (Toekomende week geven we de volledige kandidaten-lijsten voor de Provincie) Vallen de maskers De B.S.P. heet zich graag anti-kommunis- tisch. Het is begrijpelijk. De kommunisti sche partij is in haar oorsprong een dissiden te partij van de B.S.P. De komrnunisten zijn de vijanden van het vaderland. Zij steken het onder stoelen noch banken dat zij. in geval van oorlog, de Sov jet? als oevrijders zullen begroeten en dus de rol spelen van vijfde kolom. De socialisten noemen zich de ware patriot ten. Zij hebben België ontdekt in 1940. Zij zijn vergeten dat zij, voor de eerste oorlog, in hun stoeten zongen Wij zullen Leo pold de nek omwringen en De proleta riërs hebben geen vaderlandEn dat zij, na de eerste wereldoorlog, in hun stoeten rondliepen met vlaggen waarop het gebro ken geweer voorkwam ais symbooi van hun verzet tegen het leger en de landsverdedi ging. Er is echter gebleken dat de komrnunisten in de provincies Limburg en Luxemburg geen kandidaten zullen stellen voor de ko mende verkiezingen en hun volgelingen aan- z.etten socialistisch te stemmen. De kommu- nister. beweren in hun organen. «Le Drapeau Rouge/» en De Rode Vaan», dat zij dienaan gaande een overeenkomst afgesloten hebben mei de socalisten. DE VOORWAARDEN «De Rode Vaan» van 16 Maart brengt de voorwaarden van deze overeenkomst. De terugtrekking der kommunistische kan didaten in Limburg en Luxemburg wordt ondergeschikt gemaakt aan de volgende voorwaarden verzet tegen de herbewapening van Duits land en o.a. tegen de bekrachtiging van de E.D.G. of andere combines die tot hetzelfde resultaat zouden leiden instemming met het bevorderen tan de actieve deelname van België aan een po litiek van internationale ontspanning en werkelijke vrijwaring van de vrede instemming met de ontwikkeling van een politiek van massale vermindering der oorlogsuitgave-i en van de duur van de legerdienst, voorwaarde van een gevoeli ge verbetering van de bestaansvoorwaar den van de werkende massa's. Russische voorwaarden Men weet dat de woodren voor de komrnu nisten een andere betekenis hebben dan voor Jan Alleman. Verzet tegen de herbewapening van Duits land betekent verzet tegen de toevoeging van 12 divisies, samengesteld uit Duitse soldaten, aan hel Europee- leger. Er is natuurlijk geen verzet leper, de herbewapening van Oost- Duitsland. nog minder tegen deze van de an dere satellietstaten van Rusland. Verzet tegen de E.D.G.. maar geen verzet tegen de volledige controle van Rusland over de legervorming in Polen. Roemenië. Honga rije' Bulgarije. Tsjecho-Slowakije, Albanië. Geen verzet tegen de aanstelling van een Russische maarschalk als hoofd van het Pool se leger. Geen verzet tegen de ongehoorde effectieven van het bolsjewistisch leger. Een politiek van ontspanning is voor de komrnunisten een politiek van volledige in stemming met de eisen van Moscou. Vrij waring van de vrede betekent vrijwaring van de Russische dictaat-vrede. Massale vermindering der legeruitgaven be tekent de vernietiging van de mogelike ver- weerkansen tegen een Russische inval, de overlevering van niet-bols.ievistisch Europa aan de Russische willekeur. Dat de lieren hun leerstellingen te Moscou gaan prediken Zij zouden er echter onmiddellijk achter slot en grendel gedraaid worden. Gevoelige verbetering van de massa's Praat voor de vaak Willen de lieren ons even de arbeids- en arbeidersvoorwaarden mededelen in Rusland en de satellietstaten Een démenti T< en voormeld akkoord bekend gemaakt werd in cie Kommunistische pers. is vanzelf sprekend de met-marxistische pers ten aan val getogen. Zii heeft de collusie tussen d vijanden van het vaderland en de socialis ten scherp aangeklaagd. H erop volgde een logenstraffing van «Volksgazet». Het waren allemaal leugen- Koiommenlar.g braakte dhr Van Eynde pro za tegen de komrnunisten Zijn wij volledig overtuigd De komrnunisten publiceren toch niet een formeel akkoord wanneer er geen vuiltje aan de lucht is Of werd het akkoord enkel mondeling aangegaan «Le Peuple» bevatte eveneens een démenti, dat echter veel korter en laconischer was. Het samenheulen van komrnunisten en so cialisten in de meest katholieke Vlaamse en de meest katholieke Waalse provincies heelt nochtans niets om de mensen te verwonde ren. Zij zijn waarachtig de gemeenschappe lijke actie van komrnunisten en socialisten in de koningskwestie en de muiterij die er mede gepaard ging nog niet vergeten 1 Lal mand, Borremans, Terfve, Demany Ziedaar de namen van vier kommunis tische ministers na de bevrijding. Vier mi nisters voor een partij die maar enkele ka merleden telde. Dit was slechts mogelijk dank zij de socialistische verbondenheid met de ultra-roden, die trouwens vertrouwens- posten ontvingen in de socialistische vak bonden. Hetzelfde spel gebeurde te Praag met het gevolg van de spoedige kommunis tische overheersing. Ke'. doet dan ook zonderling aan onder de pen van de heer Spaak in de socialistische pers te lezen Wij moeten niet aarzelen te herinneren aan de houding van de komrnunisten in 1939 Velen onder hen hebben weliswaar moedig deelgenomen aan het verzet. Maar zij deden net slechts op bevel van hun partij, van 1941 af. r.a de aanval van Hitler op Rusland. Zij bleven onverschillig voor het lot van Be'.gië en toonden zich uitstekende Sovjet-patriot ten Dat verleent hun weliswaar zekere ti tels. maar nog niet he' recht om ons de re- geien van het Belgisch patriotisme voor te schrijven. Zij stemden officieel in met het Rus- sisch-Duias pact, het diplomatieke instru ment dal de tweede wereldoorlog mogelijk maakte. Het minste wat men kan zeggen is. dat zii geweigerd hebben te kiezen tussen nazi-Duitsland en de Franse-Britse groep. zelfs na 10 Mei 1940. Hun besliste vijandig heid tegen het nazisme kwam dus laattijdig en was zeer voorwaardelijk Wij herhalen de argumenten van de heer Spaak 1) De komrnunisten kozer. pas positie te gen Duitsland na de aanval tegen Rusland. 2» Zij bleven onverschillig voor het lot van Belgie. 3» Zii waren Sovjetpatriotten. 4> Zii keurden de overeenkomst Ribben- trop-MolotoW goed. 5) Z; i keurden het instrument goed dat de tweed" wereldoorlog onvermijdelijk maakte. 6» Hun vijandigheid tegen het nazisme was laattijdig en voorwaardelijk. Tot daar de heer Paul-Henri Spaak, de man d.e Europa ons oeniidt Dan -teilen wij echter een paar vraagsken.-, 1» Waarom, mijnheer Spaak, zij* gij dan een van de bewerkers geweest na de bevrij ding van de toekenning van een ongehoord aantal portefeuilles aan de komrnunisten. zulks ondanks hun onbeduidende parlemen taire vertegenwoordiging 2> Waarom hebt gij u dan niet geschaamd met deze «vreemdelingen», want Sovjetpa triotten waren het. gemene zaak te maken in de koningskwestie en samen met hen de brave burgers te stenigen die bloemen neer legden aan het paleis te Laken Slechts één woord past hier komedianten. Welke titels hebben de komrnunisten Welke titels hebben dc komrnunisten. mijn heel Spaak Gij zegi dat zij onverschillig waren voor het lot van België, dat zij geen Belgen maar Sovjet-onderhorigen waren, dat zij instem den met de Russische-Duitse alliantie, dus met onze blijvende onderjukking in geval van behoud er van. an titels gesproken, kunnen de kommu- msten op bepaalde titels aanspraak maken te Moscou maar niet te Brussel. Wie voor de Russen streed in het verzet of elders, en niet voor België, heeft recht op een Russische decoratie, maar op geen Belgische, op een Russisch, maar op geen Belgisch pensioen. De heer Spaak is he; dus eens dat de kom rnunisten aan niemand lessen in de vader landsliefde te geven hebben. Maar hebben de socialisten er te geven De socialisten van het gebroken geweer - De socialisten van Henri De Man De socialisten van de koningskwestie D" socialisten die de gewezen kommunis tische minister Demany hel goed en hel slecht weer laten maken in hun hoofdorgaan Le Peuple De maskers vallen. Of liever er wordt een nieuvë masker opgezet ter gelegenheid van de verkiezingen. De kiezer is echter heer en meester. Hij is het gebroed van 1949.1950 nog niet vergeten De kiezer stemt niet voor kazakdraaiers en voor mannen die vandaag zus en morgen zo spreken, zelfs niet wan neer net iemand betreft die Europa ons benijdt STAD en OMLIGGENDE NINOVE ZQNDAGDIENST. Apotheek open van Mr L. BOGAERT Brusselstraat. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN] Jean-Marie De Henau zoen van Roger en Gilberte Steenhout OVERLIJDEN Frans De Ville. 70 j„ Burchtdam Edmond Herregodts. 63 j„ Middenstraat. Hendrik Roeiants, 73 j. IJzerenwegbaan. Onderwijs Instituut HH. Harten FEEST VAN DE OUDERS met medewerking der Gidsen van 't Gesticht op Zondag 4 April 1954 te 4.30 uur namiddag PROGRAMMA Turnoefeningen - Dansen - Zangen Toegang 20 en 10 Fr. Stedelijke Muziekschool Ninove Zaal Roxy - Maandag 29 Maa.-t a.s. te t9 uur KUNST - CONCERT met medewerking van Bérénice De Pauw (Alt) Liliane Clotman (pianiste) Een Groot Kamerorkest en het Jeugdtoneelgezelschap van Ninove (Krekeltjes en Miertjes) het geheel onder leiding van WILLY VAN DER MEIRSCH (Directeur) Na het eerste deel van dit Concert, waarin Berenice De Pauw en Liiiane Clotman op treden als solist met orkestbegeleiding, krij gen we in het tweede deel de Créatie van de Kmder-Opera van W. Van der Meirsch. een sprookje vol afwisseling, sprankelend van kleur en gespeeld, gezongen, gedeclameerd -aaui apoApaoiJf atdoojS uaa joop jsuepoK ua levende jeugdige artiesten "8 tot 13 jaar). De moeilijke verwezenlijking (voor de EERSTE maal te Ninove» is een unicum te meer onder de voorname muzikale gebeur tenissen. welke wij alhier reeds te genieten hebben gekregen. ZANDBERGEN KAATSEN K.B.K.B. - Nationale Afdeling OP ZONDAG 28 MAART 1954 Grote Openingslutte ZANDBERGEN - BRAINE Begin te 15 uur Kaatsliefhebbers van Zandbergen en om liggende zoals gij ons in 1953 uw steun en vertrouwen heb: verleend, rekent «Bal-Op» Zandbergen, terug op U voor 1954. Ter in lichting hier de namen der spelers die ooi- het komend seizoen onze kleuren zullen ver dedigen in NATIONALE AFDELING Praet Robert - Sunaert Etienne Bauwens Robert - Sieenhoudt André - Van de Perre Jozef - De Nollin Vincent. IDDERGEM Plaats van grafmaker-werkman met halve prestatie is te begeven te Iddergem. Inlich tingen te bekomen des namiddags op het gemeente - secretariaat. Aanvragen aangete kend sturen met nodige getuigschriften aan de heer Burgemeester tot en met 9 4 19.54. EEN GOUDFONTEIN te Fontaine l'Evêque 24 rniiiioen worden verdeeld in 45.413 onder de winnaars van de 5e tranche 1954 van de Trekking op Zaterdag 3 April Twee loten van 2 1/2 millioen een lot van één millioen twee loten van een half millioen enz. enz. enz. F. C. NINOVE 2 S. K. DEINZE 4 Dat er aan de «Doorn» veel. zéér veel volk was om DE wedstrijd van het seizoen te ie:, i.- natuurlijk, zoals het even natuurlijk is dat F.C zijn aanhangers de grootste ont goocheling van hur leven bezorgd heeft. Want dat Deinze hier ging geklopt worden was voor het grootste deel der aanwezigen een voltrokken leit alleen was maar te zien met hoevee! doelpunten de thuisploeg zou winnen Alleen voor hen die F.C. regelmatig aan hét werk zagen was deze overwinning alleen niet twijfelachtig, maar werd zelfs een verlies, met zware cijfers onder de ogen ge zien De reden Zie maar naar de laatste drie aan huis gespeelde wedstrijden Tegen Meulestede verloren met 2-4 legen de hek kensluiters uit Aalst 3-3 en nu tegen Deinze 2-4 Zeven doelpunten vóór en 11 tegen, wat ontegensprekelijk uitwijst dat F.C. voor het ogenbiik een krisis doormaakt. Dat was alvast te zien van bij het begin, toen Deinze. na twee minuten spel, reeds de stand kon openen langs de linkervleugel en amper één minuut later dezelfde spelphase zich ontwikkelde langs de rechtervleugel, met een tweede doelpunt als gevolg. Noch tans, geleerd door de ondervinding opgedaan bij de heenmatch, moest onze verdediging goed weten dat de sterkte van Deinze pre cies in zijn vleugelspelers ligt en moest van die kant dus scherp gewaakt worden. Maar noch Persoons, noch Petter. noch de Seu schenen zich hiervan iets te herinneren zo dat. na vijf minuten, Ninove reeds een ge slagen ploeg was. Want. in alle eerlijkheid ai zegd, om een achterstand van twee doel punten in te lopen op de leidersploeg. daar voor zijn er andere mannen nodig dan de F.C -ers in hun tegenwoordige forme. In de vooriijn. waar Gaston Van Rossom mid-voor speelde (waarom was er weinig of geen samenspel te zien. De Decker loopt verloren als binnen-speler, Jef Vernaillen zijn dave-' rende rushes bestaan alleen nog maar in her innering. en de minst slechte is dan nog Rombaut. die jammer genoeg niet voldoende met juiste passen bedacht werd. Jan Lievens moet zich niets verwijten, hij speelde een prachtige partij, maar was tegen zijn ster kere tegenstanders, alleen, niet opgewassen. Hoe vol iof we verleden week waren voor Achiel, des te minder kunnen w'er nu van zeggen. Hij is ons gedurende de ganse partij nooit opgevallen, zodat we gerust mogen be nnen niet gezien. De man die ons zoveel deed winnen, Persoons, is ofwel uit forme, ofwel lijdt hij nog aan een kwetsuur. In elk geval, ons dunkt dat het beter zou zijn belet te geven dan een goede reputatie te verlie zen. want we zijn van hem zó veel gewend dat een mindere prestatie ons bitter tegen- valt. René Daelman, die zijn eerste optreden vierde in het eerste elftal, deed zijn werk goed en mag alvast als een aanwinst geboekt worden De manier waarop hij zijn gevaarlij ke haarloze buitenspeler afdekte, was per- fed. zo perfect, dat de man er op het einde nog raar bij te pas kwam, zodat hij er «kre- ge.;> bij werd en René met alle soorten lieve 11 li 2» 3» 4»

Denderklok | 1954 | | pagina 2