h rist S/7 o\V>s9e Qq/ de Antenne i rm^ Drie en dertigste Jaargang Zondag 25 januari 1959 Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327. 27 Postcheckrek. 4786.85 Prijs per Nummer: 2 F. Prijs voor Jaarabonnement 85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG In de laatste uitgave van ons weekblad werd een kort verslag gegeven van de aanstelling van de nieuwe gemeenteraad en schepenen onzer stad. Uit dit verslag blijkt de geestesgesteltenis waarmedt de verschillende partijen en hun manda tarissen bezield zijn. De woordvoerders der partijen en de Burgemeester hebben klaar en duidelijk laten kennen er voelen hoe. of op welke wijze ze hun taak willen opvatten, hoe ze de opdracht, hun ge geven door de kiezers der stad. wensen uit te voeren De liberale oppositie belooft toe te zien en te kontroleren. Zij die vroeger blijk hebben gegeven van verdraagzaamheid, zullen thans blijk geven van moed. Zij hopen in de oppositie nog veel goed te doen voor onze stad. De heer Burgemeester stelt hen voor de keuze opbouwend werk te verrichten of voort te gaan op de weg van hun eigen partijbelang. Duidelijker taal kan niet gesproken. De rol vroeger gespeeld door de liberale partij en thans als oppositie-partij is hiermede bepaald en juist omschreven. Het zal moeilijk en lastig zijn voor hen. die gedui ende 64 jaar t stuur in handen hebben gehad, thans aan wal te staan en toe te zien. We wensen de oppositie-leiders veel moed er. uithoudingsvermogen. De woorden gesproken door de Burgemeester er. Schepen Van Trimpont zijn zalf op een 64 jarige wonde Gedaan maken met de lage middelen de. liberalen is voor een katoliek Ninovieter de betrach ting van een politiek leven. Eens en voorgoed liet politiek leven onzer stad hernieuwen en het poli tiek leven volledig ten dienste stellen voor de bloei en groei der stad en het welzijn van alk stadsge noten. Op eerlijke wijze een doel nastreven. Schoner ideaal kan men zich op politiek plan niet vooistel len. Wf wensen de heer Burgemeester en de nieu we schepen Van Trimpont proficiat en de moed en kracht om dit zuiver ideaal na te streven. Ninovt zal er hun altijd dankbaar om zijn. Onze wensen gaan tenslotte naar onze man- datarisscr cn c gemeenteraadsleden en onze sche penen. De hoop van de ganse katolieke bevolking van Ninove is gevestigd op haar mandatarissen. De katolieke partij en haar leden, sinds jaren in de oppositie gedrongen, sinds jaren vernederd en belasterd, kijken met volle vertrouwen en verwach ting op naar hun afgevaardigden en vooral naar hun schepenen. De woorden wij zijn aan het stadsbestuur gekomen om te besturen en niet om weerwraak te nemen geven de geest en de grondslag weer van het volledig CV P-programma en van al diegenen die dit programma aankleven. In ons programma mag geen spraak zijn van nijd en wraak. Onze 'o'dcrs er. alle individuen die de partij uitmaken moeten zich ter beschikking en ten dienste stellen ran de gemeenschap, zowel op gemeentelijk als mionaal plan. Onze hoop en ons betrouwen is gevestigd op nze mandatarissen, die door onze mensen uitver kozen zijn en die onze volmachten- dragen om te samen met ae sc^ ialistische leiders onze Ninoofse gemeen. hap. op alle gebied, te leiden naar een groter welzijn. Opoilering en iiefue voor hun taak. weder- b'.s begrijpen en kameraadschap, zullen de wapens ..in waa. mede ze hun doel zullen bereiken. Licht cn aangenaam zal deze taak zijn. schoon en eerlijk net doel. wanneer alle mandatarissen, als één man. zich zullen inspannen en streven naar het zelfde doel. wetend dat gans de partij hun vertrouwen schenkt er hun daden zal weten naar waarde te schatten Het is onze wens. het onze hoe klein en miniem dit ook moge wezen te kunnen bij brengen. Koninklijke Katolieke ZAAL "ROXY,, Tcncclgiloe "HOOGER OP„ Zondag 25 januari te 19.30 u. A.K.V.T. NIN'OVE Maandag 26 januari te 20 uur OPVOERING VAN Thrilier in 3 bedrijven door Harold MCPHERSON. Vertaling Mr. H M Planten Regie: Marcci De Paepe. Vourbebuiiücn pldjtbcn "Roxy Ik groet u. zwarte broeder, uit Kongo. Ik heb verleden week uw évolués bij hun zwart kroezelhaar gepakt omdat ze zo gezegd ont wikkelden zijn, en ze niet weten hoe het met Kongo gestaan en gelegen was, toen ongeveer 70 jaar geleden de eerste blanken in Kongo kwamen. En ik sprak hun over de strooptochten van de Aiabieren die duizende mensen kwamen vermoor den om met enkele honderden toe te komen in Etiopië het huidige rijk van de Negus vanwaar ze verder werden vervoerd naar het rijk van Islam waar ze zeer gezocht waren voor de dienst in de harems. Ik sprak hun ook over de slaapziekte en de melaatsheid. Ik had een vierde punt achterwege gelaten omdat het te onterend was voor het zwarte ras. maar straks zal ik er een woordje over zeggen omdat het nodig is. Ik heb veel simpatie voor u. zwarte broeder, omdat er tussen u en ons zekere affiniteiten bestaan die de toenadering vergemakkelijken. Denk nu niet dat ik wil beweren dat wij op gans de lijn verwant zijn. In meer dan een opzicht staan wij hoger dan gij. Ik wil er niet op drukken want ten eerste wil ik u niet vernederen en ten tweede, gij zelf weet het best zoals blijkt uit de eerbied die gij hebt voor uw blanke paters en blanke missiezusters. Vlaanderen zendt zijn zonen uiten ze zitten overwegend bij u In andere opzichten staat gij hoger dan wij. Gij behoort tot de Franse taalrol wij tot de Vlaamse Heel de wereld weet en Vlaanderen weet het ook dat alle hoogstaande lieden Frans spreken en dat alleen het gemeen volk Vlaams spreekt. Ik heb weieens negers ontmoet die mij in het Nedei lands aanspraken met een vriendelijk «smeerlap». Het waren maar kaffers... en Engelse soldaten die het gezien en gehoord hadden bekeken nuj met minachting omdat ik dezelfde taal sprak als die kaffers. Wij zijn mak en tam en onwe- derroepelijk aanhangers van de politiek van het minste kw aad. Jullie zijt veel nerveuzer en hebt veel weg van een volbloedpaard dat op hol slaat en ongelukken doet omdat het door een daas ge stoken wordt. Maar wij hebben veel gemeenschappelijks. VV ij en gij worden er dagelijks aan herinnerd dat we tot een minderwaardig ras behoren en dat wc moeten liei zijn als wij onze spieren mogen ten dienste stellen van l'intelligence latine. Wij en gij w 01 den uitgebaat en uitgebuit door la haute finance Wij en gij worden volgepompt met Franse woorden en F ranse gedachten als met een soort geestelijke morphine om ons nog tammer eri makker te maken vLee. .'crdar j>ü, 2y z'ind uce s^ó/ Met onze beste wensen... Onder KEN OF I VEILIG NEST

Denderklok | 1959 | | pagina 1