d w R z\n Harris De Commissie der Stedelijke VAK- en NIJVERHEIDSSCHOOL Onder de Antenne Elke zondag Avondmis Drie en dertigste Jaargang Zondag 22 maart 1959 Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327. 27 Postcheckrek. 4786.85 Prijs per Nummer2 F. Prijs voor Jaarabonnement85 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Een schilderijtje in een mooi kader trekt gemakkelijk de aandacht en het schilderij wordt door velen beoordeeld naar de omlijsting. Enkele krabbels in Banier, gedrukt in vette letters, in een nog vettere kader, trekken ook de aandacht. Maar wie er zich laat aan vangen krijgt appelen voor citroenen. Banier verwacht van De Donderklok een antwoord en wij zullen hun dat niet ontpouden. maar dan geen appelen voor citroenen. Banier schreeuwt over de daken dat we de directeur der Nijverheidsschool, een onpartijdig man, onbehoorlijk zouden hebben bejegend in een onzer artikels van 22 februari jl. Een ogenblikje. Banierschrijver, eerst eens herlezen wat we over de directeur der Nijverheidsschool hebben geschre ven. Wat de Nijverheidsschool zelf en haar in- wendig bestuur betreft, hebben wij nimmer ge it weten dat een oppositiepartij het nodig heeft ge it acht, zij het dan ook maar de ruimste kritiek li te moeten uitoefenen op het beheer der school u Dat is in de eerste plaats te danken aan de stipt- ti heid ef> de plichtbewustheid van de opeenvol- tt gende direAeurs die er aan hielden door de ti officiële inspectiediensten eerder gefeliciteerd ti dan bekeurd te worden Ziezo. Banier, zo schreven wij over de direc teur der school, geplaatst IN ZIJN SCHOOL, on partijdig tegenover zijn leerlingen die hem alle achting toedragen. Maar wij weten dat uw Banierschrijver dit wèl gelezen heeft maar het is één der laatste regels uit ons artikel, een reserve die wij hebben gemaakt wat betreft de verhouding SEKRETARIS- VOORZITTER, die op uw gevoelige maag is blijven liggen. Wij willen daarom vandaag de zaak van de betrekkingen en verhoudingen tussen sommige ca tegorieën van mensen wat van dichter bij onder de loupe nemen, al weze het dan op het meest algemene plan. Banier kan er dan gerust het zijne uit oprapen. DE VERHOUDING STADSBESTUUR - COMMISSIELEDEN Het hoeft geen betoog dat het Stadsbestuur verplicht is beroep te doen op buitenstaanders voor alles wat niet in rechtstreeks verband staat met het eigenlijke bestuur der Stad. Iedere partij heeft aldus een zeker aantal getrouwen afgevaardigd bij het Stadsbestuur om dit laatste bij te staan in een aantal Commissies die eenieder voldoende bekend zijn. In de meeste gevallen echter wordt het voor zitterschap van do Commissies waargenomen door een lid van de bestuurscoalitie, terwijl het dage lijkse werk. alsmede de administratie, opgedragen wordt aan oen sekretaris. Er moet inderdaad voldoende contact blijven bestaan tussen de Commissies en het Stadsbestuur, PARTIJEN ichzelf respecteert, iaat niet via de voorzitter-mandataris, alsmede tussen de instelling zelf en de Commissie, via de sekretaris. De redactie van De Donderklok, en met ons al onze lezers, zuilen wel willen aannemen dat een Commissie die slechts één of twee maal per jaar vergadert niet veel te verrichten heeft, wanneer men bedenkt dat ten minste één vergadering nodig is voor het opstellen der jaarlijkse begroting. Wij geloven echter niet dat zulkdanige in activiteit want zo kan men het inderdaad aan zien beantwoordt aan de noodwendigheid, tenzij de gewone commissieleden aan de kant worden gezet door AL TE VEEL persoonlijk contact tussen de hoofdpersonages, dit zijn de Voorzitter en de Sekretaris. Onnodig te zeggen dat in dit laatste geval de gewone leden alleen nog marionetten kun nen genoemd worden en dat het spel van de hoofd personen alleen hun eigen ondergang kan bespoe digen. Alleen een voldoende aantal vergaderingen, zorgvuldig voorbereid, kunnen aan al de commissie leden voldoening schenken en zijn tevens een waar borg voor degelijk werk. het volledige Stadsbe stuur en inwoners ten bate. DE VERHOUDING COMMISSIELEDEN Elke partij, die na haar commissieleden die zij wenst af te vaar digen bij het stadsbestuur, bij iedere vernieuwing voor te lichten over de gestelde verwachtingen en doelstellingen van do partij. In de regel worden deze leden dan ook door hun partij regelmatig uitgenodigd, voor de Raad verslag uit te brengen over het volbrengen van de opgelegde taak. Hier. zowel als in de onderscheiden Commis sies. ligt het wederzijds contact aan de basis van een degelijke werking. Er is zells meer. Ditzelfde wederkerig contact is onontbeerlijk, is nodig in de schoot zelf van ge lijk welke partij, maar hierover hebben wij het wel een volgende maal. HET (i LEERLINGENWEZEN EN DE NIJVERHEIDSSCHOOL De reden waarom het «leerlingenwezen» de vrijgekomen lokalen in de gemeenteschool der Ge- raardsbergsestraat is komen innemen, is zonder twijfel niet te vragen noch aan De Donderklok, noch aan de CVP. noch aan het «leerlingenwezen» zelf, maar wèl aan de oud-Schepen van Onderwijs, voorzitter der Commissie van de Nijverheidsschool die wel degelijk op de hoogte was dat dezelfde lokalen dienden vrij gehouden voor de Nijverheids school. Wij weten dat vele politiekers liefst eigen handig optreden als het er op aankomt een politiek manoeuvre uit te halen, maar... ze moeten dan ook do wcerbots kunnen verdragen. Allez-v Banier... ...Kasavuou ...Kanza ...Nzeza... Wees niet boos op mij omdat ik niet weet hoe ik L moet aanspreken en eenvoudig enige... zet. waar uw vocatief zou moeten staan. Het is mijn inzicht niet u aan te spreken gelijk een sergeant zijn piotten bij het appel. Hoe noemen uw Congoiezen u in uw hoedanig heid van burgemeester of van leider van Abaco Teiviji ik aan het schrijven ben hoor ik de speaker in de Franstalige Televisie u noemen messieurs Mag ik «n.ijnneren» zeggen Er zijn toch zoveel hooggeplaatste personaliteiten die laams gemeen en onbeleefd vinden. Voor alle zekerheid Messieurs Kasavubu, Kan za en Nzeza. ik v raag pardon omdat ik u, nog niet zo lang geleden. «zwarte broeder» heb genoemd. Ik beken spontaan en oprecht dat ik verkeerd handelde. Vroeger bekloegen wij ons dikwijls dat we in België behandeld werden als negers. Toen gij in januari jl. een plechtige koninklijke btioKe kieegt naar het beeld en de gelijkenis van de fameuze belofte die wij vroeger eens kregen, maar die bleek een check zonder dekking te zijn. spreken wij tot u heel gemoedelijk van gelijke tot gelijke. Zwarte Broeder, zei ik dan. Het was mis. Feitelijk heb ik u nooit onderschat. Ik heb me zelf overschat en ik ben stellig overtuigd dat ik uw gelijke niet ben. Hoe dikwijls heb ik. sedert een maand, al ge zucht en gezegd «Wat jammer dat ik geen negerke ben. Ach. ware ik maar een negerke». Gij zijt per speciaal vliegtuig uit Leo naar Biussel overgekomen. Gij werdt bij het uitstappen opgewacht door vooraanstaanden en personaliteiten uit de hoge wereld. Gij werdt ook opgewacht door c nkeie politiemannen die uw engelbewaarders zou tten zijn en u veilig ter bestemming brengen gelijk destijds de engel Raphael met de jonge Tobias deed. Op de slag is de eerste van uw schone dromen werkelijkheid geworden. In Leo hebt gij zo menig (Lees verder op blz. 2) O. L. Vrouwkerk - NINOVE te 5.30 uur (C om muniege tegenheid) 0 1 st n- •t. >P ?n •n. or an ■01 üj oe aa tei »ro nc Zc

Denderklok | 1959 | | pagina 1