U/Qams en Zitting Gemeenteraad van vrijdag 4 sept. 1959 Onder De Rozenkransfilm komt naar Ninove de Antenne Drie en dertigste Jaargang Zondag 20 september 1959 op dinsdag 29 september en woensdag 30 september te 7.30 uur in de zaal "NOVA,, Reeks DE BLIJDE MYSTERIES Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327. 27 Postcheckrek. 4786.85 Prijs per Nummer2 F. Prijs voor Jaarabonnement85 F. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Alle raadsleden zijn aanwezig. Het verslag der voorgaande zitting wordt zon der aanmerkingen goedgekeurd. Het kasverslag gedaan op 26 juni 1959 ver meldt een verantwoord vermogen van 1.896.219,46 F Volgende grondafstanden op het kerkhof wor den met algemeenheid van stemmen goedgekeurd Mr Berckmans Petrus, F. Tavernestraat 1 plaats voor 50 jaar. Mw Albert Jacobs, Astridlaan, 2 olaatsen voor 50 jaar. Mw Maurice Vanderpoorten. Koepoortstraat, 2 plaatsen voor 50 jaar. VERLEGGING TERMINUS TRAMLIJN NAAR DENDERKAAI Tengevolge van de voetstappen gedaan door het stadsbestuur om de terminus van de tramlijn te verleggen van de Burchtdam naar de Dender- kaai, ging de Nationale Maatschappij voor Buurt spoorwegen in. onder bepaalde voorwaarden. Heer Schepen VAN TRIMPONT geeft de toe lichtingen over de uit te voeren werken. De raming van de kosten ten laste van de stad belopen 108.086 F, bedrag dat nog dient verhoogd met enkele kleine bijkomende werken uit te voeren op de kosten van de stad. Namens de Liberale groep vraagt en bekomt de heer WALTNIEL de splitsing voor wat betreft enerzijds het princiep van de verlegging en ander zijds de modaliteiten. De heer CORNELIS meent dat wegens de toename van het goederenvervoer de terminus voor de leizigei.s naar de Burchtdam werd verlegd op vraag en op kosten van de Nationale Maatschappij rona de jaren 1930. Hij vindt het aan ook billijk dat v*e maatschappij de kosten zou dragen en niet de stad. Hij geeft dan nog een paar «raadgevingen» aangaande de te voorziene pinKlichton, de toename van .iet voetgangersverkeer langs het nieuwe spoor enz... enz... De heer MILO, burgemeester, merkt op dat de stad zeil de aanvraag heelt gedaan de terminus te verleggen omdat het een grote verbetering is voor de stad en een ernstige ontlasting van de Burchtdam, De maatschappij heeft geen enkel be lang bij de uitvoering van dit werk. Het zou dus noimaal zijn dat alle kosten zouden gedragen wor den door de stad. Niettegenstaande dat heeft de maatschappij toch nog een belangrijk aandeel in de kosten genomen. De heer schepen DE RIEMAECKER deelt mede dat de maatschappij een signalisatie beloofde, op haar kosten, zoals in Lennik. Hij is eveneens van oordeel dat de maatschappij zelf de kosten zou moeten dekken. Er moeten echter dringende open- baie werken op de Dendcrkaai worden uitgevoerd die goedgekeurd en gesubsidieerd zijn. Het zou nog grotere kosten meebrengen voor de stad later de nieuwe wegbedekking te moeten opbreken. Hij verklaart dat het eerder pijnlijk is dit onredelijke voorstel van de maatschappij te moeten aannemen. Het princiep van de verlegging wordt met algemene stemmen goedgekeurd, de liberalen in- begrepen- De modaliteiten worden goedgekeurd met 9 stemmen bij 4 onthoudingen. De liberale groep (behalve Mr Wachtelaer die ja stemde) onthield Zich omdat hij niet akkoord is met het leggen van alle kosten op «de rug van de Ninoofse stadskas». AFSCHAFFING OVERWEG IJzerenwegbaarr - Astridlaan Bouwen van voetgangersbrug Bij het afsluiten van het onderzoek van ge mak en ongemak was geen enkele klacht binnen gekomen Nadien echter werd een schrijven gericht aan het stadsbestuur door een inwoner van de IJzerenwegbaan die er op wees dat een verbinding van «Het Kuiprte» met de statie van veel meer nut zou zijn. Gemeenteraadslid de heer DE VLEE- SCHOUYY ER richtte eveneens een schriftelijke viaag aan het stadsbestuur waarbij werd gesugge reerd een trap te openen bij het begin van de ÏJze- renwegbaan die onmiddellijk op het perron zou uitgeven De heer BURGEMEESTER is van oordeel dat de NMBS een voetgangersbrug aan het station nooit zou kunnen goedkeuren omdat deze veel bre der en dus veel kostelijker zou zijn en dat zij dit ook bezwaarlijk hygiënisch zou kunnen aanvaarden wegens de dampen der lokomotieven. Hij merkt op dat het misschien evengoed te onderzoeken zou z.jn slagbomen of een signalisatiesysteem te plaat sen te bedienen van aan de overweg in de YVegge- voerdenstraat. Heel de gemeenteraad is eensgezind akkoord dat wensen dienen naar voor gebracht bij de NMBS ten einde om het even hoe een verbinding te krijgen van aan «Het Kuipke» naar het station of de thans voorziene voetgangersbrug zo dicht moge lijk naar dit punt te verplaatsen Goedgekeurd met 13 stemmen. (Vervolg op blz. 3> (Meer uitgebreide tekst op blz. 2> De Lunik II is naar de maan gereisd en hij is ei aangekomen. Hij is te pletter gevlogen tegen de maan. Het zal waarschijnlijk nog enige weken duren vooraleer een Lunik zal vertrekken met een ïeisKaaitje «aller et retour» en nog enige weken langer voor ei een mens zal meegaan om te zien wat er daar is en dan te komen vertellen, afgezien an het feit aat er zou moeten controle opstaan. A beau mentir qui vient de loin zeggen de Fransen. Misschien zuilen ze in die richting niet zoe ken. Moeder aarde draagt in haai schoot nog een ovei vloed van rijkdommen die de mensen kunnen ie nutte maken om tc voorzien in hun noodwen digheden. hun contort cn hun luxe. Er is nog te veel en er zijn nog altijd douanen nodig om te be letten dat ze malkaar zouden versmachten met hun overvloed. Le aankomst van de Lunik op de maan heeft gi ote indruk gemaakt op de massa. Het is het on tegensprekelijk bewijs dat ei middel bestaat om n gelijk wela punt van de aardbol tot gelijk welk ander punt te beschieten, te vernielen en te doden. i>e Noordpool kan tegen de Zuidpool in oorlog gaan en ae laatste ijsbeer uit het Noorden en de laatste pinguin uit het Zuiden kunnen er het leven bij inschieten. Hel is meer dan zeker dat de Rassen alleen niet zullen blijven om te tonen dat ze dat kunnen en wellicht zal er voortgezocht worden in de rich ting van het beschieten en het vernielen. Hij die er zal in slagen de maan in stukken te schieten zal de grote baas zijn. Hij zal het bewijs geleverd heb ben dat hij de wereld kan doen in stukken vliegen als de mensen zich niet voegen naar zijn wil. Indien de mensen hun geleerdheid wilden gebruiken om hun medemens het leven dragelijk en zelfs schoon te maken, zou het een hemeike op aarde worden. Maar dat is gelijk het lied «Si tous les gars du monde...» Die «si» wordt nooit werke lijkheid. Het mensdom gaat gebukt onder de last van de paradijsvloek. Die wordt niet afgeschaft. Er volgde bijna onmiddellijk de eerste broedermoord cn ie broedermoord wordt niet afgeschaft, welke ook de graad van beschaving weze, en het zal zo voortgaan tot het bittere einde. Zonder grote geleerden te zijn. zonder pro- fo.cn te zijn eenvoudig omdat wij kristenmensen zijn die het woord van Kristus kennen «Hemel en aarde zullen vergaan maar van de YVet zal er geen lette, of geen komma veranderen voor het einde» weten we dat al de «indiens» menselijke dromerijen zijn; en dromen is bedrog. Na de oorlog van 40-45 heeft de wereld ge beefd voor het kommunisme. Het woord kommunis- me roept ons voor de geest het godloochenende kommunisme dat de mens wil leren dat hij het volmaaktste dier is ter wereld, maar per slot van rekening een dier gelijk alle andere dieren die op (Lees verder op bi/.. 2) d we 0^aeI,n 0

Denderklok | 1959 | | pagina 1