d w e ams Onder de Antenne Drieëndertigste Jaargang Zondag 8 november 1959 Mr J. Licvens Oudstrijdersplaats Apoteek open op 1 1 november Brusselstraat Mr. L. Bogaert WACHTDIENST APOTEKERS Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327. 27 Postcheckrek. 4786.85 Prijs per Nummer 2 F. Prijs voor Jaarabonnement85 F. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG De CVP-Liberale regeringscoalitie heeft het deze laatste dagen fel te verduren omwille van de uitblijvende amnestiemaatregelen, omwille van de gevoerde politiek in Congo, van de steeds maar aanslepende Besluitwetten voor de ten uitvoerstel- ling van het Schoolpakt, van de miljarden welke de landsverdediging opeist en niet het minst om de gevoerde politiek van prijsstijging waar iedereen de terugslag van ondervind in zijn porte-monnaie. WAAROM GEEN VQORAFGAANDELIJKE PUBLIEKE VOORLICHTING Wij kunnen maar niet begrijpen om welke redenen de regering Eyskens-Lilar zoals deze genoemd wordt en ook de geschiedenis zal ingaan het niet nodig oordeelf de publieke opinie vóór te lichten, en verkiest de verhogingen in de verschil lende sectoren zo maar op onze kop te laten vallen zonder verwittiging. Minister Eyskens kan een zeer goede econo mist zijn en een felle hoogleraar, maar als politieker zondigt hij zwaar tegen zijn partij. Psychologisch gezien is deze manier van handelen verkeerd omdat er steeds een vlottende massa is die niet redeneert en gemakkelijk vergeet dat de huidige regering de schulden van de vorige te vereffenen heeft. De Eer ste Minister en de Minister van Financiën achten de getroffen maatregelen noodzakelijk voor het budgetair evenwicht en daarmee basta Van het effekt dezer «douche» op hun kiezers houden zij ook maar in de verste verte geen re kening mee. Verstandige lui begrijpen dit stand punt alhoewel er toch steeds nog kan over gerede twist worden. Er zijn immers twee manieren om een budget in evenwicht te brengen, namelijk meer besparen ofwel meer belastingen heffen. Hoe dan ook neemt de regering in haar geheel de verant woordelijkheid op voor de getroffen maatregelen, maar wat zien wij gebeuren? DE LIBERALE PARTNERS ONTWIJKEN HUN VERANTWOORDELIJKHEID Daar zijn eerst en vooral de liberale parle mentairen die hun ontevredenheid onder stoelen noch banken steken en ronduit met liberale op rechtheid en standvastigheid verklaren de nieu- smelten. Wanneer ze nu deze maatregelen goed keuren vrezen ze misschien wel terecht de weer wraak van hun kiezers en wat zal er dan nog over blijven van de liberale partij?? Nog enkele Mo hikanen! De Vlaamse vleugel van de liberale partij, zegge het «Liberaal Vlaams Verbond», heeft zich, van zijn kant, zaterdag jongstleden uitgesproken tegen de voorgenomen financiële en militaire po litiek. Het verbond bezweert zijn parlementairen uit hun ogen te kijken en alles in het werk te stel len om zowel de militaire verplichtingen van ons land binnen het kader van het Atlantisch Pakt te doen verminderen als aan te sturen op besparingen door strenge kontrool en vermijden van geldver spilling op grote schaal, zowel bij de Staatsinstel lingen als bij de Parastatale. Liberale personaliteiten leggen verklaringen af waaruit zou moeten blijken dat dank zij de tus senkomst van de liberale ministers, de voorgenomen maatregelen met enkele miljarden konden besnoeid worden. Het loont werkelijk de moeite deze karpel- sprongen even na te gaan en er een besluit uit te trekken. WELKE POLITIEK VOLGEN NU EIGENLIJK DE LIBERALEN Eerst en vooral trachten zij angstvallig iedere verantwoordelijkheid af te wijzen, in geli^a welke regering. We hebben nooit anders gezien en het zal co.< nooit anders worden. Ten tweede, zijn ze er als de kippen bij wanneer de lakens uugeueeld wor den, zowel om hun persoon als hun Kies dravers te dienen. Is het niet opvallend dat deze kleinste partij in feite steeds best geplaatst is om hun «creaturen» in alle S'taatinstellingen binnen te loodsen en hun leidende posten te verzekeren. Het is een publiek geheim dat men moet liberaal zijn of zich aldus voordoen om op een of andere wijze bevoordeeld te worden in alle administraties! Wat de gemeen schap hierdoor ten goede komt is van minder be lang. en nu komen deze Heren den lande verkon digen dat er moet bespaard worden in de plaats van nieuwe belastingen te heffen. Wanneer er al gemeen geklaagd wordt over het te groot getal be dienden en funktionarissen in alle ministeriële de partementen, dan is dit cok grotendeels te danken Weeral een pastoor vermoord...! De pastoor-deken van Ledeberg is nog maar afgekoeld en nu is het te Antwerpen. Het wordt gevaarlijk voor de pastoors. Van het ogenglik af dat de heren bandieten beginnen te begrijpen dat een pastoor niet gevaarlijker is dan een vrouw, is er veel kans dat de pastorij het punt van belangstelling wordt van die ridders van de moderne tijden. Het is diep-menselijk dat de mens eerst aan zichzelf denkt en eerst veel later aan een ander. Hij zelf sterft liefst zo iaat mogelijk het leven van de evenmens is voor hem van weinig belang. Het is algemeen geweten dat de dokter veel ge makkelijker in andermans vlees snijdt dan in het zijne. En het is opvallend als er een koppel is dat besloten heeft samen te sterven, dat degene die de andere dood schiet, regelmatig zichzelf mist. Die fijne heerschappen die zo gemakkelijk slaan en stampen, steken en schieten, hebben meer aan een kinderlijke schrik van een pak slaag! Het tweegevecht is door de wet verboden, evengoed als vuist- of mesgevechten. In een ge ordende maatschappij is Het Gerecht daar om de orde te doen herstellen. Toch staat het tweegevecht veel hoger dan baanstroperij of sluipmoord. De bandiet roept nooit iemand in tweege vecht. Hij tracht met een minimum van risico een maximum te bereiken. De pastoors zijn een prooi zonder risico. Na de eerste wereldoorlog heeft hetzelfde geval zich voorgedaan oude priesters, eenzaam wonende priesters, werden vermoord voor een beet je geld. Dezelfde zedenverwildering doet zich weer voor. De priesters zullen moeten een ander re gister trekken of de roofmoord in de pastories zal steeds talrijker worden. Een goed jachtgeweer nen tweeloop in huis en een dozijn cartouchen met grof zaad daar bij. De pastoor en de huishoudster* allebei ge oefend in het schieten en de bandiet belust op een gemakkelijke buit neergeschoten nevens zijn eerste slachtoffer... en de jacht op de pastoors zal gesloten zijn. Dat belet niet dat wij de aandacht der bur- (Lees verder op blz. 2) Het manoeuver dat weer eens, en voor de zoveelste maal, uitgevoerd wordt, is van den be ginne af doorzien. Heren Liberalen. Het regerings- uw spartelingen, zowei in ue nuiuiye leycuug in de vorige. Gebroken potten moeten betaald worden, en ez*n Liberale Spartelingen

Denderklok | 1959 | | pagina 1