k "st °lQams e2-in d ut/e v/V "Ik hou van jou Idioot,, de Antenne Drieëndertigste Jaargang Zondag 22 november 1959 DE NIEUWE DENDERKAAIEN DE OKEGEMBAAN HET STEDELIJK SLACHTHUIS WACHTDIENST APOTEKERS DEZE WEEK Mr A. De Ruyver Beverstraat e^/ Drukker - Uitgever Paul LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327. 27 Postcheckrek. 4786.85 Met het oog op de voorlichting onzer lezers omtrent de politieke aktualiteiten in onze stad, hebben wij enkele kwesties onderzocht waarover wij hierna graag verslag uitbrengen. Van bevoegde zijde werd ons verzekerd dat het Stadsbestuur reeds vanaf begin april jl. kon takten had opgenomen met het Ministerie van Open bare Werken om verbeteringen te bekomen in de stadskom, aan de Denderoevers. De argumenten voor deze verbetering lagen voor de hand. Inderdaad Ninove beschikte over geen kaaimuur. Urbanistisch bekeken was de aanleg meer dan wenselijk. Anderzijds moet het plaatsen van kaaimuren onvermijdelijk ten goede komen van handel en nijverheid. Daarom zette het stadsbestuur er blijkbaar alles op om zeker de oever in orde te stellen waaraan de meeste nijverheden gelegen zijn en waaraan zich dus het probleem van laden en lossen het meest stelt. Het werk van het Stadsbestuur werd beloond, zodanig vlug dat iedereen de afwerking kan gaan bezichtigen. De gevraagde rechte kaaimuren werden niet toegestaan daar er in Openbare Werken voor uitzichten zouden zijn voor de normalizering van de Denderafvoer. en die een grotere bevaar baarheid zouden voor gevolg hebben. De werken voor de oeververdediging van de Dender onder de vorm van schuine kaaimuren wer den dan uiteindelijk toegestaan over een lengte van ongeveer 990 m. vanaf Fabelta tot aan het Sport centrum (vroeger terrein van Union Allumettière). Het Stadsbestuur meent het blijkbaar met de realisatie van de Okegembaan, een der meest drin gende openbare werken. Na goedkeuring van het plan van aanleg door de gemeenteraad werden tal van grondafstanden gedaan. Tijdens de laatste ge meenteraadszitting van 16 oktober werd de spoed- proceduur voor de onteigeningen goedgekeurd met algemeenheid van stemmen. Te onteigenen zijn de gronden of gebouwen van Mr Suenaert Prosper Mr Steppe Mr Sorjck en zoon Mr De Cremer Mr Van Snickt COO van Okegem (administratieve procedure in gang) Mr Merckx, van Denderleeuw Kerkfa briek St Jacobs (administratieve procedure) en Mr Bostecls (ongeveer akkoord bereikt). Vele stadsgenoten vragen zich af of het plan der Okegembaan wel ooit zal verwezenlijkt worden, en op dezelfde plaats zal belanden zoals zovele an dere plannen van openbare werken voordien. Wij persoonlijk geloven dat het menens is met de Oke gembaan en wij voorzien zo niet de volledige af werking, dan toch een ernstig begin der werken in 1960. Het nieuws over het slachthuis is dat het opnieuw wordt verpacht met ingang van 1 januari I960. Een nieuw lastenkohier werd opgesteld en in zitting van de gemeenteraad van 16 oktober jl. goedgekeurd. Grondige wijzigingen werden doorge voerd met het oog op een aanzienlijke verbetering van de goede gang in het slachthuis. Deze hebben voor de stad tot gevolg dat het aantal smeringen van het gereedschap bepaald is, dat net water- en stroomverbruik ten laste zijn van de uitbater en dat de uitbatingsprijs per maand wordt betaald. De uitbater heeft recht op de uit bating van de koelplaats, stallen, bascuul en weeg schaal. De rechten van de darmbewerker worden gevrijwaard. En ten slotte zullen de klanten zeker voordeel hebben bij de aanplakking der openings uren en -dagen, van het koelplaatsreglement, van de slachttarieven, van de eventuele stal- en weeg tarieven en van de koelplaatstarieven. Eveneens zullen zij graag vernemen dat verbod zal worden opgelegd de aangeplakte tarieven te overschrijden en dat een klachtenboek zal worden ingesteld. STAD NINOVE Zaal «Roxy» ZATERDAG 28 NOVEMBER 1859 te 8 uur ZONDAG 29 NOVEMBER 1959 te 7.30 uur De Toneelverenigingen MATTEOTTi en HOOGER OP in samenwerking met liefdadig doel,, stellen voor Blijspel in drie bedrijven door René Bosch. Regie MARCEL DE PAEPE met Mevrouw E. Mi!o-Branckaert Mevrouw R. Van Üooren-Sonck Juffrouw Alice Branckaert Juffrouw Lucienne Van Cauwenberghe en Juf- trouw Rolande Branckaert. Heren J. De Bolle R. Eeckhoudt H. Evenepoel E. Mattens R. Van Aeibrouck R. Van Doo ien en H. Van Alfaene. De integrale opbrengst van deze cpvoe- r.ngen zal besteed worden tot de aankoop van een TV - toestel, dat zal geschonken worden aan de oudjes van het Rustoord voor Bejaarden van onze stad Prijzen 30 25 20 F. Nummeren der kaarten in Roxy vanaf 21 november. In medewerking met het Stadsbestuur. Prijs per Nummer2 F. Prijs voor Jaarabonnement85 F. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Het is een geschiedkundig bewezen feit dat de meeste en schoonste ontdekkingen waarover de mensheid zo fier is aan een of ander toeval te wijten zijn. Archimedes deed de grootste van zijn ont dekkingen al in zijn bad met zijn voeten te spelen, en de appel van Newton is overbekend. Mijn hoek is veel te klein om er veel grote namen in te zetten... en ik zal er liever zelf gaan instaan. Iedereen weet dat ik een- oude versleten kra ker ben dat mijn benen mij niet meer willen dragen en dat mijn handen zeer wispelturig zijn. Ik voel mij een beetje thuis in de hoek van de stoof bij de mande waarin een oude kat ligt'te slapen. Maandag moest ik, willens nillens, naar Ni nove Centrum, en ik maakte gebruik van de wel willendheid van een goede ziel om een ritje per auto te doen. Heb ik mizerie gehad, ja... Ik geraakte zonder avontuur langs de Brus- selbaan en de Busehtdam tot aan de Begijnenbrug. Die stond daar met haar armen in de lucht gelijk iemand die «kameraad doet». Op de Dender geen schip te zien en aan de brug geen bruggedraaier noch politieagent. Wat is mij dat... wat is mij dat... zegde ik in mijn eigen. Een klein jongetje van een jaar of zes bracht mij het antwoord «He mijnheer, de brug :s kapot ze zal zeker zo tot tien uur van de avond staan ge moet langs de tweede brug om» Inderdaad... aan de tweede brug was er grote bedrijvigheid en opstropping in regel. Geen agent te zien... De autovoerders waren echter kalm en waardig. Er werd geen klaksonrriuziek gemaakt, niet getierd en niet gescholden. De vreze des Heren is het begin der wijsheid. Niemand geraak te in de Dender. Hier en daar geraakte er iemand op net gaanpad... maar er waren geen agenten om te verbalizeren. Ik geraakte er ook over en langs de school van de Kaai, over de Graanmarkt en de Oudstrij- dersplaats. Ik wcu de Burchtstraat in en... toen zag ik de enige agent die ik die dag gezien heb. Hij wilde me wijs maken dat ik langs daar niet mocht en moest terugkeren. Kon ik hem nu ver hellen dat ik bij de Notaris moest zijn om mijn testament te schrijven... Kortom ik geraakte door en als mijn zaken gedaan waren, ben ik teruggere den langs de Leopoldlaan over de hoge brug van de Dender. (Lees verder op blz. 2) Politieke Flitsen Onder

Denderklok | 1959 | | pagina 1