R o\V^Qe r=k.lmet sociaie wonmgenbouw de KLEINE LANDEIGENDOM. Gans het kompleks omvat circa 10t woningen 30 zijn bijna klaar en 16 zijn in volle afwerking. De eerste schijf van 30 woningen werd Zevenendertigste Jaargang Zaterdag 12 januari 1963 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786 85 Prijs per Nummer 2 F Prijs voor Jaarabonnement: 86 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Het is genoegzaam bekend dat het huidig stads bestuur ai de van oudsher bestaande plannen heeft bovengehaald om ze aan te passen en bij te werken, dat er nieuwe plannen werden gereedgemaakt en dat er een onafgebroken aktiviteit aan de dag werd gelegd. Over de plannen werd reeds zeer veel nagepraat. Ei werden daar veel belachelijke geruchten over verspreid. De meeste mensen weten niet goed waar over het juist gaat. Sommige die het weten menen ei belang bij te vinden de zaken verkeerd voor te stellen. Er werden het stadsbestuur tal van inzichten toegeschreven die het nooit had. Tal van plannen werden reeds verwezenlijkt Kerkplein en Dam de spooroverweg in de Geraardsbergsestraat de Denderkaai ae afschaffng van de tram op do Burchtdam de verwezenlijking van een deel van het stede lijk sportcenntrum op het vroeger domein van de Union Ailumettiére 1 de Okegembaan de verbetering der bestrating in de stad (het stopzetten der overstromingen op de Burcht- dam de verbetering van de ingang der Tavernestraat de voetgangersbrug over de spoorweg, tussen Kuipke en Stationsplein de inrichting en uitrusting der Politie de reorganisatie van het stedelijk slachthuis het nieuw brandweerarsenaal het gemeentelijk onderwijs in Park laan en op de Bakergem de oprichting der Electriciteitsregie met de in voering van het traptarief De plannen die echter hun stempel zullen druk ken op de toekomst en op de expansie van de stad Ninove, zijn omzeggens allen klaar. Zekeie grootse plannen kennen een begin van uitvoering het afvoerkanaal Ringlaan en industriepark de bouw van Kleine Landeigendommen. Andere, na reeds de vereiste goedkeuringen verworven te hebben, zijn gereed om in uitvoering gelegd te worden 1Ihet Polderkwartier ihet Doornkwartier het woningenkompleks voor gezinnen van oudjes. Andere plannen zijn zo goed als gereed voor bekendmaking en goedkeuring de omgeging van de markt de urbanisatie van de Denderhoutembaan het zwemkomkompleks de openbare verlichting de oplossing van het vraagstuk der Electric! teitsbedeling in onze stad. iHet is onze bedoeling kiaar en onomwonden bekend te maken wat er van dit alles in 1963 zal terechtkomen of, normaal, kan verwacht worden. Het AFVOERKANAAL moet en zal in 1963 af gezeikt zijn. Dienstbevel werd gegeven om de wenten aan te vangen tegen 1 augustus 1962 De duur van het werk werd bepaald op 200 werkende dagen. Na de beste maanden verspeeld te hebben is de aannemer met de uitvoering der werken be gonnen einde October 1962. Het is onze mening dat de werken aangevat wer den op een verkeerde plaats. Iedereen weet toch dat de weiden langs de Albertlaan blank staan van zodra het enige dagen tereke regent. Begrijpe dan ook wie kan dat men eerst het werk aanvat met het gi aven van een diepe koker aan de ingang zeil dei weiden langs de Aipertlaan, die regelmatig onder water staan. Had de aannemer, op de ge stelde datum, het werk aangegat aan de Dender zelf, dan waie het stux kanaal tussen Dender en Elisabethlaan afgewerkt geweest vóoi het vriesweer Er is spijtig genoeg meer. E-i weid materiaal aangevoerd en een ploeg volk iew ei Kgesteld, maar... degelijk werk werd tot nog toe niet verricht. Men is begonnen met een giachw te giaven, zonder glooiing. De rechte wanden zijn vanzelfsprekend verzakt. Men heeft vervol gens de verzakkingen willen beletten door het in heien van houten damplanken. Dit heeft niet ge baat omdat de damplanken... te kort waren. Toen het iedereen overduidelijk werd dat men het ge\ al anders zou moeten aanpakken, toen vroeg de aannemer schorsing van zijn werk termijn in afwachting van de levering van stalen damplanken uit Luxemburg. Het vriesweer is de aannemer be hulpzaam geweest, daar gans het bouwbedrijf stil viel een paar dagen na het verzoek tot schorsing. Iedereen weet dat het werk zeer iastig is terwille van de slechte ondergrond Toch verwacht iedereen met recht en reden dat het afvoerkanaal vol ledig zal afgewerkt zijn tegen het einde van de aanstaande zomer. De aannemende firma de NV De Schelde uit Kallo kan dat. We weten aat ze, met succes, veel moeilijker aannemingen tot een goed einde bracht De aanleg van het afvoerkanaal is van kapitaal belang voor stad en streek. De verwezenlijking van het afvoerkanaal stelt een einde aan de OVER STROMINGEN van uitgestrekte weiden en lande rijen te Ninove en omstreken en aan het gevaar voor overstromingen langs de Albertlaan. in de H er 1 i nckho v est raat en ook in volle stadskom. Drie belangrijke werken zijn afhankelijk van de aanleg van het afvoerkanaal -de sinds lang besproken demping van de Mo lendender de uitvoering van de wegeniswerken in de des tijds zo fel bekritiseerde Marktstraat. de afwerking van de Abdijstraat, die nieuwe mogelijkheden tot uitbreiding der stad behelst. Indien het afvoerkanaal tijdig afgewrerkt wordt dan beleven we nog in 1963 het dempen van de Molendender, de afwerking van de Marktstraat en van de Abdijstraat. In 1963 zien we de verwezenlijking van het eeiste vak der RINGLAAN, ttz. van de verbinding tussen de steenweg van Aaist (vanaf zijn splitsing met de Okegembaan) met de steenweg van Brussel (in de omgeving van de Hallebaan). De aanleg van de Ringlaan werd goedgekeurd bij Koninklijk Besluit Het is dus geen utopie meer maai een behoorlijk goedgekeurd ontwerp. Het is een werk van kolossale betekenis voor de toekomst en de expansie van onze stad. De Ringlaan vervolledigt de omleidingen rond de stadskom De Ringlaan schept echter ook de mogelijkheid tot de uitbating van ruime gebieden voor nieuwe of ver nieuwde nijverheden Het vak tussen de steenweg- van Aalst en de spoorweg heeft een lengte van circa 400 meter. De voorziene Ringlaan zal er een totale breedte hebben van circa 60 meter. Dit vak is opgevat volgens de vigerende princiepen voor de aanleg van autosnelwegen. De Staat stelde een krediet beschikbaar van 10 miljoen F. Het Comité van Aankoop van onroerende goederen van Gent is sinds maanden bezig met de aanwerving der nodige terreinen. Dit Comité werkt hopeloos traag, maar naar het zelf beweert zeker De onteigeningen moeten eerstdaags klaar zijn Het beheer van Bruggen en Wegen is gereed om de aanbesteding uit te schrijven voor de aanle« er wegenis. Zonder grote tegenslag zal er daar over korte maanden veel te zien zijn. Het privaat initiatief ging er anders van door Dank aan de ontworpen Ringlaan en dank aan de voorlojnge bedieningswegen - aangelegd door de ral i "°n?en aangelande terreinen onmiddel lijk beschikbaar gesteld worden van de nijverheid. Dit jaar zullen we het enig feit beleven VIER NIEUWE FABRIEKEN te zien van wa "stïlen langsheen de Ringlaan I t *Y ™£1KE- metaalbedrijf de p\ ba EskA, een schoenbedrijf de vgn FACOMO. een meubelbedrijf De Ci!ioPel'BrUyneel'. breigoedbedrijf. een ak Ringlaan en een industriepark. 1963 Zeil een der schoonste verwezeniijkingien zien van het huidig stadsbestuur een deel van het Lees verder op pagina 2. d vu z\x\ 1963 Ken Kapitaal jaar voor Ninove

Denderklok | 1963 | | pagina 1