rist ams sn \j e% van 25 januari 1963 Zevenendertigste Jaargang Zaterdag 2 februari 1963 NIEUWSJAARSWENSEN EN VEGEN UIT DE C.V.P. PAN, IN DE WACHTDIENST APOTEKERS DEZE WEEK Mr J. Lievens Oudstrijdersplaats Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 85 F Prijs per Nummer 2 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG In aanwezigheid van talrijke inwoners uit de wijk Niepersveld, vangt de zitting kort na 20 uur aan met de nieuwjaarswens van dhr Burgemeester. Dhr De Mont, ongesteld, wordt verontschuldigd. Het verslag van de vorige zitting wordt zonder aanmerkingen goedgekeurd. 1) Kasverslag stad Dhr De Riemaecker geeft lezing van het kasverslag en verklaart dat de Stad voor 1962 nog 3,5 miljoen te verwachten heeft. Er zijn geen aanmerkingen en er wordt akte genomen van dit kasverslag. 2) Grondafstanden op het kerkhof Dhr Sekretaris Er zijn 3 aanvragen dhr Petrus Cobbaert 2 plaatsen voor 50 jaar Mevrouw Gus- taaf Van Dijck 2 plaatsen voor 50 jaar Mevrouw Florimond Lippens 2 plaatsen voor 50 jaar. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 3) Belgische spoorwegen advies in verband met de vraag tot afschaffing van overweg 62 en ver vanging door loopbrug Dhr Burgemeester U zult zich nog wel herinne ren dat we in een vorige zitting ons advies ver daagden, om in de gelegenheid te zijn bepaalde vooruitzichten voor deze wijk aan bedoeld advies te kunnen koppelen. In het schepencollege werd de uitbreiding van dit kwartier meermaals bespro ken. Hei is natuurlijk voorbarig nu reeds plannen te koppelen aan ons advies, want moest de NMBS dan toch haar wil doordrijven, dan zouden die plannen meteen ook in duigen vallen gezien hierin de verbreding van de bestaande overweg wordt voorzien. We stellen dan ook voor volgend advies aan de NMBS over te maken we gaan wel akkoord met de gevoerde politiek van de NMBS voor het afschaffen van de onbewaakte overwegen, maar viagen het behoud van deze in de Savooistraat, gezien het bijzonder geval voor de wijk Niepers veld. en wensen in contact te komen met de NMBS om met haar onze vooruitzichten te bespreken. Tijdens deze maand werd reeds een eerste stap gesteld voor bepaalde plannem. De expansie van de ze wijk is de betrachting van het schepencollege. Dhr Cornelis Is er dan bezwaar tegen dat we een ongunstig advies uitbrengen Dhr Waltniel U maakt het advies afhankelijk van bepaalde plannen voor die wijk wij wensen alleen met een ja ol een neen te antwoorden. Dhr Burgemeester Onze plannen beogen geen loopbrug, maar wel een eventueel verbreden van de thans bestaande overweg. Dhr Waltniel Dus mogen we dan ook een ne gatief advies uitbrengen Dhr Burgemeester Inderdaad, maar we keuren ook hun politiek van afschaffen niet af, want wij zelf heboen hier te Ninove een precedent gescha pen (overweg Spinael vervangen door een loop brug aan de Fernand Tavernestraat). Dhr Cornelis Wanneer we dus nu een ongunstig advies uitbrengen, belet U dat nog niet nader con tact op te nemen met de NMBS. Dhr De Riemaecker Dit punt werd op 19 oktober 1962 voor de eerste maal ter dagorde van een zitting van de Gemeenteraad gebracht. Het orgaan der Partij voor Vrijheid en VOOR UITGANG Banier verantwoordelijke uitge ver Edgar Cornelis, Oudstrijdersplaats 13. Ninove publiceerde volgend relaas over de debatten (spreker citeert integraal de tekst van Banier). ei mits de Partij voor Vrijheid en Vooruitgang de kwestie van het Niepersveld oprakelde, zo ver dient ze volledige behandeling. Vijf vaststellingen. De eerste. Geef aan Cesar wat aan Cesar toekomt. Het womngenkompleks op het Niepersveld werd ontworpen, gepland en verwezenlijkt, ten tijde dat de Liberalen ik neem hun woorden letterlijk over uit Banier een overwegend aandeel had den in het beleid der stad Men draaie en men kere zoals men wil de ligging van de Ooststraat is een flater van belang. Een flater die niet meer kan hersteld worden. Olwel moest de Ooststraat aangelegd geweest zijn juist in de verlenging der Savooistraat. Ofwel moest het toenmalig bestuur het vooruit zicht gehad hebben dat de Ooststraat, die niet in de verlenging der Savooistraat lag. kon doorgetrok ken worden tot in de Geraardsbergsestraat. "V oor de le oplossing was er de minimum moed vereist om de daartoe onontbeerlijke onteigeningen te doen in de Zuidstraat. Voor de 2e oplossing was er vereist dat de toen malige stadsbestuurders verder konden kijken dan de afsluiting van de spoorweg. De mensen van het Niepersveld kunnen nu zelf zien en ondervinden dat zulke verwachtingen mis plaatst waren bij de voorvaderen van de huidige partij voor de Vooruitgang. De tweede. Op 19 januari 1934 stemde de Gemeenteraad de nieuwe lijnrichting goed van de Savooistraat. Sindsdien bleef de liberale partij een overwegend aandeel houden in het beleid der stad tot januari 1958, hetzij onafgebroken gedurende 24 jaar. Gedurende die 24 jaar hebben de voorgangers van de partij voor de vooruitgang noch de tijd noch de moed gehad om in de Savooistraat de eerste cen timeter te verwezenlijken van de lijnrichting die ze voorschreven en goedstemden op 19 januari 1934. De derde Het womngenkompleks in Savooistraat, Bleekstraat en Kleine Bleekstraat is op enkele uitzonderin gen na een ondenkbaar iets in 1963. Het is oeschamend voor een stad die gedurende 60 jaar beheerd werd door een partij, die zich be gaan noemde om de kleine man. Het oistaat de prijzen na te gaan tegen dewelke die nuizen daar verkocht worden om te bestatigen dat de Kleme man alleen het voornaamste en het blijvende slachtoffer is van zulke toestanden. Buiten het goedstemmen van het lijnrichtingsplan op 19 januaii 1934 hebben de vroegere besturen waarin de voorgangers van de partij voor de VOOR UITGANG een overwegend aandeel hadden voor de verbetering van dat kompleks of tegen het be stendigen ervan niets gedaan. De vierde. Indien het vorige bestuur waarin de liberalen met 3 schepenen een overwegend aandeel hadden in het beleid der stad weliswaar zelf niets deed voor het Niepersveld, toch heeft het iets laten doen in het voordeel van het Niepersveld het verleende toelating aan het privaat initiatief om een begin te maken met de aanleg van de Abdijstraat. De toenmalige vertegenwoordigers van de huidige paitij \ooi de Vooruitgang hebben het privaat ini tiatief derwijze laten betijen dat het doortrekken dei begonnen Abdijstraat thans tot een miljoenen- isAveatie is uitgegroeid, waar een minimum aan voor uitzicht en een minimum aan doortastendheid de kwestie voor de stadskas zou beperkt hebben tot enkele honderdduizenden franks. De vijfde. Ht-t huidige stadsbestuur heeft het Niepersveld niet laten links liggen. Dc aanieg \an het afvoerkanaal betekent de ver dwijning van het gevaar tot overstroming op de benedenkant van het Niepersveld en in de Her- li^ckhovestraat, alsook de sanering van de weiden van het Niepersveld. De onteigening der drie woonhuisjes aan de in gang der Ooststraat gaf een normale toegang en uitweg aan die straat. De inkorting van de scherpe hoek aan Dwars- en Middenstraat verzekert eveneens normale toe°an<*s- mogelijkneden tot die straten. e^ees verder op pagina 2. k Wa o\Ksa8 z\nd we Gemeenteraadszitting:

Denderklok | 1963 | | pagina 1