h >ist \i DE ZWEMKOM Het Polderkwartier De omgeviog der Kerk Korps Burg. Bescherming Zevenendertigste Jaargang Zaterdag 9 februari 1963 WACHTDIENST APOTEKERS DEZE WEEK Mr. L. Bogaert Brusselstraat Drukker - Uitgever PAUL A.UYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 85 F Prijs per Nummer 2 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG De Minister van Volksgezondheid en van het Gezin heeft zijn instemming betuigd met het voor ontwerp der werken tot het bouwen van een over dekte zweminrichting te Ninove. Dit voorontwerp zal als basis kunnen dienen voor het opmaken van het definitief ontwerp. Ziedaar het nieuws dat verleden week officieel werd medegedeeld aan het stadsbestuur. Wat wil dat juist beduiden Het stadsbestuur heeft ontelbare voetstappen aangewend bij al de bevoegde diensten om te ver nemen hoe de zweminrichting moest opgevat wor den om te kunnen goedgekeurd en betoelaagd te worden, en ook om te vernemen hoever de toelagen zouden reiken. Na een paar jaar werd akkoord bereikt over de aard van het aanstaand zwemkompleks en over het bedrag dai niet zou mogen overschreden worden. Hierop kreeg de architect opdracht een vooront werp klaar te maken. Dit voorontwerp werd. na bespreking in de ge meenteraad, overgemaakt aan de provinciale tech nische diensten, vandaar naar het Ministerie van Volksgezondheid en van het Gezin, vandaar naar NILOS en tenslotte naar het Kabinet van de Mi nister van Volksgezondheid en van het Gezin Elke dienst heeft zijn opmerkingen gemaakt. Van zodra het dossier binnenkomt krijgt de ar chitect thans opdracht om zijn definitief ontwerp op te maken en in te dienen, rekening houdend met al de opmerkingen gedaan door de hogere in stanties. En nu Het definitief ontwerp moet dan dezelfde weg afleggen als het voorontwerp, doch enkel voor kon- trole. Men zal nagaan of het ontwerp opgemaakt We zijn ervan overtuigd dat de aanbesteding der werken in de tweede helft van het jaar zal uitgesdhreven worden. Als alles vlot verloopt dan zullen de werken misschien nog dit jaar aangevangen worden. Dit zal thans zeer spoedig geschieden en de bun del kan geen vertraging meer oplopen. De toelagen liggen vast. werd volgens de gegeven richtlijnen en volgens de uitgebrachte opmerkingen. Hoever zit het met het Polderkwartier Uit de inlichtingen ons verstrekt door de heer .Schepen van Financiën zijn de verrichtingen der onteigeningen zo ver gevorderd dat het dossier over enkele dagen zal kunnen afgesloten worden. Er zullen slechts een 5-tal onteigeningen langs gerechterlijke weg dienen gedaan te worden. De urbanist is van zijn kant volop bezig met het afwerken van de bundel der wegeniswerken. Over de Centrumlaan dit is de hoofdweg die de Elisabethlaan zal verbinden met het centrum der stad moet het Hoofdbestuur van de Stede- bouw en de Ruimtelijke Ordening nog zijn laatste woord meespreken. Dit zal vermoedelijk geschieden op 12 dezer. De zaak zal volledig voor de Gemeenteraad voor gebracht worden in het begin van de tweede helft van februari. Op dinsdag 12 februari wordt een belangrijke conferentie belegd tussen de Hoofden en Afgevaar digden van al de diensten die betrokken zijn bij de aanleg en de aanpassing van de omgeving der Onze Lieve Vrouwkerk. Worden op die vergadering verwacht de Na tionale Commissie voor Monumenten en Landschap pen. de Provinciale Commissie voor Monumenten en Landschappen, de Inspecteur-Generaal bij het Hoofdbestuur van de Stedebouw en de Ruimtelijke Ordening, de Directeur van het bestuur van de Stedebouw en de Ruimtelijke Ordening voor Oost- Vlaanderen, de afgevaardigde van de Gouverneur en van de Bestendige Deputatie der provincie, een afvaardiging van de Kerkfabriek van O. L. Vrouw Zij zullen van gedachten wisselen met het sche pencollege en met de leden van de speciale sectie uit de Ninoofse Gemeenteraad. Het gaat erom de algemene richtlijnen vast te leggen volgens dewelke de latere plannen zullen mogen uitgewerkt worden. Onze lezers weten dat de kwestie van de Kerk en van haar omgeving grondig besproken werd op de voorlaatste zitting van onze Gemeenteraad We mogen zeggen dat het stadsbestuur haar taak, de omgeving der Kerk, kordaat heeft aangepakt. TOETREDINGSVOORWAARDEN Zoals dit het geval is voor alle verenigingen, die nen ook de kandidaten, die zich als vrijwilligers voor het Korps Burgerlijke Bescherming aanmel den, aan bepaalde voorwaarden te voldoen. De toetredingsvoorwaarden tot het KBB kunnen als volgt omschreven worden. 1 Belg zijn. 2 Genieten van hun burgerlijke en politieke reidhten. 3 Minder dan 50 jaar oud zijn en tenminste de ouderdom van 35 jaar bereikt hebben (in de prak tijk 33 jaar, aangezien het brevet eerst na het tweede instructie jaar, dus op 35-jarige leeftijd, uitgereikt wordt).,, met dien verstande dat in bijzondere gevallen evenals voor speciale op drachten, de leeftijdsgrens kan neergehaald worden. 4 Geen burgerlijke mobilisatieverplichtingen in oorlogstijd hebben. DUUR VAN DE DIENSTNEMING Wie bij het KBB wenst dienst te nemen, sluit voor de duur van drie jaar een kontrakt af, dat vanzelfsprekend mag hernieuwd worden. Zij. die om de een of andere reden in de onmo gelijkheid zijn hun verplichtingen nog verder na te komen, mogen hun kontrakt verbreken mits een vooropzeg van twee maand. VERPLICHTINGEN Kiachtens het afsluiten van hun kontrakt aan- aai den de vrijwilligers volgende verplichtingen a) Het ïegelmatig volgen der opleidingscursussen van de eenheid, waarbij zij ingeschreven zijn. De prestaties der lessen bedragen 1) Het eerste in structiejaar 20 lesavonden van telkens twee uren z) Het tweede instructiejaar 10 lesavonden van telkens twee uren 3) Het derde instructiejaar 7 lesavonden van telkens twee uren. Gevolg geven aan de oproep der bevoegde overheden, zowel in oorlogs- als in vredestijd, om hulp te verlenen bij rampen. Wie aan de vereiste voorwaarden voldoet, aar- zele niet langer om zich tot de bestuurs- en korps leden van de plaatselijke afdeling te richten om nadere inlichtingen te bekomen of zijn aansluiting aan te vragen. K=^ind "ee^/(

Denderklok | 1963 | | pagina 1