Q/n s d ixy e als Prins 1963 uitgeroepen Zevenendertigste Jaargang Zaterdag 2 maart 1963 W/ WACHTDIENST APOTEKERS DEZE WEEK Mr. L. Bogaert Brusselstraat Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 85 F Prijs per Nummer 2 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Het werd verleden zaterdag een boeiende en spannende Prinsverkiezing. Bij het begin van de feestavond liep het bericht binnen dat Jeroom I zijn kansen niet zou kunnen verdedigen daar hij sneuvelde onder een griepaanval Dokter en genees middelen mochten niet baten en terwijl op enkele passen van zijn kamer de Prinsverkiezing begon, lag kandidaat Jeroom te zweten onder de dekens. De dienstdoende voorzitter, de heer Merckaert, maakte er het publiek attent op dat de uitgebrachte stemmen op naam van Jeroom I wel geldig zouden zijn, maar wees op het gevaar dat de griep Karna val zonder Prins zou kunnen zetten. Na een goedgelukt shownummer van het Orkest Eddy Wauters, begon Edward, kandidaat van de Pamelstraat, aan zijn rede. Edward wenste vooraf een spoedig herstei aan de zieke Jeroom en begon dan een Ninoofse uiteenzetting. Wij hadden graag wat meer vitriool in de tekst gehoord, maar het moet ook gezegd dat de Buttenrede knap in elkaar stak. Na een parodie door Eddy Wauters, kregen we Nikolas op de planken. Leerden we hem vorig jaar kennen in een pittig monoloog, dan nam Nikolas dit jaar een andere richting. In plaats van giftige pijlen werden het ditmaal geurige bloemekens die hij rustig rondstrooide. Zelfs de Karnavalraad door de griep tot vier eenheden geslonken kreeg zijn deel en kon zijn oren niet geloven toch zoveel goeds te hebben gedaan. Na deze zachte rede en een shownummer, leeg men Don Mickey. Twee leden van de Kar navalraad schoven een zware ton op het podium en daaruit werd Don Mickey recht getrokken. Deze stunt droeg de goedkeuring van het publiek mee Don Mickey bewees meteen ook dat hij het woord Buttenrede in de volle zin begreep, vermits Butte een grote ton beduidt Was zijn verschijning ge slaagd, dan deed hij de aanwezigen gieren met zijn droge humor, vol venijn en pekel. Eerst viel hij Jeroom aan. Het Jeromendom moet weg om plaats te maken voor een demokratie Volgens de Mickey trouwens, lag Jerom I niet te bed met de griep, maar was door hem vrijdagavond zo deerlijk toegetakeld, in een biergevecht, dat hij nu stervend was. En dat een doktoor daaraanwou verhelpen zou toch niet baten. Dat hij leve in vrede, besloot hij zijn aanval op Jerom Nikolas en Edward kregen ook hun waarheid te horen in droge, humorrijke zinnen. De politiekers kregen een zware charge te verduren. Het toppunt echter bereikte Don Mickey toen hij zichzelf als eventuele huwelijkskandidaat aanbevool. De vijf voorwaarden die hij echter stelt aan het vrouwelijk geslacht, zullen door de trouwlustige juffrouwen als onoverkombaar geacht woden. Dat scheen Don Mickey ook te begrijpen en daarom stelde hij voor aan de jonkmannen die naai de veertig gaan, allen samen te gaan wonen om hun onafhankelijkheid tegenover de vrouwen te bewijzen. Na deze rede, die de zaal soms deed brullen van t lachen, werden de stemmen opgehaald en klok slag 12 uur las de de dienstdoende voorzitter de uitslag voor. Edward 178 stemmen Nikolas 221 stemmen Jlerom 241 en Dos Mickey 296 stemmen. Na de akkolade en aanstelling volgde een reuze- larandole De nieuwe Prins en zijn gevolg gingen daarna naar de tafel waar Mevrouw De Geest had plaats genomen. De Prins overhandigde het lint van Jonker van de Stad Ninove aan de echtgenote van Jerom I, terwijl hij hem een spoedig herstel toewenste. Van de Karnavalraad kreeg Mevrouw De Geest een bloemenkorf aangeboden. Ook deze heren drukten de hoop uit dat de Jonker tegen Karnaval zou hersteld zijn om mee te kunnen zor gen voor de karnavalviering. Het bal, gespeeld door Eddy Wauters, kende ondanks de koude, een groot sukses. DE GOUDEN WORTELWORP MACHTSOVERDRACHT - KARNAVAL-ZONDAG Deze avond wordt Karnaval gevierd. Zaterdag 2 maart is de start voor een driedaagse waarin de zotheid en de leute hoogtij vieren. De Gouden Wortel een prachtig sieraad geschonden door Juwelier André Paul is de clou van de eerste avond. Dit juweel werd volledig met de hand vervaardigd en heeft een waarde van 5000 F, daarbij komt dan nog de ketting, zodat de hoofd prijs van deze wortelworp alleen reeds meer dan de moeite waard is om naar het Oudstrijdersplein te trekken. De machtsoverdracht die de worp zal inluiden, gebeurt op het balkon van het stadhuis. De heer Burgemeester Milo zal het bevel over de stad voor drie dagen aan Prins Don Mickey over maken en zijn stempelkaart mogen afhalen. Daarna spieekt Don Mickey tot zijn onderdanen en leest hij de Kaï navalwetten voor. Volgt dan de voorstel ling van Miss Sigtay Na dit alles regent het wortels over het Oudstrijdersplein, want naast de gouden woitel schonken talrijke winkeliers nog tal van pi ijzen, zoaat het totaal over de 20000 F is gegaan. Dat er ook veel fratsen zullen gebeuren hoeft geen betoog, want wat ware karnaval zonder zotheid Ook in de Karnavalhalle gaat weer een Bal door Ninamor en The Siloueth zorgen voor de nodige sfeer. Het rendez-vous voor jong en oud wordt die avond in de halle gevierd. Zondag 3 maart wordt het Karnavalihoogdag, en reeds in de voormiddag vertrekt de publicitéits- karavaan Prins Don Mickey en Miss Sigtay zullen, vergezeld van de Jonker, de ommelanden bezoeken Rond 1 uur mag de karavaan terug verwacht wor den te Ninove. Om 14 uur 30 wordt de stoet 1963 gevormd en geopend door de Politie Volgen dan de kanonnen met de Karnavalraad de Reuzen van de Nederwijk en de muzikale clowns het muziek van Itterbeek met meer dan 100 muzikanten en marjonetten de groepen uit het Ninoofse zo als de socialistische Fanfare Oberbayern Jong- Ninove Lavendelstraat Polderwij k Pamel- stiaat met haar IVparade de Vinkeniers als leiders van het volk de Domperstudenten uit Leuven de katolieke Scouts met de Ronde van Frankrijk in kleur en beeld de verenigden O- Gusten van Gent het Ballet voor Debutanten met de Platzakken van Aalst de BSB-scouts met een Ninoofse zwemkom het Rode Kruis van de Ezel- wijk de Boerkens van de Graaf van Meerbeke de Prinsenwacht de Knapen van de Wortelorde Miss Sigtay en de Prinsen wagen. De leiding van de stoet berust in de handen van de heer Van Petegem Het vertrek gaat aan de Denderhoutembaan Weggevoerdenstraat Sta tionsstraat Astridlaan Van Trimpontstraat Pamelstraat Dreefstraat Biezenstraat Be verstraat Oudstrijdersplein Burchtstraat Moeremansplein - Burcht dam - Brusselstraat - PaiKlaan redelaan Pollarestraat Brussel straat Burchtdam Burchtstraat Defilee voor het stadhuis met show van de verschillende groepen doorgang naar de Geraardsbergsestraat met stoet- ontbinding in die straat Ongeveer een kwartuur voor stoet za} bliipiteitskaravaan op de omloop rijden, en de ont binding van die karavaan gebeurt op Preulegem. Na de stoet confettislag tot de laatste bom met ae kanonnen van de stad Ninove. 's Avonds Prin- senbai met al de uitgenodigde Prinsen en hun ge volg en natuurlijk met Don Mickey en Miss Sigtay Evenals de Jonker van de Stad en de Karnavalraad met muziek en omlijsting door Leo Martin Het woidt een echte dolle avond. Ninove viert echter van oudsher ook op maandag Karnaval en daarom richt de Karnavalraad in de ee" Pf'jskamp in voor 't verkleden waarhij 300(1 F zal verdeeld worden onder de eenzaten, de koppels en de groepen Iedereen wordt uitgenodigd om onder het masker Prins Don Mickey te komen groeten De verkleden zullen dan stoetsgewijs naar het Stationsplein worden gebracht, daar verbrandt men Karnaval en worden de prijzen uitgereikt. Een zwaar kamavalprogramma zult U zeggen maar Ninove wil zijn naam eer aandoen, ieder jaar maar' misschien ziJn w? wel kleiner dan Köln Karnavalst«len Zante' Bel«ische I Don Mickey

Denderklok | 1963 | | pagina 1