d e zin 0\^9B van vrijdag 22 maart 1963 Zevenendertigste Jaargang Zaterdag 30 maart 1963 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 1(3 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 478(j 8ö Prijs voor Jaarabonnement 85 F Prijs per Nummer 2 F Even na 8 uur wordt de vergadering geopend. Dhi YValtniel zal later de Raad vervoegen, terwijl dhr Wachtelaer alwezig is. Op de publieke ban ken hebben een tiental mensen plaats genomen. Voor de rechtstaande vergadering brengt dhr Burgemeester hulde aan de nagedachtenis van dhr Hubert Wachtelaer, overleden oud-schepen, en dhr Jozel De Muyter, gemeenteraadslid. Een minuut stilte wordt door de aanwezigen bewaard. Dhr Sekretaris geelt lezing van het verslag dei voorgaande zitting, dat zonder aanmerkingen wordt goedgekeurd. t) Aanstelling en eedaflegging van raadslid, in ver vanging van de heer J. De Muyter. overleden. Dhr Burgemeester Na de geloofsbrieven te heb ben geraadpleegd en goedbevonden, zal dhr Remi Degrande als opvolger van dhr De Muyter in de Raad zetelen, (Dhr Degrande heeft intussen plaats genomen). Mag ik L verzoeken de eed at te leggen. (Dhr Degrande legt de eed af). Ik hoop dat U, even als Uw voorganger, een waardig lid van deze Raad zult zijn. Van uw vrienden vernam ik dat U uw partij reeds talrijke diensten bewees en een rijke ondervinding bezit (onder meer ais lid der COÜ). Ik hoop dat U deze ondervinding zult aanwenden in het belang van de Raad en de gemeenschap. Dhr Degrande Ge kunt op mij rekenen, 2) Gronciafstanden op het kerkhof Dhr Sekretaris geelt lezing van de aanvragen. Mw Hubert V achtelaer 2 plaatsen 50 jaar Mej. De Wit Juliana 3 plaatsen 90 jaar Dhr A. De Clercq 2 plaatsen 50 jaar P.F. Pilet (Dufour) 1 plaats 50 jaar Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 3) Stadseigendom verhuring Dhr De Riemaecker Mw Gerard Sohotte vroeg ons voor de duur van 1 jaar, tot de nieuwe garage op de Leopoldlaan zal klaar zijn, het gewezen brandweerarsenaal op de Graanmarkt in huur. We stelden volgende vooi waarden 1000 F huurgeld per maand het respecteren van de dinsdagmarkt geen misbruik maken van het parkeerterrein op de Graanmarkt. Mw Schotte verklaarde zich ak koord met deze voorwaarden. Dhr Cornelis Er wordt dus geen inkrimping ge daan van de dinsdagmarkt Dhr Burgemeester Absoluut niet. Met een weinig inschikkelijkheid vanwege de garage kan alles nor maal en zonder moeilijkheden verlopen. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 4) Krotwoningen Geraardsbergsestraat en Savooi straat vraag tot ongezondverklaren Dhr Burgemeester Vooreerst in de Geraadsberg- sestraat de huizen dragende de nummers 128 1^0 132 134 en 136. In de Savooistraat de num mers 15 17 en 19. Op de hoek van Savooi- en Geraardsbergsestraat de nummers 63 en 65. En ten slotte de eigendom Kina (huis Kina en Ulin). Dhr Cornelis Het ongezond verklaren van wo ningen behoort toch tot de bevoegdheid van de het: Burgemeester Dhr Burgemeester Wanneer we om de toepassing van artikel 11 verzoeken, valt de cngezondverkla- nng onder de bevoegdheid van de gemeenteraad. Dhr Cornelis Maar als ik mij niet vergis, stond iet huis nr 63 in de Geraardsbergsestraat vóór en kele maanden toch vrij. Dhr Burgemeester We zijn er op bezoek geweest en toen was het wel bewoond. Dhr Cornells Wat wordt de toestand van deze bewoners uit voormelde woningen Dhr Burgemeester Voorlopig veranderd er niets, vv anneer de ongezondverkiaring wordt aangenomen worden de eigenaars onteigend en daarna worden die woningen gesloopt. Dhr Cornelis De belangen van die personen mo gen toen ook niet verwaarloosd worden. Dhr Burgemeester De stad besliste zich deze huizen aan te schallen. Thans is het ogenblik gun stig cm artikel 11 van toepassing te brengen en aldus reeds over korte tijd tot de verbreding van de Savooistraat en Polderweg te kunnen overgaan. Dhr Cornelis Naar ik meen werden er reeds con tacten genomen met de eigenaars. Dhr Burgemeester Inderdaad. Dhr De Riemaecker De toepassing van artikel 11 zal niet schaden aan de belangen der eigenaars. Dhr Burgemeester Ik meende dat dhr Cornelis eigenlijk de huurders bedoelde. Dhr Meganck In de Ooststraat werd deze maat regel ook toegepast. Dhr Burgemeester Zeker, en ook in de Twijn- derswag werd artikel 11 toegepast. Dhr Cornelis Bestaan er nu reeds plannen voor betrokken wijk Dhr Burgemeester Plannen niet, wel een idee. Dhr Meganck Er bestaat reeds een rooilijn. Dhr Cornelis Er werden reeds besprekingen ge voerd met de eigenaar Kina. Dhr Burgemeester Daar spreken we over in een volgende gemeenteraadszitting. Dhr De Riemaecker Er is akkoord. Dhr Coppens Maar die huizen zijn toch nog niet bouwvallig. Dhr Burgemeester Wij stellen de vraag. Dhr Cornelis Maar, Mr de Burgemeester, er is toch iets onlogisch in die zaak. Wij moeten hier nu woningen ongezond verklaren waarvan we nog geen eigenaar zijn. In dit geval meen ik dat U persoonlijk tot de ongezondverkiaring moet over gaan. en niet de gemeenteraad. Dhr Burgemeester Voor de toepasring van arti kel 11 moet de gemeenteraad beslissen, zoals we trouwens gedaan hebben voor de Twijndersweg. Dhr De Riemaecker St'ict genomen mag men zelfs geen eigenaar zijn, en dit om mogelijke spe culaties uit te sluiten. Dhr Coppens Een huis dat tot 2500 F in de maand wordt verhuurd, is volgens mij geen krotwoning. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Dhr Burgemeester Dat bewijst niets. Zijt ge er al eens binnen geweest Dhr Cornelis Het zijn ook geen moderne, maar eerder verouderde woningen. (dhr Waltnel vervoegt op dit ogenblik de Raad). Dhr Burgemeester geeft dan tenslotte lezing van de tekst van bedoeld artikel 11. Dhr Cornelis knikt instemmend. Goedgekeurd met 11 stemmen tegen 1 (hr Coppens) 5) Verhaalbeastingen opdracht aan het schepen- college tot het inspannen van vervolgingen we gens niet betalen Dhr De Riemaecker Bij het niet betalen kan men de dadelijke uitwinning van toepassing bren gen binnen het jaar, maar dat is reeds verstreken. We vragen dan de gerechtelijke vervolging door de Rechtbank in te stellen, Dhr Cornelis Hoeveel gevallen zijn er Dhr De Riemaecker 12 op de 144 en daaronder zijn ei nog gevallen die voor een minnelijke schik king vatbaar zijn. Zo onder meer een persoon die weigert te betalen omdat er sinds de uitgevoerde werken water in zijn kelder komt en een kloos terzuster die niet over de middelen beschikt. Het gaat over een totaal bedrag van 147.660 F waaron der een post van 48.000 F. Over 4 jaar moeten deze bedragen getaald zijn. Dhr Waitnie! Loopt dit niet langer. Dhr De Riemaecker Het taksregiement voorzag wel 10 jaar, maar een geslissing van het Hof van Cassatie strekt er toe dat alle onrechtstreekse be lastingen binnen de 5 jaar dienen betaald. Dhr Cornelis Moerten we dan het taksreglement niet wijzigen Dhr De Riemaecker Neen, want er wordt door de hogere overheid voor de taksreglementen een algemeen plan in het vooruitzicht gesteld. Dhr Walfniei U zult zeker van ons niet verwach ten dat we U m deze aangelegenheid zullen steunen en stellen er U volledig verantwoordelijk voor. Dhr Burgemeester We hadden dit inderdaad niet verwacht, Mr WaltnieL Goedgekeurd met 8 stemmen tegen 4 (Liberalen) 6) Goedkeuring der uitvoering van wegeniswerken in de nijverheidszone Herlinckhovestraat en Dwarsstraat Achturenstraat aanleg parking in Weggevoerdenstraat en Pollarestraat Dhr Van Trimpont Eerst hebben we de nijver heidszone. De voorlopige dienstweg moet nu ver lengd worden tot aan de fabriek ^De Clippel De raming beloopt 74.009 F. Dhr Cornelis Wordt dit werk in aanbesteding gegeven of wat gebeurt er Dmr Van Trimpont Beneden de 320.000 F dient men geen aanbesteding' uit te schrijven. Dhr Meganck Voor werken boven de 320.000 F is een goedketring van de hogere overheid nodig en indien lager beslist de gemeenteraad. Dhr Coppens Welke is de oppervlakte 7 Dhr Van Trimpont citeert de onderscheiden werken die dienen uitgevoerd te worden Dhr Coppens (bitsig) - Dat is geen oppervlakte. Dhr Van Trimpont (humeurig) 181 m op 6 m. Dhr Waltniel Dat is een voorlopige weg (Lees verder op blz 2) vu üemeenteraadszitti ng

Denderklok | 1963 | | pagina 1