/f f'sten u Jo\V^9e U/Qams Bf\ 2,'ind A Monsieur Van dèr Puttène, Maire de Grammont (Départ. de la Dendre - France) Blikvangers... Zevenendertigste Jaargang Zaterdag 6 april 1963 WACHTDIENST APOTEKERS DEZE WEEK Mevrouw Van De Mosselaere Stationsstraat DE RINGLAAN DE BOUWPREMIES VERLENGD DE WEGENBOUW EEN APRILVIS Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat lü NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786 85 Burgemeester. Verslik U niet als ge soms toevallig dit opstel onder ogen krijgt bij het verorberen van uw petit- déjeuner ofte ontbijt. Het is wel met U, burgemees ter van Geraardsbergen een aloude en door en door Vlaamse stad dat we een dik ei te pellen hebben en het op een schotelken naast U op tafel zetten, als toespijs bij de onvermijdelijke croissants et café au lait die Monsieur ie Maire gewoonlijk in la douce France opgediend krijgt. Sinds ruim een jaar doet Geraardsbergen on der uw leiding zeer lofwaardige pogingen om toeristen Vlar.mse zowel als andere naar de inderdaad bewonderenswaardige Abdij van Sint- Adrianus te lokken. Als goede geburen, hebben we U in dat opzet zoveel mogelijk gesteund dooi on betaalde en geïllustreerde reklame in dit weekblad. Ook nog door aanbevelingen van onze Redaktieraad bij onze vele vrienden en kennissen en wc geloven daar redelijk te zijn in geslaagd. Zo herinneren we U aan een zekere autorally van Ouu-Studenten die om U plezier te doen speciaal langs de Abdij werd omgeleid. Daarbij lieten we het niet en zijn zeil nader met dit pronkstuk kennis gaan maken, iets wat ons meeviel, want uw werk is de verplaat sing overwaard. Eén ding viel ons daarbij tegen de eentalig Franse spijskaarten die in het door de stad uitgebate restaurant overal te vinden waren. Vlaamse waren er niet, en met reden 1 Wie beef; ooit geweten dat Vlamingen centen genoeg hebben om bifteck pommes frites of hors d ceuvres varies te genieten. Dat restaurant was dus blijkbaar alleen voor de Walen. Onze opmerking ter zake werd ter harte genomen door een invloedrijk politiek per soon Geraardsbergenaar en overtuigd Vlaming die ons onder gesakker beloofde aan deze wantoe stand direkt een einde te brengen. Sindsdien sliepen we gerust, verder slecht nieuws bereikte ons niet en dus geloofden we dat alles in oide was. Zijn we lichtgelovig of naïef geweest In elk geval het een of het ander want wat nu voorvalt heeft ons een reeks zeer oneerbiedige de- djus aan uw adres doen lossen. Een onzer goede vrienden inwoner ener ge meente diep in het goede Vlaanderen overhandig de ons een folder uitgegeven door de Ville de Gram mont. Adres met de hand in het Nederlands ge- schieven, maar al de rest... of ge t van binnen... van buiten... recht of averecht... van achter of op zij... met de verrekijker of de mikroskoop bekijkt... alles tot de naam van de drukker toe EEN TALIG FRANS Dat ge, om zo gauw mogelijk de door uw stad gedane uilgaven terug te betalen ook oproepen licht tot de Franssprekenden uw ligging dichtbij de taalgrens geeft U daartoe voiledig het recht en hiervoor hun taal gebruikt, vinden we natuur lijk. We hebben U trouwens altijd als een welopge voed en beleefd mens beschouwd. Maar dat ge zo boers-onbeleefd zoudt zijn aan Vlamingen in Vlaamse gemeenten uitsluitend Fran se folders le sturen, dat ziet ge... hebben we nooit van U verwacht. Komt nu niet voor de dag met de afgezaagde bewering dat GIJ daar niet verant woordelijk voor zijt. dat het een missing is van de bevoegde dienst of ander onnozel gepraat. Als burgeMEESTER MOET ge weten wat er in uw diensten gebeurt, uw personeel MOET de nodige richtlijnen ontvangen en heeft die te volgen... of anders dienen er onmiddellijk maatregelen getrof fen, om het even wie verantwoordelijk is. En nog iets... Als we niet mis zijn werd U bij de laatste gemeenteverkiezingen niet onaardig op de Vlaamse gevoelige snaar getokkeld, iets wat U veel stemmen in de bus en de zo gegeerde burge meestersjerp heeft gebracht. We vrezen dat dit laat ste garnituur de langste tijd om uw eerbiedwaardig middel heeft gehangen... want dat uw kiezers na deze flater nog voor U zullen stemmen is nau welijks denkbaar Voor wat het toerisme betreft... beter middel om voorgoed uw Abdij te kelderen was moeilijk te vinden. Ge begrijpt wel dat niemand van ons of onze vrienden, of de met een Franse folder bedachte Vlamingen nog ooit een voet in de Abbave Saint Adrien zullen zetten. Onze centjes zullen we ver teren bij mensen die weten wat beleefdheid is en eerbied hebben voor onze eigen taal. Een groot geluk hebt ge toch... Wij zijn geen Walen, die zouden U het kruidig er onwelriekend woord van Cambronne naar het hoofd zwieren Wij zeggen alleen maar, kort en goed gemeend ONTPLOFT DE REDAKTIE. Prijs voor Jaarabonnement 85 F Prijs per Nummer 2 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Bij de begroting van Openbare Werken in de Kamer van Volksvertegenwoordigers besproken heeft de minister antwoorden verstrekt op vragen hem gesteld door verscheidene mandatarissen. Hier bij merkten we de vermelding op van de uitvoering in 1963 van de vakken der ringlaan te Ninove, die rechtstreeks de nieuwe nijverheden in het indus triepark gelegen aanbelangen. Laat ons iiopen dat het niet bij beloften zal blijven maar dat er daadwerkelijk zal kunnen gestart worden met de aanleg van deze vakken, welke van het grootste belang zijn voor deze nieuwe, evenals voor de reeds gevestigde nijverheden. De Kamercommissie van Volksgezondheid heeft het wetsontwerp goedgekeurd tot verlenging van het toekennen van bouwpremies voor het jaar 1964. Inderdaad verviel deze wetgeving in 1963 en de toestand over gans het land rechtvaardigt deze ver lenging. Anderzijds vernemen we dat het NCMV op dit ogenblik besprekingen voert met de betrokken minister met het oog op de uitbreiding van de toepassing" der Wet De Taye voor woningen van handelaars en ambachtslieden. Dat het voor het ogenblik slecht gesteld is met ons wegennet, ondervindt iedereen die wekelijks enkele honderden kilometers moet afleggen met de wagen. De strenge winterperiode welke wij door spartelden heeft dit probleem nog scherper ge maakt. Alle tarmac of zogenaamde asfaltwegen waar reeds enigszins slijtage op was hadden het erg te verduren, vooral wegens het feit dat deze bedekkingen aangebracht op bestaande kassei steenverharding water doorlieten en de bevroren ondergrond dit water niet kon slikken. Hiermede is bewezen dat dit materiaal normaal onderhoud vergt en best geschikt blijkt voor secundaire wegen, tenzij uitvoering in prima voorwaarden met spe ciale onderlagen, zoals zulks in Frankrijk het geval is. Hoe dan ook volgt de wegenaanleg het tempo van steeds meer groeiend verkeer niet, niettegen staande de miljarden welke jaarlijks door de auto mobilisten in de Staatskas wordt gestort. Het orgaan van de Bond der Grote en Jonge Gezinnen verraste zijn lezers op een sarcastische aprilvis. In het nummer van 29 maart jl. werd aangekondigd dat de regering eindelijk besliste vol doening te geven aan enkele eisen welke sinds jaren door deze organisatie naar voor gebracht werden, te weten geen onderscheid tussen de loontrekkenden en zellfstandigen voor wat de ge zinsbijslagen betreft, tenzij voor de mandatarissen die besloten tot het laatste ogenblik te wachten (Lees verder op biz 2)

Denderklok | 1963 | | pagina 1