w e zin 0\KsQe V/Q arris Blikvangers, JCoogdi aan al onze lezers Zevenendertigste Jaargang Zaterdag 13 april 1963 dan zal de beiaard spelen EN LEZERESSEN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 85 F Prijs per Nummer 2 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Om Pasen te ve.staan doen wij er goed aan er met de ogen van Clod naar 'te kijken. Dat zien van God gebeurt niet met dit ene oog dat vroeger in onze diamehuizen de wet op de dronkenschap ver- ving. Laat in uw gemoderniseerd café dat driehoek je met gefionste wenkbrauwen weg, het oog van God is er nog. Kijken met de ogen van God is kijken zoals Jezus Chiistus. Hij leelt voor altijd. Hij heeft een goed oog. want in zijn hart is geen boosheid. Hij ziet scherp, want Hij ziet met een Ander. De Heer kijkt samen met zijn Vader en twee zien meer dan één. Lit het zien van God wordt ons een diepere blik geopenbaard op het Paasfeest. Pasen is voor de Vader van Christus het herden kingsfeest van de terugkeer van zijn Jongen. Een feestelijke terugkeer was dat, want het leed van alle verloren zonen had die kerel op zich genomen, zo dat allen, die in aanmerking willen komen voor de ontmoeting met de Vader, dat in Christus en met Hem kunnen doen. Een blij gebeuren is dat voor God want Christus deed het graag en met overgave. Hij is onze trotse overwinnaar op de dood: Hij deed beroep op de almacht van God om deze menselijke dood om te scheppen tot beginpunt van nieuw leven. Hij is onze voorvechter die het men selijke lijden en het vervolgde leven tot het aan- ti ekkingspunt van zijn eindeloos wachten brengt leven in de vreugde, leven in eeuwigheid. Nu zegt U. ik zie het niet in. Wel nee, U kijkt nog niet met de ogen van God. Een kindje leert, de kleuren van zijn moeder kennen. In het spel van legpuzels ontdekt het de lijnen en in zijn blokkendoos vindt het bouwvormen. Wanneer uw kind enkel met zijn lego mag spelen ziet het alles vierkantig, rationeel koud. Inderdaad, op eigen na tuur alleen, blijven we kortzichtig. Het lijden bestaat in de wereld. Christus brengt er ons het einde van, de zin ook. Hij leert ons hoe voorlopig het leven is. Het doet ons scherper be seffen dat menselijk geluk voorbijgaand is. onaf. In ons dagelijks genoegen vinden we een uitnodi ging tot bestendigheid. De ene mens wordt met ge luk overstelpt, de andere met wee. Zowel het een als het ander helpt Chi istus ons dragen. Gemakke lijke last -- Wel, ja, gemakkelijker Wat met de begeerte naar meer Waar ligt ergens een gelukkige stad waar allen evie igd zijn Het stadsbestuur is niet gezond: anders. Zeker, en de straten zijn er niet wel. Het zwembad ligt vol blaren van de bomen uit het park. e kinderen verstoren onze slaap. Er is zoveel fruit dit jaar. het heeft geen waarde. Neen, ge speelt het kwijt aan een schappelijke winst. Eet meer fruit eet U gezond. Niet te veel Doelt met de noodlij dende uw overvloed zo klinkt het woord van God. Deelt broederlijk. De welvarende zal moeilijk het Rijk van God in gaan. Zo ziet Christus het - Die rijke kruipt om zijn weelde te bewaren, deze te lij k^tTlaat6n Kl'Ulpendc mensen komen gewoon- Chiistus helpt het leed dragen. Zijn Samaritaan maakt geen omweg. Zijn hand verbergt de wonde niet maar giet er olie jn. Hij zelf betaalt de ambu- lantie- en hospitalisatiekosten. In het huis van Jüïsus weenden allen luid en zongen treurzangen. Hij nam het meisje bij de hand en sprak Meis je, sta op Zij stond op. Hij gaf de opdracht Geet haar te eten Wat een fijnvoeligheid in die man. Hij die daaraan dacht wordt de grootste onder de weldoeners. Naar zijn voorbeeld zien dui zenden het lijden het moet verholpen, het moet weggeruimd. Naastenliefde verzacht het lijden; al leen Gods liefde overwint het. Is Hij het niet die 99 gelukkigen in de steek laat om 1 ongelukkige, een geestelijk lijdende mens terug te brengen tot vredig gel uk. De ellende grijpt Christus aan omdat zij God dwars zit. Onze ellende heeft God ge zien, in zijn wereld, die moet er uit. Houden we ons niet bezig met treurzangen. Christus blijft zon der eigen belang. Hij vernietigt de bron van ons leed en helpt ons de gevolgen er van dragen door de naastenliefde. Ja, Hij geeft met zacht gebaar en stille wenk vergiffenis en hulp. Hij ziet de gehuw den oie droevig blijven in hun zonde, de priester die weer traag en bitter is, de jonge mensen die samen zoeken naar eerbied voor elkaar. Hij ziet ook zo de verpleegster die weer moe was voor de tijd, de doktet die niet naliet door te rekenen, de garagist die beter de binnenkant van zijn kas dan deze van de motor onderzocht. Ruk het lijden weg voor elkaar, door uw zonde uit te rukken, zo vraagt Hij het in deze Paastijd. Hij ziet scherp maar doet meer. Voor dat Hij piedikt doet Hij het zelf. Hij heeft willen onder doden, mede maken hoe het is, verschopt, bespot gekruisigd te worden. Nu, als men te Jerusalem iemand zijn kruis zag opnemen, wist men dat zijn uren geteld waren. Hij deed het naar het plan, de wil van zijn Vader. Als iemand onder,ons ziek wordt, weten we dat zijn uren geteld zijn; 'hij hoopt nog op jaren. We maken het elkaar ook wijs- we treuren mede en laten hen alleen niet dragen. Een tio-st. een zekerheid had in de voorlopigheid uit komst Christus was vol vreugde bij de aanvang ervan, Hij zag het als terugkeer naar zijn Vader. Daar was het voorbij en goed. Toch moest Hij eerst de dood met al zijn weerzien en al zijn twijfel door. Hij alleen, zonder enige helper. Aan doodsangst ten prooi, bad Hij nog met meer aandrang. Maar geen ogenblik wijkt Hij af' van de Wil van zijn Vader. Want deze heilswil van God strekte alleen tot geluk en eeuwig leven. God alleen dus kan lijden en pijn tot zijn volle zin brengen. Hij beslist er over o het anderen tot heil strekt. Alleen de mens zo samen met Christus het draagt, begint er de volle betekenis van te vatten. Kijk uit de ogen van God naar het lijden van de mens Kijk met de ogen van Christus naar uw lijden en weet dat elke zonde, ergens in de wereld, pijn veroorzaakt die zal moeten goedgemaakt door uw evenmens, door U. Beheerst U en leef in de vreugde - ga naar God terug Hier ter stede wordt er met veel iever gewerkt aan het opkalelateren van het beiaarduurwerk op de toren van ons stadhuis. De wijzerplaten werden afgenomen door werklieden die veel weg hebben van cirkusakrobaten en alles wordt in het werk gesteid om de zolang vergeten beiaard weer nieuw leven te geven en met Sinksen-kermis te kunnen inhuldigen. Welk liedje er zal gezongen worden konden we nog niet vernemen, maar dat ons klokjes weer zullen klinken aiover de stee staat van nu af vast. DE VOORGEVEL VAN DE ONZE LIEVE VROUW-KERK AFGESCHERMD Met het oog op de nodige opmetingen voor een volledige restauratie van de dekanale kerk werden vóór enkele maanden stellingen opgetrokken aan de voorgevel van het kerkgebouw. Verleden week is er vastgesteld dat sommige delen van het frontón in zeer slechte staat verkeren en een onbetwistbaar gevaar opleveren voor de voorbijgangers. De politie werd verwittigd en deze nam onmiddellijk maat regelen om de voorbijgangers te beschermen door net aanbrengen van afsluitingen op zekere afstand van de voorgevel. In afwachting dat de zo nood- zaKe ïjke herstellingswerken zullen kunnen aange vat worden, zijn maatregelen getroffen om de los zittende stenen te verwijderen. DE VERSMELTING DER GEMEENTEN De minister van Binnenlandse Zaken heeft de officiële lijst medegedeeld van de 113 gemeenten welke als eerste lot zullen in aanmerking komen voor versmelting tot een grotere agglomeratie. Gioot N move komt op deze lijst nog niet voor, wel vinden wij voor het arrondissement Aaist Ge- raardsbergen waarbij Onkerzele, Goefferdinge, O verboelare en Nederboelare zouden gevoegd wor den. De provinciegouverneurs en de bestendige de putaties moeten nu een advies uitbrengen en daar- a zullen ook de betrokken gemeenten gelegenheid 'njgen om hun woordje te plaatsen. Daarna zal edei geval afzonderlijk door de kabinetsraad on- dei zocht worden om uiteindelijk de toestand te la|lgs wettelijke weg. Dat zulks allemaal van geen leien dakje zal lopen hoeft geen be^g maar dat wel iets goeds in zit hebben we hier reeds vroeger verdedigd. Volgens de minister zou de ver (Lees verder op blz 2) PASEN

Denderklok | 1963 | | pagina 1