Putris ZEEREERWAARDE HEER VAN DEN STEEN IS HEENGEGAAN Zevenendertigste Jaargang Zaterdag 27 april 1963 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 1(J NINOVE Telefoon .'127.27 Postcheekrek. 478b 85 Prijs voor Jaarabonnement 85 F Prijs per Nummer 2 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Het nieuws kwam vrij onverwacht Wij die Hem nog graag gegroet hadden wisten niet dat Hij reeds een paar weken in de kliniek verzorgd werd. Mr de Directeur, de eens zo actieve figuur, genoot van een welverdiende rust in Zijn woning op het kerkplein. Als jong priester stond Hij met beide voeten in de sociale organisaties te Hofstade en kwam in 1915 naar Ninove. zijn geboortestad, als algemeen Directeur van de zusters der HH. Harten Wat Hij daar presteerde is niet gering De zusters getuigen nu nog als Mr Directeur zich inzette dan moest het gebeuren, en wij moesten mee. Hij was de Directeur die hield van dicipline en tucht en toch begrip en hartelijkheid wist te beto nen voor iedereen. Wie had meer zin voor kunst en kuituur dan Zeereerwaarde Keer Van den Steen, in een periode dat de school zich nog alleen bewoog op het terrein van de verstandelijke activiteit Zeereerwaarde Heer Directeur was de bezieler van de symphonie die elke belangrijke plechtigheid in de school opluisterde. De toneelopvoeringen wa ren niet uit de lucht. Het waren niet de traditionele pensionaatachtige stukken, maar a Lucifer. Adam in ballingschap. Judas, En waar de sterre bleef stille staan. Hij nam het initiatief voor het geven van lessen in dictie en muziek. Hij wist ook dat een gezonde geest in een gezond lichaam woont en de belang stelling voor de lichamelijke opleiding van zijn leerlingen stond op het voorplan En tcch namen deze zogezegde nevenactiviteiten zijn grote zorg niet weg voor de uitbreiding van de schooi en de degelijkheid van het onderwijs. Hij wist wat het betekende samen te werken en kon op een intense medewerking rekenen. Hij wist wat opvoeding be tekende en het is zijn grote verdienste geweest een atmosfeer te scheppen in de school van vertrouwen en hartelijkheid tussen directie, leraressen en leer lingen Hij heeft aan zeer veel jonge mensen de kans gegeven te leren leven in een versterkend klimaat, door ze in kontact te brengen met kultu- rele waarden, door zs een kans te geven voor ont moeting met elkaar en zo in hen een openheid te wekken voor de ontmoeting met God. Mr de Directeur zou wel met Teilhard de Char* din kunnen getuigen de grote vijand Nr 1 van de moderne wereld is de verveling. Hij heeft aan Ninove zijn kliniek gegeven waar voor de bevolking van Ninove en omstreken Hem dankbaar zal blijven. Hoeveel km weg hij heeft afgelegd tussen zijn woning en de kliniek zal nie mand vermoeden. Wij zagen Hem haastig voorbij schuiven in gedachten verzonken maar toch steeds vriendelijk goedendag zeggend en tegen wie Hem kende hoorden wij hoe is't. alles goed Zijn hartelijke handdruk was een bewijs van zijn eenvoudige menselijke sympathie voor iedereen Als aalmoezenier van het hospitaal was hij de vriend van vele oudjes en in de hospitaalkerk hield hij zo graag zijn pittige zondagpreek zolang zijn klachten het toelieten. Mr Directeur had zin voor grote en kleine dingen. Hij kon met zijn kenmerkende zin voor humor de kleine mizeries van zijn medemensen weglachen. We zouden te kort schieten moesten we zijn belangstelling voor het jeugdwerk in de jeugdbe weging niet vernoemen, als aalmoezenier van de gidsengroep. Toen hij ontslag nam ais Directeur verzekerde hij dat Hij wenste aalmoezenier te blij ven. Hij geloofde in de zending van de jeugdbewe ging. Hj wist hoe belangrijk het was voor de jonge mensen een wereld te scheppen waarin zij weten te wonen, zich kunnen bewegen en een zinvol be staan weten te leiden. Hoe dikwijls heeft hij zijn leidsters en gidsen vergast met zijn hartelijkheid. Zijn vreugde was het met hen het grote gidsenspel ook in zijn details te beleven Het gebeurde dat Hij humoristische krantenknipsels tot pittige kamp vuurnummers verwerkte. Zijn jaarlijkse zorg was het de voorbereiding van het groot kamp. Was zijn aktiviteit de laatste jaren sterk verminderd toch was elk kcntact met u zijn gidsen een vreugde voor Mr de Directeur. De veelzijdigheid van zijn apostolaat op elk ter rein tekent Hem als een groot priester een ware cpvoeder. een schoon en goed mens. Dat is dan ook het schoonste souvenier dat we aan Zeereerwaarde Heer Van den Steen zullen be waren. Namens de Gidsen. Eenheid HH. Harten-Ninove. werd bij het open graf. volgende afscheidstoespraak gehouden Eerwaarde Heer Aalmoezenier, Uw gidsen hebben U samen met Uw vele vrien den naar Uw laatste rustplaats begeleid. Hier staan we nu rond U zoals we zo vaak rond U stonden in ons lokaal en op kamp vroege-, en de laatste jaren voor Uw huis waar U een wel verdiende rust genoot. We weten hoe gelukkig U was wanneer U ons zag voorbij trekken, hoe ons lied U dat tikje vreugde en genegenheid bracht waaraan elke mens ook op hoge ouderdom behoefte heeft. We weten met hoeveel belangstelling U onze activiteiten hebt gevolgd ook dan wanneer U niet meer in onze onmiddellijke nabijheid was, U zijt voor ons de aalmoezenier geweest die geloofde in de gidsenbeweging. Onmiddellijk na de eerste wereldoorlog heeft U de toen nog haast primitieve gidsenbeweging in Brussel leren kennen en de pedagogische waarde van scouting ontdekt. De tijd heeft bewezen dat U toen juist gezien had en U was terecht fier over Uw gidsengroep, die dank zij Uw bezieling en steun is uitgegroeid tot een volwaardige groep van het Vlaams verbond van de katolieke meisjesgidsen. Wij danken de Heer omdat Hij U ons gegeven heeft als aalmoezenier gedurende zoveel jaren. U is voor ons steeds de priester geweest die we graag ontmoetten, die met een vleugje humor en de klassieke vraag alles goed onze vergade ringen en kampen binnenviel. U hebt het nooit met veel woorden gezegd. U was een man van de daad. Maar wat U ons bij elke gelegenheid op het hart drukte was de liefde en de dankbaarheid voor onze ouders, de trouw aan ons gidsenideaal en de zin voor hulpvaardigheid. U zijt niet blijven stilstaan bij het heerlijke debut maar U hebt nuchter willen werken. Hoe was U bekommerd om voor elk kind, uit welk mi lieu het ook kwam, de mogelijkheid te scheppen om kabouterken of gids te worden. Wat U met milde hand hebt gegeven dat weet alleen de Heer. Eerwaarde Heer Aalmoezenier, wij danken U van harte om wat U geweest zijt Mens en Priester. Wij danken U om de gave van Uw sterke per soonlijkheid die schoonheid wist te ontdekken en te waarderen, die wist wat het betekent mee te groeien met de wordende wereld. U beantwoordde aan wat van de moderne mens gevraagd wordt een levenslange creatieve aanpassing Niet aan de doorsnee-mens maar aan een gees telijke elite is het voorbehouden, zich telkens weer te heroriënteren en met de tijd mee te gaan zonder alle houvast te verliezen. U was een priester voor ons dit is een andere Krist us. Vooral Uw leidsters danken U aalmoezenier om de hartelijkheid waarmee gij ze steeds hebt ont vangen. om de morele en materiële steun die ze steeds bij U hebben gevonden. Ook Uw oud-leidsters en oud-gidsen danken U. Ze leven verspreid in zoveel schone gezinnen en in het apostolaatswerk van de Kerk. Niet alles kunnen we opsommen: Uw leven is voor ons een getuigenis geweest. De Heer heeft U nu in Zijn oneindige liefde tot Zich geroepen in deze heerlijke Paastijd om U tegemoet te treden en U Zijn vrede te geven. We zouden dan ook een sanctus willen aan- heffen, want Heilig is de Heer die ons U heeft gegeven.

Denderklok | 1963 | | pagina 1