nst U/Qams 0\KsQezind Wee*6 TONEEü en ZAfIG in het Sint-Aloysiuscollege KOSTELOZE INENTING TEGEN DE KINDERVERLAMMING De Mol J. Mi|o E; Zevenendertigste Jaargang Zaterdag 11 mei 1963 Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4780 85 Prijs voor Jaarabonnement 85 F Prijs per Nummer 2 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Vorige zaterdag en zondag vergastten de leerlin gen van het Sint-Aioysiuscollege ons voor de twee de keer tijdens dit schooljaar op zang en toneel. Telkens voor een volle zaal en laten wij het er onmiddellijk aan toevoegen reeds met veel meer aplomb dan bij de kerstvoorstellingen, speciaal dan wat toneel betreft. Eerwaarde Heer Jacobs heeft het weer voor me kaar gekregen om zijn jongens, alles bijeen een half uur lang, heerlijk te laten zingen, aan het klavier begeleid door Eerwaarde Heer De Smet. Het werden tien fijne liederen, meerstemmig uitgevoerd, waarbij vooral het Avondliedje van de jonge Opwijkenaar Jos Mertens gunstig opviel. Tien liedjes Wij kunnen ons zo voorstellen wat dat uren, weken, maanden aan repetities, hard werk, geduld en zeils verbetenheid vergt. Proficiat! Bp; j tig dat die 90 jongens moeten bijeen ge wurmd op een eerder klein podium en dat achter aan niet voldoende trappen of verhogen kunnen aangebiacht opdat van in de zaal ook wat meer te zien weze. Want al is bij dergelijke uitvoe ringen de klank natuurlijk hoofdzaak, het oog wil ook wel wat hebben Wij wilden daarom wei eens graag dit Sint- Alovsiuskoor. dat op korte tijd tot een benijdens- aai dig niveau klom, in openlucht horen en zien optieden al weten wij dat ook hieraan moeilijk heden en gevaren zijn verbonden. Wellicht wordt daar wel eens ernstig naar gezocht En voor wanneer het eerste optreden buiten de muren Di ïehondeid jaar geleden zal Molière er wei geen Hauw v ei moeden van hebben gehad dat zijn blij spelen zelfs tot m deze nuchtere twintigste eeuw- een speciale bekoring zouden blijven uitoefenen, en dan ook vooral bij studenten, zowat de hele wereld door. Want er is wel geen jeugdtheater, dat niet ten minste eens in zijn bestaan met Scapiri of Le malade imaginaire over de planken dartelde. 't Valt te begrijpen "t Zijn luchtige dingetjes, die het vooral moeten hebben van een snelle, rake dialoog en vlotte woordenspelenj. aan psychologie en diepere te visualiseren conflicten moet Molière wel een broertje dood hebben gehad, de grimeur san kwistig met piuik en stift aan het werk, de dccoi bouwer san zijn hartje ophalen aan pompeuze zetels, snoezige draperietjes en frivole spiegeltjes en ut Lostum.einu ja die voelt zich in dergelijke ge vallen wel de gelukkigste aller stervelingen. Geen wonder dat in het college bewonderende blikken opgingen naar het fraaie decor, dat vooral na het eerste en het tweede bedrijf een enthousiast, oprecht applaus losbrak, want alle ingrediënten uil voiige paragraaf, op een paar gevallen na, wa- ren er. Grime en pruiken (degelijk werk, Mevrouw Koo\man evenzeer de prachtige kostuums waren van die aard dat zij de Brusselse KVS wel konden doen blozen. Het frisse decor was echt prettig om aan te zien en daarin warrelden de jonge acteurs met veel zwier en met natuurlijk niet minder over tuiging. Regisseurs Eerwaarde Heer Borremans en de Heer Guns hadden er werk van gemaakt. Argan (J.-P. Van Der Roost), Sc-apin (M. De Quick) en vooral Sgaranelle (P. Van Den Haute) waren de beste drie. Met kerels van dat slag kon men dit stuk zeker aan. en nog veel meer... Lucien (M. Du Laing), Cleante (A. Van Meike- beek). Geionimo (L. Van Rossen) en Dr Pancratius (F. Herregods) moesten weinig voor de eerste drie ondei doen,, ai zou wat minder heen en weer ge draal en wat meer reliëf in zijn stemintonatie de laatste niet hebben geschaad. Het laatste verwijt je kan ook Lucas (J. Wach- telaer), M. de Bonnefoi (M. Sunaert) en vooral Pur- gon (J. Roosens) aangewreven, maar kom. ook zij verdienen heel wat lof. Een paar jongens kregen een dubbelrol op te knappen, zelfs voor een beroepsacteur, die het er goed van ai brengen wil, nog een hele karwei. Daar om zou dit in een school waar toch keuze te over is. zoveel mogelijk moeten worden vermeden. Wij zouden de waarheid natuurlijk geweld aan doen en de regisseur en acteurs een ondienst met te beweren dat heel de opvoering van begin tot einde feilloos verliep. Zonder twijfel zijn zij zich zelf hier ook wel van bewust, want wélke opvoe ring is volmaakt Wat volgt heeft dan ook niets weg van kritiek, doch wil weleer een raad of een vingerwijzing zijn. De grote fout zij is deze van elke studenten opvoering en van alle liefhebberstoneei is deze niet stil kunnen blijven, overtuigd zijn dat bij elke zin ol elke repliek ook steeds en immer een paar stappen voor- of zijwaarts horen, Totaal verkeerd Ai leen dan bewegen, jongens, wanneer die bewe ging verantwoord is en groeide van binnen uit of samenhangt met wat gij of uw partner zegt of doet! Aheen dan Het stoort en het werkt uw tegen speler en het publiek op de zenuwen, wanneer ge bij elke zin schouderwiebelend, voetsehuivend en Kijkend naai de giond over net podium gaat laveren (Lees verder op blz 2) Aan de inwoners der stad, reeds eenmaal ingeënt tegen de POLIOMYELITIS We deleri U mede, dat de tweede vaccinatie zal plaats grijpen op ZATERDAG 11 MEI 1963 van 14 tot 17 uur ZONDAG 12 MEI 1963 van 10 tot 12 uur, in het Stedelijk Hospitaal (Gasthuis), Burchtstraat 46, voor de in- weners van de volgende straten Achturenstraat, Arbeidstraat, Astrid!aan, Beverstraat, Brusselstr. Burchtdam, Burchtstraat, Denderkaai, D. De Bodtkaai, Despau- teerstraat, Dreefstraat, E. De Deynstraat, Em. De Molstraat, Fa briekstraat, Graanmarkt, Keldermeersbaan, Kluisweg, Koepoort straat, Langemuntstraat, Leopoldlaan, Nederwijk, Nijverheids laan, Oude Brusse!baan; Oude Kaai, Oudstrijdersplaats, Om. Van Trimpontstraat, Pamelstraat, Parklaan, Paternostergang, Pollare- straat, Leo Moeremansplaats, P. De Monrplaats, Twijn'dersweo Verbindingsstraat, Vestbarm, Vooruitgangstraat', Vredelaan en Vrijheidstraat. De personen, gehuisvest in de overige straten der stad, wor den, zoals bij de vorige zitting, ingeënt in de kliniek der H.H Harten, Biezenstraat 4. De keuze wordt opnieuw gelaten tussen de zaterdag en zondag. We vestigen de aandacht van de bevolking op het feit dat één inenting niet volstaat om gevrijwaard te zijn tegen deze ziekte. Een afdoende immuniteit wordt slechts verkregen na de drie voorziene inentingen. 1.0. De Sekretaris, De Burgemeester I

Denderklok | 1963 | | pagina 1