d w &Hb/ e o Z\n ^/'dams Betaald Verlot Zevenendertigste Jaargang Zaterdag 27 juli 1963 VERVOLG VAN VOORGAANDE WEEK Ingevolge de Wet op het jaar lijks betaald verlof, zal ons blad NIET VERSCHIJNEN op ZATERDAG 3 OOGST en ZATERDAG 10 OOGST 1963 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4730 85 mWTIIIl—lllllllllllliiliillllliillilliMh Prijs voor Jaarabonnement 85 F Prijs per Nummer 2 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG 7) Poiderkwartier voorste! tot wijziging van het plan van aanleg, goedgekeurd bij K.B. van 17 april 1962 Dhr Van Trimpont - De voornaamste wijziging is het verbreden van de middenlaan van 20 op 30 m, Verder worden dan nog enkele kleine wijzigin gen op het plan aangetoond. Dhr Cornel is - Om twee redenen kan onze groep zich over dit punt nu niet uitspreken le werd de ze wijziging in de Commissie niet besproken en dan ten 2e toen ik op 5 mei inzage wilde nemen van de dossiers aangaande de punten 7-9-10-13 en 13 van de dagorde, waren deze niet ter beschikking. Ik protesteer tegen dit feit. V/ij vragen dan ook de verdaging van voornoem de punten. Dhr Van Trimpont - De dossiers werden ons pas op 8 juli teruggestuurd. Dhr Cornelis - Niettemin werden de uitnodigin gen voor deze zitting verstuurd op 4 juli. Dhr Van Trimpont - De dossiers waren ons vroe ger door de urbanist terug beloofd. Dhr Waltniel - Best mogelijk, maar we moeten er toch inzage kunnen van nemen. Dhr Burgemeester - Dat is wel juist, maar voor wat punt 7 betreft, waren de grootste wijzigingen toch al vroeger gekend. Trouwens het zijn geen wijzigingen, maar wel verbeteringen. Dhr De Riemaecker - Deze zitting was eigenlijk voorzien voor 15 juli, maar in de vorige vergade ring werd gevraagd deze op 10 juli te zien door gaan. Dhr Cornelis - Het niet ter beschikking vinden van dossiers, geeft de onaangename indruk er geen zaken mee te hebben. En wat doet ge dan met die andere punten Dhr Burgemeester - Voor punt 9 betreft het de zelfde urbanist. Dhr Van Trimpont - De dossier over het sport centrum kregen we pas over 1 uur terug in ons bezit. Dhr Cornelis - En het Schepencollege dan Dhr Burgemeester - V/ij hadden kennis van het dossier. Dhr Cornelis - We moeten de zaken toch kunnen onderzoeken... Dhr Burgemeester - Akkoord, maai dan toch niet meer voor punt 7. Dhr Cornelis - Ik weet er niet van. Dhr Burgemeester - U kunt het thans zien van op stoel aan de hand van het plan. Dhr De Riemaecker geeft lezing van een schrij ven waarin om een spoedige terugzending van het dossier van het sportcentrum wordt gevraagd. Dhr Waltniel - Maar dat is met ons de zot houden. Dhr De Riemaecker - Dat is inderdaad de han delwijze van urbanist De Wit. Dhr Burgemeester - Voor punt 7 is zeker geen verdaging noodzakelijk. Goedgekeurd met 7 stemmen bij 5 onthoud. (Lib.) Dhr Waltniel - Wij hebben ons onthouden om de redenen, uiteengezet door dhr Cornelis. 8) Albertlaan - voorstel tot wijziging van het plan van aanleg, goedgekeurd bij K.B. van 22 mei 1957 en 7 juli 1959 Dhr Van Trimpont - We stellen voor dat de oude bouwlijn voor het eerste huis, ook zou terugge bracht worden naar de nieuwe bouwlijn. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 9) Astridlaan - voorstel tot urbanisering van het oud-stationsdomein Dhr De Riemaecker - Het gaat hier niet om een definitief plan, maar vragen alleen uw mening over dit voorontwerp. Dhr Van Trimpont geeft dan uitleg op de schets waarin voorzien wordenparkeergelegenheden, graszones, beplantingen op stam, bloemenheesters, zitplaatsen, lavatory en wandelweg Dhr Cornelis - Een soort parksken dan... Dhr De Riemaecker We zullen die eigendom zo weinig mogelijk veranderen, maar zullen door be plantingen trachten er de koele aanblik van weg te nemen. Dhr Cornelis - Dit is een voorontwerp? Dhr De Riemaecker - Het is het inzicht van het Schepencollege. Dhr Burgemeester - In grote trekken kan het wel aanvaard worden. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 10) Sportcentrum - voorstel voor de aanleg van het vóórplein Dhr Van Trimpont - Het gaat om 17 wijzigingen voor meer dan 1 miljoen F. Dhr Waltniel - We kunnen toch zo maar geen mil joen wijzigingen stemmen, zonder dat we kennis hebben van het dossier. Dhr Burgemeester - Daar is wel iets van, Dhr Cornelis Is het voorstel behouden gebleven om daar een gedenkplaat van Koning Albert te laten aanbrengen? Dhr De Riemaecker - Neen, die plaats scheen er niet voor geschikt te zijn. Het punt wordt dan verdaagd. 11) C.O.O. - Advies in verband met de aankoop van toestellen voor de radiologie Dhr Burgemeester - De Provinciale Diensten ei sen hiervoor het advies van de Gemeenteraad. Er waren 7 aanbiedingen en de Radiator en de Roatgenbuis werden dan toegewezen aan het laag ste bod voor de prijs van 608.000 F Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 12) C.O.O. - Goedkeuring der dienstjaarrekening 1962 13) Electriciteitsregie - goedkeuring openbare ver lichting der Ringlaan Beide punten worden verdaagd. 14) Electriciteitsregie - aanstelling deskundigen om de stad te vertegenwoordigen in de onderhande lingen voor overname van het aandeel der C.E.D. in het net. Dhr De Riemaecker - Er is nog geen beslissing wat er met onze Regie gaat gebeuren, maar wat ook de beslissing zal zijn, toch moet de schatting gemaakt worden van het stadsaandeel en het aan deel van de huidige Compagnie. Dhr Cornelis - Dus de waardebepaling? Dhr Waltniel - Maar de opdracht gaat niet ver der Dhr De Riemaecker - Neen. We stellen voor de heren De Schepper, beheerder der Cie De West-VlaamseBrugge en Loza, di recteur van de Regie van St Gillis en als eventueel plaatsvervanger de heer Van Nuffel, sekretaris van Interpublic Dhr Waltniel - De voorwaarden? Dhr De Riemaecker Iedere partij moet haar eigen kosten dragen. Dhr Waltniel - Gaat de Cie er mee akkoord? Dhr De Riemaecker - Ze heeft er niets in te zien. Hunne en onze afgevaardigden vormen samen een college van 4 personen. Geraken ze niet akkoord dan wordt door de Rechtbank een 5e persoon als voorzitter aangeduid. Dhr Waltniel - Het bedrag der vergoedingen? Phr De Riemaecker - Dat vreet ik nu nog niet, maar het werk moet voor het einde van het jaar gedaan zijn. Dhr Meganck - Neemt er ook de Technische In genieur van de Provincie bij. Dhr De Riemaecker - Die volgt de zaak toch ambtshalve. Dhr Cornelis - Er moeten toch ook techniekers bij zijn Dhr De Riemaecker - Velen van die ambtenaren - hoe abnormaal ook - zijn beheerders van bepaalde instellingen. Dhr Meganck - Ik meen dat dhr De Clerck ons toch wel zou kunnen helpen. (Lees verder op pag 2) Gemeenteraadszitting van cuoensdag 10 juli 1963

Denderklok | 1963 | | pagina 1