d uce sf. Q/77S 0\KsSeZin ALARMTOESTAND' in de Sovjet-stations Blikvangers Zevenendertigste Jaargang Zaterdag 21 september 1963 DE WANORDE IN DE SOVJET-UNIE De beschrijving var, de alarmtoestand Nog vandalisme over kilometers... Materiaal zonder eigenaar... Beschadigde chemische produkten... Een rekord van vandalisme... DE PROVINCIALE TECHNISCHE SCHOOL NAAR DE VERDWIJNING VAN DE TWIJNDERSWEG Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 85 F Prijs per Nummer 2 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG In het station van Irtysjkoye had men grote inspanningen geonari om zov-eei mogelijK verwaar loosd ma tens al voor ue komst van de onaerzoeKers te aoen verdwijnen. Men diende vlug te werk te gaan om al deze landbouwmachines die overal ver spreid waren te doen verdwijnen. Maar deze haast om al dat Kostbaar materiaal te doen verdwijnen, bood geen geiegenheid meer om het zorgvuldig elders onaer te brengen, ziehier hoe Komsomols- kaya .Piavcia», die we vorige week reeds vernoem den, de reddingsoperatie beschrijft Ais men zien ae moeite had getroosd eerst de kolen op te ruimen en daarna met zorg de uogst- macbines weg te halen, zouden deze niet zoveel geleden hebben. JViaar dan zou men niet genoeg tijd genad neoben om voor het bezoek van de on- dei zoekers het station in orde te brengenDaar heelt men rekening mee genouden om snel de hijs kraan in werking te brengen, die het kostoaar ma teriaal gelijk waar vatte en nop 1 de kamion in. ver uit ïeuers ogen... De Kamion veraween en men laadue oe oogsimachins naastig al in verafgelegen sovcnozen. Daar kon men dan later proberen de oogstmachines te herstellen, ais dat nog mogelijk was, of ze achterlaten in een kerkhof van land bouwbestellen terwijl men wachtte tot men ze ollicieei van ue inventaris kon schrappen. Door de spoien van een misdaad uit te wissen, beging men er een andere. Terloops haalt het Sovjet-blad volgend feit aan: Een gecomoineerde landbouwmachine met eigen drijlkracnt, zat zodanig onder een hoop materiaal bedolven, dat een traktor er niet in slaagde ze weg te slepen Men deed beroep op een tweede traktor. Zich samen inspannend, waarschijnlijk in tegen overgestelde richting... slaagden ze er in de kost bare machine in twee te trekken... Een ware gekkengeschiedenis... ongelooflijk en toch waar en die zich afspeelde in een land dat zijn regime aan de ganse wereld wil opdringen Ondei deze titel publiceert Komsomolskaya Piavda(ui uó, lüojj volgende brief, geschreven dooi twee inspecteurs van de komsofols, «projek- toristen zoals men ze in de USSR noemt Het valt ons pijnlijk deze lijnen te schrijven. In het station van Prolintern, dat zich op de spoor lijn van de Zuid-Oeral bevindt, heeft men sporen van vandalen en van vernietigers van nieuwe ge combineerde machines gevonden, van oogstmachi nes, melk- en zaaimachines. Deze machines zijn nog nooit gebruikt geweest en ze werden zodanig ver wrongen dat ze goed zijn voor het oud ijzer Het kerkhof van de landbouwmachines van het station van Profintern beslaat een oppervlakte van enkele vierkante kilometer. Toen ze de sneeuw ceden smelten hebben de zonnestralen deze ge combineerde machines met eigen drijfkracht bloot gelegd. De banden van de vijf traktoren «SK-3» bestemd voor de sovchoze Kontioenskyuit de stieek van Aktioebinsk, waren lek op verschillende plaatsen en de traktoren rustten op de velgen der wielen. Deze tuigen kunnen die plaats niet meer op eigen kracht verlaten. De eigenaars van deze traktoren dachten er niet aan van ze op blokken te plaatsen. Op alle rangeersporen van het station ziet men stukken van landbouwmachines liggen, waarvan vele beschadigd zijn. Kameraad Kolossov, hoofd verantwoordelijke van de weegmachine van het station, trekt voor ons van onder de sneeuw stuk ken van gecombineerde landbouwmachines uit die, zoals de dokumenten uitmaken, toebehoren aan de sovchoze Jakassarsky en Janadaoersky uit de streek van Aktioebinsk. De combiné's zelf heb ben we echter niet gevonden Hij toonde ons ook een vormloze hoop ijzer die, onlangs nog een oogst- machine was. Het is de sovchoze Severnyuit dezellde streek die er eigenaar van is. Men heett ook materiaal ontdekt waarvan men niet weet wie net toebehoort. Men heeft een cogst- machine te veel gevonden op de kaai, voorbehou den aan de sovchoze Karaboetaksky maar deze weigert ze te aanvaarden. En als het maar alleen om die oogscmachine ging - Maar op de kaaien vindt men nog twee gecombineerde machines SK-3 en dat reeds langer dan een jaar Aan wie behoren ze Dat is een geheim. Ook met andere verzendingen, bestemd voor de ondernemingen uit de streek van Aktioebinsk, is het treurig gesteld. In de maand september van verleden jaar, zijn er ongeveer honderd ton insek- tenpoeder aangekomen voor de sovchozen Sever ny «\Pskovsky», Paroslavskyen «Stsjerba- kovsky Het zijn uitstekende produkten om tegen het ongedierte der velden te strijden. Maar de tijd ging voorbij, de regen en sneeuw vielen, zonder dat de leideis van bovenvermelde bedrijven aan die kisten insektenpoeder dachten. Nu hebben die chemische piodukten alle waarde verloren Maai het rekord van vandalisme werd geklopt dooi de ontvangstpost voor graan, Serverny Een ganse treinlading - twintig en een halve wa gon - elementen in gewapend beton, bestemd voor een belangrijke bouw, werden volledig verwoest Deze elementen drie jaar op het het kerkhof van het station Wij gaan een einde stellen aan deze studie over de verschijnselen van onbekwaamheid en wanorde in de Sovjet-Ekonomie over de droevige toestand van de machines en goederen die op de kaaien van het station van Profintern liggen. De stations van Profintern en van Irtychskoye zijn geen alleen staande gevallen. In die stations ligt er kostbaar gloednieuw materiaal te vergaan, wat de vrucht van de arbeid van tienduizende en tienduizende Sovjetarbeiders ongedaan maakt Sovjet-ondernemingen zoals de sovchozen #en de kolchozen getroosten zich de moeite niet het materiaal, dat men hen toezendt en dat ze zo groot nodig hebben, te gaan afhalen. Deze feiten wijzen op de ontzaglijke neerslachtigheid van de arbei dende massa s die op hun manier uitdrukking geven aan hun ontevredenheid tegenover het tiranniek regime, waar ze zich zouden willen van ontdoen. De gevolgen van deze staking onder de sovcho- zers en kolchozers vindt men in gans de landbouw economie van de USSR terug. Sedert talrijke jaren blijft de Sovjet-landbouw ter plaatse en ontwikkelt zich met volgens de plannen die door het Kremlin werden opgesteld en aan de vraag naar landbouw- produkten kan niet voidaan worden, wat een al gemene ontevredenheid veroorzaakt. De meesters van het Kremlin heoben reeds ettelijke keren aan- geKondigd dat de Sovjet-landbouw inzake produktie deze van de Verenigde Staten zou voorbijstreven Die beloften blijven nog steeds geweldig vooruit op het uurrooster van de verwezenlijkingen. Chroe- sjtsev en zijn kliek zitten in een benarde situatie verstrikt en zoiang deze bonzen aan het bewind b.ijven, zal de Sovjet-arbeider verplicht zijn re gelmatig een gaatje bij te maken in zijn gordel. CILACC.' «I» Het succes van de leergangen is buiten ver wachting zodat weeral nieuwe uitbreiding van de voorlopige installaties moest onder ogen genomen worden. Zo werd een begin gemaakt met de plaat sing van geprefabriceerde paviljoenen op de voor behouden terreinen langs de Elisabethlaan, in af wachting van het starten met het Polderkwartier. Deze week werd door de Hogere Overheid van het Centraal Bestuur Stedebouw te Brussel een bezoek gebracht aan de Twijndersweg. Naar wii ui we gelichte bron konden vernemen zou dit ezoe in verband staan met de opruiming van de bestaande krotwoningen in de stad en tevens ook met de vrijmaking van de Koepoort. Wij kunnen ons hienn slechts verheugen en vaststellen dat het met meer te vroeg is zowel om gezondheids- als om stedeoouwkundige redenen om niet dit ontwerp (Lees verder op pag. 2)

Denderklok | 1963 | | pagina 1