d uu geZ-W Wo Het Doornkwartier VEEL PALABERS OVER SNOEK- EN ANDERE GRACHTEN... TIJDENS DE T Zevenendertigste Jaargang Zaterdag 26 oktober 1963 KOMT ER 1 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 478685 Prijs voor Jaarabonnement 85 F Prijs per Nummer 2 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Een paar minuten na 20 uur werd de vergade ring door dhr Burgemeester voor geopend verklaard Dhr Van Rossom liet zich verontschuldigen we gens ziekte. Dhr De Mont, aldus dhr Voorzitter, zou later de vergadering vervoegen. Dhr De Mont bleef afwezig. Naast de gewone persmensen, waren een tiental toehoorders aanwezig. Dhr Sekretaris geeft lezing van het verslag der vorige zitting, dat zonder aanmerkingen wordt goedgegeurd. 1 Kasverslag 3e kwartaal Dhr De Riemaecker geeft lezing van het verslag. Dhr Waitnie! Reeds meermaals heeft onze groep hier verklaard niet akkoord te gaan met de financiële politiek van het huidig stadsbestuur. In verband met het kasverslag wijzen we dan ook op het maii van meer dan 6 miljoen voor de rekening B. Dit is de weerslag van een slecht financieel be leid, want vroeger jaren sloot de rekening B steeds met een boni. Ik wens er ook nog op te wijzen dat hiervoor een jaarlijks interest van 4'< of 250.000 F dient betaald te worden aan het Gemeentekrediet, hetgeen voor onze stad een grote financiële last betekent. Dhr De Riemaecker U vergeet echter dat de Staat voor 6 miljoen aan grondbelastingen nog ver schuldigd is aan de Stad, en we amper 400.000 F ontvingen. U bent dus aan een verkeerd adres Dhr Cornells Toch niet, want dit mali bestaat, reeds van in 1962 en ging steeds in stijgende lijn Dhr Burgemeester - Dat kan wel zijn... Maai de financies zijn er nodig omdat er nu gewerkt wordt en vroeger weinig of niet. Dhr Waltnlel Mag ik vragen van deze verkla ring nota te willen nemen in het verslag. Dhr Cornells U verwart, mijnheer de Burge meester, er is een verschil tussen een lening en een krediet-opening. Dhr Waftniel Is de begroting 1963 nu al goed gekeurd Dhr Burgemeester Nog niet. Dhr Waltniel Hoe schikt men dan de uitgaven? Dhr Burgemeester Bepaalde uitgaven kunnen we niet doen. Dhr Waltniel Welke is de reden van de niet- goedkeuring Dhr Burgemeester We deden reeds voetstappen maar de reden kan ik U niet zeggen Dhr Cornells - En U, Mr de Schepen? Dhr De Riemaecker Ik ken er geen. Akte wordt genomen van het kasverslag. 2 Grondafstanden op het kerkhof Mevrouw Weduwe Kina 50 jaar 2 personen Mw Elisa Van Londersele 50 jaar 2 personen. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 3 Goedkeuring plans en lastenboek voor het onder profiel brengen en kuisen van waterloop 5.133 (Snoekgracht) Dhr Van Trimpont - Ten voorlopigen titel zal de riolering van de Kleine Landeigendom moeten lozen in die gracht, die thans moet gebracht worden op een breedte van 2,60 m en op sommige plaatsen 2,80 m en een diepte van 1 m, over een afstand van 1450 m. De raming van dit werk wordt geschat op 256.500 F Dhr Cornells Wij zouden die zaak in twee wil- en splitsen, ten eerste het kuisen van de waterloop en de gevolgen ervan en ten tweede de afwatering zeif. De aangehaalde afmetingen zijn niet wettelijk bepaald en de riolering van die wijk moest eerder en beter bepaald geweest zijn. De manier van bou ten in die wijk, met onderaardse garages, was mis. De h\ giënische voorwaarden voor het lozen in die greppel zijn voor 50cf niet vervuld. Bovendien ligt er achter de duiker een weide, vatbaar \oor bouwgelegenheid, en waarin de grep pel werd aangelegd onder vorm van drainage. Door het omvormen van die greppel tot een brede gracht wordt die weide in twee gesneden en geeft aan de eigenaar minderwaarde voor zijn bouwge legenheid en ook nog gevaar voor besmetting en verdrinking van dieren. Er moet dus naar een andere oplossing worden uitgezien. Dhr Van Trimpont Al kunnen uw argumenten wel gegrond zijn, toch valt er wel een en ander over te zeggen. De afmetingen zijn wei wettelijk bepaald en U verliest uit het oog dat het hier gaat om een voorlopige oplossing, om dan later het de- linitieve plan langs de Denderhoutembaan te ver wezenlijken. Dat de bewoners van die wijk alle h> giënische voorwaarden nog niet kunnen vervul len komt vooral door het feit dat zij ook niet weten waar de definitieve riolering zal komen te liggen. Er is hier zeker geen sprake de bouwgrond van een eigenaar in minderwaarde te stellen. De eigenaar moest zich beter ingelicht hebben en er werd met hem genoegzaam onderhandeld. Voor het eindigen van de maand november zal een koker (filter) geplaatst worden, zodat het wa ter, vooraleer in de gracht te komen zal gezuiverd zijn. Dhr Cornells Ik blijf toch sceptisch gestemd i.en overstaan der hygiënische voorwaarden. Dhr Burgemeester U moogt gerust zijn, einde november zal de koker geplaatst zijn. Dhr Cornells En dan? Dhr Burgemeester De filter wordt om de drie tot vier maanden geledigd en gereinigd. Dhr Waltniel Bestaat er voor die eigendom een vraag tot verkavelen Dhr Van Trimpont Daar weet ik niet van. Dhr De Riemaecker We moeten naar geen op lossing zoeken want ze ligt voor de hand het al gemeen rioleringsplan gaat niet door die weide en er ibestaat een rioleringsplan voor gans die wijk wat voor gevolg zal hebben dat die gracht zonder nut zal zijn. Ihans moet hij dienen voor een voor lopige oplossing. Toen de vraag van commodo en incommodo gesteld werd, kwam geen enkel bezwaar binnen. Het gaat dan ook niet op te zeggen dat onder profiel brengen van die waterloop tegen iemand is gericht. Dhr Cornells Inderdaad kwam er in 1954 geen enkel bezwaar binnen, maar nu in 1963 moet men de zaak bezien in het licht van de nieuwe wijk. Dhr De Riemaecker Dit werd gedaan. Het al gemeen rioleringsplan bestaat. Dhr Waltniel Voer het dan uit. Dhr Van Trimpont Er werden geen bezwaren ingediend en alle middelen werden bij de eigenaar aangewend. Dhr De Riemaecker Waar andere verwezen- JijKingen soms een lange aansleep kennen, kwam de aanleg van de wijk Kleine Landeigendom be- tiekkelijk vlug tot stand. Vandaar zien we ons thans genoodzaaKt tot deze tijdelijke oplossing over te gaan. Dhr Waltniel Ik neem akte van de verklaring dat het, water na de filtrering helder zal zijn. Dhr De Riemaecker U moogt er het eerste glas van drinken... Dhr Waltniel Als men er niet zat van wordt. Goedgekeurd met 6 stemmen tegen 5 (Liberalen) 4 Normalisatie van waterloop 5.09» Kipsteeg- beek Dhr Van Trimpont Hier gaat het om «hemel water De beek gaat over verschillende gemeenten van ons kanton over een afstand van 22 km. Het giootste deel van de kosten wordt door de Staat gedragen. Dhr Cornelis Hoe staat het met de onthouding van Denderleeuw? Dhr De Riemaecker - Ook deze gemeente gaf haar goedkeuring. Trouwens, de versterking van Hees verder op pagina 2. Zo juist vernemen we dat ons Stadsbe stuur, van de Heer Gouverneur de toelating ontving, om de werken voor de aanleg van het Doornkwartier in aanbesteding te geven. Onmiddellijk na de Winter wordt dan met de wegeniswerken een aanvang genomen. Dat is groot en goed nieuws, en vele bcuwiustigen zullen het huidig Stadsbestuur dat andermaal een dikke pluim verdient hiervoor een goed hart toedragen. En terecht.' Gemeenteraadszitting van vrijdag 18 oktober 1963

Denderklok | 1963 | | pagina 1