u,„ v/ciams Z>alige J Zevenendertigste Jaargang Zaterdag 21 december 1963 AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN PATER ANTOINE DE MOOR SEINT ONS Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 N1NOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786 85 ■nnHBnnnaHHBHnM Prijs voor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer: 2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Alle grote schrijvers hebben verhaald, alle ge niale schilders hebben afgebeeld, welke gevoelens hen beroerden als ze aan Kerstmis dachten, aan dat oude, wonderbare verhaal van Christus, de zoon van God die een mensenzoon wilde worden. En ieder mens, die dit verbazend feit overdenkt, voelt een weemoed over zich komen, omdat God zoveel voor de mens, en de mens zo weinig voor God heeft ge daan. De lange winteravon den, de koude en de einde jaarsfeesten houden de men sen thuis, en in stille ogen blikken denken wij aan zo vele kerstdagen die we ge vierd hebben de nachtmis in kleine dorpskerken of kloosterkapellen, de ontroe rende zang van kinderstem men, de feesttafel en de kerstboom, de geschenken en de van kaarten, brieven en wensen uitpuilende brievenbus de versierde win kelruiten en de kinderen die uit de kostschool op vakantie kwamen. En wellicht herinneren we ons ook dat verlangen dat we vroeger eens hebben ge had naar de vrede, diepe vrede die enkel geschon ken wordt aan mensen van goede wil, gelijk de engelen dat de eerste kerstnacht hebben gezongen in de hemel boven Betlehem en gelijk de diaken het herhaalt in de plechtige zang van het evangelie. Weer is een jaar voorbijgereden, een lange trein van 365 wagons vol zorg en kommer, vol wer ken en vreugden, en we vragen ons af hoeveel maal we nog Kerstmis zullen kunnen vieren. We hebben in dit afgelopen jaar geweend om bloedverwanten en vrienden, die gestorven zijn en die lege plaatsen in ons huis hebben achtergelaten. We hebben ons verheugd over kinderen die ons geboren werden en die aan ons leven een rijkere inhoud gaven. En elke dag was daar opnieuw de morgen... de mid dag... de avond. Maar aan God hebben we zo weinig gedacht, hoewel wij geen ogenblik uit Zijn gedacht waren... De boodschap van Christus is de liefde. Zo lief had God de wereld, dat Hij Zijn enige Zoon in de wereld heeft gezonden. Dit is het nieuwe gebod dat Ik u breng dat ge elkander liefhebt. Wie zegt hij God bemint, maar zijn broeder haat, hij liegt. Hebt elkander lief, zoals Ik u heb bemind. Niemand heeft grotere liefde dan hij die zijn leven geeft voor zijn vrienden. Hieraan zullen allen erkennen dat gij mijn leerlingen zijt, wanneer ge elkander liefhebtWe kennen zovele van deze woorden van buiten, maar beleven we ze ook van binnen Een voetballer van Anderlecht herkent men aan zijn paars - witte shirt, een wielrenner van Solo aan zijn rood-wit gestreepte bloes, een supporter aan zijn klakje en een ruiter aan zijn kromme be nen. Men kent een mijnwerker na de dagtaak aan zijn zwart gezicht, de postbode aan zijn brieventas en de bureelbediende aan zijn inktvingers. De leer lingen van Christus Zijn supporters kent men aan de liefde die ze Hem en elkander toedragen. Wat liefde is moet ik U niet uiteenzetten. De films trillen ervan... de liedjes verhalen erover... en de Zweedse tragedies hebben er alle facetten van beschreven. De liefde is geduldig, goedertie ren, ze is aiet afgunstig, ze zoekt zichzelf niet. ze wordt nooit bitter en rekent het kwaad niet aan. Alles gelooft zij, alles hoopt zij, alles duldt zij schrijft de Heilige Paulus. Wij zoeken al jaren naar de vrede ons op de eerste Kerstmis beloofd. Maar die vrede zullen we alleen verwerven als we zijn zoals Christus dat van ons verlangt dragers van liefde. Er wordt zoveel kwaad gesproken, zoveel gewrokt, zoveel afgebro- gen, zoveel bitterheid gedacht, zoveel haat toegela ten, zelfs in de levens van hen die zich christenen noemen, volgelingen van Hem die uit liefde tot ons leefde en stierf. Willen we vrede hebben in ons dagelijks leven, dan zullen we de liefde moeten beoefenen. In om t even welk midden we vertoeven, moet het eens en voor altijd vaststaan dat wij ook daar getuigen mogen zijn van de liefde. We zullen Chris tus niet verkondigen wanneer we de mond vol heb ben over Hem, maar slechts als ons hart van Hem vervuld is. Wanneer we ons gedragen als kristenen, zullen wij getuigenis afleggen van ons geloof, zul len wij anderen aantrekken en zelf in vrede zijn. Bemint elkander, dat is de goede wil die naar de vrede leidt. WAARDE VRIENDEN, In de komende paar weken zult gij weer ge zellige en schone dagen doormaken Kerstmis en Nieuwjaar. Het zal er goed zijn in uw familie- en vriendenkring allen zo heerlijk samen rond 'n rij ke tafel in een lekker warm huis. De kerstboom met zijn geschenken en Nieuwjaar met zijn kleine en grote attenties die kleine en grote mensen ge lukkig maken. Ge verlangt er zeker reeds naar... Zoudt gij echter ook niet verlangen dat andere mensen ook een beetje in dat geluk zouden mogen delen Verlangt gij niet dat de missionarissen van onze stad, in hun verre missies in Afrika en Azië, ook 'n deeltje hebben van uw vreugde in de Kerst en Nieuwjaarsdagen Zij zijn eenzaam, ze leven in moeilijke levenscondities en vechten met de mizerie en de armoede... Wellicht zult gij aan hen denken gedurende deze dagen. Dat is goed... Maar is het niet veel beter er ook wat meer voor te doen On ze KSAers, Scouts en Gidsen gaan U daartoe de kans geven. Zij gaan U de kans geven om goed te zijn en uw genegenheid te tonen aan uw Ninoofse missionarissen. Vorig jaar kregen zij van U meer dan 20.000 F. Ze zijn er U dankbaar voor Dat geld werd gebruikt om een paar hoogstnodige deuren te plaatsen in een weeshuisje waar het doorheen waaide, of om wat eten te kopen voor de kindjes, ook nog om ergens een kapelleke te bouwen in de brousse voor oudjes die geen drie dagen ver te voet meer kunnen lopen om op de missie kerstmis te vieren... Och uw giften kunnen dienen voor zoveel dingen die dringend nodig zijn, die onontbeerlijk zijn... Maar uw missionarissen zijn U vooral dank baar omdat ze doorheen uw gift uw genegenheid hebben gevoeld. Ze voelen zich een beetje minder eenzaam, ze voelen begrip, wat goedheid. En dat is hun zo welkom Wanneer dan op 27, 28 en 29 december de Driekoningen door onze straten trekken, vergeet dan niet dat ze op bedeltocht zijn om aan verre vrienden te bewijzen dat Ninove een goed hart heeft! Geeft dus met een KERSTMIS-HART! Die jongens van Scouts en KSA en de Gidsen willen ook weer wafels bakken en die bij U ten huize komen aanbieden, want vorig jaar waren ze zo fier dat ze door dit werk bijna 8000 F konden schenken aan de missie! Ik kan dus slechts aan sporen om dit jaar nog meer wafels te eten 't Is immers goed en 't brengt veel op Dus nogmaals hartelijk dank voor uw mildheid van vorig jaar, en moge deze Kerstmis U bereid vinden om het nog beter te doen. In naam van al onze Ninoofse missionarissen, P. Antoine DE MOOR s. Liefde is Vrede

Denderklok | 1963 | | pagina 1