m d e Qa/ns Negenendertigste Jaargang Zaterdag 9 januari 1965 Prijs voor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer: 2,25 F Pas is on%e eerste "Denderklok,, van het nieuwe jaar, met een rijtje vrome wensen erin, uit de brievenbus verdwenen of reeds ploft ons tweede nummer op tafel met een fikse politieke bonk de Ninoofse gemeenteraadsverkiezingen van 11 oktober 1964 werden verbroken l Dit betekent dat de Oostvlaamse Bestendige Deputatie bij besluit van 31 december 1964 de verkiezingen te Ninove ongeldig heeft verklaard. Meteen zullen de 6 Liberalen, de 4 C.V.P.-ërs en de 3 Socialisten nog een tijdeke moeten wachten vooraleer ze defi nitief zeker zijn of ze al dan niet tot in 1970 het roer van onze stad in handen zullen houden... of krijgen. DE NAAKTE WAARHEID EN NU HET BEREVEL GEEN ONBEZONNENHEID MEER l Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.9? Postcheckrek. 4786 85 ■-1 VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Waarom Waarom deze alleszins niet licht vaardige beslissing In alle huizen rer stad werd in het begin der week een blaadje bezorgd, waarin de CVP deze beslissing tracht toe te lichten. Alle inwoners wer den dus genoegzaam en waar voorgelicht. Wij vernamen eruit dat liberalen en kommunis- ten tegen de geldigheid der kiesverrichtingen een ganse reeks feiten hebben aangeklaagd, waarvan geen enkele voorkwam daar waar ze in eerste en in enige instantie diende voor te komen het pro ces-verbaal van de twaalf stemburelen, van de vier stemopnemingsburelen en van het hoofdbureel. Deze 17 officiële documenten bleven immers maagdelijk blank Met andere woorden omtrent 150 personen die op 11 oktober een of andere functie hebben vervuld (voorzitters, sekretarissen, bijzit ters en getuigen van de vier partijen), verklaarden officieel dat alle kiesverrichtingen een volkomen normaal verloop hebben gekend. Zodat het niemand verwonderd heeft en zeker de aanklagers zelf niet dat de hele trits klachten met een veeg van de tafel verdween. De aanklagers hadden echter ook voor een coup de théatre gezorgd zij doken een kiezeres op, die tweemaal zou hebben gestemd Eens voor zichzelf en eens voor haar zieke echtgenoot. En hier dan een paar naakte, onomstoötbaar ware feiten deze kiezeres wist een dokters-attest voor te leggen. afgeleverd door een kandidaat van de liberale lijst een onoplettende stembureelvoorzitter liet haar begaan de liberale stembureelsecretaris en de getuige der communisten vermelden geen opmer kingen in liet proces-verbaal, beweren nadien het feit inderdaad te hebben gezien en worden kroon getuigen als het erop aankomt datzelfde feit aan te klagen Is het niet doorzichtelijk liberalen en commu nisten hebben een deurtje open gelaten... Behoudens beroep tegen het besluit der De putatie trekt Ninove over korte tijd terug ter stem bus Opnieuw wordt van voor af aan gestart. Wor den het dezelfde lijjsten Dat kan, maar dat mag ook anders Een kandidaat kan de vlag strijken en een andere kan zijn plaats innemen, op hoop van zege... Zullen alle lijsten blijven Duikt er niet van achter hoek of kant een nieuwe op Alle maal vraagtekens, veel kleine, ook wel eens een reuzegroot... Opnieuw gaan we naar een kiescampagne. De vorige kunnen we dus als een generale repetitie beschouwen. En deze keer hebben we het voorrecht alleen te zijn voor de hele streek... Als we het triestige, roze pamfletje van de li beralen, dat iedereen dinsdagavond onder zijn deur kreeg, mogen geloven, dan verlangt de Ninoofse bevolking weer ne keer hoopvol naar de 7 zetels van de P.V.V.?»... Dié beer moet echter wel een ruig, duurzaam vel hebben, want het werd al meer dan eens verkocht voor hij geschoten was, de laat ste keer bijvoorbeeld in de valavond van 11 okto ber jl. Als we 't mogen geloven Maar dat doet wel niemand De waarheid ligt integendeel elders, en onze liberaaltjes weten het drommels goed op 11 ok tober bereikte de Ninoofse PVV haar hoogtepunt, vanwaar niets, maar dan ook hoegenaamd niets leidt naar iets nog hogers. Elke beweging of ver schuiving tijdens een volgende eventuele verkiezing zal onvermijdelijk naar omlaag leiden Of is het niet zo dat op 11 oktober enkele hon derden Ninovieters veel meer op grond van een ZLKei misnoegen omwille van een verkeerd geachte politiek van het land, dan om een ontevredenheid op gemeentelijk plan, hun partij, waartoe ze zich zelf diep in hun binnenste weten te behoren, de rug hebben toegekeerd en hun heil zochten in de armen van een andere, die nu al jaren lang noch nationaal, noch gemeentelijk aan het stuur stond. Die dus geen enkele verantwoordelijkheid had te dragen, die niets op te bouwen en alleen maar af te breken had, wat altijd erg spectaculair is en waardoor heel wat vuil stof kan worden opgejaagd, Diezelfde Ninovieters hebben nu echter al te duidelijk ingezien waartoe hun onbezonnenheid leiden kon hun weg gegooide stemmen brachten in Ninove op het randje af een gedeeltelijk com munistisch bestuur Waar zou het in Vlaanderen nog te vinden zijn Dat hebben ze beslist niet gewild Ze krijgen wellicht een gedroomde kans eerlang aan Ninove een eerlijke, on verwrongen verkiezingsuitslag te schenken, een uitslag, die het ware politieke gelaat van Ninove vertoont. En dat zal beslist niet vleiend zijn voor de liberalen, die deze hele historie als een boemerang op het hoofd zullen krijgen en dan definitief aan hun Götterdammerung zullen zijn begonnen en die we voorspellen dat eerlang een tijd komt dat van een berevel geen sprake meer zal zijn, vermits er geen beer meer zal te schieten vallen... vu Gemeenteraadsverkiezi ngen verbroken! i

Denderklok | 1965 | | pagina 1