d e ezin u/aams GEMEENTERAADSZITTING VAN 30 MAART 1965 Negenendertigste Jaargang Zaterdag 10 april 1965 VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG TOESPRAAK VAN EERSTE SCHEPEN DE RIEMAECKER Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.?7 Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement: 90 F Prijs per nummer: 2,25 F Het is niet mogelijk voor ons dit nieuw mandaat op te nemen zonder rekening te houden met het gebeuren der jongste maanden, omdat het zijn stem pel druKte op het verloop der twee opeenvolgende gemeenteraadsverkiezingen, omdat het de uittre dende en huidige bestuurscoalitie vaster dan ooit samenbond en omdat het onvermijdelijk zijn weer slag zal hebben op de wijze waarop er in de komen de 5 jaar en 9 maand zal bestuurd worden, doch vooral op onze houding in de toekomst ten over staan van de belangrijkste oppositiefractie. De verkiezingscampagne voor 10 october 1964 We hebben het niet over het kiesprogramma der liberalen, 't Was kort en 't was vooral negatief vermits het juist het tegenovergestelde beoogde van hetgeen verwezenlijkt werd. We hebben het wel over de campagne zelf ze werd uitsluitend gericht tegen éen enkele persoon en dan nog op welke manier... De meerderheidspartijen kunnen er op bogen zich tijdens deze verkiezingscampagne aan geen enkele persoonlijke aanval noch uitval te hebben bezondigd. De liberale partij heeft integendeel een toon aangeslagen waarvoor de afkeuring uitgedrukt werd in het aantal voorkeurstemmen ten gunste wan iemand die er geen voetstappen voor deed en die voor 11 october 1964 niemand aanklampte noch aansprak. Wat hebben de liberalen tijdens hun campagne voorspeld (Tot groot jolijt van de leden der meerderheid en van een groot deel van het publiek wordt lezing gegeven over al de voorspellingen van de onvermij delijke volstrekte meerderheid die de liberalen zul len behalen.) Iedereen herinnert zich nog zeer goed de uitslag van 11 october 1964. 11 october 1964 leverde geen volstrekte liberale meerderheid op 11 october gaf echter aanleiding tot het neerleggen van een KLACHT. Er hadden zich onregelmatigheden voorgedaan. Het onderzoek wees inderdaad uit dat een kie- zeres twee maal gestemd had, en eerste maal voor haar zelf en een tweede keer in vervanging van haar echtgenoot. Het onderzoek wees ook uit dat zowel de getui ge der Kommunisten als de liberale stembureelse- cretaris die onregelmatigheid hebben zien gebeuren en dat zij ze, zonder voorbehoud te eisen op het proces-verbaal, hebben laten gebeuren. Dat was slechts een aanleiding tot de klacht. Het opzet lag elders. Het opzet der liberalen lag niet in hun hoop door een nazicht of een hertelling de volstrekte meerderheid te behalen, want daarvoor moesten ze 200 en onelfen stemmen vinden, hetgeen onmoge lijk was. Het opzet lag wel door het wegcijferen der 2/13d en waarmee de 13e zetel door de BSP behaald werd die zetel te zien toekennen aan de Kom- munist en aldus de gelegenheid te scheppen om de huidige oppositiepartijen in besturende partijen te omvormen. Het proficiat, Mr de Burgemeester gericht tot dhr De Ville vóór het bekendgeraken van de juiste einduitslag, is alleszeggend op dat gebied. De verkiezingscampagne voor 21 februari 1965. Indien de liberale campagne voor 11 october 1964 als gemeen moet bestempeld worden, dan past er maar één woord dat niet dient uitgesproken te worden in deze vergadering op de liberale cam pagne voor 21 februari 1965. (Tot grote verveling der liberalen volgt de lectuur van zekere l^unner kiesmanifesten, die her haald gelach uitlokken bij de meerderheid.) Met de uitslag van 21 februari 1965 werd de droom naar volstrekte meerderheid, een ontwaken op volstrekte minderheid. Daarbij bleef het niet. Thans zijn we beland in een nieuw tijdstip het tijdstip der naamloze en andere briefjes. Hetgeen men niet kon bereiken via de gemeen teverkiezingen, tracht men nu te bereiken langs andere wegen. Iemand die achterstel boekte in zijn beroeps zaken hoe kan het anders treffen we op die zwakke plek. We weten dat kleine heerkens daarom van deur tot deur trippelen en dansen van plezier. Indien men geen merci wil zeggen aan iemand die bewijst dat hij geen egoïst is en dat de politiek hem niet verrijkte, aan iemand die ontelbare offers bracht ten koste van zijn eigen welzijn en dit van zijn gezin, dat men dan minstens eerbied en dank betuige aan zijn vrouw en kinderen die hem toelie ten en toelaten te ijveren voor het algemeen welzijn te Ninove, zich ongemeten in te zetten voor de uitbouw van een groot, een schoon en een welvarend Ninove. De erkenning van het feit ware op zich zelf verdienstelijk. We weten echter zeer wel dat we zulks niet mogen en niet moeten verwachten. SAMENGEVAT We richten het verwijt aan de liberalen dat ze te Ninove platte demagogie doen hoogtij vieren door hun belleken-trek voor stemmenbedelarij. door mensen op te ruien en tegen het stadsbe stuur in het harnas te jagen die aangesproken werden in hun onroerend bezit voor de uitbrei ding der stad, dus voor het algemeen welzijn. door de verkoop van gepatenteerde onwaarheden (cfr Damprémy en de lening van 7 miljoen F om achterstallige facturen te betalen). door cadeaukens die noch vulpennen, noch stek jes, noch Alva-sponskens zijn, door beloften waarvan zij zeer goed weten dat ze nooit kunnen verwezenlijkt worden, al kwa men ze zelf aan het bestuur. We richten aan de liberalen het verwijt dat ze niets noch iemand hebben ontzien noch de verstandhouding in zekere gezinnen als er ook maar één stem of een fractie van één stem aan verdiend was. noch de verstandhouding tussen ouders en kin deren als er kiesbelang bij gemoeid was noch de verstandhouding in de families, steeds om dezelfde luttele om niet te zeggen hatelijke reden. noch de verstandhouding in de verenigingen, nog steeds om dezelfde reden. noch verenigingen zoals sport, noch bewegingen zoals scouts, als ze er electorale bate konden bij vinden. We richten het verwijt aan de liberalen dat ze zich zelfs niet hebben ingelaten om het belang zelf der stad door het lamleggen van het bestuur gedurende een termijn van nagenoeg zes maand. door het berokkenen van nutteloze kosten, zoals de tweede verkiezingskosten. door het verspelen van een belangrijke indus trie enz... lot daar voor het verleden. Vandaag de toekomst. Dank aan de reeds gedane inspanningen waaran we de moed hebben te herkennen dat ze niet steeds popuiair waren staat het nieuwe stadsbestuur heden klaar voor grootse verwezen lijkingen de afwerking van het kompleks Ter Duyst met zijn 100 kleine landeigendommen. de verwezenlijking van de woonwijk Groene Weg waarvoor de eerste schijf van 92 wonin gen in aanbesteding ligt en waarvoor de aanbie dingen reeds op 26 april aanstaande geopend worden. voor de verwezenlijking van het Polderkwartier die aan onze stad een belangrijke en echte stads- kom zal schenken, waarvoor het gewijzigde plan reeds in handen berust der hogere Overheid evenals de bundel voor de ontworpen wegenis- werken. (Lees verder op pag. 2) w

Denderklok | 1965 | | pagina 1