e o z\n en u!rt vyo 'Qcims JCoogdi OORDEELKUNDIG li VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN OP WAT WACHT MEN ELDERS GAAT HET GOED Negenendertigste Jaargang Zaterdag 17 april 1965 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement: 90 F Prijs per nummer2»25 F Als ge, na een verbeten kiesstrijd zoals er te Ninove een gevoerd werd, ziet dat ge gelijk krijgt dan geeft dat een prettig gevoel. Als ge daarbij nog ondervindt dat ge zo rap uw kiesbeloften kunt inlossen, dan geeft dat een nog veel prettiger gevoel. Wel... dat zeer prettig gevoel is voor het ogen blik het onze. Er wordt wel en met reden gezegd dat eigenlof stinkt... maar voor eenmaal zullen we het maar eens laten stinken. Ten andere, oordeel zelf Sinds enkele dagen zijn de beplantingen en het aanleggen van bloemenperken in Berken hof het kompleks voor Ouden van Dagen in de Van Trimpontstraat volop aan de gang en zullen over korte tijd ten einde zijn. Voeg daar nog aan toe dat de laatste hand wordt gelegd aan de meubilering en het verwarmen van net clubhuis in ditzelfde kompleks, en beken met ons dat Ninove op dit punt aan de spits komt te staan. Verder heeft het Stadsbestuur, samen met Ni- nove-Welzijn, er aan gedacht garagegelegenheid te bezorgen aan de inwoners van de Acht-Urenstraat en Pollarewijk. We geloven te mogen zeggen dat hier een gunstig gevolg mag worden verwacht en dat garages aan sociale huurprijs ter beschikking zullen worden gesteld van de inwoners der genoem de wijken. Het grootste nieuws komt van de veel bespro ken wijk Groeneweg. Door de hogere instanties werd toelating en geld verleend tot het bou wen van een reeks van 92 woningen, op een totaal van 350 dat voorzien wordt. De openbare aanbesteding heeft plaats op 23 april aanstaande en de werKen zullen een aanvang nemen begin juli. Gezien de omvang van het werk zullen de woningen in de loop van de zomer 1966 ter beschikking van de bevolking gesteld worden. We kunnen alvast zeggen dat het succes voor verhuur of verkoop van nu af aan verzekerd is, Het aanleggen van dit nieuw kwartier in een hooggelegen, gezonde wijk, mag de parel genoemd van een reeks werken die zeer veel tijd, veel opoffering, veel geloop en vooral veel durf hebben gekost, Die parel mag het gewezen en huidig stads bestuur gerust op zijn pet steken, biezonder dan nog als er rekening wordt gehouden dat al deze woningen elk afzonderlijk over een centrale ver warming zullen beschikken, langs nette wegen zul len komen te liggen, met beplantingen, bloemen perken enz... Hier ook wordt iets gepresteerd dat enig zal zijn in de streek. Daarmee weet de lezer meteen dat we, voor ons deel, met geen spek hebben geschoten, tot nogtoe onze kiesbeloften trouw bleven en dat ook in de toekomst zullen blijven. Op 26 januari jl. ging er een filmvertoning door in de Cinema Central in de Lavendelstraat te Nino ve, op initiatief van de Civiele Bescherming, afde ling Ninove. Het was de bedoeling aan geld te geraken om de aankoop van een motorpomp te financieren. Die motorpomp moet dienen om het water uit de kel ders te pompen bij inwoners die er navraag om doen en Zulks zonder de minste vergoeding. De leden van de Civiele Bescherming hadden zich speciaal ingespannen om voor hun filmavond een groot aantal kaarten te verkopen. De vertoning kende massale bijval. De brave mensen die het initiatief' steunden met de aankoop ener kaart en met het bijwonen van de filmavond werden echter zeer flauw beloond. Onze stedelijke politie vond er immers niet beter op dan die avond processen-verbaal op te stellen om de motorvoertuigen... ...te hebben gestationeerd in de Geraardsbergse straat en verzuimd te hebben zich te voegen naar de verkeerstekens, figuur 35, reflecterende platen verboden te stationeren, ter plaats aangebracht in voldoende aantal en op goed zichtbare wijze Deze processen-verbaal werden gevolgd door een voorstel tot minnelijke schikking mits de be taling vóór einde april van... 300 F... Strikt genomen deed de Politie haar werk. Maar in werkelijkheid bekeken EEN DROEVE STRAAT Nergens doet het parkeerprobleem zich zo scherp gelden als in de Lavendelstraat en in het eerste deel der Geraardsbergsestraat. Er bestaat parkingsverbod vanaf de ingang der Lavendelstraat tot aan liet huis nr 16 der Geraards bergsestraat. Tussen laatstgenoemd huis en de in gang der Polderbaan bestaat er parkingmogelijk heid voor amper een 20-tal auto's. En zeggen dat er in dit vak een cinema en een feestzaal moet uitgebaat worden. En zeggen dat daar een handelsgedeelte ligt van de stad. We weten dat men kan antwoorden dat er par kingmogelijkheid geschapen werd op de plaats van de vroegere eigendom Kina. Ja... doch amper voor 4 tot 5 wagens. De mogelijkheid bestaat nochtans om aan de ingang van de Polder een ruime parking aan te leggen juist zoals rechtover De Redding in de Ge raardsbergsestraat of zoals rechtover het Hospitaal. De nodige onteigeningen werden daarvoor sinds lang gedaan en de onteigenden zijn sinds lang ver goed. De bewoners van het alomvermaard rattekot kregen een jaar vooropzeg. Die vooropzegtermijn is nu runn verstreken. Op wat wacht men nu eigenlijk om een einde te stellen aan deze wantoestand Ter gelegenheid van de verwezenlijking van het biezonder plan van aanleg Polderkwartier, zul len er nieuwe straten aangelegd worden rechtover De Redding in de Geraardsbergsestraat en rechtover het Hospitaal in de Burchtstraat. De nodige eigendommen werden aangeworven en afgebroken. Het stadsbestuur kwam op de goede idee om er, in afwachting, parkings in te richten. Voor het tweede deel der Geraardsbergsestraat is het een hele ontlasting en voor de Burchtstraat en omgeving geraken de inwoners en de weggebrui kers niet uitgepraat over het gemak dat ze nu ken nen om parkeergelegenheid te vinden voor de voer tuigen. 't Doet goed aan de lokale handel. Het geeft een goede rendering op de wekelijkse marktdag, te meer dat met de verhuizing der kra men van de Oudstrij dersplaats naar de Marktstraat, ieder nu de gelegenheid heeft om normaal zijn zaken en boodschappen te doen. Het Infituut van de Zusters der HH. Harten, Burchtstr., Ninove nodigt U uit tot het bijwonen van het défilé op zaterdag 1 mei en zondag 2 mei aanstaande telkens te 15 uur in de feestzaal OUDERS, komt het werk van Uw kinderen waarderen. OUD-LEERLINGEN, komt Uw leraressen spreken, komt Uw vriendinnen aanmoedigen. SYMPATHISANTEN, komt in de school, de afdeling kiezen die U het meest nuttig acht. Dank. a Wij werken voort

Denderklok | 1965 | | pagina 1