ft <*ist e/7 ^^ams en \i G eme ent er aadszittin g van 28 mei 1965 Z>alige St.-Aloysiuscollege start te Meerbeke Negenendertigste Jaargang Zaterdag 5 juni 1965 VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN NI N O V E MEI - SERENADE AAN DE GEESTELIJKE OVERHEID Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.^7 Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer: 2,25 F Enkele minuten na 20 uur verklaard de heer Burgemeester de zitting voor geopend. Dhr Burgemeester We willen ons veront schuldigen in deze moeilijke week vlak na de verkiezingen en na een feestdag een raadszitting te hebben belegd. We zagen er ons verplicht toe en voor het verlof dient de Raad zeker nog twee maal samen te komen. Dhr Cornells Gelieve dhr Waltniel te ver ontschuldigen die elders werd weerhouden. Dhr Burgemeester Namens de meerderheids- groep wensen wij dhren Waltniel en Violon geluk met hun verkiezing en hopen dat de stad eventueel op hen zal kunnen rekenen. Dhr Cornelis Dit is zeer vriendelijk en we danken U voor deze attentie. Ik ben er overtuigd dat waar het kan zij de belangen van de stad zuilen behartigen. Dhr Secretaris geeft lezing van het verslag der vorige zitting, dat zonder aanmerkingen wordt goedgekeurd. 1 Kerkhof Grondafstand 50 jaar 2 personen Mw G. Van Holen Algemene goedKeuring met 12 stemmen. 2 Bijzonder plan van aanleg Denderhoutembaan onderzoek ingekomen bezwaren definitieve goedkeuring van het plan Dhr De Vleeschouwer geeft de Raad kennis van de ingekomen bezwaren en verschaft uitleg aan de hand van het plan. 1) Bezwaar De Bolle Paul Er wordt gevraagd een straat te verleggen om meer uitbreidingsmoge lijkheid te hebben en wegens de esthetische aanblik van de eigendom. Dhr De Vleeschouwer Het lager brengen van de ontworpen straat zou een veel hogere uitgave met zich brengen, terwijl er thans ook ruime uit breidingsmogelijkheid voor de eigenaar is voorzien. Dhr De Ville Daar ik voordien niet in de Gemeenteraad zetelde had het wenselijk geweest de ingekomen bezwaren ter plaatse te onderzoeken. Dhr De Vleeschouwer Had U vorige dinsdag aanwezig geweest in de sectievergadering dan had U dit bezoek kunnen voorstellen. Het bezwaar wordt verworpen met 12 stemmen 2) Bezwaar De Rijck Gabriel Er wordt ge vraagd gesloten bebouwing te voorzien in de plaats van halfopen bebouwing. Dhr De Vleeschouwer Dit is totaal uitgeslo ten. Het bezwaar wordt verworpen met 12 stemmen. 3) Bezwaar Van Melkebeek Robert Betrok kene merkt op dat hij vóór twee jaar een vraag tot verkavelen van zijn gronden had ingediend en hierop nooit antwoord kreeg, terwijl zijn bedrijf door onteigeningen totaal wordt ontredderd. Dhr De Riemaecker De vraag tot verkaveling kon niet weerhouden worden daar deze gronden kwamen te liggen in het bijzonder plan van aanleg. De uitvoering van deze plannen ligt nog niet in de onmiddellijke nabijheid en daar dhr Van Melkebeek geen opvolger voorziet, loopt zijn bedrijf voor de eerstkomende jaren zeker geen gevaar. Betrokkene klaagt geweldig, maar de meeste landbouwers be nijden hem. Dhr Burgemeester Dhr Van Melkebeek zou wel willen dat het plan nog wat meer bouwgronden cp zijn eigendom zou voorzien. Dhi Cornelis De stad hoeft niet te oordelen wanneer dhr Van Melkebeek met rust zal gaan en ol hij al dan niet een opvolger voorziet. Het is een feit dat dit bedrijf wel werd ontredderd. Het bezwaai wordt verworpen met 7 stemmen tegen 4 (Liberalen) bij 1 onthouding (dhr De Viile) Dhr De Ville Ik heb mij onthouden omdat ik over deze zaak niet genoeg ben ingelicht. 4) Bezwaar Vernaillen Karei De eigenaar is van oordeel dat de opmetingen niet precies zijn en de gevel van zijn eigendom niet in de onteige ningszone valt. Dhr De Riemaecker Inderdaad, vermits deze eigendom loodrecht staat met de andere nevenlig- gende huizen, moet hier op het plan zeker een lichte vergissing zijn. Het bezwaar wordt verworpen met 12 stemmen. 5) Bezwaar Beeckman-Lobijn Verzet tegen onteigening van het bedrijf. Dhr De Vleeschouwer Het is moeilijk te urbaniseren zonder te onteigenen. Bezwaar verworpen met 7 stemmen tegen 5 (Liberalen en Kommunist) 6) Bezwaar Ponteyn Vv illy wenst de voor ziene parking rechtover het kerkhof te zien komen langs de kant van het kerkhof zelf. Dhr Cornelis Deze eigenaar deed vroeger reeds speculatieve voorstellen. Het oezwaar wordt verworpen met 12 stemmen. Dhr Burgemeester We moeten ons nu nog uitspreken over het volledige plan. Dhi Cornelis Al is het wel dicht bij de Lange Muren, toch vind ik het wel goed dat de toegangs weg op de Denderhoutembaan werd gekozen aan de vooruitspringende bouw van de boerderij. Spij tig dat hiervoor nog twee nevenliggende landbouw bedrijven moeten verdwijnen en dat ook fel werd geschaad aan het bedrijf Van Melkebeek. Wij zullen ons dan ook bij de stemming ont houden. Dhr De Riemaecker In een moderne samen leving is een landbouwbedrijf in de stad onmogelijk geworden. Dhr De Viiie Wordt er in die nieuwe wijk een park voorzien Dlir De Riemaecker Maar het is al park- en tuinwijk. Dhr De Ville De Pollarewijk is ook een tuinwijk en het misstaat toch niet dat het park er vlakbij ligt. ïk stel voor een ha grond te voorzien voor de aanleg van een park. Dhr Burgemeester Maar er blijven nog gron den beschikbaar. Dhr De Riemaecker Waar moeten we die Ha grond dan wegnemen Dhr Straetmans Dhr De Ville zou liever een De Bisschoppelijke Overheid, na overleg met de parochiale geestelijkheid van Meerbe ke, met het gemeentebestuur, en met al de leden van het onderwijzend personeel met volledige en vrijwillige toestemming van vermeide instanties heeft opdracht gegeven aan het Sint-Aioysiuscoilege van Ninove om in Meerbeke over te gaan tot de oprichting van een vrije lagere jongensschool. Het Sint-Aloysiuscoliege van Nincve zal te Meerbeke met deze afdeling beginnen vanaf 1 september aanstaande. Wij vertrouwen dat al de ouders hun onvoorwaardelijke steun en vertrouwen zul len schenken aan deze school. Inschrijvingen voor alle leerjaren worden aanvaard op de Pastorij van Meerbeke of in het College te Ninove. park zien dan een parochiaal centrum. Dhr De Ville Dat mag er wel zijn maar ook een park zou moeten voorzien worden. Dhr Cornelis Gij verwardt met de Pollare wijk die een gesloten bebouwing heeft. Hier gaat het om een residentiële wijk met halfopen be bouwing. Het plan wordt goedgekeurd met 7 stemmen bij 5 onthoudingen (Liberalen en Kommunist). (Lees dit verslag verder in ons volgend nummer) Deze mooie traditie kende ondanks het zeer hisse weder en dreigende regenwolken een nog be\ ledigende opkomst. En nochtans, de afwezigen hadden ongelijk. Onberispelijk geleid door haar dynamische dirigent dhr Collin, bracht de Konink lijke Katolieke Harmonie Eendracht Ninove, ons een van haar beste concerten uit de laatste jaren De aandachtige aanwezigen genoten werkelijk van dit ware kunst!estijn en spaarden hun applaus niet. Proficiat heer Collin en heren muzikanten nioge het succes van deze uitvoering U een stimu lans wezen voor een niet meer versagende geest drift. K«j'nti iuee%;

Denderklok | 1965 | | pagina 1