ams 0\KsSe Gemeenteraadszitting van 28 juni 1965 BREUGHEL FESTIVAL Zaterdag 3 juli 1955 Negenendertigste Jaargang NINOVE 3 en 4 JULI 1965 in de parochiale school St-.-Jozef Koepoortstraat 20 Regie K.W.B. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NLNOVE Telefoon 327.'>1 Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer: 2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Even na 20 uur opent dhr Burgemeester de vergadering. AUe raadsleden zijn aanwezig. Dhr Secretaris geeft lezing van het verslag der voorgaande zitting dat zonder aanmerkingen wordt goedgekeurd. Dhr De Ville Ik wil de aandacht vestigen op het feit dat wanneer 3 sectievergaderingen op één avond worden belegd, de aanvangsuren meer ge spreid dienen te zijn, want in een halfuur kan toch niet veel besproken worden. Dhr De Riemaecker Akkoord. Dhr Waltniel Drie kwartier ware beter. Dhr De Ville Ik vind het ook overbodig dat voor één avond met drie vergaderingen, drie zit- penningen worden uitbetaald. Dhr De Riemaecker Omdat ge ze gemakke lijk zoudt verdienen. Dhr Burgemeester Eén zitpenning per avond is voldoende. Dhr De Ville Ik dring aan opdat ter plaatse zou gegaan worden om meer ingelicht te zijn over Denderhoutembaan. Vroeger werd nog wei eens een biezonder plan van aanleg zoals dit van de ter plaatse werd gegaan voor een onbenullig we- gelke neven de eigendom van dhr Albien Coppens. Dhr Burgemeester Niemand, behalve dhr Coppens, kende dat wegeike, maar de Denderhou tembaan en het Polderkwartier kent toch iedereen. Dhr De Ville Ik ben ook van oordeel dat de dagorde van de geheime zitting zouden openbaar moeten bekend gemaakt worden. Dhr Burgemeester Wij mogen niet. Dhr Waltniel Vroeger stond er in De Don derklok toch ook een verslag van de geheime zitting. Dhr De Riemaecker Een verslag niet, maar wel de getroffen beslissingen. Er is echter wettelijk bezwaar. Dhr De Vleeschouwer Wanneer dhr De Ville meent dat hij over het plan van de Denderhoutem- baan niet genoeg werd ingelicht, dan is dit zijn eigen schuld want hij was afwezig op twee sectie vergaderingen van openbare werken. Dhr De Ville Ik zeg niet dat ik de kans niet kreeg om ingelicht te worden. 1) Grondafstand op het kerkhof 50 jaar 2 personen Mevrouw Geers Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 2) Kasverslag stad 2e kwartaal Dhi De Riemaecker geeft lezing van het verslag en de Raad neemt er akte van. 3) Verhaalbelastingen op de straatwerken herzien van het taksreglement gestemd op 18 december 1964 Dhr De Riemaecker geeft lezing van een brief van dhr Gouverneur waarin gevraagd wordt het reglement te wijzigen naar de voorgeschreven nor men. Dhr Schepen geeft lezing van de samenvatting van deze voorschriften (zie ons vorig nummer). Aan de hand van een kaart wordt de landelijke zone aangewezen. Wat is de tussenkomst van de Dhr Cornelis Itad Dhr De Riemaecver De tussenkomst van de stad is de rest die wordt gevormd door het over schrijden van de voorgeschreven maten en afstan den. Dhr De Ville Door het moderniseren van de Okegembaan is de waarde van de bouwgrond daar drievoudig verhoogd. Ik ben van oordeel dat de eigenaars van die bouwgronden de taksen van de baan moeten betalen, en niet de eigenaar die daar één huis heeft staan. Maar ja, de Partij van dhr Schepen zorgt alleen voor de rijken en de speculanten. Dhr De Riemaecker Ook voor de eigenaar van dit huis is de waarde drievoudig gestegen. U was ook gedurende zes jaar Schepen en U hebt gewerkt, maar... zonder reglement... Dhr Burgemeester Wie een grote eigendom heeft haalt uit de meerwaarde het grootste voordeel, maar er moet toch een eenheid bestaan in het toe passen van het taksreglement. Dhr Cornelis Volgens onze mening moet er een taksreglement bestaan, maar we waren niet akkoord met sommige modaliteiten. Door de hui dige wijzigingen wordt gedeeltelijk aan onze wen- -sen voldaan. We vinden het onredelijk dat de stad aheen het deel draagt van de overschreden voorzie ne maten en afstanden en eveneens is het niet billijk dat een naakte eigendom onmiddellijk wordt belast. Dhr De Riemaecker Over het percent van de stad kan steeds gediscussieerd worden doch verge ten we niet dat bv. op de Okegembaan de heffing van de taks beperkt was voor de riolering en de voetpaden en dat het taksreglement niet van toe passing is voor het fietspad, de erelonen, de ver lichting, de studiekosten enz. Deze vallen allen ten laste van de stad. Dan werd nog de subsidie en het reeds verharde gedeelte afgetrokken. Ten slotte wil ik er uw aandacht op vestigen dat het niet de Stad is doch wel de Provincie die ons* verplicht deze heffingen te doen onder vorm van directe belastin gen. Dhr Cornelis Fietspaden en riolering moet ge niet vernoemen, dat zijn gemeenschappelijke voordelen. Dhr Burgemeester Door de inning voor naak te eigendommen uit te stellen zouden we sommige grote eigenaars zoals langs de Okegembaan met 350 m zeker bevoordeligen. Dhr Waltniel De eigenaar van een kleine woning wordt het meest getroffen. Hij heeft er niet naar gevraagd en heeft het niet nodig en tevens voelt hij de meerwaarde niet onmiddellijk aan. Er dient onderscheid gemaakt tussen bestaande straten en het openen van nieuwe straten. Dhr De Riemaecker Het reglement voorziet dit verslchil. Dhr Waltniel We moeten dit toch eens gron dig onderzoeken. Dhr De Riemaecker Dit reglement is maar voor 1 jaar en bij de vervaldag kunnen we concrete v ooi stellen onderzoeken. We beweren immers niet dat dit regiement niet vatbaar is voor verbeteringen en afrondingen. Maar niet wel overlegde wijzigin gen aanbrengen zou het ganse reglement uit zijn evenwicht halen. Ik stel voor het amendement van dhr De Ville niet goed te keuren. Dhr Waltniel Ik amendeer dit amendement. Ik stel voor dat de bestaande door de eigenaar zelf bewoonde eigendommen zouden vrijgesteld worden van de toepassing van het taksreglement. Dhr Goubert Gaat de stad de subsidies glo baal toepassen Dhr De Riemaecker Natuurlijk, dit wordt voorzien in de onderrichtingen. Dm De Ville Ik sluit mij aan bij het amen dement Waltniel. Dit amendement wordt verworpen met 7 stem men tegen 6 (Liberalen en Kommunist) Dhr Waltniel We hebben ons onthouden om dat we niet akkoord gaan met sommige modaliteiten van dit reglement, dat er nochtans wel nodig is. Dhr De Ville Om dezelfde reden. De voorgestelde landelijke zone wordt aanvaard met 7 stemmen tegen 6 (Liberalen en Communist) 4) Stadsrekening dienstjaar 1965 Dhr De Riemaecker geeft lezing van de reke ningen. Dhi Waltniel Ik wil er op wijzen dat de egioting op zijn minst gezegd onjuist was daar de raming met 1 miljoen wordt overtroffen. De ver- haalbelastingen brachten slechts 230.000 fr op daar .waar 1 miljoen werd voorzien. Daar waar op som mige posten besparingen werden gedaan stellen we toch nog een overdreven manier van aankopen vast onder meer 60.000 fr voor receptiekosten. We be treuren anderzijds dat het tijdschrift De Gemeen te aan de raadsleden werd ontzegd. In Ninove schijnt maar eén schilder te zijn, wat wijst op favoritisme van bepaalde handelaars.' (Lees verder op pag. 2)

Denderklok | 1965 | | pagina 1