Qn/)/ n Vlaams en Gemeenteraadszitting van 28 juni 1965 APOTEKER JULES LIEVENS EEN GEMEEN OPZET... Negenendertigste Jaargang Zaterdag 10 juli 1965 IN MEMORI AM mm Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.^7 Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer: 2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG (VERVOLG VAN VORIG NUMMER) 5) Krotwoningen Pamelstraat Nederwijk Preuiegem vraag tot ongezond verklaren Dhr Burgemeester Een eerste kern is gelegen in de Pamelstraat en Nederwijk (eigendom Prové- Behn Dhr Cornelis Waarom niet alle krotwoningen ineens genomen Dhr Burgemeester Ze zijn niet allen even dringend. Dhr Goubert Krijgen de personen die ver plicht worden de krotwoningen te ontruimen, de voorrang voor de sociale woningen Dhr Burgemeester Dat is inderdaad voorzien. Dhr De Viile Dat mocht ik toch nog niet ondervinden. Dhr Burgemeester Er kwam tot nu toe geen aanvraag in die zin binnen. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. Dhr Burgemeester Een tweede kern bevindt zich op Preuiegem (nrs 39 tot en met 53). Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 6) Waterlopen Kalibreringswerken nrs 5094 (Kipsteegbeek), 5093 (Molenbeek) en 5125 (Herlinckhovebeek) Lening erelonen Dhr De Riemaecker Het gaat over een bedrag van 596.579 F en dit wordt volledig betoelaagd door het Ministerie van Landbouw. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 7) Krotwoningen Twijndersweg-Nederwijk aankoop in der minne en aanvraag lening ter financiering Dhr De Riemaecker Het betreft de eigendom Doolage met een oppervlakte van 1 are 80 ca en een voorgevel van 6m95 langs de Nederwijk en een voorgevel van 11 m langs de Twijndersweg. Een schatting door de Registratie, een paar jaar geleden, wees 350.000 F aan terwijl de eigenaars dan een voorstel deden van 524.000 F plus 18% wederbeieg. Na onderhandelingen is het huidige voorstel 425.000 F plus 18'wederbeieg. Met dit voorstel kon ook dhr Ontvanger van de Registratie zich akkoord verklaren. In de meerderheidsgroep is men akkoord dat iedereen zich over deze zaak vrij kan uitspreken. Dhr Cornelis Deze eigendom wordt aange kocht om het eenrichtingsverkeer rond de Koepoort te kunnen verwezenlijken Dhr Burgemeester Dat is er inderdaad een deel van. Dhr Cornelis Het bedrag is wel hoog maar dat id een kwestie van appreciatie. Dhr Burgefeester Onze groep houdt het bij 350.000 F Het voorstel van 425.000 F en de lening ervan worden goedgekeurd mét 9 stemmen tegen 4 (socia listen en kommunist). 8) Zaak De Mets/Stad Ninove beslissing be treffende vonnis dd. 4 mei 1965 Dhr De Riemaecker geeft lezing van het vonnis. Het komt er dus op aan of we ons al dan niet neerleggen bij de faktuur van 73000 F. Er ontstaat hierop een niet te volgen lange redetwisting tussen dhren Waltniel en De Riemae cker. Dhr De Vleeschouwer Ik stel voor niet in beroep te gaan. Het voorstel van dhr De Vleeschouwer wordt aanvaard met 4 stemmen (dhren Burgemeester, De Vleeschouwer, Stevens en Van Rossom) tegen 2 (dhr De Jonghe en Straetmans) bij 7 onthoudingen (de overigen). 9) Medisch schooltoezicht Aansluiting bij het PMS Centrum Goedkeuring medische équipe Dhr De Jonghe geeft lezing van een rondschrij ven hieromtrent. (Lees verder op pag. 2) Op woensdag 30 juni deed het ontstellend nieuws de ronde van zijn onverwachts over lijden te Oostende. Apoteker Jules Lievens was alom gekend als oudstrijder van 1914-1918, als oorlogsin- vaiied en als sociaal-voelend mens. Het stadsbestuur had eraan gehouden aan de begrafenisplechtigheid van de Voorzitter van het Verbond der Ninoofse Oudstrijders, Voorzitter van de Nationale Invaiidenbond, houder van talrijke en zeldzame eretekens, een officieel karakter te geven door het af vaardigen van delegaties van hei stedelijk politiekorps, van het stedelijk brandweerkorps en van de civiele bescherming. De massale volksioeioop op de begrafenis plechtigheid wees op de hoge waardering zijner medeburgers. Na de aangrijpende kerkelijke plechtig heid werden lijkreden uitgesproken door de heer Willy De Geest, namens zijn collega's apotekers door dhr Paelinck, namens het provinciaal bestuur van de Nationale Invaii denbond door dhr Clement Leclair, namens de Oudsirijders van Ninove. De bijzetting had plaats op liet ereperk van het kerkhof. (c De Denderklok biedt haar innige en kristelijke deelneming aan Mevrouw Jules Lievens en kinderen, en aan heel de achtbare familie van de duurbare overledene. Zijn nagedachtenis houden we hoog in ere. Volgens een van oudsher gevestigde gewoonte richten de Caluwé-Beeckman's vrienden een be- roepsrennerskoers in de donderdag van de juli- kermis. Deze koers kende steeds flinke bijval zowel door een talrijke deelname van renners als door een massale opkomst van het publiek uit stad en streek. De inrichters hebben dit jaar een speciale in spanning willen doen om hun koers nog meer luis ter bij te zetten, door de aanwerving" van Rik Van Looy met gans zijn ploeg. Dit prachtig initiatief schijnt niet gegeerd ge weest te zijn door zekere naburen, bepaaldelijk zekere inrichters uit Meerbeke. Deze heren hebben er niet beter op gevonden dan op dinsdag 27 juli een beroepsrennerskoers in te richten te Meerbeke, met de deelname van Rik Van Looy en gans zijn ploeg. 27 juli t Is TWEE DAGEN vóór de koers te Ninove. 27 juli 't Is op kermisdinsdag te Ninove. Wat zou men te Meerbeke zeggen moest Ninove het topnummer van Meerbeke s kermisprogramma twee dagen vroeger uitgeven te Ninove Wat zouden de Meerbeekse neringdoeners zeg gen moesten de Ninovieters pogen hun kermispu- bliek weg te trekken op een hunner voornaamste kermisdagen Zij zouden het als UNFAIR, als ONSPORTIEF en als SCHANDALIG bestempelen, met overschot aan gelijk. De stad Ninove deed steeds haar best om op goede voet te leven met AL haar naburige gemeen ten. De gemeente Meerbeke schijnt daar in de jong ste tijden andere opvattingen op na te houden. Zekere Meerbeekse inmengingen in de jongste gemeenteherverkiezingen te Ninove, gaven reeds aanleiding tot gegronde ergernis. Wij weten dat men dat te Meerbeke heeft willen inzien NA de herverkiezingen. De nieuwe daad die thans te Meerbeke op 27 juli gesteld wordt een VIJANDIGE daad zal Ninove ontvangen als een kaakslag. Een kaakslag voor het bestuur der stad Ninove, als inrichter der kermisfeesten. Een kaakslag voor de inrichters der koers, het comité der De Caluwé-Beeckman's vrienden. Een kaakslag voor al de neringdoeners der stad.

Denderklok | 1965 | | pagina 1