r!Sf U/Qams 0\Ks9e we zin EEN GEMEEN OPZET... Negenendertigste Jaargang Zaterdag 24 juli 1965 BETAALD VERLOF Ingevolge de Wef op hef jaar lijks betaald verlof, xal ons blad NIET VERSCHIJNEN op ZATERDAG 31 JULI en ZATERDAG 7 OOGST 1965 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.'^7 Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement: 90 F Prijs per nummer: 2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Volgens een oud gezegde was dat vroeger zo, maar dat zal dan wel vóór de eerste wereldoorlog geweest zijn toen reizen zich nog beperkte tot uitstapjes van één, in de beste gevallen twee of drie dagen. Uitstapjes met de ganse familie op haar zondags, bolhoed, stijve kols en paraplus inbegre pen, meestal te voet, voor de sportmannen per fiets ook met bolhoed, paraplu enz... voor ouderen en kinderen met de char a bancs. Het onverander lijke doel van deze reizen was een bezoek aan een of ander familielid ergens op 10 of 15 km ver weg, liefst met kermis, als 't varken geslacht, de taarten gebakken en de rijstvlaaien gereed waren. Als we de ouden mogen geloven en waarom zouden we dat niet dan verliep dat verlof hoofd zakelijk met urenlange zittijden aan een welgedekte tafel, waar bij een goede oude fles of een kruik van 't vat voor onze moderne begrippen onmoge lijke hoeveelheden eetwaar naar binnen werden gespeeld en gespoeld. Deze eetpartijen werden kwestie van goed verteren afgewisseld met een partijtje bolspel onder de notelaar, een bezoek aan stallen en erf of een dutje in de overlommerde boomgaard. Zoals trouwens in alles, is hierin ook een totale ommekeer gekomen. Rijstpap is al lang geen ver snapering meer, taarten zijn dagelijkse kost, var kenskop en pensen te zware kost voor onze moderne maagskens. Te voet gaan Fietsen Goed voor $couts en KSA als 't niet te ver is. W ie heeft er nu niet zijn eigen wagen, wie kan zich niet de luxe veroorloven van autocar of vlieg tuig om voor enkele tijd onze grauwe hemel, onze eeuwige regen of onze natte, klamme winters te ontvluchten. En het is best zo. Wie een jaar lang gewerkt en geslaafd heelt krijgt recht op een herstellend, rustig verlof onder een blauwe hemel, hoog in de bergen, of op een zonnig strand met palmbomen en bikinis. Het recht om enkele weken te leven zonder telefoon, zonder machines, zonder timing, zonder die verdekkese wekker die U elke morgen zo onverbiddelijk uit bed ratelt. Nochtans blijft de vraag of dit zuurverdiend verlof aan de meesten wel de broodnodige rust en ontspanning brengt die hun organisme zo nodig heeft. Voor velen immers staat het begrip verlof gelijk met verre oorden, hoge bergpassen, zoveel .km per dag aan zoveel km per uur, alleen maar met de bedoeling de vrienden te overbluffen met ongekende namen en hoge km-cijfers. Gewoonlijk komen deze auto-maniakken doodop en afgejakkerd van hun reis terug, met ontredderde magen vanwege het haastig binnen schrokken van celegde broodjes met een flesken lauw bier zo gezegd piknikken hebben niets gezien dan ze nuwslopende, overbelaste hoofdwegen en staan stom verbaasd als ze achteraf vernemen wat ze allemaal zijn voorbijgevlogen. Maar toch zijn ze nog tevreden hebben ze niet hun eigen rekord van vorig jaar met zoveel km geklopt Anderen nemen het rustiger. Die hebben op voorhand prettige winteravonden beleefd met het instuderen van hun reisplan, weten hoe en waar heen. Het dagelijks af te leggen parcours blijft beperkt, zodat er tijd rest tot het bezoeken van een of andere merkwaardigheid, het bewonderen van een landschap of' een rustig etentje langsheen bos of rivier. Hun reisroute vermijdt zoveel mogelijk de hoofdwegen ze zoeken het langs secundaire wegen en weten goed logies te vinden met spijs huizen waar, tegen normale prijzen, prima lokale schotels kunnen worden geproefd. Eenmaal ter be stemming wordt de eigen wagen op stal gezet, alle zorgen opzij geschoven en gebruik gemaakt van boot, tram of autobus. Door niets of niemand laten ze zich in hun rust storen. Wie zo handelt haalt het maximum aan ontspanning uit zijn verlof en kan lichamelijk en geestelijk verrijkt terug aan de arbeid. Ten slotte zijn er nog de thuisblijvers, de men sen die t nooit beter vinden dan in eigen huis, hun tijd verdoen aan wat gemakkelijk prutswerk en nu ze er de tijd voor hebben weer eens hun eigen stad gaan verkennen om, tot hun grote ver bazing, telkens weer iets nieuw te ontdekken. Wat denkt gij erover, vriend lezer Voor wie is reizen plezant Meerbeke Sport en Steun heeft een recht op amwooid ingestuurd naar De Denderklok dat integraal opgenomen werd in vorig nummer. V olgens voornoemd recht op antwoord zou een Ninovieter, lid van de hogere instanties van de Belgische Wielerbond, hebben laten betijen, Indien... dat juist ware, dan zou dit zeker niet pleiten in voordeel van de opmerkingszin van die Ninovieter. Het behoort echter aan ons niet de verdediging op ,e nemen van de leden der hogere comité s van de Belgische Wielerliga. Volgens Meerbeke Sport en Steun zou Ninove moeten zwijgen daar zij zelf konkurrentie doet aan *Vloi v. aai Rik an Looy op zelfde avond gewoon was op te treden in een avondcriterium. Durft Meerbeke Sport en Steun werkelijk ern stig beweren dat Mol op 125 kilometer van Ni nove in iets te kort gedaan wordt omdat Ninove Rik Van Looy dezelfde namiddag aanwierf Of poogt Meerbeke Sport en Steun te insinueren dat Rik Van Looy te Ninove niets goeds zal of kan prestelen omdat hij dezelfde avond misschien moet koersen te Mol Zoekt Meerbeke Sport en Steun op die manier een nieuwe lage deuk te geven aan de juli-kermis van Ninove Niemand uit Meerbeke heeft zich bemoeid met de herverkiezingen, behalve een 18-jarige die juist maar alleen autogeleider gespeeld heeft Dat beweert Meerbeke Sport en Steun. Al de geouren van de iiberale Cerkel te Ninove en al de naburen van een vooraanstaand politiker, woonachtig op de Steenweg naar Geraardsbergen te Ninove, weten dat niemand uit Meerbeke daar dagelijks kwam om zich te bemoeien met hetgeen hem niet aanging Als men er aan toegevoegd had dat de 18-jarige de zoon is van het Witte Huis te Meerbeke, dat hij te Ninove rondreed en adverteerde met materiaal uit Meerbeke, dat het Witte Huis een partijlokaal is, dat de partij van dit lokaal thans aan het bewind is te Meerbeke, DAN is de terechtwijzing bijna volledig. Het enige waarover het recht tot antwoord doodzwijgt, is over het feit dat Meerbeke's initiatief op de biezonderste dag van de kermis, Ninove leeg pompt en nering en tering wegkaapt, die normaal bestemd was voor Ninove. DAT was en is de kwestie. DAT bleef onbeantwoord. ls reizen plezant

Denderklok | 1965 | | pagina 1