'-'st Qrns q\KSSB uwe DE HEER EMIEL CASSIMAN VIERDE ZIJN 65-JARIG JUBILEUM ALS KERKZANGER een bezoek VAN CONGRESSISTEN DE BEVRIJDINGSFEESTEN Negenendertigste Jaargang Zaterdag 18 september 1965 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.'U Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement: 90 F Prijs per nummer: 2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Ten treure uit hebben we hier, sinds het ont staan der Nieuwe Partij onze lezers gewaar schuwd en er de aandacht op gevestigd dat, al werd het blauwe etiket vervangen door het zoge zegd neutrale PVV, in feite niets zou veranderen, niets kon veranderen omdat de leiding dezer partij in handen berust van een stel achterlijke, anti- volkse franskiljons Het zoveelste bewijs ervan kregen we weer eens in handen. Een onzer lezers bezorgde ons een eksemplaar van het in de Vlaamse stad Ronse pr'erschijnende franstalig weekblad Journal et Courrier de Renaix dat hem gratis werd toege zonden. Op zichzelf niets buitengewoon, we weten toch dat de Propagandastaffel van de PVV zich inspanningen kan en mag veroorloven waar geen enkele andere politieke partij bij kan. Wél eigen aardig is dat dit orgaantje der Ronsische liberalen als afzender de waarschijnlijke valse naam draagt van D. Beek, Senator, Ronse. Al kennen we persoonlijk Senator Beek niet, i.toch weten we dat Dr Beek, chirurg van beroep. CVP-senator voor ons arrondissement, een goed mens en een goed Vlaming is die het aandurfde quel scandale, ma chère de laatste IJzerbe- vaart bij te wonen en daarom door het Journal enz. de Renaix als een soort zwart beest wordt afgeschilderd. We stappen over het misbruik van vertrouwen dat gemaakt werd van de naam van een achtenswaardig man. Aan dergelijke po litieke smeerlapperijkens niet waar, Banier zijn we lang gewend. Waai we niet kunnen, niet mogen overstappen is ovei het feit dat iemand, ongeacht zijn overtui ging, om zijn aanwezigheid in Diksmuide door het slijk gehaald wordt. Misschien vindt ge dat de Ronsenaars hun eigen lokale was zelf moeten slaan. Akkoord, zolang alles bokaal blijft. Maar de Ijzerbedevaart is niet lokaal, is Vlaams nationaal en derhalve is het onze dure plicht hard en heftig tegen elke aanval te reageren. In dit geval doen we dat des te liever omdat we de gelegenheid krijgen nogmaals de liberale hui chelarij aan de kaak te stellen. Want op pagina 1 van het reeds genoemd Din ges de Renaix vinden we een natuurlijk in 't Frans gesteld artikel, ondertekend Dr E. Cuvelier, Sénateur. Ja, ja, lui-même De man die tijdens de laatste kiesperiode als enig gewicht in de schaal kon werpen, de broer te zijn van de gekende Dr Cu velier uit Aalst. De man die toen platte Vlaamse broodjes bakte, dank zij Vlaamse stemmen in een Vlaams arrondissement verkozen werd en nu, als dank, zijn kiezers in het open gelaat kletst door zijn medewerking en steun te verlenen aan een franstalig snertblaadje dat de lef heeft onze eigen mensen, in een vreemde taal, in hun eigen huis, te komen sarren. Want zó zijn ze. Tot alles bereid, zelfs o; politieke prostitutie, als het maar stemmekens op brengt. Achteraf komt dan de liberale aap uit de blauwe mouw, en t beest is ver van schoon. W e zijn benieuwd de mening te vernemen van onze Nmoofse liberale Vlaamse landsbonders. En w'e beklagen even goed de redactie van 't Banierke die dat geval bij haar lezers moet goedpraten als de Apostelen der Nieuwe Partij die een andere astenpieek moet vinden om de ganzeboerkens te sussen. Aan onze lezers, die toevallig ook een eksem- plaai van het Journal Dinges mochten ontvangen, een goede raad Terug zenden met de gekende melding geen Vlaams, geen centen of eenvoudig weg de scheurmand in. Want met alle respect voor Sint-Hermes, na- troon van Ronse, Hij wordt toch ook aanroepen tegen krankzinnigheid. En mikroben zitten overal, zelfs op gazettepapier Op dinsdag 28 en woensdag 29 dezer beiegt de nationale maatschappij voor Kleine Landeigendom, men haar jaarlijks congres. De werkzaamheden voorzien een rondrit door zekere Vlaamse gewesten met het bezoek van ze kere woonwijken aan de dagorde. Het is zo dat we met onverholen genoegen ver namen dat Ninove aan de beurt komt voor een bezoek aan de nieuwe wijk Ter Duyst. We zijn ervan overtuigd dat de wijk mag gezipn worden. Spijtig dat de afwerking van de laatste wonin gen nog aan gang is, want anders zouden de con- gie.-sisten er zich hebben kunnen over vergewissen dat de Ter Duystwijk een echte villawijk geworden is. Over een paar jaar zullen onze stadsgenoten zelf eindigen met overtuigd te geraken over dat feit. "t Weer was zodanig dreigend dat het program ma in stormpas afgehandeld werd. (Lees verder op pag. 2) Er klonk een feestelijk lied doorheen onze kerk Vorige zaterdag herdacht de heer Emiel Cassi- man, en met hem zijn ganse familie, zijn 65e ver jaardag ais zanger der Sint-Gregoriusgilde van de O.L Vrouw-kerk te Ninove. Te 11 uur werd een Plechtige Dankmis opge dragen door Zeereerwaarde Heer De Landtshper pastoor-deken, aan het altaar bijgestaan door ,1e Eerwaarde Heren Van Der Straeten en Gvsel on derpastoors. De Jubilaris had plaatsgenomen op een bidstoel, vlakbij het altaar, de familie in het hoogkoor, ter wijl talrijke vrienden en kennissen er aan gehou den hadden deze Dankmis bij te wonen. De Sint-Gi egonusgilde zorgde, tweestemmig, voor een puike uitvoering van de mis-gezangen. Na het Evangelie hield Zeereerwaarde Heer Deken een gelegenheidstoespraak die wij hierna het kort samenvatten in Vandaag klinkt het lied feesteliik doorheen onze kerk. In deze Mis - de Mis van'Onze Lieve Viouw geelt onze Hemelse Moeder de toon aan van het lied van dank Magnificat U heeft, geachte Jubilaris, dit lied helpen verkondigen gans het kerkelijk jaar door, 65 jaar. een heef mensen- Ie ven lang. Laten wij allen tijdens deze Plechtige Dankmis vurig bidden opdat de Jubilaris dit dank lied nog lange jaren moge herhalen, als een steeds heerlijk bis-nummer. Na deze kerkelijke plechtigheid mocht de ge vierde bloemen ontvangen vanwege de geburen. terwijl aan huis talrijke telegrams met gelukwen sen werden overhandigd. *mieme familiekring werd deze uitzonder lijke heuglijke gebeurtenis verder gevierd. Ad muitos annos, heer Emiel, tot meer luister in Gods Huis. Nieuwe Partij Blikvangers...

Denderklok | 1965 | | pagina 1