d Bkb/ e zin Gemeenteraadszitting van 17 september 1965 NINOVE'S ACHTERSTAND 1965 Negenendertigste Jaargang Zaterdag 25 september TAAFKEN,, ROERDE IN DE POT, MAAR KREEG HET DEKSEL OP ZIJN KOP! Drukker - Uitgevd PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 30 NINÜVE Telefoon 327.^7 Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG a Even na 20 uur opent dhr Burgemeester de zitting. Alle raadsleden zijn aanwezig en de. publie ke tribune is nokvol gelopen (waaronder een tiental supporters van Taafken De Ville) Dhr Secretaris geeft lezing van het verslag dat zonder aanmerkingen wordt goedgekeurd. Dhr Waltniel In verband met het oprichten van een middenstandsschool te Ninove, zou ik op het einde van de openbare zitting, graag een paar vragen stellen. Dhr Burgemeester Akkoord. Dhr De Ville Verscheidene mensen ontvingen dezer dagen een schrijven van dhr De Riemaecker waarin ze verzocht worden, vóór 17 september, de taks op de vernieuwing van straten te betalen. Op de Oude Brusselbaan zijn er gevallen van 5 tot 20.000 F. in de Dwarsstraat gaat het tot 30.000 en de bovenkant der Keldermeersbaan tot 96.000 F waaronder 63.000 F voor de onteigening, alhoewel de gebouwen er reeds werden opgericht vooraleer het taksreglement bestond. Het is nogmaals de werkman die het zwaarst wordt getroffen. Ik vraag dat het sturen van die verhaalbelastin- gen zouden stopgezet worden tot de maand decem ber, wanneer dan het taksreglement opnieuw kan besproken worden. Dhr De Riemaecker Ik word het beu dat dhr De Ville hier steeds voor de pinnen komt met on verwachte interpellaties, zodat de betrokken Sche pen op de zitting zelfs niet in het bezit is van zijn nota's. Mijnheer De Ville, deze toepassing van het taksreglement wordt niet gedaan door de Schepen De Riemaecker, maar in opdracht van het Sche pencollege dat hiervoor gemachtigd werd door een Besluit van de Gemeenteraad. Niemand werd verzocht het verschuldigde be drag te betalen vóór 17 september, maar wel om ons voor die gestelde datum te doen kennen of betrokkene het beddrag in 1, 2, 3, 4 of 5 maal wenst te betalen. Op de Oude Brusselbaan is het zeker de werk man niet die getroffen wordt en het geval in de Dwarsstraat is wel een speciaal geval. Wat de Keldermeersbaan betreft, hier wordt alleen maar het reglement strict toegepast. Had U in de tijd dat U schepen was de moed gehad die knoop daar door te hakken, dan hadden die mensen toen 10 tot 15000 F betaald, in plaats van nu 63000 F. Dhr Burgemeester Mr De Ville, U kunt dus die mensen zelf van antwoord dienen want het stadsbestuur ontving daaromtrent geen enkele klacht. Dhr De Ville Dit zal geen voldoening geven. Dhr Waltniel Sinds wanneer waren de cijfers voor die taksen in uw bezit Dhr De Riemaecker Sommige sinds 3 weken. Dhr Waltniel En de andere reeds van vóór de gemeenteraadsverkiezingen. Dhr De Riemaecker Zo stond het in het Evangelie dat door U werd verkondigd. Dhr Burgemeester Iedereen was vooraf door U ingelicht. Dhr Waltniel U hebt die cijfers met opzet ingehouden. Dhr Burgemeester U hebt die cijfers gepu bliceerd, dus had U de berekeningen gemaakt. Dhr Waltniel Niemand was er op de hoogte van. Dhr Burgemeester U maakte ramingen. Dhr De Riemaecker Maar Mr Waltniel, er gebeurde toch niets onregelfatigs Dhr Waltniel Vrijwillig hebt U de gekende cijfers ingehouden omdat U bang was dat deze mensen niet gunstig zouden gestemd zijn voor de verkiezingen. Dhr De Riemaecker Toch niet, maar wel omdat die mensen hun geld langer zouden kunnen bewaren. 1 Grondafstanden op het kerkhof De Vos. 3 personen, eeuwigdurend De Mol, uitbreiding 6 personen, eeuwigdurend Muylaert, eeuwigdurend De Henau, 2 personen, 50 jaar Van Der Kelen, 2 personen, 50 jaar Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 2 Wegenis industriepark - goedkeuring aanleg verlenging Pamelstraat Dhr De Vleesehouwer Het gaat hier om de verlenging van de Pamelstraat tot aan de fabriek Niagara op een afstand van 166 m en een breedte van 7m30 kostprijs 440.000 F Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 3 Onteigeningen BPA Albertlaan - Lening ter betaling van de voorlopige vergoeding Dhr De Riemaecker Het gaat om de weide Slaghmuylder in de Abdijstraat. Als voorlopige ver goeding werd 100 F de m2 vastgesteld, hetgeen met al de bijkomende vergoedingen een totaal geeft van 1 miloen 700.000 F Dhr Waltniel Verscheidene punten aan de dagorde die thans volgen handelen over leningen voor zo wat een 5 miljoen. We betwisten niet dat zekere werken nuttig zijn, maar voor andere zullen de schuld en de aflossingen zwaar drukken op de stadskas- Daarom zullen wij punten goedkeuren en andere afkeuren. Goedgekeurd met 7 stemmen bij 6 onthoudingen (Liberalen en Kommunist) Dhr De Ville Ik stemde niet neen omdat ik 10 jaar geleden dit plan goedkeurde. Ik stemde niet ja omdat in deze zaak de belangen van de stad niet naar behoren werden verdedigd. 4 Geding Demets Stad Ninove Lening ter beta ling van de betwiste uitvoeringskosten en kos ten der proceduur Dhr De Riemaecker Het bedrag beloopt 75.538 F Dhr Waltniel Alles samen zal het wel een honderdduizend frank zijn, Goedgekeurd met 7 stemmen tegen 6 (Liberalen en Kommunist) 5 Berkenhof - Waterleiding - Lening ter betaling der aansluiting aan het net Dhr De Riemaecker Het gaat hier om het nemen van 1990 aandelen van 100 F Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 6 Kerk OL Vrouw Lening ter betaling van het stadsaandeel in de verstevigings- en herstel lingswerken aan de toren Dhr De Riemaecker Het stadsaandeel van de stad (20' van het volledig bedrag) beloopt 600.000 F Dhr Cornelis Is het dossier volledig klaar Dhr De Riemaecker Volledig. Dhr De Riemaecker Door hr Architect Potvin Dhr De Ville Door wie werd dit gedaan en zijn medewerkers. Dhr De Ville Zal het overhellen van de toren door deze werken nu geëindigd zijn Dhr De Riemaecker Wij hopen het maar men is dat nooit zeker. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 7 Dekenij Lening voor het bekostigen der verwarming Dhr De Riemaecker Het gaat om de som van 270.000 F Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 8 Automatisering overweg Savooistraat Lening voor het betalen van het stadsaandeel in de werken Dhr Burgemeester Wij moeten dit punt ver dagen daar we nog geen nadere bijzonderheden ontvingen van de NMBS. (Lees verder op pag. 2) Wij hebben het genoegen de publicatie aan te kondigen van een reeks artikelen over de verschillende noden van Ninove. Wij publiceren ze onder de hoofding NINOVE'S ACHTERSTAND Wij beginnen de reeks in ons volgend nummer met a Ninove's achterstand op gebied van de Rijkstoegangswegen Die reeks artikelen is van de hand van de heer De Riemaecker, eerste schepen van de stad Ninove. Het opzet is de inventaris van al hetgeen er nog te verwezenlijken valt, wil de stad Ninove haar achterstand goedmaken. De Redactie van u De Denderklok zal zelf, na de publicatie der bijdragen, haar eigen beschouwingen erover ten beste geven. DE REDACTIE.

Denderklok | 1965 | | pagina 1