d 1X7 e NINOVE'S ACHTERSTAND De Rijkstoegangswegen Negenendertigste Jaargang Zaterdag 2 oktober 1965 OP GEBIED VAN: DE RIJKSWEG NUMMER 9 DE RIJKSWEG NUMMER 55 DE RIJKSWEG NUMMER 54 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NI NOV E Telefoon 327.97 Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Zijn officiële benaming de baan Brussel-Duin- kerken- Door ons genaamd steenweg naar Brussel langs de oostkant van Ninove steenweg naar Nederbrakel langs de westkant van Ninove Brusselstraat, Leopoldiaan en Elisabethlaan op ons eigen grondgebied Deze rijksweg is geklasseerd als rijksweg pri mair net I, met 3 rijstroken van 3m50 elk bun en Ninove en, met 4 rijstroken van 3m50 elk op het grondgebied der stad zelf- In werkelijkheid is de bestaande toestand e^h.t_i gans anders- De steenweg naar Brussel, vanaf Nmo\e tot Schepdaal, en de steenweg naar Nederbrakel bezit ten, buiten het grondgebied van onze stad, amper 2 rijstroken van 3 m elk in plaats van de voorziene 3 rijstroken van 3m50 eik- Op het grondgebied van Ninove evolueert de toestand sinds enkele weken- Op de LEOPOLDLAAN werden wegeniswerken uitgevoerd om de werkelijkheid in overeenstem ming te brengen met de theorie 4 rijstroken van 3m50 eik- Op de ELISABETHLAAN zijn dezelide werken in uitvoering, behalve voor het wegdek van de Denderbrug. Op de ALBERTLAAN feitelijk een uitloper van de rijksweg nummer 9 zonder er evenwel deel van uit te maken bestaat er ernstige kans om dezelfde verbredings en meer dan noodzakelijke verbeteringswerken na het aanstaande \\intei sei zoen te zien uitvoeren- Het deel BRUSSELSTRAAT, tussen de nieuwe kerk en de grens met Meerbeke, is echter volledig verbrod voor het snelverkeer door de buurtspoor weg met zijn spoor midden de rijbaan- Binnen het kader van de verbreding van de rijksweg nummer 55 werd de ontdubbeiing gepland van dit deel Brusselstraat, dwars door de Dender- weiaen, achter de 8 Urenstraat, vanaf het tram station te Meerbeke tot aan de nieuwe kerk te Ninove- Volgende VASTSTELLINGEN dringen zich op 1) Enkel het vak Brussel-Schepdaal en het vak Ninove het wegdek op de Denderbrug dan nog uitgezonderd beantwoorden aan de vooi de rijKs- weg nummer 9 gestelde normen- 2) Op de spitsuren, bij duisternis en bij ongure weersomstandigheden, is de baan Brussel-N inove- Nederbrakel levensgevaarlijk voor de weggebiui- kers, inzonderlijk op de Denderbrug te Ninove en op het vak vanaf de nieuwe kerk te Ninove tot Schepdaal- 3) Het gebruik van die baan is, terwille van de overtalrijke verkeersopstoppingen, abnormaal tijdrovend- 4) Het verkeer van zuid-west-vlaanderen, dat normaal aangewezen is op de baan Brussel-Dum- kerken. heeft andere, weliswaar langere doch veel gemakkelijker verkeerswegen naar Brussel gezocht en gevonden 5) De enige gebrekkige en slechte toegangsweg naar de hoofdstad van het land, is de rijksweg nummer 9 Zijn officiële benaming de baan Solre-sur- Sambre - Aalst- Voor ons is het de steenweg naar aValst, ten noorden van Nino%e de steenweg naar Edingen, ten zuiden van Nino ve- De steenwegen naar Aalst en naai Edingen bezitten elk 2 rijstroken ter breedte van 3 m- Het is algemeen bekend 1) dat de steenwegen naar Aalst en naar Edin gen sedert geruime tijd niet meer kunnen instaan voor de eisen van het huidige verkeer terwille van het stijgend volume van het verkeer, hun enge aanleg en hun overtalrijke en gevaarlijke bochten en doortochten door bebouwde kommen 2) dat beide steenwegen in bepaalde tijds- en weersomstandigheden en op bepaalde plaatsen le vensgevaarlijk zijn- 3) dat de verplaatsing Ninove-Aaist en omge keerd 13 kilometer vaak 30 en méér minuten vergt, hetgeen thans onaannemelijk en niet langer te verantwoorden is voor snel verkeer- Het departement van Openbare Werken heeft een volledige oplossing gepland voor al de bij dit vraagstuk betrokken gewesten- De aanleg van een autosnelweg Brussel naar Noord-Frankrijk werd ontworpen- Een ander ontwerp voorziet zijn verbinding met de autosnelweg Brussel-Oostende bij middel van een belangrijke baan. bestaande uit een eerste vak vanuit de omgeving van Vollezele naar de rijksweg nummer 9, de baan Brussel-Ninove, te Ninove gepland als rijksweg primair net 1 met 3 rijstroken van 3m50 elk- een tweede vak de ontdubbeling van de Brusselstraat met de ontworpen Ringlaan, vanaf het tramstation te Meerbeke tot aan de splitsing van de steenweg naar Aalst met de Okegembaan gepland als de rijksweg primair net 1 met 4 rijstro ken van 3m50 elk- een derde vak vanaf de splitsing van de steenweg naar Aalst met de Okegembaan regelrev-hc, tussen Iddergem en Denderhoutem, naar de op- en afritten van de autosnelweg Brussel-Oostende .e Erembodegem gepland ais rijksweg primair net 1 met 4 rijstroken van 3m50 eik- De huidige steenweg naar Aalst zou behouden blijven zoals hij thans ligt- Ninove kan niets anders dan dit ontwerp toe juichen omdat de stad midden een belangrijke \er- keersader zal liggen op circa 10 kilometer *-ow el van de autosnelweg Brussel-Oostende als van de autosnelweg Brussel-Noord-Frankrijk- Toch verdient het melding dat vroegere ontwer pen het tracé van de autosnelweg Brussel-Nooid- Frankrijk voorzagen op het grondgebied van Nino- ve-Neigem-^Denderwindeke. en, ten noorden van Geraardsbergen- Het definitief ontwerp verlegt dit trace ten zuiden van Geraardsbergen aiover Lessen, met als gevolg dat die autosnelweg, in plaats van een belangrijk deel van het zuiden van het arrondisse ment Aalst te dwarsen. ons arrondissement in zijn uiterste zuidhoek, ten noorden van Viane en ten zuiden van Moerbeke, over een afstand van min dan... 4 kilometer zal dwarsen- Verschillende gemeenten uit het Ninoofse en elders mogen er een grief van maken aan de onop lettendheid der parlementairen van de betrokken gewesten- Lessen dankt die wijziging aan haar doordrij- vendheid. in de hand gewerkt door zekere ingezete nen van Geraardsbergen, die hogere verwachtingen stellen op zakenrelaties met Henegouwen dan op hun solidariteit met de rest van hun eigen arron dissement Zijn officiële benaming de baan Gosselies- Ninove- Voor ons is het de Hallebaan- De Hallebaan bezit zoals trouwens al de andere rijkswegen in ons gewest 2 rijstroken ter breedte van amper 3 m In theorie is de Hallebaan geklasseerd als rijks weg primair net 1 met 3 rijstroken van 3m50 eik- Onnodig erop te wijzen dat de Hallebaan (Lees verder op pas. 21

Denderklok | 1965 | | pagina 1