NINOVE'S ACHTERSTAND Volksgezondheid OP GEBIED VAN:' Negenendertigste Jaargang Zaterdag 30 oktober 1965 EEN RIOLERiNGSNET DE BINNENWATERWEGEN EEN NIEUW HOSPITAAL EEN KINDERKRIBBE DE ZWEMKOM EEN SPORTSTADION Prijs voor Jaarabonnement90 F Prijs per nummer2,25 F VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.9 7 Postcheckrek. 4786 85 BOHHHHHHBBimHHMMi Nog een probleem dat op velerlei gebied scherp gesteld is te Ninove, omdat Ninove een oude stad is, omdat Ninove in volle expansie komt en omdat Ninove de nieuwe eisen, op gebied van ruimtelijke ordening, wil tegemoet komen. Dit probleem is te veelzijdig om het volledig en grondig te kunnen onderzoeken- Wij weerhouden enkel als voornaamste kwes ties op gebied van infrastructurele werken voor de stad de verwezenlijking van het algemeen rio leringsplan en het ervan afhankelijk binnenwater- wegenprobleem op gebied van verzorgingsin stellingen de bouw van een nieuw hospitaal en de oprichting van een kinderkribbe op gebied van sport de bouw van de sinds lang besproken zwemkom en de oprichting van een sportstadion- Wij blijven niet stilstaan bij mindere kwesties, niettegenstaande ze alle aandacht verdienen, zoals bv- de kwestie van het ophalen van het huisvuil en van zijn vernieling of verwerking tot compost- Ninove bezit geen rioleringsnet- Zoals in andere oude steden moeten de Dender en zijn vertakkingen in de stadskom, dienst doen als open riolering... De aanleg van een algemeen rioleringsnet met zuiveringstation is van KAPITAAL belang voor Ninove- De provinciale technische ontwerpendienst, ge contacteerd vanaf maart 1959, kreeg begin 1960 officieel opdracht om het algemeen rioleringsplan der stad Ninove op te maken- De studie werd ingedeeld in drie fazen- De eerste faze de rechttrekking der Herlink- hovebeek- Dit deel van de studie is klaar en reeds verwe zenlijkt- Om een rioleringsnet te kunnen aanleggen van normale omvang was het nodig de afwatering van de neven- en hogerliggende gemeenten kwijt te spelen in de stad- Die afwatering wordt thans rechtstreeks en degelijk verzekerd vanaf de grens met de gemeente Outer, door een afvoerkanaal recht naar het bene- denpand van de Dender- Dit heeft voor rechtstreeks gevolg dat de binnenwaterwegen zodanig veel aan belang verloren hebben, dat hun demping tot het domein der mogelijkheden behoort- De tweede faze gans het deel der stad ten noorden van de Dender- De studie ervan is zeer ver gevorderd Ze kon niet rap vorderen omdat onze lage gebieden, waar van uitgestrekte panden slechts kunnen afwateren bij middel van een verval, te becijferen in milli meters..., ingewikkelde technische problemen doen oprijzen- Alles zou in 't werk dienen gesteld te worden en niets mag onverlet gelaten worden om de af werking van dit deel der studie te bespoedigen- De derde faze gans het deel der stad ten zui den van de Dender- De studie ervan moet nog begonnen worden- Het is logisch dat de tweede faze eerst volledig dient afgewerkt te zijn- Hun voornaamste rol in de jongste jaren be stond erin de afvoer te verzekeren van het water van neven- en hogerliggende gemeenten naar het benedenpand van de Dender en onbestaande riolen te vervangen of onvoldoende riolen te ontlasten Door de verwezenlijking van de rechttrekking van de Herlinekhovebeek hebben onze binnenwa terwegen geen enkel nut nicer voor de afwatering van naburige gemeenten- Het betaamt niet ze nog gedurende jaren een vervangende of een suppletieve rol te doen vervullen als riolering- Er moet daar een komaf aan gesteld worden voor de verwezen lijking van het algemeen rioleringsplan Na de aanleg der riolering zullen de binnen waterwegen geleidelijk kunnen gesloopt worden- We ontveinzen ons niet dat het om een belang rijk en ontzaglijk werk gaat dat met veel precisie zal dienen uitgevoerd te worden- Hoe ongehoord het ook klinke amper een 12-tal jaar nadat het huidig hospitaal volledig in gebruik genomen werd, is het probleem van de oprichting van een nieuw hospitaal gesteld De huidige gebouwen en hun indeling beant woorden niet meer aan de thans gestelde normen Het bestaand gebouwenkompleks werd zo onoor deelkundig opgevat en ingeplant, dat het niet vat baar is voor de vereiste uitbreiding- Wij drukken de wens uit dat de keus van de inplanting en van de op- en inrichting van een nieuw hospitaal, aanleiding zullen geven tot voor- afgaandelijke ernstige en diepgaande studies door mensen uit het vak en mensen met ervaring. Op gebied van hospitaalwezen te Ninove zijn geen nieuwe flaters gewenst Wij drukken ook de wens uit dat de oprichting van een nieuw hospitaal aanleiding zal geven tot de VOORAFGAANDELIJKE stichting ener inter communale, gezien het hoogst onbillijk is Ninove de last te doen dragen van de gezondheidszorgen verstrekt aan inwoners van naburige en andere gemeenten- Waar het vaststaat dat meer dan 70% der klan ten van het Hospitaal de stad niet bewonen, daar is onze wens als gegrond te weerhouden- De oprichting ervan zal, volgens pijlingen ge daan door zekere nijveraars, bijdragen jonge moe ders in staat te stellen enkele jaren langer te wer ken- Ondanks het princiep van moeder aan de haard willen we rekening houden met de harde werkelijkheid enerzijds- de behoeften van zekere nijverheden anderzijds, de woning moet afbe taald geraken, de auto enz- De oprichting van een kinderkribbe kan bij dragen tot de verbetering van het geboortecijfer- Om deze reden alleen is de oprichting van een kinderkribbe gewenst en zelfs onontbeerlijk- De oplossing van dit probleem werd voor de eerste maal voorgesteld in 1945 Einde 1965 hetzij 20 jaar later staan we zo ver dat het derde definitieve ontwerp voor de oprichting van 'n zwemkomkompleks, nu voor goed keuring van de Minister, berust in het cabinet van Volksgezondheid- We hopen dat het deze keer zal lukken en dat de werken aanvang zullen kunnen nemen in 1966 Het domein van Union Allumettière te Ninove werd aangeworven met de bedoeling het te om scheppen in een sport- en ontspanningscentrum- Om het oorspronkelijk opzet te verwezenlijken zal er, na de oprichting van het zwemkomkompleks- enkel nog moeten overgegaan worden tot het op richten van een sportstadion- Het is niet alleen omdat zulks voorzien werd op het plan dat er een sportstadion nodig is- Een sportstadion zal er dringend nodig zijn omdat het huidig voetbalplein opgerold wordt door de aanleg van de ontworpen nieuwe Steenweg naar Aalst en door de verwezenlijking van het biezonder plan van aanleg Groene Weg Het steeds stijgend belang van de atletiek en van zekere andere sporttakken, zullen over afzien bare tijd de oprichting vergen van een modern stadion- Hadden we ongelijk te beweren dat volksge zondheid problemen stelt op velerlei gebied A. DE RIEMAECKER, eerste schepen.

Denderklok | 1965 | | pagina 1