d iu e z\u o\Ks2 NOG... NIEUWE KLOK Bedevaart naar St. - Kristoffel over de doortocht van Koning Boudewijn door Ninove. TE POLLARE (Lees verder op pagina 2) Zondag 26 juni Veertigste Jaargang Zaterdag 25 juni 1966 Drukker-Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 NINOVE Telefoon 327.27 Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 95 fr. Prijs per nummer 2,50 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Ei gebeurde iets zeer speciaals waarover we tot nog toe, omwille van de goede faam van de stad, liever gezwegen hebben. In de nacht ot tijdens de morgenduren vóór s Konings rondrit, werd de gevel van het stadhuis besmeurd en werden de straten en zekere fabrieks gebouwen beklad. Republiek Koning buiten Dat was de welkom van een onogelijk klein en eigenaardig kliekske. Dank aan de onmiddellijke mobilisatie van het stadswerkvolk kon alles tijdig en volledig verwij derd worden, behalve het woord republiek dat thans nog prijkt op de poort van een nieuwe fabriek in het industriepark. We zijn de mening toegedaan dat het de taak is \an de stadsdiensten dat opschrift dat ons industriepark sedert 1 juni onteert en... bescha digt... zonder verder verwijl te verwijderen. Het kwam de stad ten goede dat de Televisie geen gewag maakte over het incident. Terwille van de staking van een deel van het rv-peisoneei kwam Ninove trouwens niet eens op het scherm. Het kwam de stad ook ten goede dat de Pers er geen woord over repte. De doortocht van de Koning te Ninove werd door de inrichters tot zulke minieme proporties ïerleid dat de Pers maar bitter weinig te melden kreeg over Ninove. De lokale Pers heeft het best geoordeeld er tot nog toe over te zwijgen. Ter jongste gemeenteraadszitting werd er even min één woord over gerept. Zaterdagochtend echter prijkten er opnieuw eti ket ien op het stadhuis Koning buiten Het omen juist dezelfde als degene die uitge plukt, worden vóór het bezoek van de Koning. e herhaling van het incident noopt ons ertoe het geval :n zijn geheel op te rakelen. Evenmin de leiding als het grootste deel der leden zelf van de lokale afdeling der Kommunisti- sche Partij, waarvan de voorman, de heer Gustaaf De ille, de Koning ten stadhuize op volkomen korrekte wijze ging begroeten. De daders zijn te vinden in andere richtingen. De speciale druk van de etiketten zelf behelst vingerwijzingen. Ook de uitlatingen van sommigen die rond strooien dat de bekladding het werk zou zijn van vreemden Waarom zouden vreemden speciaal op Ni nove afgekomen zijn en niets gedaan hebben langs de dooltocht van de Koning in heel de rest van de Denderstreek De uitgevers van die geruchten hebben dus ei baat bij de aandacht uit eigen omgeving af te wentelen Men moet de daders niet buiten Ninove gaan zoeken. De bekladding was in elk geval groepswerk. De afwerking ervan kon in geen handomdraai geschieden. Normaal moest de stedelijke politie de daders gezien hebben. Minstens moest de stedelijke politie de daders vereenzelvigd hebben. Ninove heeft immers niets ontzien om de op richting van degelijke stedelijke politiediensten te bekostigen voldoende politiepersoneel éen politiecommis saris, één adjunct, één veldwachter (die alsdan bij nachte kon optreden als politieofficier, indien de baas en onderbaas er absoluut aan hielden dodo te doen), 3 politiebrigadiers plus 15 agenten, een degelijk ingericht eigen gebouw. TWEE politiewagens. een uitzendings- en ontvangstpost. volledig moderne uitrusting. Kortom, al het nodige om in enkele minuten tijd in te grijpen op gelijk welke plaats van het grondgebied van de stad Het behoort aan ons de daders van dat gemeen en onwc!voegelijk misdrijf aan te klagen en te schandvlekken. He, behoort aan ons niet de daders op te sporen. De leiding en de overgrote meerderheid der troepen van de iokale afdelingen der drie traditio nele partijen in onze stad treft noch verwijt noch verdenking. Werd er een ernstig onderzoek ingesteld Wanneer werd het ingesteld Welke uitslag heeft het opgeleverd Gans de bevolking kijkt met belangstelling uit naar het antwoord op die vragen W ij verheugen ons, te kunnen mededelen dat van ministeriële zijde de definitieve toezegging en kredieten zijn verleend aan de kerkfabriek H. Theiesia, om de verdwenen klok te vervangen. De kerkfabriek heeft reeds het gieten in opdracht gegeven. De electrificatie valt nochtans voor haar eigen rekening. Bedenkt dit in de schaal de zon- dag. W e hopen ze te hebben tegen september Bovenstaande mededeling namen we integraal en letterlijk over uit PAROCHIELEVEN NINO VE van 19 juni 1966'. Ferm bravo voor de Kerkfabriek van Sint-The- ïesia als dit de aanhef is van de verwezenlijking van haar programma voor de afwerking van de nieuwe kerk Bravo als dit het vertrekpunt is van een pro- grammatie voor de uiteindelijke afwerking van de nieuwe kerk Een zeer zeer klein bravoke maar als het slechts de afwerking is van een antiek dossier dat uiteinde lijk te voorschijn kwam in hoger hand omdat er geen andere dossiers meer af te werken zijn Het geval der nieuwe kerk te Ninove de H. Theresiakerk is immers een geval dat weidia sinds 30 JAAR op een oplossing wacht. De LOien wacht op voltooiing, de buitenmuren dei keik werden nooit gevoegd en over het herstel der oorlogsschade zwijgen we liefst. En nu, zonder omwegen, met de twee voeten tegelijk, platvoets, in de schotel De fout van de Pastoor Geen sprake van 10 uur Bedevaartmis 11 uur Tombola 11 u30 Zegening der voertuigen Zondag 3 juli 10 uur Bedevaartmis 11 uur Zegening der voertuigen

Denderklok | 1966 | | pagina 1