we Éfü 'Qciitis ONZE WENSEN... ZALIG EN GELUKKIG NIEUWJAAR RAADSZITTING ABONNENTEN, AANDACHT! jf (y/„ Veertigste Jaargang Zaterrag 31 december 196^ 3 AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN van woensdag 14 december donderdag 15 december 1967 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.8a Prijs voor Jaarabonnement100 fr. Prijs per nummer2,50 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG LIEVE LEZERS, Wat geen de jaarkes toch rap! Het lijkt of het pas gisteren was dat we U op deze plaats een Zalig Nieuwjaar hebben gewenst met al het mogelijke goede. En dat was gemeend Of er van al dat goede veel in huis is gekomen weten we niet, dat moet elk voor zich zelf uitma ken. Intussen de verlangens van het menselijke hart kennende veronderstellen we dat diegenen die al kregen wat ze hebben verwacht, tot de rari teiten behoren. Wie er de helft van kreeg kan zich een gelukzak noemen, terwijl de anderen ae massa zullen we zeggen zich met veel minder tevreden heeft moeten stellen. In het laatste geval zouden we maar niet treu ren om dat getrek aan wat geluk wordt genoemd, het baat toch niet... en hebben gedane zaken geen keer, niemand kan een verlopen jaar opnieuw be ginnen. Het beste is maar er een dik punt achter te zetten en eens te kijken wat we van het nieuwe gaan maken. Dat zal zoals steeds gedeeltelijk van ons zelf afhangen, gedeeltelijk bepaald worden door omstandigheden onafhankelijk van onze goe de wil. Voor het eerste deel kunnen en moeten we ons uiterste best doen, niet morren als het toch tegen valt en rekenen op Gods Voorzienigheid, dit laatste de enige vaste waarde zijnde. Het is in die zin dan ook, Lieve Lezers, dat we het allerbeste wensen. De moed om de dage lijkse taak naar behoren te vervullen, om in moei lijke omstandigheden kranig het hoofd te bieden en zich nooit te laten ontmoedigen. Take for the best and hope for the worst... Doe uw best en verwacht het slechtste, zeggen de Engelsen en daarbij kunnen we hei houden. En voor de rest, wel laat Gods waterken over Gods akkerken vloeien, loopt niet te piekeren over wat zou kunnen of moeten zijn, maar neemt de zaken kalm zcais ze komen. Geniet de gekregen nieuwjaars-sigaar en dito borrel, zet alle andere gedachten op zij en denkt erom dat hei leven te kort is om zich over iets te ergeren, al was het neg. de taalstrijd!.. Lang kan deze stemming niet duren, dat weten we. Maar hoe kort ze ook moge zijn, toch wordt ze U van harte gegund door DE REDACTIE. (vervolg van vorige week) 8) Goedkeuring stadsbegroting 1967 Na een rustpauze werd overeengekomen dat nog enkel de uitgaven zouden besproken worden van de stadsbegroting. Dhr De Riemaecker geeft een korte toelichting nopens de voornaamste uitgaven. Deze vinden hun oorsprong vooral in 1) de stijging van de wedden en lonen 2) de verhoging van de gemeentelijke bijdrage COO 3) de leningstabel - nu reeds bij- gecijferd. Dit voorstel wordt eensgezind aanvaard. Dhr De Riemaecker geeft lezing van de be grotingsposten. Deze eentonig^^psomming van cij fers wordt derbroken. fers wordt nu en dan gepan of ongepast on- G^past door dhr Straetmans die een toelage vroeg voor het Ninoofs Gemengd Zangkoor. Vele gemeenteraadsleden trokken een raar gezicht. \Vat is dat? Dhr Straetmans geeft uitleg Dhr De Riemaecker springt bij, dhr Burgemeester volgt en dhr Waltniel vraagt wie ervan de leider is. Dhr Burgemeester vergist zich wanneer hij verklaart dat het koor enkele maanden terug nog op het TV-scherm kwam. Bravo Fernand De Mont... Het voorstel wordt aanvaard met 12 stemmen. Dhr De Ville vraagt nogmaals uitleg over de post van onderhoud bestrating. Dhr De Vleeschouwer Er is 500.000 fr voor zien voor het herstellen van eventuele schade aan de bestrating. Dhr De Ville Is dat alles Dhr De Vleeschouwer Is dat soms niet ge noeg Dhr De Ville Begin dan maar met... (geeft een opsomming van straten waarin putten zijn) Dnr De Vleeschouwer Morgen. Dhr De Ville Ge hebt geluk geen schepen geweest te zijn toen de huidige eerste schepen in de oppositie zat. Ik moest toen uitleg verschaffen tot de laatste frank. Dhr De Riemaecker Dank U voor de eer Onverwachte kwam er toch nog wat hoogspan ning toen de verhoogde toelage aan het Actieko- mité voor de Economische Expantie op 6500 lrank werd gebracht. Dit voorstel ging uit van schepen De Riemaecker die aan de oppositie het belang ervan deed inzien. Onmiddellijk had hij een hel pende hand van oppositieleider Waltniel. Daaren tegen ging dhr Burgemeester niet akkoord met het voorgestelde bedrag omdat hij van oordeel was dat deze toelage in andere isteden niet zo hoog is. De uitslag van de stemming was verrassend het voorstel werd goedgekeurd met 10 stemmen tegen 1 (dhr De Ville) en 1 onthouding (dhr Bur gemeester Milo). Eigenaardig, niet?... Het hernieuwen van de abonnementen op ens weekblad, voor 1967, liep ten einde en kende een groots succes. Wij danken van har te alien die trouw bleven aan onze grote lezersschaar. Nog enkele abonnee's konden niet bereikt werden wegens afwezigheid bij het aanbie den van de kwittantie. Aan hen vragen we, ten spoedigste, hun abonnement (100 frank) te hernieuwen, door storting of overschrijving op postchecknum- mer 478685 van Paul Luysterman, Ninove of door voornoemd bedrag te komen voldoen op het kantoor van ons weekblad. Wij danken U vooraf! Hiermee trok de Raad zich terug in geheime zou donderdag 15 decembei opnieuw vergaderen. Deze vergadering begon stipt te 20 uur. Dhr Cornells was nog steeds afwezig. Dhr De Riemaecker gaf lezing van de ontvang sten gewone dienst. Dhr Waltniel gat eerst melding dat zijn partij in groep zou neen stemmen tegen alle voorgestelde opcentiemen. Zo werden de opcentiemen op de onroerende voorheffing op de moterrijtuigen op de hon den op de voertuigen op de tabakslijterijen aangenomen met 7 stemmen tegen 5. De opcentiemen op het huispersoneel en het nijverheidspersoneel werden aanvaard met 8 stem men tegen 4. Dhr De Ville ging met deze opcentie men akkoord en ging zelfs verder en diende vol gend voorstel in de fabrieken met 20 tot 50 ar beiders moeten jaarlijks 500 fr per arbeider storten vanaf 51 tot 100 zal de patroon per kop 750 fr storten en daar waar meer dan 100 maar minder dan 200 arbeiders werken zou per kop 1000 fr be taald worden. Ten slotte waar er meer dan 200 arbeiders werken zou er 1500 fr per arbeider en per jaar dienen gestort te worden. Dhr De Ville Dit zou aan de Stad een jaar lijks inkomen geven van circa 2 miljoen. Laat ons dit 3 jaar toepassen en we hebben 6 miljoen. Met deze som zou het reeds mogelijk zijn een kinder- kribbe op te richten. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1966 | | pagina 1