d e enS/ [/t ^0\k^9 U/Qams Minister De Saeger onderzocht infrastruktuur voor Arr. Aalst NINOVE: Eenenveertigste Jaargang Zaterdag 18 februari 1967 GERAARDSBERGEN GENT EN BRUSSEL-NINOVE KRIJGEN VIER RIJSTROKEN WEGENWERKEN DENDER INDUSTRIEZONES Prijs voor Jaarabonnement: 100 fr. Prijs per nummer2,50 fr. WAAROM? vrijdag 24 februari Prof. J. Van Der Veken vrijdag 3 maart Mevr. M. Renard-De Leebeek vrijdag 10 maart Prof. M. Grypdonck vrijdag 17 maart Prof. A. Luysterman Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.8o Tijdens een werkvergadering op het stadhuis te Ninove heeft minister van openbare werken De Saeger medegedeeld, dat de rijkswegen Geraards- bergen-Gent en Brussel-Ninove zullen verbreed worden tot 2 x 2 rijstroken. Voor deze belangrijke werken zijn kredieten voorzien op het vijfjaren plan Minister De Saeger was met zijn staf mede werkers, o.m. adjunkt-kabinetchef Demoen, advi- zeurs Van Nuffel en De Paepe, uitgenodigd door het Aktiekomitee ter bevordering van de Ekono- mische Expansie van het Arrondissement Aalst, om de problemen van infrastrukturele aard van dit arrondissement te bespreken. Het Aalsterse Aktie komitee, waarbij zich talrijke parlementsleden en plaatselijke overheden hadden gevoegd, werd ge leid door oudminister Moyersoen. Minister De Saeger bevestigde, dat met de ver breding tot 2 x 2 rijstroken van de rijksweg Ge- raardsbergen-Gent nog dit jaar zal worden begon nen. De modernizering van de kruispunten De Kat te Ophasselt en De Vos te Oombergen (20 miljoen fr.) staat op het programma voor 1967, terwijl in het vijfjarenplan nog 153 miljoen 'zijn voorzien. Deze kredieten vormen een eerste faze voor de rechttrekking te Oombergen-Leeuwergem-Groten- berge (100 miljoen), de omlegging te Overboelare (76 miljoen) en het nieuw wegvak tussen Ooster- zele en Merelbeke (90 miljoen). Voor de verbreding van de rijksweg Brussel- Ninove, eveneens tot 2 x 2 rijstroken, werd een akkoord bereikt met de NMVB. die de trams zal vervangen door autobussen. Nog dit jaar zou met de onteigeningen worden begonnen, terwijl de eigenlijke werken in 1968 zouden kunnen aangevat worden. Inzake wegenwerken heeft minister De Saeger verder onderstreept, dat voor de oostelijke omlei ding van Ninove niet alleen de onteigeningspro cedure volop bezig is, maar dat dit jaar nog de spoorwegbrug en de Denderbrug in aanbesteding zullen worden gelegd (45 miljoen fr). Voor de verbinding Ninove-Aaist zullen aan- passingswerken worden uitgevoerd op de huidige weg, terwijl intussen het tracé voor een nieuwe weg wordt vastgelegd. De realizatie van de ringlaan te Aalst (ver binding H. Hartlaan en Boudewijnlaan) staat in het vijfjarenplan geprogrammeerd voor 1968. Een eerste schijf van 42 miljoen fr is dan voorzien. De bouw van een omleiding te Hofstade zal wellicht in 1969 worden aangevat, terwijl met de NMBS zal worden onderhandeld ten einde het spoorwegtracé te kunnen gebruiken voor de om leiding van Gijzegem. Met de werken aan de oprit te Erpe-Mere tot de autoweg Brussel-Oostende ter hoogte van de provinciale baan Aalst-Oudenaarde wordt een van de volgende weken begonnen (21 miljoen). De spoorwegbrug te Nederboelare (15 miljoen) zal nog dit jaar worden aanbesteed. Met de bevaarmaking van de Dender voor schepen van 600 ton wordt nog dit jaar begonnen aan de Dendermonding waar een nieuw sas moet worden gebouwd (100 miljoen). Deze kalibrerings- werken beletten niet, dat de Dender verder uitge baggerd wordt terwijl de overs zullen worden versterkt. In het vak Denderleeuw-Teralfene zijn de bag- gerwerken reeds begonnen en nog deze maand heeft de aanbesteding plaats voor baggerwerken afwaarts de brug II te Ninove en tussen Ninove en Aat. Deze baggerwerken moeten beëindigd zijn v»6ór 1 november aanstaande. Ook voor oeverversterkingen zullen eerstdaags aanbestedingen plaats hebben, nl. voor de vakken Erembodegem-Aalst en Okegem-Denderieeuw ter wijl op het programma voor 1967 de nodige kredie ten zijn voorzien voor het versterken van de oevers op het vak Pamel-Ninove, in de doortocht te Nino ve en op het vak Teralfene-Aalst (samen 55 miljj Voor het herbouwen van de Denderbrug te Ninove (21 miljoen) heeft de aanbesteding reeds plaats gehad. Volgend jaar worden de bruggen te Erembodegem en te Wieze-Herdersem herbouwd. Voor 1969 staan de bruggen te Geraardsbergen, te Denderleeuw en te Teralfene op het progamma en in 1970 komt de brug te Idegem aan de beurt. Tijdens de werkvergadering werd eveneens ge handeld over de infrastruktuurwerken voor de in dustriezones. Minister De Saeger heeft medege deeld, dat hij de betoelaging van deze werken zal bepleiten in het Ministerieel Komitee voor Sociale en Ekonomische Koördinatie. Het betreft industrie zone III te Erembodegem, de industriezones te Ni nove, te Erpe-Mere en te Nederboelare. Ten einde de industriezone Grotenberge juist te kunnen afbakenen heeft minister De Saeger zijn akkoord betuigd met het definitief tracé van de rijksweg Geraardsbergen-Gent. Voor de toegangs weg tot de zone te Hofstade heeft de minister een rijkstoelage van 65 procent toegezegd. Voor de versteviging van het talud langs de Guilleminlaan te Geraardsbergen werd een krediet van 4 miljoen frank vastgelegd. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Wie in onze tijd zinvol wil leven ont komt niet aan de vele onopgeloste problemen die een persoonlijk antwoord eisen. Wij wor den verplicht standpunten in te nemen en beslissingen te treffenwillen wij dit ver antwoord doen, dan moeten wij deze motive ren op grond van verworven konkrete in zichten. Ieder van ons voelt de onmacht om de aktualiteit van de levensvragen te volgen en persoonlijk te onderzoeken. Deze situatie roept op tot een bijzondere vorm van soli dariteit, wellicht de meest echte meer dan ooit hebben wij elkaar nodig om de rijzende vragen te benaderen en tegenover de blij vende onzekerheid een positieve houding aan te nemen. Solidariteit kan ontstaan door ont moeting. Die ontmoeting willen wij mogelijk maken door alle belangstellenden uit te no digen om méér te vernemen over een concilie dat eigen aan zijn tijd, meer problemen heeft opgeroepen, dan het vragen heeft beantwoord. Uit wat voorafgaat begrijpt U waarom de vastentijd werd uitgekozen voor die be zinning, en waarom de constitutie over KERK EN WERELD de voorkeur kreeg. De aard der onderwerpen noopte de in richters ertoe sprekers uit te nod;cen, die ons in de diverse problemen zullen mleiden. Het veranderd inzicht in de aardse waar den de rol van de Kerk in de wereld. Spreker: De bevordering van de waardigheid van het huwelijk en gezin. Spreekster: De bevordering van de kulturele vooruit gang. Spreker: De zorg voor de vrede en de bevordering van de volkerengemeenschap. Spreker: KERK EN WERELD

Denderklok | 1967 | | pagina 1