^1dams d e Z\n De rol van de Kerk in de u/ereld RAADSZITTING NINOVE De Laatste Tocht Eenenveertigste Jaargang Zaterdag 4 maart 1967 VAN 17 FEBRUARI 1967 vrijdag 10 maart Prof. M. Grypdonck vrijdag 17 maart Prof. A. Luysterman TONEEL in het St.-Aloysiuscoli ege Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.3d Vrijdag 24 februari had de openingszitting plaats van de cyclus conferenties, ingericht door het centrum voor bezinning te Ninove, Aan de hand van 4 conferenties wil dit centrum ons meer vertrouwd maken met de geest van het con cilie, door gezamenlijk uitdiepen van de constitutie over Kerk en Wereld Professor J. Van der Veken handelde over het veranderd inzicht in de aardse waarden de rol van de Kerk in de wereld De constitutie over de Kerk in de wereld wil een antwoord geven op de vragen en aspiraties van de hedendaagse mens en wil de Kerk meer levensecht en waar maken. Het ging er vooral over de fundamentele vraag: heeft de Kerk wel iets te zeggen over de grote problemen Welke diensten zal de Kerk deze we reld aanbieden De tijd is gelukkig voorbij waar de Kerk de mens waarschuwde voor de wereld. De Kerk begint de wereld te aanvaarden met zijn vele positieve waarden. Mijn bedoeling is zegt de Kerk van het tweede Vaticaans Concilie dienstbaar te zijn. We moeten terug naar een arme en dienende Kerk. De taak van die Kerk bestaan erin de boodschap van Christus VANDAAG aan de mensheid van NU te brengen in een taal die de mens van NU begrijpt. De tijd van het zwevend christendom is voorbij. Zoals Christus in Zijn tijd moet nu ook de Kerk in onze tijd helemaal gegeven zijn voor de anderen. Waar men christendom vroeger bijna uitsluitend zag als een aanvaarden van enkele grondwaarhe den en het beleven van enkele van buitenuit opge legde voorschriften en geboden, gaat men het nu enigszins anders voorstellen. Christen-zijn in deze tijd betekent voor mij dat ik mijn eigen inbreng moet leveren voor de realisatie van de liefdegemeenschap in de wereld. Daar waar ik mij bevind, wie ik ook ben, wat ik ook bedrijf, ik moet mijn leven zó inrichten dat de anderen er iets aan hebben, dat langs mij de wereld waarin ik samen-leef met anderen, meer leefbaar wordt, schoner en aangenamer. De uiteindelijke betekenis van ons mens-zijn voor God hangt af van onze medemenselijkheid, die een naar-buiten-geprojecteerde manifestatie is van Gods liefde. De naastenliefde manifesteert God in de wereld. Door mijn liefdevolle inzet in de gemeenschap waartoe ik behoor (gezinsverband, werkmilieu, vriendenkring) komt Gods liefde tot de anderen. Daaruit volgt onmiddellijk ais een goddelijke opdracht dat de christen moet meewerken met de vooruitgang van de wereld. Men kan geen goed christen zijn indien men zijn dagelijkse arbeid niet ter harte neemt. De Kerk durf ook wijzen op de onvolmaakt heid van de mens en de wereld. We zijn er nog niet. omdat niemand onder ons vandaag zijn ver antwoordelijkheid 100% heeft opgenomen. Daarom wijst de Kerk op de noodzaak van bekering. De Kerk geeft de boodschap van verlossing het Prijs voor Jaarabonnement100 fr. Prijs per nummer: 2,50 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG kan beteren ais gij u maar beteren wilt Omdat de Kerk ook weet dat Gods liefde het laatste woord zal hebben, heeft ze vertrouwen in de toekomst. Bij de uitbouw van die toekomst moet de mensheid solidair zijn. Alleen dan zullen de grote wereld problemen een oplossing krijgen. Zeer nijpend bv is het probleem van de honger in de wereld. De Kerk staat voor een wereld zonder brood. Ook hier moet het christendom een antwoord geven. Het leidt tot niets over God te spreken zonder broederlijk zijn brood te delen met de mens in nood De Kerk weet zeer goed dat die schone woor den niet genoeg zijn. Die gedachten moeten nu gestalte krijgen in het leven van elke christen. De komende jaren moeten bewijzen dat onze Kerk van het 2e Vaticaans Concilie echt gist is in de zuurdeeg, dwz. dat ze haar verantwoordelijkheid durft op te nemen tegenover de grote wereldpro blemen. Na deze boeiende uiteenzetting werd gelegen heid gegeven tot vraagstelling. De open dialoog bewees eens te meer dat de mens van vandaag zich wel interesseert aan de Kerk in de wereld van vandaag. 7) Krotwoningen Twijndersweg goedkeuring aankopen in der minne Dhr De Riemaecker Het huis nr 19 van dhr Robert De Mol, 1 are 14 ca 100.000 fr 40 centiaren grond met gebouwen (garage) van dhr Le Clair-De Jonghe 60.000 fr De huizen nrs 6—8—3—-5—7—9 eigendom van De Mol Robert en De Mol Lucienne 395,000 fr De eigendom Van Laethem Caroline - 105.000 fr Samen voor een totaal van 665.000 frank Algemene goedkeuring met 12 stemmen. Dhr De Riemaecker De te stemmen leningen die nu volgen zijn het gevolg van de beslissingen die reeds in voorgaande gemeenteraadszittingen werden getroffen Dhr Waltniel We kunnen wel individueel met sommige posten akkoord gaan, maar het totaal van de leningen (31 miljoen) is te groot om in 1 jaar te verwerken. Het stadsbestuur neemt te veel hooi op de vork. Dhr De Riemaecker Dit geld zal renderen, maar natuurlijk moet men eerst investeren. Dhr Waltniel Maar er zullen nog zware posten komen. Dhr De Riemaecker Vast en zeker, zoals bievoorbeeld het industrieperk. (Lees verder op pagina 2) De bevordering van de kulturele vooruit gang. Spreker: De zorg voor de vrede en de bevordering van de volkerengemeenschap. Spreker: Vandaag zaterdag 4 maart, morgen zondag en overmorgen maandag flitsen te 7 uur de schijnwer pers aan en schuift het doek langzaam open in de feestzaal van het Sint-Alovsiuseollege. Meteen zullen de toeschouwers getuige zijn van DE LAATSTE TOCHT van een groep officieren tijdens de eerste wereldoorlog, aan wie door enige leraars van het college gestalte wordt gegeven. STANHOPE, de bevelhebber, heeft al drie jaar front achter de rug. Hij is door de oorlog moreel geknakt en tracht de ellende van de loopgrachten te versmoren in liters whisky. Maar geen mens in Engeland mag weten hoe slecht het met hem gaat. OSBORNE, de gemoedelijke, nuchtere man, de oudste officier, steekt door zijn kalme moed ieder een een riem onder het hart. HIBBERT is de bangerik, die door het overre dend begrijpen van kapitein Stanhope aan zijn plicht gehouden wordt. TROTTER aanvaardt de gebeurtenissen zoals zij zich voordoen, hij maakt zich nooit kwaad en laat Gods water over Gods akker maar lopen. RALEIGH is pas van school op het front aan gekomen en ondergaat vurig, sportief, zelfs met gretigheid de vuurdoop. Uren en uren repetitie heeft dit toneelstuk weer eens gevergd, aan het decor werd wekenlang elke dag gewerkt, belichting en geluid helpen bij de toeschouwer de ruwe atmosfeer van de loop grachtenoorlog op te roepen. Ruw is het echter niet altijd Er komen bijzon der ontroerende, zelfs tedere momenten in voor. En dat deze groep collegeleraars aan het geheel een sfeer van waarachtigheid kunnen verlenen, ho pen zij tijdens, dit week-end weer eens te bewijzen. 9 i e*6/ KERK EN WERELD

Denderklok | 1967 | | pagina 1