k rist 0\KsU ez»n d uce v</ DE POST... Gemeentewegen Uitreiking R ij bew/ij ren Pf-i Eenenveertigste Jaargang Zaterdag 1 april 1967 m VOOR AUTOVOERDERS Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraut 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.8o Prijs voor Jaarabonnement100 fr. Prijs per nummer: 2,50 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Het geschil, gerezen tussen het Syndikaat der Postbedienden en hun baas, de Minister van Ver keerswezen, over het ai of niet sluiten der post kantoren op zaterdagvoormiddag, heeft totnogtoe geen oplossing gekregen. Alles laat vermoeden dat de strijd nog gaat verscherpen en de postbedienden nogmaals hun toevlucht tot staking zullen nemen. Het stakingsrecht is een onaanvechtbaar demo- kratisch middel dat de werknemers mogen gebrui ken tot het bekomen van redelijke eisen, voor zo ver deze niet via de groene tafel kunnen afgehan deld worden. Maar dat recht mag slechts in uiterste om standigheden aangewend en dan alleen voor eisen die werkelijk rechtmatig zijn. En of deze eis tot zaterdagverlof wel rechtmatig is, daar valt wel een en ander over te zeggen. Zeker, postbedienden evenals om 't even welk werknemer, hebben recht op alle bestaande sociale voordelen, wekelijks verlof inbegrepen. Aan alle regels bestaan evenwel uitzonderin gen, tot dewelke ontegensprekelijk de winketbe dienden behoren. En zij niet alleen... In hetzelfde geval verkeren immers een groot deel van het personeel der Spoorwegen, der Lucht- vaartlijnen, de Zeevaart, de trambedienden, de ho telbedienden, kortom al dezen die iets of wat met vervoer of toerisme te maken hebben. En, laat ons dat even zeggen, van dit stand punt gezien zijn de postbedienden nog bevoordeligd Voor het personeel van lucht- en zeevaart, reis agentschappen, trein- en trampersoneel, autocar voerders enz... is er eenvoudig geen spraak van 5 dagen-week, noch minder van zomerverlof. Hoog stens wordt deze mensen de nodige tijd gegund om uit te rusten, maar verder blijft de boog de ganse zomer gespannen. Nu kan gezegd dat niemand verplicht wordt zijn brood in een dezer branches te zoeken, maar hetzelfde kan gezegd van postbedienden die toch vrijwillig zelf hun loopbaan kozen en toch ook nog de mogelijkheid hebben naar privé-ondernemingen over te stappen, die wél 5 dagen-week huldigen In alle eerlijkheid gezegd, we twijfelen sterk of ze daar scheutig op zijn en of ze er even rustig zouden aarden als op een postkantoor. Maar er is nog meer... Post, Postchecks, Telefoon en Spoorwegen be horen tot de officiële of parastatale instellingen, zo gezegd van openbaar nut en die derhalve ten dien ste van het publiek zouden moeten staan. In sommige kringen, bv. RTT en Spoorwegen, zijn ze zich nog wel van hun rol bewust, in andere en daaronder eerst en vooral bij de Post lijkt het wel andersom, want daar heerst de geest dat het publiek er is voor hèn. Hoe is het anders te begrijpen dat een instel ling -- die leeft van en door het publiek zodanig deze elementaire waarheid verdraaid door het op eisen van verlof juist op de dag dat dit publiek de tijd heeft zijn postzaken af te handelen. Welke privaatzaak of grootwarenhuis zou er DURVEN aan denken te sluiten juist de dag dat het koopgrage publiek de straat opgaat. In dit opzicht bestaat geen verschil tussen post en handel, elk verkoopt zijn eigen waar. Daar komt nog bij dat qua service de post nu precies geen voorbeeld is, maar de laatste tijd nogal fel gehekeld wordt laat ons zeggen, niet altijd zonder reden. Aan deze waarheden mogen de postbedienden wel eens denken alvorens over te gaan tot stappen die hun prestige bij de bevolking onmogelijk kan verhogen. Bij zijn bezoek enkele weken geleden aan onze stad, bracht Minister De Saeger de ver schillende bij de zaak betrokken burgemeesters op de hoogte der geplande verbeteringen aan de hoofd wegen in de streek. Verloopt alles volgens voor uitzichten en waarom zou dit voor eenmaal niet dan mogen we rekenen binnen een afzienbare tijd over een wegennet te beschikken dat de bie- zonderste steden uit deze hoek van Vlaanderen enerzijds onderling met mekaar, anderzijds met centra als Brussel en Gent zal verbinden. Meteen wordt dan de eerste grote moeilijkheid die de ekonomische ontwikkeling onzer streek nog remde uit de weg geruimd. Een bravo en een har telijk Dank Uvoor de Minister, zonder hen te vergeten Burgemeester Milo en Schepen De Rie- maecker, om ze niet te noemen die er letterlijk met de sporen opzaten om deze belangrijke beslis sing te bekomen. Van deze zijde dus, ministeriële en gemeente lijke. werd al het mogelijke gedaan en we wachten nu maar alleen op de uitvoering ervan. Toch ligt er nog ander werk op de plank. Een maal deze hoofdwegen gebouwd of aangepast zal noodzakelijker wijze dienen gedacht aan betere in- 'terkommunale verbindingswegen, want op dit spe- (Lees verder op pagina 2) Door de bevoegde overheid wordt ons medegedeeld Rekening houdende met de onmogelijk heid waarin de meeste auiovoerders verkeren hun verplicht nieuw Rijbewijs af te halen binnen de openingsuren van het Stadhuis, werd beslist de aflevering ervan ook HEDEN ZATERDAG te laten gebeuren. Ten einde dit werk op één dag en zo vlug mogelijk te laten verlopen, dienen alle auiovoerders die nog niet in het bezit gesteld werden van een nieuw Rijbewijs zich strikt aan volgende richtlijnen te houden 1) Rijbewijzen voor VRACHTWAGENS j worden op zaterdag NIET uitgereikt. 2) Autovoerders die een test of een eksa- men moeten ondergaan dienen op verder be richt te wachten. 3) ALLE ANDEREN moeten zich aanbie den HEDEN ZATERDAG in het vroeger Ar senaal der Pompiers, Graanmarkt (tussen het politiebureau en het café a De Waag») zo veel mogelijk als volgt van 9 tot 10 uur de familienamen begin nende met de letters A tot en met C van 10 tot 11 uur letter D van 11 tot 12 uur letters E tot en met J van 14 tot 15 uur letters K tot en met U van 15 tot 17 uur letters V tot en met Z. Eenzelvigheidskaart, foto, verzekerings bewijs en andere boordpapieren moeten voor gelegd worden. Wie aan deze oproep geen gevolg zal ge ven, zal later opgeroepen worden maar stelt zich intussen bloot aan vervolging.

Denderklok | 1967 | | pagina 1