we zin Genmcun - Anglo KUNSTCONCERT LENTEFEEST VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG H. SACRAMENTSPROCESSIE Eenenveertigste Jaargang Zaterdag 27 mei 1967 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.83 Prijs voor Jaarabonnement10fi fr. Prijs per nummer2,50 fr. De laatste dagen staan de dagbladen vol om- ti ent de staking van de werknemers der Firma GERMAIN-ANGLO te La Crovère, tegen La Lou- vière. Gezien de speciale toestanden die geweven worden rond deze staking, menen we er goed aan te doen deze zaak eens van naderbij te belichten. De firma in kwestie heeft een tekort van on geveer driehonderd miljoen fr. De werknemers verzetten zich tegen het sluiten van de fabriek, wat dan veronderstelt dat de Regering subsidies zou dienen te verlenen om dit bedrijf artificieel in stand te houden. V e nemen wel aan dat er ernstige toestanden geschapen worden op het sociaal vlak wanneer er zo ineens 350 mensen hun werk verliezen en dit dan nog in een streek waar de werkloosheid nu al zeer hoog komt te liggen. Dat de Regering zekere inspanningen zou doen om deze toestand te verbeteren is logisch. Maar de eisen van de stakers inwilligen zou toch wel zeei gevaarlijk zijn. In dergelijke omstandigheden subsidies verlenen zou een precedent daarsteilen waarvan de gevolgen niet te overschouwen zijn. Heihaaldelijk zou men dezelfde omstandigheden terugvinden met ook steeds maar dezelfde gevol gen. Wij hebben ons laten zeggen dat niet alleen de syndicaten achter de stakers staan, maar ook wel sommige industriëlen. En inderdaad, wanneer een firma met een deficiet van circa 300 miljoen fr haar boekhouding afsluit, zullen er wel mensen zijn die bij een eventuele likwidatie. ettelijke mil joenen zullen verliezen, en het is misschien dan ook wel een louter menselijke reactie die er zou toe leiden van te trachten dit kapitaal terug te vinden door middel van subsidies. Doch wanneer men met een iirma zaken doet, moet men ook het Zondag 28 mei na de Hoogmis (9u45) zal de traditionele Sacramentsprocessie te Ninove de vol gende straten doorkruisen: Biezenstraat Stations straat Astridlaan Tiburcestraat Pamelstraat Ke.dermeersstraat Nederwijk Koepoortstr. De Deynstraat Biezenstraat kerk. De parochianen gelieven langs de processieweg te bevlaggen en te versieren. De deelnemers worden verzocht hun gewone taak in de processie waar te nemen. risico van mogelijk verlies dragen en dit niet op de rug van de gemeenschap schuiven. Hier subsidies verlenen betekent dat men hon derden miljoenen zou moeten investeren. Gezien de geschapen toestand zouden alle creanciers zo spoedig mogelijk in het bezit van hun centen wil len Komen en anderzijds zouden alle nieuwe le veringen kontant moeten betaald worden. Deze argumenten in acht genomen zou de Re geling geen ogenblik mogen aarzelen om sommige eisen van de stakers met klem te weigeren. Trou wens had de Premier ook beter gedaan zich niet openlijk met deze zaak in te laten. Alleen maar het feit dat de stakers voelen dat de hoogste in stant van het land erg met deze zaak verveeld zitten, kan hun de indruk geven dat alle sollicita ties zuilen ingewilligd worden. De werknemers zullen misschien wel de eerste slachtofiers kunnen worden. Deze zaak zal som mige industriëlen doen aarzelen investeringen te verwezenlijken, in deze streek waar de werkloos heid nochtans reeds groot is. De economie in Wallonië is ziek en maakt een crisis door die zeer ernstig is. Het is nodig, voor het welzijn van de ganse gemeenschap, dat een juiste oplossing gegeven wordt aan de problemen die deze toestand geschapen hebben. Het gaat nochtans niet op zo maar alle eisen van onze zuiderburen in te willigen. Wanneer som- Henegouwen kerug op gang te brengen, dan mag mige parlementairen ijveren om de economie in dit niet geschieden ten nadele van ons Vlaanderen. In Limburg neemt de werkloosheid toe en in an dere streken van onze gewesten stellen zich ook wel problemen met de vleet. De toestand voor Ninove hebben we reeds veel vuldig ontleed. Het komt hierop dat door gebrek aan kredieten bij ons vele zeer nuttige ontwerpen in de lade blijven liggen. Tot nu toe hebben we steeds geijverd om, glo baal gezien, zoveel kredieten te bekomen als voor het Walenland toegekend werden, en laten we op merken dat men nog nooit deze billijke verhouding heeft kunnen bereiken. Vorige week, op het congres, van de WTaalse CVP-vleugel, ging het over de miljarden die in Wallonië zouden moeten geïnvesteerd worden. Vol gens die mensen moet de verwezenlijking van het o-jarenplan van Minister De Saegher absoluut zon der enige vertraging uitgevoerd worden. Moest men die Heren Walen hun zin geven, dan zouden ze ai de kredieten van het land voor hun rekening ne men. De Regering zegt wel dat dit niet billijke is. doch men zal best doen een oogje in het zeil te houden... Misschien denkt U vriend Lezer, dat we van ons onderwerp afgedwaald zijn. Toch niet, want in feite zien we in de staking van Germain-Anglo de strijd van gans Wallonië - zowel van de syn dicaten als van de industriëlen om meer voor delen te bekomen voor het zuiden. De oplossing die de Regering gegeven heeft namelijk het toekennen van nieuwe bestellingen aan de Firma is een pleister op een houten be'en dat veel geld zal kosten en in feite maar een uitstel van executie betekent. Laten we een gunstige afloop verhopen, maar de juiste oplossing is zeker nog niet gevonden. De Koninklijke Katolieke Harmonie EENDRACHT Ninove NODIGT U UIT OP HAAR op zaterdag 27 mei te 20 u. op Het kerkplein. Aangeboden aan de geestelijke overheid. Programma: Marsch der Grenadiers De Hauwere One man in the street Modern story Folies Bergères My fair lady Suite oriëntale Herinnering Zwitserland P. Scheffer J. Daigneux P. Lincke F. Loewe F. Popy Van Leeuwe op zaterdag 3 juni te 20 u. in het St.-Aloysiuscollege, Ninove. Zorgen voor stemming en gezelligheid Het orkest NiNOVA Leiding Georges Vanderpoorten. Zanger-animator Pol Beeckmans. Het Hammond-ensemble L. Vermoesen. Het Ninoofs Gemengd Koor Leiding: Fernand De Mont. LeidingJosé Collin FIJNE DRANKEN BODEGA KOUD BUFFET TOMBOLA

Denderklok | 1967 | | pagina 1