we eZ-in °'Qams HUN PREE! Lentefeest Blikvangers Wij feesten!... Eenenveertigste Jaargang Zaterdag 3 juni 1967 VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG OP ZATERDAG 3 JUNI in hef Sf.-Aloysiuscollege te Ninove GROOT van de Koninklijke Harmonie "EENDRACHT,, SERENADE INSTITUUT HH. HARTEN NINOVE ZATERDAG 3 JUNI vanaf 17 u. ZONDAG 4 JUNI vanaf 15 u. - Een verzorgd orkest, - Een reuze-tombola - Matchen, volksdansen en koreografie - Diverse nieuwe spelen - Een restaurant - Karei Redant^ Wij gaan er allen samen FEESTEN!!! Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.8a Prijs voor Jaarabonnement100 fr. Prijs per nummer: 2,50 fr. ma m m In een vorig artikel zegden we ronduit onze mening omtrent de loonsverhoging die onze parle mentairen zichzelf toekenden en gaven als ons gevoel te kennen dat slechts een vijftigtal van hen werkelijk hun geld verdienden. Tot dit vijftigtal behoort ontegensprekelijk de heer Jan Verroken die we verder kortweg Jan zullen noemen, zoals hij dit zelf liefst heeft omdat hij, als uitzonde ring op de regel, gedachten heeft, die nooit onder stoelen of banken steekt, en het aandurft de te kortkomingen en fouten in ons parlementair stelsel aan de kaak te stellen. Dat gebeurde onlangs nog in een interview dat onze Jan toestond aan het dagblad «Het Vols» en waarin dingen worden gezegd die tot nadenken stemmen. Zo vinden we daarin o.m. Er dient dringend wat gedaan om de instellin gen weer vlug en efficiënt te laten werken, om de binding kiezer-gekozene weer gezond te maken. Het gaat hierbij niet om de kwaal. Verschillen de malaises ontmoeten elkaar. Wij maken een groei crisis door. Wij werken nog met instellingen en methodes die door een ander maatschappijbeeld werden bepaald. Waar men op wetenschappelijk gebied naar een aanpassing van de methodes zeekt, woekert op politiek gebied nog een flink conserva tisme. Wil je daar gaan zoeken, word je vinnig-weg beschuldigd van subversiviteit. Toch gaat het niet meer. Wij hebben nood aan een andere werkmethode. Aan efficiëntie. De evo lutie is te snel. De publieke opinie weet niet waarin ons werk bestaat. Zij mogen met me meekomen, de criticas ters. Op mijn kosten en drie weken lang als ze willen. Dan zullen ze vragen ervan verlost te wor- den. Zij weten niet wat hel is cper.baar domein ie werden. Zij herleiden ons werk enkel tot aan wezigheden in zittingen en commissies. Wij ver schijnen voor de publieke cpinie mei een vervalst gezicht. Erg is niet dat er over de politicus veel gelogen wordt, maar erger is dat men de eigen leugens gelooft. De publieke opinie eist daarentegen van de parlementair veel dingen buiten de commissies en zittingen. Komt iemand met iets niet klaar, zoekt hij dc politicus. [Vaar diezeifde man zegt vol onbe gripdie dag was hij niet in de vergadering. Wat in onze literatuur nog ontbreekt, is het dagboek van de politicus. Mocht er dat zijn, dan stelt men vast dat er twee soorten parlementairen zijn de ombudsman, die zorgen voor en van een ander oplost, en de parlementairen die zich enkel met de algemene staatszaken bezighouden. Men kan zich r.u eenmaal niet aan die taken onttrekken. Men kan wel een van de twee ver waarlozen. Ik ken er die zeiden in het parlement komen, omdat zij tevee' ombudsman zijn. Anderen zijn er altijd en houden zich hoofdzakelijk bezig met de zg. grote politieke vraagstukken. Zou men echter de twee laten liggen, sneuvelt men onder de sanctie van de verkiezing. Betrekkelijk de werkwijze van het Parlement vindt Jan dat deze instelling inderdaad te traag werkt en... Daarom sta ik de samensmelting van Kamer en Senaat toe. Nu is het een schietspoelsysteem. De Kamer speelt de Senaat allerlei materies toe en omgekeerd. Is dat nog nodig? Wanneer men ernstige zaken te bepraten heeft, is het nu reeds zc dat de commissies van Kamer en Senaat gezamenlijk vergaderen. Telkens het ever grote 2aken gaat, werken de commissies van langsom meer samen. Voor de kleine zaken doet men het nog niet. Het is toch niet voor die kleine kwesties dat men het twee-kamerstelsel moet be houden De konsekwentie hiervan is de uiteindelijke samensmelting van de twee kamers. Waarom ik voor de volmachten gestemd heb Precies omdat ik weet dat in een dringende situa tie de weg van de parlementaire behandeling te lang is. Ik kan me trouwens niet voorstellen dat je een bedrijf leidt met een dubbele, een cude en een jonge, raad van beheer. Akkoord dat er nu grondwettelijk beletsel is cm dadelijk over te stappen naar hei één-kamer- stelsel. Maar je moet het willen veranderen. In ons volgend nummer laten wij Volksverte genwoordiger Verroken verder aan het woord. Naar aloud en schoon gebruik al is het dan niet meer op mei-avond bracht de Koninklijke Katolieke Harmonie Eendracht vorige zaterdag een serenade aan de geestelijke overheid van de stad. Het werd een kunstconcert waarover de muzi kanten en de dirigent, de heer José Collin, terecht fier mogen gaan. Van harte gefeliciteerd, heren en moge de moed U bijblijven om. als zuivere lief hebbers ons nog" meerdere dergelijke concerten te loten beluisieren en genieten. Na een dankwoord van Zeereerwaarde Heer Deken werden de dorstigen gelaafd en wierelden geestelijkheid, personaliteiten en muziekliefheb bers gezellig door elkaar, tot grote vreugde van een drukdoende veteraan-pompier Isidoor. (Lees verder op pagina 2V m e t... - de ouders van onze leerlingen. - de familieleden van ons personeel, de oud-leerlingen en sympatisanten, de Folk-songgroep Pol Van Mossevelde die optraden in «Spelevaren», zorgen voor de stemming zorgt voor de spanning, brengen soepelheid en fijnheid, brengen aantrekkelijkheid, zorgt voor versterking en verfrissing, is konferencier. ehb/ V_J 1

Denderklok | 1967 | | pagina 1