d vu e 0\V^SeZl Wq Liberale Ministers aan het werk Blikvangers Eenenveertigste Jaargang Zaterdag 16 september 1967 GEVAARLIJK AFHALEN HUISVUIL BUITEN HET STADSCENTRUM VERDWIJNT DE "TWEEDE BRUG Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.86 Prijs voor Jaarabonnement100 fr. Prijs per nummer: 2,50 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Geschapen bij de stichting van het Schoolpakt, is het Fonds voor Schoolgebouwen een zelfstandige dienst, niet onderworpen aan de klassieke adminis- tratieve beschikkingen. Zo ontsnapt deze dienst o.a. aan de rekruterings-stop en aan de reglementaire procedure in zake benoemingen. Staande onder de bevoegdheid der Ministers van Nationale Opvoe ding, de heren Grootjans en Toussaint is er daar melk en honig gevloeid met een mildheid die aan onbeschaamdheid grenst. Immers, op de 157 personen, werkzaam in dit Ponds, kregen er 59 indrukwekkende promoties, met sprongen over verschillende administratieve trappen tegelijk, in één lenige wip, zoals bij pol- stokspringen. Het gaat stilaan gelijken op die be kende zuidAmerikaanse legers (of het Kongolese, nota van de Redactie), waar bijna iedereen gene- raal, officiei of onder-olficier is. Wel te verstaan bereiden deze promoties een tweede vloed voor, want nu dienen ambtenaren van lagere graad be noemd om het werkelijk administratief werk te venichten, dat van de zittende klerk. Bovendien zijn nog zes nieuwe aanstellingen gebeurd, in het vooruitzicht van de benoemingen die, volgens wel ingelichte kringen, voor de deur staan. Als bij toeval telt men onder die 59 spektaku- laire bevorderingen niet minder dan 52 liberalen. Inderdaad een prachtige verhouding De resteren de andere 7 gaan voor 6 naar de socialisten en 1 naar de kommunisten. Het kenmerk van deze dui zelingwekkende opgangen zit echter in het feit dat ze hoofdzakelijk ten goede komen aan een reeks leden gehecht aan de ministeriële kabinetten van gezegde Ministers Grootjans en Toussaint, Op 6 bevorderingen zijn er zo 5 voorbehouden aan leden van het kabinet. De meest duizelingwekkende opgang nochtans is voorzeker deze van de heer Manigart, die van eenvoudig studiemeester aan het atheneum te Jam bes, tot ïaadsheer bij het Fonds voor schoolgebou wen werd gebombardeerd. In één sprong wipt onze man over vier administratieve trappen en dat met een z\v iei die hem alle kans geeft bij de komende Olympische Spelen te Mexico de gouden medalie voor hoogspringen te veroveren. De grootste ver dienste van gezegde Manigart bestaat erin Voor zitter te zijn van de P.V.V. te Namen en tevens privaat sekietaris van gezegde Minister Toussaint. Anders is niet te verklaren hoe een agent van be scheiden lang zo maar naar eerste kategorie wordt overgeheveld. Wie nog beweert dat de Namenaars ti aag zijn, is mis. Die IVIanigart heeft in elk geval lange benen. noemingen en bevorderingen gespeend te zijn ge bleven, hun achterstel willen inhalen. Doch zulk- danig machtsmisbruik gaat alle perken te buiten en moet krachtig aangeklaagd worden. Te meer daar het gepaard gaat met schijnheiligheid. Want de P.V.V. houdt niet op haar onbaatzuchtigheid uit te bazuinen en haar onwankelbare wil de staats financiën aan te zuiveren. De blauwe Ministers verkondigen overal dat ze vechten als leeuwen om het land te redden en dat ze met de meeste zorg waken op de rekruterings-stop der ambtenaren. Maar onderduims, stillekens en achter de schermen openen ze de deuren der administratie voor hun vriendjes en begunstigen hun opgang door op slag aan 52 hunner beste supporters ongemene gunsten te verlenen. Zulks gaat niet op. De P.V.V. moet weten dat de mensen zich niet langer laten vangen aan hun erklaringen van deugdzaamheid, indien deze door hun ondergrondse gedragingen tegengesproken worden. Tot daai enkele bespiegelingen ons gezonden door een trouwe lezer. Wij kunnen hieraan niets meer toevoegen, tenzij alleen dat onze man toch een beetje mis is. Helaas niet in de goede zin. Want het gaat hier om bevorderingen, gedaan door Mi nister Toussaint ALLEENHet lijstje van Minister an der Poorten mag een dezer dagen worden ver wacht. Onze lezers weten zeer goed dat de Libre Bel- gique niet mag worden verdacht van anti-libera- lisme. We zouden zo zeggen het tegendeel, want met de laatste verkiezingen heeft de ouwe matant openlijk anti-C.V.P., en daardoor in de kaart der Brusselse liberalen, gespeèld. De hierboven aangehaalde tekst is vertaald uit vat in deze gazet op 8 dezer verscheen. Waarschijnlijk zal het niet zó lang meer duren of de Libre zal durven aanklagen dat de partij, die destijds met veel tam-tam en barnum-reklame, een vermindering van 25% der belastingen beloof de, er in lukte in twee jaar tijd zelfde belastingen met 30(/( te verhogen, nieuwe taksen te eisen op de gewone verbruiksartikelen en sommige rechten, zoals het zegelrecht bijvoorbeeld, doodgewoon met 100% te vermeerderen. Zatei dagnamiddag waren wij, van uit de verte, getuige van een verkeersongeval op de noodbrug aan de Eiisabethlaan. Door de regen waren de ijveren platen van bedoelde brug zeer glad ge worden en plots zagen wij een personenwagen slip pen. de afsluiting doorbreken en in de diepte ver dwijnen. Gelukkig maar bepaalde dit ongeluk zich tot enkele vleeswonden en stoffelijke schade, maar het had kunnen een dodelijke afloop gekend heb- ben. Wij willen hier de aandacht van de wegge bruikers vestigen op de nodig in acht te nemen aangeduide snelheidsbeperking (20 km.), vóór de brug wordt bereikt. Remmen op de brug is nu al bij vochtig weder, zeer gevaarlijk. Hoe groot zal' het slipgevaar dan deze winter niet zijn, wanneer op die hoogte het wegdek met vastgevroren sneeuw of ijzel zal bedekt zijn Reeds enkele lezers maakten er op onze redac tie hun beklag over dat de inwoners van onze stad die slechts van één afhaling van het huisvuil per week genieten, evenveel belasting moeten betalen dan hun stadsgenoten uit hun centrum, waar het huisvuil tweemaal per week wordt afgehaald. In zekere zin is deze klacht niet ongegrond Bij de begrotingsbespreking 1968, over een paar maanden, zal de heer Schepen van Openbare Wer ken hier wel een gepaste, rechtvaardige oplossino aan geven. Ministers zijn geen heiligen, dat weten wij lang, en dat wordt ook niet geëist. En wij weten ook wel dat de liberalen, na zo lange tijd van be- Gemakkelijkheidshalve wordt beweerd dat al- es de schuld is der vorige regering, die op haar beurt beweerde dat de regering vóór haar... enz... Huichelaars! Sinds enkele dagen doet het gerucht de ronde dat de Diensten van Bruggen en Wegen niet lan ger meer de brug over de Dender, aan de Désiré de Bodtkaai, wensen in stand te houden. In hoever dit gerucht met de waarheid strookt kunnen wij niet met zekerheid bevestigen Eén feit is echter wél zeker, nl. dat de brug nog slechts toegelaten is voor een gewicht beneden de 2 000 k" en dat er tevens aan de reeds fel gehavende bru« geen onderhoudswerken meer worden uitgevoerd" Het verdwijnen van deze brug zou nochtans grote schade en veel moeilijkheden met zich bren gen, gezien zij omringd is door een park van mmte en middel-grote industrieën, die deze doorgang over de Dender als onontbeerlijk achten. Ninove, let op uw saec (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1967 | | pagina 1