r'Sf 0\KsQ Qr/ RAADSZITTING \j Eenenveertigste Jaargang Zaterdag 23 september 1967 VAN 15 SEPTEMBER 1967 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.80 Prijs voor Jaarabonnement100 fr. Prijs per nummer2,50 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Gij en wij, wij hebben allemaal via radio en TV het betoog gehoord waarmede Premier V.D.B. gepoogd,heeft zijn autostrade-vignet te verdedigen. Waarschijnlijk verkeert de Premier nu in de gedachte zijn waarde landgenoten overtuigd te heb ben van de noodzakelijkheid van deze nieuwe taks. Het spijt ons hem deze illusie te moeten ontnemen, want te oordelen naar de reaktie die bij ons binnen kwam, heeft de massa het deze keer niet ge slikt als zoetekoek, maar wordt gevraagd waar en hoe eigenlijk de beloofde besparingen zullen toe gepast worden. Als de Premier ons verteld dat zijn reis naar Nice hem 750 fr. aan oktrooigeld heeft gekost, dan schiet hij met spek, ofwel heeft hij er een wande ling van gemaakt. Want iemand die de normale kortste baan volgt, komt er met 240 fr. af, zodat zijn voorbeeld wel heel slecht gekozen is. Daarbij komt dan nog dat in Frankrijk waar voor het geld, d.i. goede autobanen worden geleverd, terwijl hier in ons land... Verder kan niet iedereen zijn door luchtig achterste in een grote slee neervlijen of zich de weelde van un séjour a Nice veroorloven. De meesten van ons moeten het met minder stellen en zijn aangewezen op onze kust of de Ardennen. En wat het oordeel is van deze weggebruikers, komt waarschijnlijk niet aan de oren van V.D.B. De ondervinding de beste school zijnde, raden wij hunne Excellenties aan eens plaats te nemen in een klein karreken voor een reis Brussel-Oostende, ol beter nog, eens een toerken te komen maken op de kasseien in onze streek. Het argument dat 1 km. autobaan 100 miljoen kost was beter achterwege gebleven. Wij vinden deze som inderdaad overdreven duur voor het ge leverde werk. Om volledig en geldig te zijn, had V.D.B. ons de kostprijs moeten zeggen van auto banen in Duitsland, Frankrijk of Italië. Wij ver onderstellen dat de prijs heel wat lager ligt, maar zelfs indien deze nog hoger komt, dan krijgen wij ginder toch banen die naam waardig en niet wat hier als dusdanig wordt bestempeld. In ieder geval ht bi.en w ij nooit van een autostrade-velziekte ge hoord alhoewel het daar ook warm en koud wordt. Van besparingen werd geen woord gerept. Nochtans, en dat zegden wij vroeger al, moet het niet zo moeilijk zijn die fameuze tien miljard er gens uit te sparen. Zo b.v. het volgende geval, dat een onzer toe vallige korresponden ten ons meedeelde Die iemand, laat ons zeggen een zelfstandige, kreeg samen met andere kollega s in 1958 ja, ja, ten jare Onzes Heren J.C. achtenvijftig van de toenmalige Mi nister van Openbare Werken, een bepaalde op dracht, die prompt werd uitgevoerd en waarvan de planning naar een parastatale instelling net fameuze Fonds voor Schoolgebouwen werd ge stuurd. Tot viermaal toe, telkens met andere aan wijzingen voor zogezegde verbeteringen, die tel kens weer verouderd bleken als een jaar of zo later over de uitvoering ervan moest beslist wor den. De lezer begrijpt wellicht dat het hier om een vertragingsmaneuver gaat vanwege de hoge blauwe bonzen, die het werk liever aan eigen po litieke vriendjes toevertrouwen. Intussen heeft on ze zegsman al heel wat werk gepresteerd maar nog geen cent voor zijn werk ontvangen. Zou de Premier er niet goed aan doen in deze vieze pap eens te gaan roeren en er orde in stellen? Voor ons part vinden we dat een echt schandaal omdat er weer eens met ons geld wordt gemorst. En ander lezer, vijftig jaar lid van het N.C.M.V is verontwaardigd over sommige praktijken in de ministeries, maar daarover willen wij het de vol gende maal eens speciaal hebben. Het loont de moeite. Ook de vice-premier, de liberale heer Willy De Clercq, .speciaal gelast met het in evenwicht houden van het budget, laat zich niet onbetuigd. In een zaterdag jl. uitgesproken redevoering te Moeskroen, wist deze knappe bol te vertellen dat voor 1968 de staatsuitgaven maar met 9'zullen verhogen. Schoon en voorzichtig gezegd en dat klein procent doet het wel. Maar 9' vermeerdering op het budget 1967 maken toch nog een twin tic miljard die WIJ weer eens mogen afdokken, al de rest is piaat voor de vaak. Geen woord over be sparingen, alleen maar aanwijzingen die zeggen waarom het budget niet kan verminderd worden. Als voorbeeld stelt de heer De Clercq gaat eerst zitten, lezers dat de Staat niet over het nodige technisch materiaal beschikt om op mo derne wijze de staatsuitgaven te kontroleren, m a w de Staat beschik' niet over de nodige bureelma chines Dat noemen wij cynisch met de brave man zijn sloefen spelen. Want als elk minister verant woordelijk was voor zijn eigen budget, en persoon lijk het tekort zou moeten bijpassen, dan zou alles wél kloppen. Intussen, moest deze blauwe-budget-expert een tekort hebben aan specialisten, dan verwijzen wij hem naar alle huismoeders van het land, die wel evenwicht tussen inkomsten en uitgaven zullen brengen. Zonder moderne machines maar zij zou den DURVEN! Onze regering niet... Dhr Burgemeester verklaart de zitting voor ge opend omstreeks 20.15 uur en verontschuldigt de heer Waltniel die in het buitenland verblijft. De heer Cornelis is afwezig. Benevens de drie persmensen, steeds een paar enkelingen op de openbare tribune. Dhr Secretaris geeft lezing van het verslag der voorgaande zitting, dat zonder aanmerkingen wordt goedgekeurd. 1 Grondafstanden op het kerkhof. Mw Ph. Coppens voor 2 personen. Kinderen Buyl voor 2 personen. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. Dhr De V111e vraagt en verkrijgt het woord bij ordernotie. Dhr De Viile In de vergadering van de ge meenten die hier onlangs plaatsvond, in verband met de reorganisatie van het Gewest Aalst, moest ik vaststellen dat andere vertegenwoordigers van gemeenten veel beter ingelicht waren door hun gemeenteraad dan wij, of' reeds commissies hadden opgericht waarin de zaak grondig werd besproken. Ik vraag daarom wat de inzichten zijn van het Schepencollege voor deze kwestie Dhr Burgemeester In genoemde zitting was U met ons akkoord toen ik verklaarde dat 14 dagen een te korte termijn was om die kwestie grondig in te werken. Er zal, zelfs voor een commissie meer dan eén avond nodig zijn om het bundel van zo wat 80 bladzijden in te studeren. Behalve Denderleeuw, waar de zaak nog maar pas in één raadszitting werd besproken, schenen slechts nog twee gemeenten het dossier eens over lopen te hebben, al de anderen waren met ons ak koord dat 14 dagen te weinig was om een onder zoek te wijden aan dit belangrijk punt. U verwijt ons steeds dat wij te snel handelen, en nu... Dili De Nil Soms zijt ge te snel en soms te traag. (Iedereen lacht) Dhr Burgemeester Deze zaak wordt eerst giondig bespioken in een commissie en komt daar na voor de gemeenteraad. Dhr De Riemaecker Het bundel zal ter inza ge op het secretariaat liggen. 2 Belastingen aanvullende gemeentebelasting op de personenbelasting verhoging procent van 5 tot 6. Dhr De Riemaecker Ingevolge verkregen ondeiichtingen was deze verhoging reeds opgeno men in onze begroting. Deze verhoging werd thans aanvaaid dooi het Provinciaal Bestuur. Wij moeten thans bekiachtigen wat reeds in de begroting was voorzien. Dhr De Vi 11e Ik zal deze verhoging niet goed stemmen omdat ik ook de begroting niet goedkeur de en tevens omdat deze doenwijze onwettig is (Lees verder op pagina 2) wlaams d we eh()/ W/oorden zijn geen oorden..

Denderklok | 1967 | | pagina 1