tt rist Br) °iBams Brt \j ez-in e^ót AUTOVERZEKERING OUDERS EN KINDEREN Eenenveertigste Jaargang Zaterdag 18 november 1967 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NIiNOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 105 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Plaatsgebrek was oorzaak dat we een beetje laattijdig terugkomen op een T.V.-rede van 24 ok tober jl., uitgesproken door dhr. Basijn, voorzitter der Beroepsvereniging van Verzekeringsmaatschap pijen, waarbij spreker het standpunt der verzeke raars uiteenzette, nl. dat, als gevolg van enkele zware rampen, een verhoging der premies voor brandgevaar en autorisiko's onafwendbaar wordt. Wij betwisten dhr. Bastijn het recht niet zijn gedacht en dat der leden zijner vereniging te ver dedigen, maar het is ook ons goed recht hiermede niet akkoord te gaan en onze mening tegenover de zijne te stellen, alleen maar omdat de zaken wel al te eenzijdig worden voorgesteld en omdat tenslotte de kosten door ons worden betaald en een tweede soort belasting zijn geworden. Voor wat het brandgevaar betreft hebben de verzekeraars vast en zeker een slecht jaar gekend. Rampen zoals de Innovation, Oostmalle enz... val len, gelukkig, niet elk jaar voor, maar om daarom direkt alarm te slaan en de brandpremies merkelijk te verhogen, is toch overdreven. Risiko's nernen is toch het werk van verzekeraars, daarvoor worden ze betaald, en dit ook. Het is niet omdat het één jaar slecht gaat er over de andere, zeer goede moet gezwegen. In dat opzicht blijven verzekeringsmaat schappijen een zaak zoals elke andere handels- of nijverheidsonderneming die ook risiko's loopt, beter met minder goede en slechte jaren moeten nemen, zonder daarom het verlies op de rug van het klien- teel te kunnen schuiven. Iets wat de verzekeraars wél doen. Deze, soms grote vermeerdering heeft haar invloed op de verkoopprijs van alle produkten die de verbruikers nodig hebben en, natuurlijk, door hen ook worden betaald. Heel anders staat het met de autoverzekering. In België worden per jaar ruim 30 (DERTIG) mil jard aan diverse verzekeringspremies betaald. Het i ons niet bekend voor welk bedrag, naast brand, leven enz... de autorisiko's nier tussenkomen, maar weinig zal dat niet zijn, in elk geval niet zoveel dat de verzekeraars er zouden aan ten onder gaan. Zaken blijven immers zaken. Wij geven toe, zoals het nu gaat kan het niet blijven, en autoverzeke ring is geen renderende zaak vooral om de menig vuldige misbruiken die bij het berekenen van her stellingen worden begaan. Een doodgewone schram in deur of slijkweerder wordt geschat als afnemen en totaal herschilderen. Een deuk in een slijkweer der waarvoor dient die anders vergt, zo gezegd, een vernieuwing van het stuk terwijl in feite al deze lichte kwetsuren mits weinig geld worden opgeknapt, in afwachting van een volgende schram of stoot, die dan weer een beetje zaad in het baksken brengt. Een toestand die schreeuwend onrechtvaardig is omdat in werkelijke ernstige ge vallen soms met te kleine meter wordt gemeten. Iedereen weet het, van hoog tot laag, niemand noch tans durft verandering in deze toestand brengen. Er bestaat dus werkelijk een gebrek aan samen werking en organisatie vanwege de verzekerings maatschappijen zelf. Elke auto- of vrachtvoerder is volgens de wet verplicht zich te verzekeren zodat de maatschap pijen samen over een verplichte klienteel van ruim 1 miljoen personen beschikt. Een lichte raming laat toe te zeggen dat minstens een 15 miljard jaar lijks de verzekeringskassen binnen vloeien alleen maar wegens autorisiko's. Volgens dhr. Basijn ver liezen de verzekeraars geld aan deze tak van hun werkzaamheid, waaruit dan meteen voortvloeit dat de geraamde 15 miljard aan herstellingen en ver goedingen worden uitbetaald. Niemand maakt ons wijs dat met een dergelijk budget niet een soort reparatie-organisme in het leven kan geroepen dat, met tussenkomst van garages en herstelplaatsen, alle werk snel, nauwkeurig en met de nodige waar borg zou kunnen verwezenlijken. Een dergelijke centralisatie moet mogelijk zijn, al geven we weer toe dat het groot aantal bestaande maatschappijen -- er zijn er wel enkele honderden, ten minste wel moeilijkheden kan meebrengen. Er mag niet uit hot oog verloren dat de maatschappij er is voor de verzekerde, en niet omgekeerd. En dat we beta len om gediend te worden, niet met woorden en papieren, maar goed en snel, zoals het in deze tijd past. HET CENTRUM VOOR BEZINNING VAN DE DEKENIJ NINOVE nodigt u uit tot de voordrachtencyclus vrijdag 24 november spanningen in het gezin door dr. jur. devries (torhout) vrijdag 1 december ontspanning van de jongeren door jw. scurinck (rocseiare) vrijdag 8 december eerste liefdesavonturen door e. p. crick, s.j. (brussel) in het sint-aloysiuscoliege telkens te 20 uur toegangskaarten bij de ingang 20 fr. per zitting 50 fr. voor de cyclus. OUDERS EN KINDEREN Door het centrum voor bezinning van de de kenij Ninove wordt opnieuw een cyclus ingericht met 'als thema Ouders en kinderen Wie jonge mensen in zijn gezin heeft, voelt aan dat er iets veranderd is de tiener en twen heeft een eigen leefwereld opgebouwd waar een ouder moeilijk binnen geraakt; vanuit een onzekere wereld immers heeft hij een eindeloze variatie van invloeden ondergaan die geen passend antwoord hebben gekregen. Anderzijds hebben jonge mensen hun eigen gedacht over de volwassenen. Kortom de jeugdigen vormen voor de meeste volwassenen een vraagteken, even groot als de volwassenen er één zijn voor de jongeren. Enkele eminente sprekers zullen ons wegwijs maken in de problematiek hierover, en daarna zul len zij ons te woord staan bij de discussie. Men onthoude deze data 24 november Advocaat De Vries spreekt over de spanningen in het gezin met oudere kinderen. 1 december Juffrouw Seurinck spreekt over de ontspanning en de jongeren. 8 december Pater Crick, s.j., behandelt de eerste liefdes avonturen en is bereid meteen te handelen over de voorbereiding op het huwelijk, naar aanleiding van het gesprek dat in de B.R.T.-T.V. doorging in de reeks Het gelukkige gezin en waarbij Prof. Kruithof en Kan. De Haene betrokken waren. Deze vrijdagavondconferenties gaan door in het St.-Aloysiuscollege, Ninove, telkens te 2-0 uur. NIEUWSTIJDINGEN VAN HET ACTIECOMITÉ Het Actiecomité ter Bevordering van de Eco nomische Expansie van het Arrondissement Aalst mocht heden bericht ontvangen dat de aanbeste ding voor het bouwen van een brug over de Dender in de Oostelijke Omleiding te Ninove (Ringlaan), plaatsgehad heeft op 26 oktober jl. Het betreft hier een projekt van 65 miljoen fr, Dit kan een flinke stap vooruit genoemd wor den in de omleiding van Ninove en de ontsluiting- van de beschikbare industriegronden aldaar. Ons Arrondissement kan de Heer De Saeger, Minister van Openbare Werken, hiervoor slechts danken. ABONNENTEN, AANDACHT Reeds talrijk waren de abonnenten die door middel van een overschrijving of storting op onze postcheckrekening, of die persoonlijk op de redac tie hun abonnement op De Denderklok voor 1968 hernieuwden. (Lees verder op pagina 2) d we A Blikvangers...

Denderklok | 1967 | | pagina 1